Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Tylna klapa, półka.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Tylna klapa, półka.
Autor Wiadomość
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 19:48   [R200] Tylna klapa, półka.

Ciekawi mnie czy też Wam się tak ciężko zamyka bagażnik czy tylko u mnie tak jest.
Trzeba dosyć mocno trzasnąć żeby się zamknął ;/ W dodatku zauważyłem, że przy zamykaniu półka haczy o klapę. Jak powoli zamykam to dosyć dobrze to widać... półka mocno się napina i dopiero w pewnym momencie przeskakuje do góry a klapa schodzi na dół.
Nie wiem czy to normalne, ale trochę to denerwuje no i wydaję mi się że przez to moja półka jest już dosyć "wyrylotana" na tych zawiasach i w trakcie jazdy mocno stuka ;/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 19:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 19:53   

u mnie bagaznik lekko sie zamyka (ok20cm od zamkniecia puszcze i zamknie sie) cala klapa tez lekko sie podnosi. a o połke nie powinna haczyc. przy zamykaniu najpierw polka sie zatrzymuje w swoim miejscu a potem klapa

moze masz krotkie sznurki co trzymaja połkę
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 19:56   

Korczus, masz głośniki w półce ? jeśli tak to wszystko jasne u mnie też półka haczy o klapę zmiana geometrii półki i półka "rośnie" :) nic z tym nie zrobisz ew nowa półka lub przycięcie obecnej ;] pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 20:02   

Raptile napisał/a:
Korczus, masz głośniki w półce ? jeśli tak to wszystko jasne u mnie też półka haczy o klapę zmiana geometrii półki i półka "rośnie"

Zgadzam się z tym,dlatego trzeba oryginalną półkę wzmocnić od dołu np.mdf-em przyciętym na wymiar,i sprawa załatwiona :smile:

Raptile napisał/a:
lub przycięcie obecnej ;]

:!: :!: :!: :!: Co :!: :!: :!: :!:

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 20:05 ]
Cytat:
na tych zawiasach i w trakcie jazdy mocno stuka


Z tym możesz pokąbinować,założyć jakiś cieniutki wężyk lub Możesz wykazać się innymi zdolnościami manualnymi :wink:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 20:27   

No zgadza się mam głośnik, kurde nie pamiętam teraz czy przed zamontowaniem też tak było ;/

Już dzisiaj kombinowałem, owinąłem te zawiasy taśmą żeby miały mniejszy luz, zobaczymy w trakcie jazdy czy będzie stukać nadal.

Ale dlaczego ta klapa tak ciężko się zamyka, nie ma mowy żebym ją puścił i sama się zamknęła, trzeba użyć siły ;p
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 20:30   

Korczus napisał/a:
Ale dlaczego ta klapa tak ciężko się zamyka


1.zobacz czy nie masz zasyfine zamka
2.zapodaj troszeczkę WD40
3.dokładnie zobacz czy i gdzie jest opór

Jak nie pomoże pomyślimy dalej :wink:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:02   

boss.007 napisał/a:


2.zapodaj troszeczkę WD40


Tylko Broń Panie Boże nie psikaj tym siłowników !!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:05   

Połka ma regulacje i trzeba sobie ja przesunąć, odkręcamy te śruby które mocują te boczki gdzie są oryginalne głośniki , chodzi mi o ten element gdzie jest lampka bagażnika , odchylamy fotele i przesuwamy to wszystko (plastikowe boczki lewy i prawy ) razem z półka w stronę przodu auta, jest tam ok. 2 cm regulacji , jedna osoba trzyma a druga przykręca i nic nie trzeba docinać. Niestety jak się wozi paserów z tyły który lubią się pokładać na fotelach taki zabieg trzeba powtarzać co jakiś czas bo fotele wypychają półkę w stronę klapy.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:09   

boss.007 napisał/a:
2.zapodaj troszeczkę WD40


WD40 to zabijacz mechanizmów!!! Jest dobry tylko do tego, aby uruchomić mechanizm. Potem warto go rozebrać i przesmarować. Po zastosowaniu samego WD40, następuje szybsze zużycie machnizmów. Nic taki nie smaruje na dłużej jak smar.
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:14   

Tomi napisał/a:
Nic taki nie smaruje na dłużej jak smar.

Jak bym mniał wszystko to co prysnę WD40) rozbierać i smarować smarem to chyba bym się pocioł :!: Oczywiście że mamy też smar w sprayu ,ale on tak nie spenetruje ciężko dostępnych miejsc.
Ja nawet nie pamiętam od kiedy używam tego lubrykantu i jakoś nic mi się nie rozsypało,oczywiście wszystko z umiarem :razz:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:19   

boss.007 napisał/a:
\nie pamiętam od kiedy używam tego lubrykantu i jakoś nic mi się nie rozsypało,



Pożyjemy Zobaczmy :) Mimo to nie polecam !! Nasmarować porządnie i masz spokój na parę ładnych lat
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:24   

boss.007 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Nic taki nie smaruje na dłużej jak smar.

Jak bym mniał wszystko to co prysnę WD40) rozbierać i smarować smarem to chyba bym się pocioł :!: Oczywiście że mamy też smar w sprayu ,ale on tak nie spenetruje ciężko dostępnych miejsc.
Ja nawet nie pamiętam od kiedy używam tego lubrykantu i jakoś nic mi się nie rozsypało,oczywiście wszystko z umiarem :razz:


W moim Cabrio strasznie piszczą szyby (mechanizm podczas podnoszenie i opuszczania). Smarownie WD40 pomaga mniej-więcej na jeden dzień. Drugiego dnia trzeszczy znacznie bardziej niż przed smarowaniem. Prawie nie jeżdżę tym autem, więc dopiero się zbieram, aby rozebrać i przesmarować. Wiem, że skończy się zapewne na jakimś teflonowym smarze i będzie spokój na jakieś 2 lata.
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:26   

Raptile napisał/a:
Nasmarować porządnie

Auto to nie koparka czy widlak,co też trzeba tyle smarować :?: zawiasy,zamek :lol: hmmm
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 23:48   

boss.007 napisał/a:
Korczus napisał/a:
Ale dlaczego ta klapa tak ciężko się zamyka


1.zobacz czy nie masz zasyfine zamka
2.zapodaj troszeczkę WD40
3.dokładnie zobacz czy i gdzie jest opór

Jak nie pomoże pomyślimy dalej :wink:

Przypadkowo zaraz po kupnie jak autko stało niezarejestrowane w garażu rodziców to ojciec komuś tam się chwalił i doszli że u mnie jest tak samo, kolega ojca, wyregulował którąś część zamka (chyba tą przy błotniku) i teraz zamyka się aż miło, praktycznie zamyka się dzięki sile grawitacji :) A wcześniej tak samo jak u Ciebie trzba było konkretnie piz..ąć. Musiabym dopytać się szczegółów co konkretnie zrobił.

ps. felgi sprawują się dobrze, co od Ciebie odkupowałem :)
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 14:39   

Ok to jakbyś mógł to podpytaj :)

No to się cieszę że z felgami wszystko ok :D
 
 
 
bora 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 45
Skąd: Kielce



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 17:07   

Z nie zamykaniem klapy miałem taki problem, że nie cofała się linka idąca od przycisku otwierającego klape do zamka. Musiałem kilka razy mocno trzasnąć żeby sie klapa zamknęła ale po jakimś czasie otwierała mi się nawet podczas jazdy.
Trzeba zdjąć osłonę pod tylną szybą przesmarować smarem metalowe elementy, które u mnie były zardzewiałe-- (jest tam przymocowana właśnie ta linka co sie nie wracała na miejsce po puszczeniu przycisku)
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 14:45   

drlubicz napisał/a:
Połka ma regulacje i trzeba sobie ja przesunąć...


Nie wygląda to na regulację. Fakt, można minimalnie na śrubkach te boczki przesunąć, ale u mnie niestety nawet to nie pomaga.. Przesunąłem półkę jak się dało do przodu, jak siedzenia mam przechylone i zamykam klapę to nic nie haczy. Dopiero jak złożę siedzenia to one odpychają półkę do tyłu...


bora napisał/a:
Z nie zamykaniem klapy miałem taki problem, że nie cofała się linka idąca od przycisku otwierającego klape do zamka, Trzeba zdjąć osłonę pod tylną szybą przesmarować smarem metalowe elementy...


Przesmarowałem wszystko, próbowałem nawet regulować tą blachą co jest na dole nad zderzakiem, ale nic to nie dało. Przypuszczam że auto miało kiedyś dzwona z tyłu i nie wszystko jest teraz tak jak powinno.
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Nie Lut 15, 2009 15:11   

Korczus, z półką mam tak samo, ale to u mnie jest wina półki. Jak będziesz miał możliwość (na spocie na przykład), to na chwile zmień półkę od innego Roverka i zobacz, czy też będzie haczyć.

Ja po porównaniu obu półek widziałem, że moja jest o niecały centymetr dłuższa...bo leżała pare dni na deszczu i chyba się lekko wygięła/rozciągnęła. :cry:
 
 
KoObi89 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 168
Skąd: Tarnowiec/Tarnów

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 15:35   

Ja widze że moaj pólka nie jest jedyna która blokuje zamykanie klapy od bagażnika...Sprubuje jutro skorzystac z waszych porad dla kolegi i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
_________________
Kobi :D
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Nie Lut 15, 2009 20:05   

Szło by problem rozwiązać. Wystarczyło by skrócić ten rant od półki przy tylnych siedzeniach. Nie jest on widoczny, jedynie przy otwartym bagażniku, ale nie mam zbytnio czym tego obciąć, a piłą czy brzeszczotem na pewno równo nie wyjdzie więc sobie odpuszczę :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4 16V 98r]problem z półką tylną
tomura83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pią Sty 15, 2016 22:36
NoPE
Brak nowych postów [R200] Klapa tylna z R25
Kobem Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Mar 23, 2013 10:15
leszczu
Brak nowych postów [R200 1,4Si 97r] tylna klapa się nie zamyka
Tigernp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Lut 04, 2009 15:53
Tigernp
Brak nowych postów [R200 1,4 16V]Tylna klapa trzaski puka stuka ......
koliber21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Cze 03, 2008 18:00
giewu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink