Forum Klubu ROVERki.pl :: Hamulce MG ZR ZS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Hamulce MG ZR ZS
Autor Wiadomość
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 15:43   Hamulce MG ZR ZS

Zwracam sie do osób posiadających wyżej wymienione modele o opinie klocków i tarcz. Chodzi konkretnie o te z tarczami 282mm przód oraz 260mm tył. Będę montował taki zestaw u siebie i jestem na etapie szukania gratów :)

Ps ma ktos inny zestaw niz EBC np: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, FERODO, TEXTAR,
GALFER, TRW Lucas, BOSCH, AKEBONO, SPEEDMAX, Mintex ? i czy w ogole występują prosba o linki lub symbole jak ktos ma :)

thx
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 08, 2009 15:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rodi_ 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 635
Skąd: Cork, Sokolka

MG ZT

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 21:18   

Ja u siebie mam zestaw EBC i jak dla mnie rewelka. Jak sa zimne to tak jakby slabiej hamuja, ale kilka depniec i wtedy dopiero hamuja.
A patrzyles za wiekszym zestawem? Np. taki zestawik, tylko cena to juz kosmos
_________________
Don't drink and drive, just smoke and fly
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Maj 10, 2009 10:28   

Ja mam jeszcze oryginalne tarcze i do tego kupiłem klocki TRW - około 180zł komplet - zamówiłem wdłg numerów z ich katalogu online. Moim zdaniem hamuje to naprawdę bardzo dobrze. Miałem kupić EBC, ale znalazłem mnóstwo złych opinii - zwłaszcza o tarczach hamulcowych które uwielbiają się krzywić i lekko bić... Według angoli oryginalne tarcze (według EPC xpower) są jednymi z lepszych - u mnie zero bicia po 60k, Konrad po 90k też ma ok - więc pogadaj z Tomim, może są dostępne. BTW - tylne lite 260 są w ofercie TRW więc można na tym zaoszczędzić a przód bym zakładał jednak oryginalne xpower
 
 
PopeY 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 208
Skąd: Konin



Wysłany: Nie Maj 10, 2009 14:29   

witam....mozecie mi powiedziec czy tarcze i klocki przod sa takie same w MG ZR 160 jak w Roverze 25
_________________
MG ZT 190
Kocham oryginalne auta
 
 
 
rodi_ 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 635
Skąd: Cork, Sokolka

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 10, 2009 14:33   

Niestety nie, w 25 masz 262mm a w ZR 160 282mm srednice tarczy.
_________________
Don't drink and drive, just smoke and fly
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Maj 11, 2009 09:54   

marcinmarcin napisał/a:
Ja mam jeszcze oryginalne tarcze i do tego kupiłem klocki TRW - około 180zł komplet - zamówiłem wdłg numerów z ich katalogu online. Moim zdaniem hamuje to naprawdę bardzo dobrze. Miałem kupić EBC, ale znalazłem mnóstwo złych opinii - zwłaszcza o tarczach hamulcowych które uwielbiają się krzywić i lekko bić... Według angoli oryginalne tarcze (według EPC xpower) są jednymi z lepszych - u mnie zero bicia po 60k, Konrad po 90k też ma ok - więc pogadaj z Tomim, może są dostępne. BTW - tylne lite 260 są w ofercie TRW więc można na tym zaoszczędzić a przód bym zakładał jednak oryginalne xpower


Powiem ci ze nie ma właściwie żadnego wyboru na rynku :(

EBC pełan oferta - tak jak piszesz jakoś na poziomie OEM'owych tarcz... naczytałem sie opinie ludków z Turbokillers w sx200 połowie osób porobiły sie z tarcz ósemki... tragedia nie mówiąc już o cenie...

Brembo maja w ofercie - ale ostatnio jakoś ich tarcz daje dużo do życzenia...

Black Diamond maja w ofercie - opinie nawet dobre ale cena kosmos...

Tarox tarcza super ale tylko na przód oraz brak klocków... cena kosmos x2

Zimmerman brak w ofercie :(

ATE najchętniej by je brał ale problem z dostępnością ...

TRW dostałem ofertę z zaprzyjaźnionej firmy 650pln komplet klocków plus tarcza przód tył nie są to żadne pseudo sportowe graty ale nie znalazłem tez zlej opinii... do tego kumpel jezdzi BMW 750i E38 właśnie na takim zestawie i sobie chwali wiec może warto zaufać :)

Ps marcinmarcin masz może numery oryginalnych tarcz?
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ceremony 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 145
Skąd: Warszawa-Gocław



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 12:47   

To i ja dorzuce swoje dwa grosze, nie wiem jak inne firmy, ale EBC tak jak juz sprawdziles, mozna powiedziec tak:

- hamuja bardzo dobrze, ale tylko z red stuffami daja rade na dluzsza zabawe, bo ja widze w swoim zestawie ze greensuffy przegrzewam po kilku ostrych hamowaniach z duzych predkosci.

- krzywia sie niesamowicie i gdybym sam nie doswiadczyl to bym nie uwierzyl ze takie drogie tarcze tak sie wichruja i to tak szybko!!! :shock: szok normalnie i to nie przegiecie, musialem sie do tego dluuuugo przyzwyczajac i dalej mnie to dziwi.

- pomijajac drzenie kierownicy przy hamowaniu jestem zadowolony, bo co mam niby powiedziec :lol:

Podsumowujac, kup sobie jakies inne!
Wiem jeszcze tylko ze Zimmermany pekaja i tez to widzialem na wlasne oczy.

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 13:47 ]
A moze cos takiego daloby sie zaadoptowac :)
http://www.allegro.pl/ite...tnica_2007.html
http://www.allegro.pl/ite...z_klockami.html
http://www.allegro.pl/ite...bmw_czesci.html
http://www.allegro.pl/ite..._20v_turbo.html
http://www.allegro.pl/ite...owe_tarcza.html

Trzeba by zamontowac inna piaste i adaptery montazowe na zamowienie, ale wiem ze to wykonalne :)

Tu gosc robi na zamowienie do kazdego auta :) szkoda ze sam tego wczesniej nie znalazlem :( http://www.allegro.pl/ite...mw_renault.html
_________________
_____________________
MG ZR 180 ;)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Maj 11, 2009 14:19   

ceremony napisał/a:

Wiem jeszcze tylko ze Zimmermany pekaja i tez to widzialem na wlasne oczy.


to prawda ale przy zle dobranych klockach u mnie zero rysek :)

Co do zacisków 4 tłoczkowych w fiacie coupe, bmw serii 7, 607 coupe, alfie GTA oraz EVO i STI to sa te same zaciski z równym rozstawem śrub... pomysł jest bardzo fajny tylko wiąże sie z dużą ilością przeróbek:

- dorobienie adapterów
- dobranie tarcz ( największe tarcze seryjne 4x100 to 288mm od Golfa II tylko ze i tak reszta parametrów nie podejdzie pod piastę wiec jedynie pod zam...)
- nowe przewody koniecznie w oplocie tez raczej pod zam...
- dodatkowo mocniejsza pompa pod tłoczki...
i na koniec korektor żeby samochód nie hamował nam samym przodem i nie stawał bokiem wzdłuż drogi a najlepiej poprawienie również tylu...

Przerobiłem to dość dokładnie złożenie samemu zestawu to koszt kolo 3k plus zestrojenie

można kupić również za 2k gotowca z allegro ale nie wygląda to zbyt profesjonalnie... tarcze na 4 otwory robione są wiertarka? bez komentarza :p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ceremony 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 145
Skąd: Warszawa-Gocław



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 15:49   

Eh Ty pesymisto jeden ;) a ja tak sie staralem Cie namowic na mocny upgrade :razz:

Z cala pewnoscia masz racje, ilosc przerobek jest ogromna, ale nie wiem czy znasz Coobcia. On pare lat temu kupil okazyjnie 4-tloczkowe zaciski od 300ZXa i wsadzil je do swojej Primery. Koszty jakie poniosl to jakies 1000 PLN tylko faktycznie na poczatku, sila hamowania byla taka, ze auto stawalo deba przy nawet lekkim dotknieciu hamulca, bo nowe zaciski dzialaly zerojedynkowo, albo nic albo WSZYSTKO!!! :) potem to juz dzialalo, ale musialbys z nim pogadac o co dokladnie chodzilo i jak sie z tym uporal...

A czy opcja np. zaciski 4-tloczkowe Brembo do tarcz 282 mm od 160ZR/180ZS nie bylaby jakims sensownym w miare rozwiazaniem? Wtedy tylko adaptery na mocowanie, pompa i korektory (a moze z korektorami nie trzeba nic juz robic, czy one nie dzialaja jakos na zasadzie wychylu tylu auta przy mocnym hamowaniu? Ja tak mialem w Nissanie)
_________________
_____________________
MG ZR 180 ;)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Maj 11, 2009 16:02   

Coobicia ciężko nie znać chłopak ogrania dobrze tematy głownie strojenie samochodów. Co do przeróbek te zaciski Brembo łapią w zakresach 300-330mm wiec niestety tarcza 282 nie podejdzie klocek nie będzie łapał całej powierzchni wiec lipa... wiec jak mówiłem rzeźba. Powiedzmy ze wyślemy zapytanie do mikody i nam zrobią pod zamówienie takie tarcze ( ciekawe za ile ) lub tez dopasujemy tarcze od innego modelu z duża tarcza na 5x100 i dowiercimy otwory. Dorobimy u tokarza adaptery. Zostaje zestrojenie przodu z tyłem korektorem zewnętrznym czyli będziemy odejmować z siły hamowania przodu co w zasadzie przekreślą nam sens dużej tarczy i zacisku. Przedyskutowałem ta opcja z panem z hamulce.net wyszło ze dużo lepszy efekt da założenie zestawu z ZS :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ceremony 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 145
Skąd: Warszawa-Gocław



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 16:20   

Dobra, przekonales mnie, bo ja sie naczytalem w ostatnim GT gdzie pisza ze zalozenie zaciskow od EVO do S13 to pikus i tak mi sie wlasnie zaczelo wydawac :) bo wczesniej tez myslalem ze to rzezba ostra.

Jak kupisz oryginalne Brembo tarcze, nawet gladkie (jak Ci sie uda) i do tego klocki Ferodo to ciezko o lepszy zestaw w zamienniku z oryginalnymi, hamowanie zyletka i daja rade w duzych temperaturach, jedyny minus to baaardzo szybkie zuzycie i tak samo duuuze pylenie. W 282 mm to by bylo wspaniale, mi sie nie udalo tego dostac niestety i musze sie "telepac" doslownie na EBC (ale za to jak ladnie wygladaja :lol: )


To co jednak 282mm z karbonu i siekiera :mrgreen:
_________________
_____________________
MG ZR 180 ;)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Maj 11, 2009 16:33   

ceremony napisał/a:
Dobra, przekonales mnie, bo ja sie naczytalem w ostatnim GT gdzie pisza ze zalozenie zaciskow od EVO do S13 to pikus i tak mi sie wlasnie zaczelo wydawac :) bo wczesniej tez myslalem ze to rzezba ostra.


nie wiem po co kombinować jak do s13 są gotowe bardzo tanie kity lub upgrade z skyline, ale chętnie bym zobaczył jak chłopaki z GT brudzą sobie raczki i wkładają tego "pikusia " :)

Ferodo ma tylko w ofercie podstawowe klocki, serii DS brak :beczy:

szukam jeszcze info o klockach pagit do ZS może ktoś coś wie?

Chyba będzie zestaw TRW lub ATE seria bo wybór mnie poraża :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
rodi_ 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 635
Skąd: Cork, Sokolka

MG ZT

Wysłany: Pon Maj 11, 2009 23:41   

ceremony
u siebie masz tarcze Turbo Grove?
_________________
Don't drink and drive, just smoke and fly
 
 
 
Konrad_Zr160
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 23:58   

Ja mam standard tarcze i klocki green ebc - nie polecam ich - 3 hamowania 180-0 - co prawda sila hamowania sie nie zmniejsza ale czuc kres wytrzymalosci - zrobilem na nich 7 tysiecy. Lepiej juz wybrac TRW - bardzo dobre... Tarcze wymienie - szacuje, ze rozsadny kierowca na obecnych oryginalach jeszcze z 10 tysi by zrobil ;) ja to watpie hehe, napewno na zimmerman sport, klocki bede szukal ferodo:

http://www.lewian.pl/katalog.php

http://www.amar-auto.com/...mann_sport.html

na przod symbol 3155

tyl odpuszczam - sila hamowania zaledwie kilka procent ja praktycznie od polowy pelna wydmuszka...

Pozdro!
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Maj 12, 2009 00:23   

Konrad_Zr160 napisał/a:
napewno na zimmerman sport, klocki bede szukal ferodo:

http://www.lewian.pl/katalog.php

http://www.amar-auto.com/...mann_sport.html


no tak tylko ze jaki ma rozstaw srub 620ti ? 4x114,3 :(

ale zachecam do szukania :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
ceremony 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 145
Skąd: Warszawa-Gocław



Wysłany: Wto Maj 12, 2009 09:19   

rodi_ napisał/a:
ceremony
u siebie masz tarcze Turbo Grove?


Tak, wlasnie te koslawe tarcze mam u siebie :)

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 09:21 ]
Konrad_Zr160 napisał/a:


http://www.lewian.pl/katalog.php



A dlaczego tu podaja wielkosc tarcz do Rovera 75 284mm, a do 25 tylko 262mm, czyli nie ma rozmiaru pod MG ZR160 ani pod ZS180 taak? Kicha..


A jak to jest te Zimmermanny Sport to nie beda pekaly z jakimi klockami? Albo inaczej, jakie klocki sa najlepsze do tych tarcz, zeby nie zaczely pekac?
_________________
_____________________
MG ZR 180 ;)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Maj 12, 2009 09:55   

ceremony napisał/a:

A dlaczego tu podaja wielkosc tarcz do Rovera 75 284mm, a do 25 tylko 262mm, czyli nie ma rozmiaru pod MG ZR160 ani pod ZS180 taak? Kicha..


bo zimmermann nie ma w ogóle w katalogu MG wiec żadnego ZS/ZR/ZT nie znajdziesz... w R200/R25 jedynie 262mm

ceremony napisał/a:

A jak to jest te Zimmermanny Sport to nie beda pekaly z jakimi klockami? Albo inaczej, jakie klocki sa najlepsze do tych tarcz, zeby nie zaczely pekac?


u mnie na DS performance nie pękają i hamują jak na swoja średnicę bdb, słyszałem ze dobrze działają również z mikodami, ATE oraz pagitami
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Konrad_Zr160
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 12, 2009 18:11   

uuu to lipa - ja jeszcze nie szukalem szczegolowo ;) tyle mi wpadlo googlujac na szybko jeszcze mam troszke czasu - sa jakies jeszcze inne pomysly na fajne tarcze nie ebc :mrgreen:
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Maj 13, 2009 09:26   

o firmie SPEEDMAX są nawet pochlebne opinie a produkty są dość tanie szukam jakiegoś katalogu :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Sro Paź 14, 2009 23:21   

jakby ktoś zainteresowany to ten użytkownik allegro
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=6817030
ma dostępne tarcze do MG ZR 160
firmy Delphi BG3970 165zł/sztuka

specyfikacja:
średnica 282mm
wentulowana
grubość: 25mm
min. grubość 23mm
il otworów 4
średnica otworu centrującego: 64,04,,
głębokość: 44,45mm


i komplety klocków na przód:

ATE 269zł
Ferodo 190zł
Textar 170zł
Bosch 190zł
Hart 89zł
LPR 100zł
Siffert 110zł

gumki reperaturka zacisku 25zł
_________________
-------------
וροVVЄя
Ostatnio zmieniony przez spider666 Pią Paź 16, 2009 10:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 2.0 Hamulce]
Hamulce MG ZR 2.0
Szymonek Tuning mechaniczny 1 Sob Mar 06, 2010 12:51
maniaq
Brak nowych postów [R25] Hamulce - co polecacie?
Marcinus Tuning mechaniczny 25 Czw Maj 13, 2010 23:12
Marcinus
Brak nowych postów [R200/25/ZR] Hamulce na tył.
Krzysi3k Tuning mechaniczny 26 Czw Mar 24, 2011 01:01
maniaq
Brak nowych postów [R200 SDI 99r] Nowe hamulce
Botanix Tuning mechaniczny 22 Pon Cze 15, 2009 15:46
ceremony
Brak nowych postów [R620] hamulce + zawieszenie
_Mucha_ Tuning mechaniczny 7 Pon Lut 25, 2008 23:04
dobryziom



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink