Forum Klubu ROVERki.pl :: Wskazówki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wskazówki

Szybkie pytanie
Autor Wiadomość
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



  Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:05   Wskazówki

Witam, wymieniam sobie wskazówki w zegarach za sprawą inspirującego tematu kolegi michu1123, zastanawiam się czy TE wskazówki będą pasowały do mojego R200 ?? To jak mniemam są te które przewodzą światło i w dodatku są w przystepnej cenie. Proszę o szybką odpowiedź ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 16:35   

the.edgy kolego nie chcę mi się wierzyć że to są wskazówki przewodzące światło, na moje oko raczej nie, z drugiej strony po co ci 2 małe wskazówki a co z 2 dużymi, jakie szanse masz że gdzieś znajdziesz takie same i to duże??????

Jak chcesz bawić się w modyfikację liczników to tu masz coś odpowiedniego.

http://allegro.pl/item610...eger_f_vat.html
 
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 17:10   

Na tej aukcji są akurat 4 wskazówki ;P , a temat założyłem własnie z niewiedzy dlatego jeśli uwazasz ze one nie przewodzą światła to znaczy że dobrze ze spytałem ;P A skoro już ospisaleś, myslisz ze lepiej bedzie kupic takie przewodzące, czy może chlapnąć farbą fluorescencyjną?
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 17:26   

Pewnie już przeglądałem moją galerię pod podpisem na PJ i Picasie to wiesz że mam tak zrobione wskazówki to znaczy malowane farbką, powiem tak ładnie to wygląda ale zawsze zostaje nie dosyt tego że można było zrobić lepiej. Na razie mam pomalowane ale zastanawiam się nad takimi wskazówkami, jednak dużo argumentów jakoś odpycha mnie do tego. 100 zawsze można skombinować , jednak wyciągnięcie i późniejsze odpowiednie ustawienie na gorącym silniku wskazówek tak aby pokazywany prawidłowe wskazania nie jest takie łatwe, było trochę na ten temat na forum poszukaj. Także taka operacja jest ryzykowana, może się skończyć tak jak u innego kolegi który miał temat pt. BIAŁE ZEGARY i koniec końców był zmuszony kupić nowe oryginalne liczniki bo przy wyciąganiu wskazówek połamał je. Także wybór należy do ciebie. :smile:
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 20:04   

the.edgy, podane przez Ciebie wskazowki nie sa wskazowkami przewodzacymi swiatlo.

Przewodzace swiatlo sa bardziej przezroczyste.
Ja osobiscie polecam malowanie z racji ekonomicznej jak i stopnia trudnosci. Z wymiana wskazuwek wiaze sie niezla rzezba podczas kalibrowania ich by pokazywaly wlasciwa temp, paliwo, obroty i predkosc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michu1123 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 147
Skąd: Środa Wlkp.

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 20:14   

Witam kolegę the.edgy ciesze się, że podoba Ci się mój projekt wskazówek. Moim zdaniem wskazówki, które podałeś w linku przewodzą światło i będą się jak najbardziej nadawać do roverka. Jedyny problem może być z średnicą otworu wskazówki na trzpień w liczniku - ale to da się zrobić. Najlepiej jak zadzwonisz do allegrowicza, który je sprzedaje i poda Ci długość wskazówek (długich) i krótkich - mają mniejsze znaczenie. Jak zauważyłeś u mnie wskazówki od paliwa i cieczy chłodzącej są krótsze ale najważniejsze było żeby wskazówki od prędkościomierza i obrotomierza były odpowiedniej długości. Bo jak będą za krótkie to może to trochę kiepsko wyglądać. W moim przypadku były za długie i dociąłem na wymiar.
Moim zdaniem dzwoń do gościa i spytaj o długość i do przypadku czy przewodzą światło i kupuj i do pracy. Jak co pochwal się osiągnięciami. Pozdro.

Tu masz przykład takich wskazówek, ale mogę się mylić:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 20:45   

michu1123 racja to co podałeś w linku do youtube to są właśnie takie wskazówki z Audi, jednak ja będę się upierał przy swoim, bo jeżeli zabieramy się do takiej modyfikacji to ona mam za zadanie cieszyć oko i żeby można było się pochwalić tym innym. I dla tego moim zdaniem nie warto rozglądać za takim modelem po co pakować się w staroć, przecież tyle jest na rynku nowych o ładnym desingu wskazówek, że jak montować to coś konkretnego nie warto szkłem du... podcierać. Sam masz kozackie wskazówki z nowego Focusa. I dlatego the.edgy wybierz coś lepszego i nie żałuj kasy na to bo później będziesz żałował. Teraz będzie ci się podobać a za jakiś czas znudzi ci się, ale jak tam uważasz, jak bierzesz się za takie mody to wiadomo dlaczego to ma być tanie. :grin:
 
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 21:18   

Sęk w tym że one mi się podobają i chce uzyskać nimi taki efekt świecących jak ma michu, a tu jak na złość zdania są podzielone i sie pogubiłem a auckja się kończy..
 
 
 
michu1123 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 147
Skąd: Środa Wlkp.

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 22:01   

the.edgy kolego jak chcesz mieć efekt podobnie jak ja tzn. srebrny okrągły plastik zakrywający wskazówkę możesz spróbować z termokurczliwą folią srebrną - w ten sposób możesz uzyskać podobny wizualny efekt wskazówki co ja. Ja bym dzwonił do gościa i spytał o dł. jak pisałem wcześniej i kupował jak by pasowały. Ale wybór należy do Ciebie.

Kolego podam Ci długość orginalnych wskazówek: duże: 45 mm do środka otworu mocującego na trzpień oraz małe: 30 mm do środka.
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 22:30   

Dziękować!!! Będe się dowiadywał, daje pomógł :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [all R] fluorescencyjne wskazówki
Myślał ktoś o tym?
truten23 Tuning wizualny 22 Pią Kwi 24, 2009 10:02
truten23
Brak nowych postów Jak ściągnąć wskazówki z licznika.
216coupe Tuning wizualny 14 Czw Cze 30, 2011 10:42
practicator
Brak nowych postów Świecące wskazówki zegarów
marek181 Tuning wizualny 9 Sob Gru 18, 2010 12:24
camaro17
Brak nowych postów R400 MROCZNE WSKAZOWKI by CAMARO17
foto & film
camaro17 Tuning wizualny 22 Czw Gru 10, 2009 22:47
Pływak
Brak nowych postów R400 NOWE OŚWIETLENIE ZEGARÓW i PODŚWIETLANE WSKAZÓWKI
mały tutek do zmiany oświetlenia w naszych R
camaro17 Tuning wizualny 667 Nie Sty 24, 2016 16:18
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink