Forum Klubu ROVERki.pl :: [R800] Programowanie pilota VALEO
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R800] Programowanie pilota VALEO

Gdzie znajduje sie centralka alarmu ?
Autor Wiadomość
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 22:39   [R800] Programowanie pilota VALEO
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam.
Posiadam rovera R827 z fabrycznym alarmem z centralnym zamkiem. Problem w tym, że przy zakupie nie otrzymałem oryginalnego pilota. Zakupiłem używany oryginalny pilot, jednak muszę go jeszcze zaprogramować. Moje pytanie brzmi czy można to wykonać samemu, czy moze potrzeba do tego specjalistyczną aparaturę i wiedzę ? Czy wogóle da sie programować pilot, czy raczej centralkę alarmu ? Gdzie znajduje się centralka alarmu w samochodzie ? Dodam, że kod alarmu jest napisany na czujniku wewnątrz samochody przy lusterku cofania.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 04, 2011 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 22:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 22:51   

nie wiem jak to jest rozwiązane w 800tkach więc mogę się mylić, ale...

sam tego nie zrobisz, przecież to bez sensu by było jakbyś mógł do każdego samochodu dorobić pilot. Musisz podpiąć auto pod T4 i zaprogramować. Taka przyjemność kosztuje około 100zł.
Ale jak nie masz pilota to podejrzewam, że masz wycięte immo bo jak by się rozbrajało inaczej? Tak więc szykuje się więcej zabawy. Chyba, że za każdym razem wstukujesz kod.
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 22:55   

Widzę że kolega z forum (michone)Robi takie kodowanka :wink:
Popytaj,to nie kosztuje :razz: :wink:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 22:59   

azer napisał/a:
sam tego nie zrobisz, przecież to bez sensu by było jakbyś mógł do każdego samochodu dorobić pilot.

Tzn jeżeli pilota synchronizowałoby się przy otwartym samochodzie to dlaczego nie ? Przykładowo musisz wstukać jakąś kombinacje na pilocie i kluczykiem pare razy pokręcić w zamku i pilot zaprogramowany.

IMMO wydaje mi się, że nie ma w tym aucie.
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 23:08   

z tego co na szybko wyczytałem to pilot rozbraja alarm. W takim razie musisz mieć go odciętego :) Zastanawia mnie ten kod koło lusterka co on tam robi, ale to już nie jest istotne.

może tutaj znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35344

generalnie sam nie zaprogramujesz go na pewno
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 23:15   

Co ciekawe alarm u mnie działa i uzbrajam go kluczykiem. Gdy zazbroję alarm a zostawię otwarte okna to alarm zacznie wyć gdy poruszam ręką w pobliżu czujników ruchu wewnątrz kabiny. To samo, gdy spróbuje otworzyć drzwi.
Natomiast gdy chcę zamknąć kluczykiem samochód (a więc i uzbroić alarm) a któreś drzwi, bagażnik lub maska są otwarte to syrenka wyda jeden krótki sygnał dzwiękowy, a wszystkie zamki się odryglują.

Dodam jeszcze, że u mnie funkcję syrenki pełni klakosn, lub po prost syrneka wydaje identyczny dzwięk jak klakson.

Wie ktoś gdzie znajduje sie centralka alarmu ?
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 08:54   

Napiszę pare faktów które wiem na ten temat:

Nie ma oddzielnej centralki alarmu, wszystko jest w CCU. Wszystkie kable prowadzą do CCU.

Azor, w 800setce pilot służy głównie do otwierania/zamykania pojazdu. Aktywację/deaktywację alarmu lub immo robi włącznik w zamku, (zapodaje masę na kabelku idącym do CCU). Czyli wszystko jedno czy otwieramy kluczykiem czy pilotem bo to włącznik w zamku jest tu decydujący.

Odbiornik podczerwieni pilota jest w kopółce przy lusterku wstecznym na suficie, jak odbierze sygnał z pilota to wysyła sygnał do CCU, i dopiero CCU otwiera/zamyka pojazd co przekłada się na rozbrajanie/uzbrajanie alarmu.

Myślałem że ten sygnał to krótki impuls prądu, i wtedy dało by się zastosować jakiś fajny pilot z centralką z allegro. Ale niestety podobno ten sygnał to też jest jakoś zaszyfrowany.


Odnośnie programowania drugiego używanego pilota. Czytałem tylko że mogą to zrobić dilerzy na podstawie specjalnego kodu który jest przypisany do odbiornika IR (ten w kopółce).

Szkoda że nie można kupić nigdzie nowej obudowy, do innych pilotów jest zatrzęsienie zewstawów naprawczych a do Valeo brak.
 
 
evita 



Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 88
Skąd: Kowal

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 16:16   

Tomek1212 napisał/a:
Zakupiłem używany oryginalny pilot

Gdzie udało Ci się kupić tego pilota Valeo? W moim jest jest już mocno sfatygowana obudowa i chciałabym ją zmienić. Niestety, nie udało mi się takiego znaleźć :cry:
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników ROVERków!
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 18:58   

Kupowałem częsci blacharskie do mojego rozbitego R800 i przy okazji zauważyłem, że gość ma pilota. Kupiłem go za 30zł, i chyba nie pozostaje mi nic innego jak go sprzedać i kupić uniwersalne sterowanie z pilotem radiowym.
 
 
 
evita 



Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 88
Skąd: Kowal

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 21:21   

Jeśli zdecydujesz się sprzedać, daj mi znać, odkupię go od Ciebie. Mi zależy na obudowie :grin:
_________________
Pozdrawiam wszystkich miłośników ROVERków!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R800] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 800 0 Pon Sie 25, 2014 11:42
kasjopea
Brak nowych postów [R800] Co to za guzik?
pajak2103 Rover serii 800 6 Nie Lut 01, 2009 16:38
pajak2103
Brak nowych postów [R800] Alternator
karpiu19_88 Rover serii 800 3 Pią Maj 28, 2010 07:46
karpiu19_88
Brak nowych postów [r800] Chlodnica
noah. Rover serii 800 12 Pon Sty 21, 2019 01:00
AndrewS
Brak nowych postów [R800] Klimatyzacja
Maciek321 Rover serii 800 28 Sro Cze 13, 2007 02:59
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink