Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem przy zapalaniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem przy zapalaniu
Autor Wiadomość
matti
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 03, 2009 20:32   [R75] Problem przy zapalaniu
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam

Od pewnego czasu mam problem z zapaleniem auta po dłuższym postoju najczęściej rano. Objawy są następujące przekręcam kluczyk czekam aż zniknie info grzania świec następnie chce zapalić i nic słychać tylko cyknięcie i nic więcej. Po dwóch nieraz i więcej próbach auto zapala i potem przez dzień jak je używam nie ma problemu autko zapala za pierwszym razem. Po odpaleniu silnik chodzi równo nie gaśnie tak wszystko jest ok. Problem powtarza się na drugi dzień rano. Problem w tym że z dnia na dzień zwiększa sie liczba prób odpalenia rano i boje sie że w końcu nie zapali.
Na pewno nie jest to wina akumulatora choć objawy są podobne jak przy rozładowanym akumulatorze tylko światła nie migają (akumulator jest nowy i naładowany).
Czy ktoś z Was spotkał sie z takim problemem. Myślałem że może to jakiś czujnik wału lub rozrządu ale z tego co czytałem na forum to przy uszkodzonym czujniku wału autko nie odpala przy ciepłym silniku.
Proszę o pomoc i poradę, co to może być.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 03, 2009 20:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 21:39   

matti, rozrusznik do roboty, szczotki najprawdopodobniej.

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 21:40 ]
Albo słaby aku. masz.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 21:57   

A świece żarowe masz dobre?
matti napisał/a:
Od pewnego czasu mam problem z zapaleniem auta po dłuższym postoju najczęściej rano. Objawy są następujące przekręcam kluczyk czekam aż zniknie info grzania świec następnie chce zapalić i nic słychać tylko cyknięcie i nic więcej. Po dwóch nieraz i więcej próbach auto zapala i potem przez dzień jak je używam nie ma problemu autko zapala za pierwszym razem.

Miałem takie same objawy.zmieniłem świece i problem zniknął.Od sprawdzenia świec bym zaczął
 
 
 
matti
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 03, 2009 21:58   

A niedawno naprawiałem alternator:) no to faktycznie może przyszedł czas na rozrusznik.

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 22:08 ]
Z tego co wiem świece nigdy nie były wymieniane i faktycznie to może być to bo problem występuje po nocy kiedy silnik całkem ostygnie. Przy ciepłym zapala bez problemu.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 22:17   

Rowan napisał/a:
rozrusznik do roboty, szczotki najprawdopodobniej.
Tak , a może automat rozrusznika , ale warto sprawdzić też mocowanie przewodów na rozruszniku.

[ Dodano: Pon Maj 04, 2009 07:16 ]
matti napisał/a:
Z tego co wiem świece nigdy nie były wymieniane i faktycznie to może być to bo problem występuje po nocy kiedy silnik całkem ostygnie. Przy ciepłym zapala bez problemu.
Przy padniętych świecach, silnik kręci normalnie a może lepiej , ale dłużej i po zapaleni przykopci na biało.Zimny silnik dla zimnego też rozrusznika stawia większy opór, potrzebny większy prąd rozruchu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
iThomas 




Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Londyn



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 11:26   

Mialem podobny problem w moim poprzednim R75. Pamietam, ze nie raz meczylem sie z 10 min zanim go zapale. Nic tylko tykanie. Rozrusznik poszedl do regeneracji i problem zniknal :)
 
 
rafet 



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 36
Skąd: Wawa

MG ZT-T

Wysłany: Pon Maj 04, 2009 14:23   

miałem taki problem tuz po zakupie mojego MG... pomogło na jakis czas naładowanie akumulatora. niestety okazało się, że handlarz włożył pod maskę "za mały" i stary akumulator.
włożyłem więc aku 75 Ah i problem zniknął :)
jednocześnie zniknął również problem pojawiania się przy rozruchu znacznika EP na wyświetlaczu (aut. skrz. bieg.)
jeżdżę już 2 miesiąc i jest ok.

spróbuj więc może najpierw naładować aku albo pożycz na chwilę od kogoś i sprawdź czy problem zniknie.

pozdro!
_________________
EiR
 
 
matti
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 04, 2009 21:50   

Akumulator mam nowy w marcu wymieniałem sprawdziłem go wszystko jest ok.
Jutro oddaje autko do mechanika on też stawia na rozrusznik.
Dzięki za porady, jak już coś sie wyjaśni to na pewno napiszę co tam padło.
 
 
yenko87 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 48
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Maj 07, 2009 15:01   

i jak? wiadomo juz cos? mi elektryk powiedzial, mimo identycznych objawow, ze to wina akumulatora, kupilem wczoraj 77ah o mocy 760 i... problem nie znikna, ciagle cyka. po 2-3 razach odpala...
 
 
matti
[Usunięty]






  Wysłany: Pią Maj 08, 2009 19:50   

Tak juz się wyjaśniło padł rozrusznik, do wymiany był automat rozrusznika, przy okazji szczotki bo też już sie kończyły i łożyska. Jutro odbieram autko.
 
 
yenko87 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 48
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Maj 09, 2009 00:14   

i jaki koszt?
 
 
matti
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 09, 2009 11:53   

Właśnie odebrałem auto wszystko ok odpala od pierwszego razu. Całość za rozrusznik 330zł.
 
 
damianz11 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 229
Skąd: Chełm



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 18:16   

Posiadam rover 75 1.8 turbo. Auto normalnie przyjechało zgasiłem go wymieniłem olej w silniku i przykręciłem osłonę do alternatora żeby się nie przegrzewała. Po wymianie czas rover 75 nie odpalał. Sprawdziłem wszystkie kable, akumulator, bezpieczniki małe ale nadal nic. Auto się nie zamyka teraz z pilota tak jak wcześniej. Moze cos z elektyryka. Prosze o szybką pomoc.
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 28, 2009 21:37   

Mialem identyczny problem w moim Roverku,na zimno nie chcial od czasu do czasu odpalac,pierwszy lepszy mechanik sprawdzil szczotki,byly ok wiec chcial caly rozrusznik wymieniac :shock: dla pewnosci udalem sie do odleglego serwisu Rovera,i tam po diagnozie wyszlo ze jakis czujnik,ale mi go nawet nie wymienili tylko cos przeprogramowali.Do dzis nie wiem o jaki czujnik chodzilo i co oni zrobili,ale juz ponad rok jak problem sie nie powtarza :lol:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem przy odpalaniu
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 14 Sob Kwi 17, 2010 15:36
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Problem przy odpalaniu
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Paź 28, 2008 21:23
jacekmarus
Brak nowych postów [R75] Problem przy odpaleniu
tazOR Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Maj 25, 2014 20:53
tazOR
Brak nowych postów [R75] kapący problem przy chłodnicy
borsuk88 Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Kwi 30, 2013 19:07
borsuk88
Brak nowych postów [R75] Dziwny problem przy odpalaniu.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Paź 21, 2015 22:14
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink