Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompka sprzęgła BMW, przewód pomki, szybkozłączka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompka sprzęgła BMW, przewód pomki, szybkozłączka
Autor Wiadomość
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 17:17   [R75] Pompka sprzęgła BMW, przewód pomki, szybkozłączka
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam,

Mam pytanie, co to za wężyk zaznaczony strzałką na zdjęciu. widok z góry od strony Aku.
_________________
Pamparampam
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 00:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 16, 2008 17:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 20:09   

jest to kombinacja alpejska czyli połaczenie pompy sprzegła z wysprzęglikiem ale coś tam jest zmienione bo ta czesć lewa nie jest oryginalna jedynie jest ona nasunięta na króciec oryginalny od pompy sprzegła.
_________________
ROVER 75 ......:::Lublin:::.......
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 09:59   

to jest zdjecie z opisu montazu pompki z BMW ;) ale Boncky pytal o to zazaczone strzalka po prawej ;)
niestety nie wiem co to :(
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 17:20   

sTERYD napisał/a:
to jest zdjecie z opisu montazu pompki z BMW ;) ale Boncky pytal o to zazaczone strzalka po prawej ;)
niestety nie wiem co to :(


dokładnie tak, u mnie jest to zerwane i musze zamocować jak nalezy... nie mam żadnego błędu więc sie zastanawiam co to jest... chyba jakies podciśnienie ale myslalem ze ktos moze wie :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 02, 2008 21:49   [R75] Pompka sprzegła BMW, przewód pomki R75
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Wymiana Przewodu Pompki Sprzęgła R 75 1.8 2000r

Witam serdecznie,
Niestety owy przewód uległ u mnie przetarciu po przez złe zamontowanie akumulatora ( przewód został nadcięty) z braku „ laku” prowizorycznie naprawiłem przewód. Wykorzystałem do tego 15 cm przewodu oraz 3 obejmy zaciskające

Niestety jak widać poniżej, obejma nie wytrzymała, zrobiłem na niej 16 tys km i zsuneła się uwalniając płyn, ciśnienie spadło i pedał został w podłodze. Nie polecam takiego rozwiązania jeżeli ktoś nie chce mieć pecha w trasie...



No to bierzemy się za rozbieranie plastików w kabinie :


Żadnej filozofii, będzie potrzebny śrubokręt płaski i krzyżak, kilka śrubek i plastiki schodzą, polecam zdemontować je wszystkie ponieważ przy pompce jest mało miejsca, da nam to więcej swobody a demontaż jest banalny. Przy odkręcaniu wtyczkę od bagażnika odczepiamy!.

Gdy już to mamy za sobą idziemy pod maskę, w moim przypadku trzeba było do końca odczepić starą złączkę a następnie :



Odkręcamy jak powyżej nakrętke, spada całkowićie cisnienie i płyn.

Po tym Etapie niestety wyciągamy akumulator oraz jego skrzynkę – wtedy zrobi nam się bardzo dużo miejsca. Kabel wchodzi pod akumulatorem w kokpit więc jego wyciągnięcie raczej jest konieczne.


Następnym krokiem jest demontaż pompki. Jest ona przykręcona na 2 śrubki. Niestety nie pamiętam wielkości ponieważ wymieniałem pare dni temu... wystarczy podstawowy zestaw kluczy i nie będzie problemu... to nie Opel tu nie ma samych Torx-ów J



Kolejno wyciągamy kabel z pompką ( oczywiście ciągniemy do środka auta. )
Uwaga by nie zapodziać uszczelek na przewodzie które sa montowane między grodziami kokpitu a maski.


Tak wygląda nasza pompka :

Nastepnie ściągamy przewód z pompki, ponieważ pompka zostaje a zmienia się sam kabel, przewód sciągamy wybijając młotkiem i cieńkim śrubokrętem trzpień zaznaczony powyżej.

Kolejnym krokiem jest włożenie nowego kabla pod maskę, przeciągniecie przez te same otwory przez które go wyciągneliśmy, założenie uszczelki grodziowej na kablu.

Następnie zakładamy pompkę, wbijamy trzpień i przykręcamy ją z powrotem na swoje miejsce.

Łączymy szybkozłączke ( otwiera się ja wciskając do środka biały kołnierz, lub w przypadku braku kołnierza, po obwodzie przejeżdzamy śrubokrętem i puszcza.)

tak wygląda szybkozłączka .
Jak poniżej :





Zalewamy zbiorniczek pompki najlepiej strzykawką z rurką i odpowietrzamy ukł, najlepiej w 2 osoby – jedna pompuje druga odpowietrza. Poniżej zdjęcie którym zaworkiem odpowietrzamy :



gdy wszystko już jest jak ma być składamy analogicznie wszystko do całości

Plastiki pod pedałami, akumulator.


Do wykonania zabięgu niezbedne :
1. Cierpliwość
2. Śrubokręty : płaski i krzyżak
3. Płyn hamulcowy
4. Strzykawka z wężykiem
5. oraz klucze ( jeden zawór odpowietrzania, drugi pompka)

Mam nadzieje że komuś to pomoże, nie tylko z samym przewodem, ale bawiąc się swoim sprzęgłem o którym sam Bóg zapomniał.... znajdzie tu coś przydatnego. Nie jestem ufny co do zmiany pompki na np. BMW dlatego w następnym art. Regeneracja starej pompki...

„Materiały pomocnicze dla ludzi walczących z sprzęgłem”
Przepraszam za jakość zdjęć ! - telefon
Kontakt : grabekr@wp.pl
GG : 1952206

Pozdrawiam, co złego to nie ja.
_________________
Pamparampam
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 20:40   [R75] Sprzęgło zmiana pompki na BMW - chwalę się i żalę...
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam, pompka sprzęgła kończyła u mnie żywot... więc zanim by tak padła że bym holował autko postanowiłem ją wymienić, nie zastanawiając się wybrałem przeróbkę na pompkę z BMW.
koszty:

Pompka 150zł
Dot 4 - 40 zł
ojciec - podziękowania

Poniżej fotki ze złączki jaką zrobiłem do pompki, a raczej jaką zrobił mój ojciec bo kabla mi nie potrafili połączyć z pompką. złączka pasuje idealnie, nie cieknie nic... podwójna uszczelka więc nawet lepiej jak w bmw. uchwyt jest tak dokręcony że głowa boli więc mam nadzieje że wytrzyma długo... ( tata na tokarkach itp od 30 lat.... )


Jednak nie obyło się bez problemów. Żeby przykręcić tą blaszkę narobiłem się jak wół bo albo nie pasowała śrobka albo łepek albo nakretka, siedziałem do 1szej w nocy w garażu, potem zabawa z odpowietrzaniem ( masakra... ) potem zabawa bo wtyczka na wysprzegliku była już troche przepracowana... ale ok wszystko zrobiłem...

2 dni pózniej... :

zaczeło cieknąć - żeby dojechać do domu dolałem 05L. Dot 4 ... w aucie mała powódz, co sie okazało ? patrzcie na fotke... mikro pęknięcie i znowu wszystko rozbebeszone.... ;/

Boże i forum rovera dajcie mi siły do tego sprzęgła... :(













Początkowe zdjęcia to łączenie kabla z pompką a ostatnie to miejscie gdzie pękła koncówka od pompki, co dziwne chodziła dobrze 2 dni... i nagle bum...

mam dojść...
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 12:02   

nie dałeś za grubego wezyka ,ja dałem zbrojony i po tygodniu zaczelo kapac płynem na wycieraczke zmiana wezyka na silikonowy tak zeby ten biały plastik nie pracował i narazie sucho.Pozdro..
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 13:17   

domel-x napisał/a:
nie dałeś za grubego wezyka ,ja dałem zbrojony i po tygodniu zaczelo kapac płynem na wycieraczke zmiana wezyka na silikonowy tak zeby ten biały plastik nie pracował i narazie sucho.Pozdro..



właśnie miałem założony ten sylikonowy...
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 13:57   

Ja mam założony sylikonowy i nie cieknie. Kurde, Boncky, teraz sobie przypomniałem, że nie wziąłem z warsztatu tej złączki, a byłem wczoraj :/ :głupek2: Zapomniałem, możliwe, że dzisiaj jeszcze pojadę to ją na 100% wezmę.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 27, 2009 18:23   

Rowan napisał/a:
Ja mam założony sylikonowy i nie cieknie. Kurde, Boncky, teraz sobie przypomniałem, że nie wziąłem z warsztatu tej złączki, a byłem wczoraj :/ :głupek2: Zapomniałem, możliwe, że dzisiaj jeszcze pojadę to ją na 100% wezmę.


spoczko, nie spieszy mi sie... nie mam ochoty patrzeć sie na te auto.. wole Punto 1 od ojca z żenującym 55konnym silnikiem i tapicerką z plastikowych kubków na jabole niż mojego R. Tyle zabawy i wszystko od nowa, ciekawe co znowu sprzęgło pokaze...
 
 
 
proartur 




Dołączył: 30 Sty 2018
Posty: 33



Wysłany: Wto Maj 21, 2019 17:59   

witam, z racji że też chcę założyć pompkę z bmw chciałbym prosić kogoś o oddanie zdjęcia blaszki montażowej tej nowej pompki z bmw. wszędzie większość zdjęć wygasła i nie bardzo wiem jak to zrobić.
kolejna rzecz to przewód:
wysprzęglik <--------> pompka bmw
mam stary przewód z rovera i przewód z bmw
da się jakoś to połączyć w skuteczny sposób?
po zdjęciu pancerza jest jodełka ale opaska to chyba nie jest dobry pomysł?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła, szybkozłaczka
piochu1 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sie 31, 2015 09:11
pablo
Brak nowych postów [75 ] Połączenie , pompka sprzęgła przewód hydrauliczny
alpacino Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Mar 17, 2017 08:23
Maciek_S.
Brak nowych postów [R75] szybkozłączka przewodu sprzęgła
Navi01 Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Lis 18, 2017 21:51
Navi01
Brak nowych postów [r75]Pompka sprzęgła
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 09, 2017 13:25
bobek2525
Brak nowych postów [R75] POMPKA SPRZĘGŁA
zet Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Sty 20, 2017 16:20
prebenny



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink