Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Przegląd po zakupie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Przegląd po zakupie
Autor Wiadomość
mistabron 



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 5
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 17:30   [R620] Przegląd po zakupie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam
Kupiłem swojego pierwszego Roverka model 620 Si wg książki serwisowej nawet wersja Lux, czym się taki różni od zwykłego Si? Pierwsza rejestracja sierpień 1997 listwy i lusterka ma czarne. Stan licznika 103 tyś km wygląd samochodu wskazuje, że może to być autentyczny przebieg. Skóra na fotelach i kierownicy jest w idealnym stanie, wszystkie elementy nadwozia mają oryginalny lakier szyby też oryginalne. Silnik pracuje jak zegarek. Przegląd przeszedł bez problemu na szarpakach i rolkach wszystko w porządku. Chcę w nim powymieniać co trzeba czyli pełny przegląd i rozrząd. Zrobiłem już wstępne rozeznanie proszę o sugestie co należy jeszcze sprawdzić lub wymienić.

1. Olej silnikowy Mobil 10W40 Super S - taki jest teraz wlany
2. Świece zapłonowe - NGK ZFR6F-11
3. Filtry powietrza, oleju, paliwa - nie wiem jakiej firmy natknąłem się na Filtron, Ashika oraz Jaco (zasłyszane w sklepie nie wiem jaka pisownia)
4. Paski rozrządu - Mitsuboshi
5. Napinacze - GMB
6. Pompa wody GMB
7. Paski klinowe - Mitsuboshi
8. Olej do skrzyni biegów (ręczna) - MFT-94
9. Płyn hamulcowy - ATE TYP 200 DOT 4
10. Nie działa alarm jest prawdopodobnie fabryczny, na pilocie dioda świeci centralny z kluczyka działa z pilota nie. Zaplanowałem wizytę w Autoelektronika Domański w Chorzowie.
11. Przegląd klimatyzacji
12. Przy okazji jak będę miał gdzie chciałbym profilaktycznie podłączyć silnik pod komputer
13. Przy rozgrzanych hamulcach podczas ostrego hamowania telepie samochodem. Z zewnątrz tarcze wizualnie jak nowe , klocki jeszcze dość grube żal to rozkręcać nie mówiąc o wymianie.
14. Trochę ciężko wchodzą biegi szczególnie na zimno, im niższy bieg tym trudniej nie jest to duży problem ale coś jest nie tak jak trzeba. Chcę wymienić olej, jakie jeszcze sugestie?
15. W tej chwili są oryginalne felgi aluminiowe 15" opony 185/65 myślę żeby kupić na lato felgi 16" opony 205/55 chyba nie będzie żadnych problemów?
16. Chodzi mi po głowie przyciemnienie szyb
17. Chcę rozbudować instalację audio nowe radia pasują tutaj jak wół do karety wg mnie są dwie opcje jakieś radio Nakamichi z bursztynowym wyświetlaczem lub firmowe radio Rover + zewnętrzny przetwornik D/A nie wiem jakiej jakości są oryginalne radia kto jest ich producentem?
18. Na koniec drażliwa sprawa tzn zagazowanie Roverka w grę wchodzi instalacja sekwencyjna BRC firma Czakram w Mysłowicach.

Wady modelu? Przedni napęd i trochę ciasne wnętrze, brakuje mi też kilku centymetrów żebym mógł jeszcze trochę odsunąć fotel kierowcy do tyłu.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Lut 02, 2011 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 17:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 18:12   

mistabron napisał/a:
Przedni napęd i trochę ciasne wnętrze

a co masz do przedniego napędu? w czym ci przeszkadza? jaka to wada? :wink:
w 600 ciasne wnętrze? ja w 400 mam dużo miejsca a co mowa o 600 :wink:
600 to już duża gablota :smile:
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 18:50   Re: [Rover 620 Si] przegląd po zakupie

Cytat:
nawet wersja Lux, czym się taki różni od zwykłego Si?


Wyposażeniem ... LUX może posiadać elektryczne i podgrzewane fotele i szyberdach ...

Cytat:
Pierwsza rejestracja sierpień 1997 listwy i lusterka ma czarne.


Czyli masz model przed liftem ... Do tego np. brak regulowanych zagłówków z tyłu i np uchwytów na napoje w boczkach z przodu ...


Cytat:
10. Nie działa alarm jest prawdopodobnie fabryczny, na pilocie dioda świeci centralny z kluczyka działa z pilota nie.


A jak go sprawdzasz ? z daleka ? jeżeli masz auto przed liftem, to masz stary typ alarmu z pilotem na podczerwień. Musisz pilota wycelować w odbiornik przy lusterku środkowym ...

Cytat:
13. Przy rozgrzanych hamulcach podczas ostrego hamowania telepie samochodem. Z zewnątrz tarcze wizualnie jak nowe , klocki jeszcze dość grube żal to rozkręcać nie mówiąc o wymianie
.

Telepie ? Czy może bardziej czuć bicie na kierownicy ?

Cytat:
15. W tej chwili są oryginalne felgi aluminiowe 15" opony 185/65 myślę żeby kupić na lato felgi 16" opony 205/55 chyba nie będzie żadnych problemów?


Będzie OK ;)

Cytat:
16. Chodzi mi po głowie przyciemnienie szyb


Zgodnie z prawem ?

Cytat:
18. Na koniec drażliwa sprawa tzn zagazowanie Roverka w grę wchodzi instalacja sekwencyjna BRC firma Czakram w Mysłowicach.


Silniki te dość dobrze znoszą instalację, oczywiście dobrze założoną ;)

Cytat:
Wady modelu? Przedni napęd


Rozwiń ... ;)

Cytat:
i trochę ciasne wnętrze


Zgadzam się, mi też brakuje troszkę miejsca zwłaszcza dla pasażerów z tyłu. Rover niestety pod względem miejsca nie dorównuje takim jak VW, MB czy Audi :(
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 18:50   

mistabron napisał/a:
Mitsuboshi

a co to za firma? :wink:
szczerze to nie słyszałem o takiej :razz:
 
 
mistabron 



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 5
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pon Kwi 13, 2009 19:15   Re: [Rover 620 Si] przegląd po zakupie

[quote="Skiba"]
Cytat:
nawet wersja Lux, czym się taki różni od zwykłego Si?


Wyposażeniem ... LUX może posiadać elektryczne i podgrzewane fotele i szyberdach ...

fotele są regulowane ręcznie bez grzałek szyberdach jest sprawny suchy i czysty

Cytat:
10. Nie działa alarm jest prawdopodobnie fabryczny, na pilocie dioda świeci centralny z kluczyka działa z pilota nie.


A jak go sprawdzasz ? z daleka ? jeżeli masz auto przed liftem, to masz stary typ alarmu z pilotem na podczerwień. Musisz pilota wycelować w odbiornik przy lusterku środkowym ...

sprawdzałem na wszelkie możliwe sposoby nie działa

Cytat:
13. Przy rozgrzanych hamulcach podczas ostrego hamowania telepie samochodem. Z zewnątrz tarcze wizualnie jak nowe , klocki jeszcze dość grube żal to rozkręcać nie mówiąc o wymianie
.

Telepie ? Czy może bardziej czuć bicie na kierownicy ?

czuć na kierownicy czuć na pedale hamulca czuć na fotelu pasażera


Cytat:
16. Chodzi mi po głowie przyciemnienie szyb


Zgodnie z prawem ?

tylko zgodnie z prawem ;)

Cytat:
Wady modelu? Przedni napęd


Rozwiń ... ;)

wpływ napędu na koła kierowane co ogranicza trakcję samochodu brak możliwości kontrolowania poślizgu gazem nie czuć samochodu całym ciałem

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2009 19:25 ]
szosownik napisał/a:
mistabron napisał/a:
Przedni napęd i trochę ciasne wnętrze

a co masz do przedniego napędu? w czym ci przeszkadza? jaka to wada? :wink:
w 600 ciasne wnętrze? ja w 400 mam dużo miejsca a co mowa o 600 :wink:
600 to już duża gablota :smile:


wnętrze relatywnie ciasne jak na tę wielkość i klasę samochodu

[ Dodano: Pon Kwi 13, 2009 19:30 ]
szosownik napisał/a:
mistabron napisał/a:
Mitsuboshi

a co to za firma? :wink:
szczerze to nie słyszałem o takiej :razz:


http://www.mitsuboshi.co.jp/english/
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 09:32   Re: [Rover 620 Si] przegląd po zakupie

Cytat:
sprawdzałem na wszelkie możliwe sposoby nie działa


W kwestii upewnienia - pilota masz w dwoma przyciskami ? Kluczyk jest gruby gumowany, czy cienki ?

Cytat:
czuć na kierownicy czuć na pedale hamulca czuć na fotelu pasażera


Masz bicie na tarczach, wiec tarcze do wymiany :( co za tym idzie komplet klocków ... przy okazji warto wymienić płyn hamulcowy ..

Cytat:
tylko zgodnie z prawem ;)


Czyli tylko tył ? ;) + czujniki parkowania, bo w nocy to nic nie zobaczysz, a kształty R600 znasz i wiesz jak w lusterkach dupcie widać ( a bardziej nie widać) ;)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
mistabron 



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 5
Skąd: Chorzów



Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 09:43   Re: [Rover 620 Si] przegląd po zakupie

pilot Valeo MPT 1340 przyciski dwa naciskając jeden dioda świeci na zielono drugi na czerwono kluczyki mam trzy w tym jeden czerwony wszystkie grube i gumowe
Ostatnio zmieniony przez Skiba Wto Kwi 14, 2009 11:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 11:49   Re: [Rover 620 Si] przegląd po zakupie

mistabron napisał/a:
pilot Valeo MPT 1340 przyciski dwa naciskając jeden dioda świeci na zielono drugi na czerwono kluczyki mam trzy w tym jeden czerwony wszystkie grube i gumowe


Czyli masz alarm radiowy (nowszy, ten po lifcie). Prawdopodobnie wystarczy tylko zsynchronizowac pilota z centralką (poszukaj info na forum, było troszkę o tym - tylko szukaj konkretnie o R600). Możesz także, dla pewności sprawdzić połączenia przy centralce. Znajdziesz ją w bagażniku, pod tapicerką po prawej stronie.

Czerwony kluczyk, to kluczyk "uczący". Służy tylko i wyłącznie do progranmowania układu immo i nie nalezy go używać, jeżli nie wie się jak !
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
mistabron 



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 5
Skąd: Chorzów



Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 13:22   

może trochę za bardzo się rozpisałem jak na jedno pytanie i ważne rzeczy utonęły w świecach filtrach oraz paskach najważniejszy jest dla mnie punkt:

14. Trochę ciężko wchodzą biegi szczególnie na zimno, im niższy bieg tym trudniej nie jest to duży problem ale coś jest nie tak jak trzeba. Chcę wymienić olej, jakie jeszcze sugestie?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 13:29   

mistabron napisał/a:
Chcę wymienić olej, jakie jeszcze sugestie?

narazie żadnyej innej ... zobacz czy po wymienie się poprawi :ok: Polecam MTF94, na forum ktoś niedawno podawał miejsce gdzie można go nabyć, poszukaj :ok: . Pamiętam, że Piter34 mówił, że po wymianie na MTFa w swoim 620Si poprawiła sie znacznie praca skrzyni :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
mistabron 



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 5
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pon Maj 18, 2009 15:00   

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 11. zrobiony pełen przegląd oleje filtry płyny oraz kompletny rozrząd wszystko na dobrych Japońskich częściach

8. 14. olej w skrzyni wymieniony na MTF wyraźna poprawa jest dużo lepiej

9. 13. z przodu wymienione tarcze na TRW Lucas + klocki Kashiyama z tyłu same klocki Kashiyama objawy zniknęły ciekawe że oryginalne tarcze po przebiegu 100 tyś km miały praktycznie taką samą grubość jak nowe płyn hamulcowy ATE drogi ale i tak trochę żałuje że nie kupiłem tarcz i klocków tej firmy

10. alarm założony nowy plus syrena i czujniki teraz działają oba fabryczny i dołożony z jednego pilota

15. 16. 17. nadal myślę :)

18. Jest Gaz BRC SEQUENT 24

No i wyszedł pewien problem. Jest szarpanie, przy wchodzeniu na obroty pojawia się kangurek. Na benzynie wyraźne przy zimnym silniku, później w czasie jazdy szarpanie jest bardzo delikatne i nie zawsze. Gorzej na gazie. Przy wolnym rozpędzaniu podczas wchodzenia na obroty z niewielkim gazem szarpie. Przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu jest wyraźnie lepiej. Objaw pojawia się najczęściej na drugim i trzecim biegu przy obrotach 2500 - 3000. Czasami też w innych sytuacjach ale rzadziej. Świece są nowe NGK przewody zapłonowe też nowe czarne NGK. Przypuszczam że będzie to coś z prądem. Proszę o sugestie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Prośba o pomoc po zakupie rovera
Swieci się kontrolka silnika oraz pare pytań dotyczących wyposazenia i silnika
JACKMOTORS Rover serii 600, Honda Accord 8 Nie Maj 31, 2009 16:45
JACKMOTORS
Brak nowych postów [R620] Jakie wymiany po zakupie auta
legri Rover serii 600, Honda Accord 9 Sro Mar 12, 2008 14:39
piter34
Brak nowych postów [R600] Lista pytań po zakupie
WhoLeeGuns Rover serii 600, Honda Accord 20 Pią Cze 22, 2007 12:13
Przemek_Docent
Brak nowych postów [ROVER 618i]Kilka problemów po zakupie...
p.h. Rover serii 600, Honda Accord 53 Wto Sty 29, 2013 15:17
p.h.
Brak nowych postów [R620si] problem z centralnym i inne po zakupie.
voodo Rover serii 600, Honda Accord 0 Sro Lip 18, 2012 12:24
voodo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink