Forum Klubu ROVERki.pl :: Ubezpieczenie samochodu w mBanku :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sro Kwi 13, 2011 21:34
Ubezpieczenie samochodu w mBanku :)
Autor Wiadomość
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Paź 11, 2008 19:44   Ubezpieczenie samochodu w mBanku :)

Zbliżając się do dnia, w którym będę rejestrował auto (sprowadzone, więc ubezpieczenie muszę wykupić tego samego dnia), zbieram oferty, aby w dniu rejestracji wiedzieć, gdzie i za ile ubezpieczę auto. Moje kroki skierowałem również do takich firm jak Link4 i mBank. W Link4 na dzień dobry powiedziano mi, że takiego samochodu nie mają w bazie danych (w końcu to wyprodukowany na indywidualne zamówienie, przedłużany Hummer :) ) i aby dowiedzieś się o ofercie, muszę przyjść z dowodem rejestracyjnym (jak go dostanę, to muszę kupić, a nie dowiedzieć się ile będą ode mnie chcieli). No cóż, jeśli nie potrafią uaktualnić bazy... ich strata.
Zanim podniosłem słuchawkę, pomyślałem, ze szybciej i przyjemniej będzie mi sprawdzić on-line (w formularzu) jakie pieniądze będą ode chcieli... w końcu gwarancja najniższej ceny.
Pierwszy zonk!!! Aby wykupić ubezpieczenie, trzeba mieć konto w mBanku, gdyż jest to powiazane... no trochę lipa, bo nie kubię "transakcji wiązanych". Mam konto więc, brnę na kolejne strony formularza.
Drugi zonk!!! W formularzu nie ma interesującej mnie marki (nie mówiąc o modelu)...
Zonk trzeci!!! Nie zwarzając na przeciwności losu, biorę słuchawkę telefonu i wykręcam numer 0 801 300 800, loguję i wciskam 0 (połaczenie z konsultantem). Po kilku minutach rozpoczynam rozmowę z miłą Panią, która przełącza mnie do konsultanta. Pan uprzejmie informuje mnie, że oczywiście można telefonicznie, jednak mogę również skorzystać z formularza. Na co ja, że niestety nie mogę (opowiadam zonk drugi). Na co Pan, że prosi o chwileczkę, ponieważ musi skonsultować. Po chwili ciszy, słyszę ponownie głos Pana, który komunikuje mi, że niestety nie będzie to możliwe, gdyż ubezpieczają tylko samochody produkowane w Polsce. Ja szybko powrót do formularza i czytam m.in:
- ACURA,
- Alfa Romeo,
- Audi,
- Cadillac,
- Chevrolet (USA),
- Daihatsu,
- Dodge,
- Hummer,
- Infinity,
- itd. itd.
Wybuchnąłem śmiechem i zacząłem cytować rdzennie polskie marki. Zapytałem, skąd Pan "ekspert" bierze takie informacje. Usłyszałem, że bazy swoje wiedzy... to mi wystarczyło...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 11, 2008 19:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 11, 2008 20:24   

Łojezu :rotfl:
Miło wiedzieć, że jeżdżę samochodem marki nie tylko oryginalnej, ale wręcz egzotycznej :mrg:
_________________
It's all right...
 
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Nie Paź 12, 2008 06:16   

sprawdzałem link4,i maxa kolonko tez i moim zdaniem to jedna wielka kupa-w żadnym z tych towarzystw nie miałem 30% taniej,a żeby było dowcipniej w każdym było nieznacznie drożej....pozatym obawiam się że przy wypłacaniu ubezpieczenia też mogą być jajca
a tak na marginesie w tradycyjnym tow.ubezp.zawsze można kogoś op....ć w razie zaniżenia ubezpieczenia-a w link 4 co ?automatyczbą sekretarkę ? :mrgreen:
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 12, 2008 08:21   

Tomi napisał/a:
Aby wykupić ubezpieczenie, trzeba mieć konto w mBanku, gdyż jest to powiazane... no trochę lipa, bo nie kubię "transakcji wiązanych".


Nie trzeba mieć niczego powiązanego, ale wtedy zapłaci się parę groszy więcej. mBank ubezpiecza samochody w Benefia, znajdź sobie bezpośrednio adres strony tego ubezpieczyciela i nie musisz nic robić za pośrednictwem mBank.
 
 
Irek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Nie Paź 12, 2008 20:36   

mBank jest tylko brokerem ubezpieczeniowym... I stad pewnie ich fachowosc ;)

sprobuj w CU Direct

pozdr
irek
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 12, 2008 21:51   

Irek napisał/a:
mBank jest tylko brokerem ubezpieczeniowym...


Dokładnie tak jest, no ale co by nie było jest taniej przez mBank aniżeli bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej.
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 01:36   

Podepne sie pod temat... czy ktos moze mi powiedziec w ktorej ofercie online mozna wybrac Rovera 200 1.8 benzyna ? Rok temu wszystkie sprawdzone przeze mnie kalkulatory skladki online posiadaly te sama baze samochodow, w zadnym nie bylo silnika 1.8 dla R200. Po telefonie do mBanku wyslali mnie bezposrednio do BRE Ubezpieczenia, a tam owszem, wycenili ubezpieczenie via email, ale z informacja, ze w tym przypadku stawki sa inne niz w serwisie online.

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 02:06   

secio w mBanku wlasnie masz R200 z silnikiem 1.8 MR'96
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 21:04   

Zukowaty napisał/a:
secio w mBanku wlasnie masz R200 z silnikiem 1.8 MR'96


Owszem, jest opcja "200 1.6/1.8 Kat. MR'96', ale po wybraniu tejże w polu pojemność pojawia sie tylko 1589cm^3, liczba drzwi 5 i moc 82kW.

Mariusz
 
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Paź 14, 2008 22:37   

allianzdirect.pl ma 107kw 200Vi 3 drzwiowa wersja
_________________
O_o
 
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 03:12   

marcin8c napisał/a:
allianzdirect.pl ma 107kw 200Vi 3 drzwiowa wersja


Allianzdirect ma te sama baze co mBank... i ten sam problem... ale zakladajac, ze skoro piszesz, to napewno masz racje szukalem, az znalazlem blad. Wersji 200vi nie ma przy moim roczniku '98, a przy '97 juz jest. Dziwne.

Mariusz
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 07:21   

ywis napisał/a:
Dokładnie tak jest, no ale co by nie było jest taniej przez mBank aniżeli bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej.


Nie prawda. Ubezpieczalem rok temu Poldorovera przez mBank (a ubezpieczylem w Benefii) i wyszlo mi 960zl (kolo 980 w ratach). W tym roku (a mialem sztuczke po drodze) ubezpieczylem w PTU za 930 i do tego z ubezpieczeniem mieszkania (to tez tak propos transakcji wiazanych). Najlepiej i tak jest pojsc do brokera jakiegokolwiek, a najkepiej do kilku i poprosic o najtansza wersje, jaka mozna miec.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 07:55   

Eddek napisał/a:
Nie prawda.


Mówiłem o mBank = Benefia, nie chodziło mi o innego ubezpieczyciela :) Ja np. ubezpieczałem w mBank właśnie, bo wyszło mi tam najtaniej ze wszystkich firm jakie są na rynku i sprawdzałem na wszelkie sposoby.
 
 
Gość






Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:11   

Witam,
Ja ostatnio ubezpieczałem mojego Roverka 200. Za ubezpieczenie w pakiecie OC+ NW + Gamma ( to ostatnie to jakieś ubezpieczanie mojej osoby) w PTU zapłaciłem 545 zł/rok. Ubezpieczałem pierwszy raz auto na siebie wiec nie miałem żadnych zniżek.

Pzdr.
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:56   

RODZOSM napisał/a:
Ja ostatnio ubezpieczałem mojego Roverka 200. Za ubezpieczenie w pakiecie OC+ NW + Gamma ( to ostatnie to jakieś ubezpieczanie mojej osoby) w PTU zapłaciłem 545 zł/rok. Ubezpieczałem pierwszy raz auto na siebie wiec nie miałem żadnych zniżek.


W to to nie uwierzę... ja ubezpieczałem auto na siebie pierwszy raz i zapłaciłem za ubezpieczenie 1194 zł na rok i najtaniej mnie wyszlo w Benefi, nigdzie indziej taniej nie było, wszędzie gdzie mi wyliczali, to najmniej 1500 zł.

Hm. Jestem ciekaw w jakiej to firmie ubezpieczałeś autko, jeszcze z dodatkowymi opcjami przy takiej cenie, daj namiar, bo z chęcią bym zmienił ubezpieczyciela jeśli taka cena, pomimo że mój jest dobry, no ale jednak cena bagatela.
 
 
Gość






Wysłany: Czw Paź 16, 2008 13:25   

ywis napisał/a:
W to to nie uwierzę... ja ubezpieczałem auto na siebie pierwszy raz i zapłaciłem za ubezpieczenie 1194 zł na rok i najtaniej mnie wyszlo w Benefi, nigdzie indziej taniej nie było, wszędzie gdzie mi wyliczali, to najmniej 1500 zł.

Hm. Jestem ciekaw w jakiej to firmie ubezpieczałeś autko, jeszcze z dodatkowymi opcjami przy takiej cenie, daj namiar, bo z chęcią bym zmienił ubezpieczyciela jeśli taka cena, pomimo że mój jest dobry, no ale jednak cena bagatela.


Nie ma sprawy, za 2,5 godzinki będę w domu i juz Ci daje namiary na ubezpieczyciela.
Nawet przedstawię Ci skan zawarcia polisy żebyś uwierzył :lol:
Z tego co pamiętam to samo OC + NW wyszło 410 zł, a to Gamma ( cokolwiek to jest) to 135 zł.
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 15:25   

RODZOSM napisał/a:
Witam,
Ja ostatnio ubezpieczałem mojego Roverka 200. Za ubezpieczenie w pakiecie OC+ NW + Gamma ( to ostatnie to jakieś ubezpieczanie mojej osoby) w PTU zapłaciłem 545 zł/rok. Ubezpieczałem pierwszy raz auto na siebie wiec nie miałem żadnych zniżek.

Pzdr.

Albo to baaardzo atrakcyjna oferta, albo ktos po drodze sie pomylil ;) .
R220Vi 1.8 benzyna ze znizkami 60% wspolwlasciciela w Link4 430PLN/rok. Rok wczesniej w PZU 520PLN/rok.

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
Gość






Wysłany: Czw Paź 16, 2008 15:27   

Polisa wykupiona w PTU, Oddział w Lublinie.
Były dwa warunki: pierwszy- wpłata całości kwoty jednorazowo , drugi - wzięcie całego pakietu, czyli OC+NNW + Gamma 3. Razem całość 545 zł.

[ Dodano: Czw Paź 16, 2008 15:33 ]
secio napisał/a:

Albo to baaardzo atrakcyjna oferta, albo ktos po drodze sie pomylil ;) .
R220Vi 1.8 benzyna ze znizkami 60% wspolwlasciciela w Link4 430PLN/rok. Rok wczesniej w PZU 520PLN/rok.

Pzdr,
Mariusz


Może i atrakcyjna, nie wiem i nie wnikam w to. W każdym razie samochód mam ubezpieczony.
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 22:15   

tetryk napisał/a:
-w żadnym z tych towarzystw nie miałem 30% taniej,a żeby było dowcipniej w każdym było nieznacznie drożej...

Dziwne rzeczy prawisz.
Ja auto ubezpieczałem nie dalej jak pod koniec sierpnia i jakoś taniej wychodziło.
Dla przykładu: PZU moja zeszłoroczna składka - 380zł bez NNW. Tegoroczna 520zł z NNW.
W Link4 roczna składka z NNW zaśpiewali koło 270zł a u Maksa "Kolanko" gdzie ubezpieczyłem suma składki niecałe 340zł i przy tym większa suma ubezpieczenia NW niż w PZU. Czyli można taniej.....
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Paź 18, 2008 22:46   

RODZOSM napisał/a:
Oddział w Lublinie

to nie ma zadnego wplywu na wysokosc ubezpieczenia- zalezy nie od tego gdzie je wykupujesz, a gdzie jestes zameldowany (tj. gdzie masz zarejestrowany samochod)

jesli chodzi o PTU bardzo chca zdobyc klientow i w tej chwili stawki sa naprawde konkurencyjne. jasne, nie w kazdym przypadku (bo to zalezy od wieku, czasu posiadania prawka, samochodu, pojemnosci i przede wszystkim adresu), ale generalnie tutaj sa ciekawe pakiety (ot chociazby ten OC+NNW+GAMMA/ALFA- w warszawie i okolicach "mazowiecki") i mimo wydania dodatkowych 150 zl na ubezpieczenie na zycie lub ubezpieczenie mieszkania otrzymuje sie duza znizke na OC, co razem daje znacznie mniejsza kwote niz jesli wykupowaloby sie u nich samo OC.

co do PZU natomiast.. nigdy nie byli konkurencyjni. i nie spodziewam sie, zeby cokolwiek sie zmienilo- bazuja jednak na stalych klientach, ktorzy nadal nie ufaja "nowym" na rynku firmom i wola zaplacic duzo wiecej, ale miec PZU. w przypadku OC oczywiscie to bzdura kompletna, bo ubezpieczamy tak naprawde nie siebie a kogos- i to nie my w razie czego potem bujamy sie z wyplata odszkodowania.

ywis napisał/a:
Jestem ciekaw w jakiej to firmie ubezpieczałeś autko, jeszcze z dodatkowymi opcjami przy takiej cenie, daj namiar, bo z chęcią bym zmienił ubezpieczyciela jeśli taka cena, pomimo że mój jest dobry, no ale jednak cena bagatela.

mozesz sie mimo wszystko zdziwic- to, ze kolega mial tanio wcale nie znaczy, ze i Tobie tak wyjdzie. ;)
zawsze najlepiej porownac oferty ubezpieczycieli z netu/na tel i udac sie do multiagencji, ktora porowna oferty roznych towarzystw.
no i nie zostawiac tego na ostatnia chwile, eby sie nie okazalo, ze juz za pozno na zmiane ubezpieczyciela, a obecny zmienil taryfy i placimy nagle 2x tyle ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ubezpieczenie w mBanku
staf Prawo i ubezpieczenia 8 Pią Lis 20, 2009 22:54
faecd
Brak nowych postów Ubezpieczenie i przerejestrowanie samochodu
predatoraf Prawo i ubezpieczenia 23 Sro Mar 14, 2012 23:19
machi12
Brak nowych postów Ubezpieczenie samochodu na kogoś innego
Saaphyri Prawo i ubezpieczenia 12 Czw Cze 29, 2017 10:44
ajatofo
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Czyli rutynowa kontrola i masa problemów.
sir.Dariusz Prawo i ubezpieczenia 2 Sro Lip 23, 2008 12:56
maciej
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
magnat43 Prawo i ubezpieczenia 11 Sro Paź 17, 2007 13:35
Eddek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink