Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Awaria sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Awaria sprzęgła

pilne!!!
Autor Wiadomość
hiubi 



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: siedlce



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 17:37   [R620] Awaria sprzęgła
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

witam klubowiczów
potrzebna mi pomoc ostatnio jadąc z warszawy przy wyprzedzaniu zredukowałem z 5 na 4 i po tym manewrze nie mogę zmieniać biegów od mechanika usłyszałem że sprzęgło do wymiany tylko zdziwiło mnie że wcześniej nie było żadnych objawów że coś z nim nie tak no nie ważne proszę was o ewentualne dane jakichś dobrych sklepów gdzie mają niezłe ceny oraz jaką firmę polecicie żeby to sprzęgło jeszcze trochę podziałało
czekam na wasze odpowiedzi i pozdrawiam hubert :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lut 05, 2011 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 16, 2009 17:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 18:08   

Przy wyłączonym silniku też nie można zmieniać biegów?
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
hiubi 



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: siedlce



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 19:19   odp.

nie na wyłączonym silniku biegi wchodzą normalnie ale jak chcę ruszyć to muszę wsadzić 1 i dopiero odpalić samochód z czego jak odpalam to już mi ciągnie do przodu!!
 
 
emthommas 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 19:31   

Sprawdź czy w zbiorniczku (pod maską po prawej stronie w tyle) masz płyn. Prawdopodobnie jest to awaria wysprzęglika lub pompki sprzęgła. Zdarza się czasami, ale to raczej nic poważnego. Problem, bo trzeba auto odholować na warsztat ;-)
 
 
 
hiubi 



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: siedlce



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 20:57   odp.

sprawdzałem płyn jest i nie widać nigdzie wycieków autko ma przebieg 240 tys i na pewno nie było nic ruszane przy sprzęgle mechanik twierdzi że pompa i wysprzęglik są dobre ?? ?
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 22:06   

Łapa sprzęgła mogła się zatrzeć. Miałem taki przypadek u siebie.
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
hiubi 



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: siedlce



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 22:14   odp.

ja jestem trochę laikiem w tych sprawach więc powiedz o co chodzi z tą łapą sprzęgła bo ja jestem już nastawiony na wymianę całego sprzęgła czyli(tarcza,docisk,łożysko) tylko teraz czy są jakieś dobre sklepy gdzie mi nie wcisną jakiegoś chłamu i mają w miarę przystępne ceny
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 22:20   

Zerknij tu:
http://forum.roverki.eu/v...pa+sprz%EAg%B3a

A tu masz niedrogie sprzegło:
http://www.tomateam.pl/sk...ial=naped&c=897
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
hiubi 



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: siedlce



Wysłany: Nie Sie 16, 2009 22:51   odp.

przejrzałem linki od ciebie i tam gość opisuję że mu się ślizgały biegi jak miał już silnik i sprzęgło rozgrzane a u mnie jak już wrzucę bieg to samochód jedzie bardzo dobrze bez względu czy jest już rozgrzany czy zimny tylko jest problem z wrzucaniem biegów natomiast pedał sprzęgła pracuje tak jak pracował czyli lekko i nie czuć żadnych oporów poziom płynu jest również :bezradny:
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Sie 17, 2009 10:56   

U mnie jak zatarła się łapa to pedał sprzęgła chodził bardzo ciężko. Biegów nie można było wrzucać ale już na wrzuconym jechał bez poślizgów.
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
hiubi 



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: siedlce



Wysłany: Pon Sie 17, 2009 22:20   odp.

ludziska już wiem na pewno że poszła tarcza więc chcę wymienić komplet tylko teraz pomocy jaką firmę warto a jakiej unikać pozdrawiam:))
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Sie 17, 2009 22:48   

Link do niezłego niedrogiego sprzęgła masz w moim poście powyżej.
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
taxidriver 



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Sie 19, 2009 12:33   

Ja miałem bardzo podobne objawy. Po dłuższej jeździe proba zmiany biegu skończyła się niemiłym zaskoczeniem. Mimo wciśnięcia sprzęgła, biegi "nie wchodziły"... Całkowicie pomogło podregulowanie pedału sprzęgła. ( Śruba nad łapą pedału sprzęgła ). Zajęło to chwilę, zanim znalazłem odpowiednie ustawienie - przy za mocnym podkręceniu sprzęgło zaczynało się ślizgać, przy za lekkim - ponowne kłopoty z wrzuceniem biegu. Na chwile obecną biegi wchodzą bez zarzutu. Od momentu awarii i regulacji minęło 3 tygodnie - w przeliczeniu na kilometry to ok. 3000 w ruchu miejskim. ( Taksówka w Warszawie ).

Na początku byłem przekonany, że awarii uległo sprzęgło - umówiłem się już z mechanikiem, nabyłem części. W dniu planowanej wymiany mechanik przeprowadził weryfikację i stwierdził, że samo sprzęgło ( tarcza, docisk, łożysko) w jego mniemaniu jest w porządku. Zalecił natomiast wymianę hydraulicznego wysprzęglika sprzęgła. ( W chwili obecnej mam założony nieoryginalny - od Hondy - niestety nie jest taki sam ). Nie mieliśmy dostępnego od ręki, umówiliśmy się na późniejszą wymianę. Ale jak na razie biegi wchodzą dobrze ( pomijając problemy z tulejką cięgien, ale to inna historia ) - więc na razie mi się nie spieszy :mrgreen:

Może więc zanim wymienisz sprzęgło, sprawdzisz najpierw regulację ewentualnie wysprzęglik?
 
 
 
hiubi 



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: siedlce



Wysłany: Czw Sie 20, 2009 09:43   odp.

już to przerobiłem jak tylko zgubiłem biegi w trasie od razu podjechałem do mechanika(żony brat więc chyba wiarygodny) i on próbował regulować właśnie przy pedale ale bez rezultatu natomiast przypomniałem sobie że jak wymieniałem uszczelniacz tylny wału to już wtedy mi zwracał uwagę że tarcza jest na wykończeniu i należałoby ją zmienić a zrobiłem jeszcze na niej blisko 80 tys.
więc już zakupiłem kompletne sprzęgło firmy NATIONAL i wymieniam dzięki za rady pozdrawiam wszystkich.
 
 
wlodi1991 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 91
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 20:36   

mam ten sam problem w smoim roverze, sa dwie przyczyny tej usterki z tego co sie dowiedzialem albo pompa od oleju sprzegla sie popsula albo wysprzeglak czy cos takiego ale raczej obbstawialbym ze to ta pompka sprawdz zbiorniczek przy zprzegle tam taki bedzie jak jest zalany olejem to bedzie do wymiany pompa napewno
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 22:44   

wlodi1991 napisał/a:
mam ten sam problem w smoim roverze, sa dwie przyczyny tej usterki z tego co sie dowiedzialem albo pompa od oleju sprzegla sie popsula albo wysprzeglak czy cos takiego ale raczej obbstawialbym ze to ta pompka sprawdz zbiorniczek przy zprzegle tam taki bedzie jak jest zalany olejem to bedzie do wymiany pompa napewno

Nie żebym się czepiał, ale podstawowa interpunkcja by się przydała... Na prawdę łatwiej by się czytało. A swoją drogą co ma olej do zbiorniczka z płynem od sprzęgła?
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 00:11   

Z pompki sprzegla zazwyczaj cieknie do srodka takze widac ze ubywa plynu, z wysprzeglika sie leje po trzpieniu i widac ze ciezko chodzi(zaciera sie), sprawdzac olej w skrzyni, nastepnie drazki zmiany biegow a dopiero potem sprzeglo
 
 
 
SSebastian 



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Starachowice



Wysłany: Nie Sie 30, 2009 15:59   

Witam mam podobny problem ze sprzełem. Jakieś 3 miesiące temu wymieniłem sprzęgło komplet i wysprzęglik było ok. teraz jak naciskam sprzęgło pedał wpada do deski i nie odbija musze go ręką odbić pompuje ze 2 razy i jest ok sprzęgło po 3 min jest to samo. płyn w zbiorniczku mam wysprzęglik suchy. Sprzęgło odpowietrzałem i nic nie pomogło. Może to pompa ?
 
 
vwjacek 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 91
Skąd: ja to wiem....



Wysłany: Nie Sie 30, 2009 19:21   

U mnie też po redukcji z 4 na 3 przestaly wchodzić biegi.
Wymieniłem pompe-bo była mokra.Dalej była lipa,więc zrzuciłem skrzynie.
Dwumas ma luz,tarcza zerwana z nitów(!!!),docisk do wyrzucenia,wysprzęglik rozsypany.

I w tym momencie moja przygoda z 2.0 v6 się kończy...

P.S


mam do sprzedania kompletny silnik 2.0 v6 2 tyś.km. po wymianie uszczelek pod głowicą,skrzynie biegów,rozruznik itd...
 
 
 
hiubi 



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: siedlce



Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 22:16   po wymianie

czytam wasze rady ale teraz potrzebuje nowej wymieniłem sprzęgło i okazało się że tarcza się rozsypała teraz pedał chodzi leciutko biegi wchodzą płynnie i bez oporów ale za to przy ruszaniu z 1 szarpie samochodem i w trakcie jazdy już na innych biegach słychać dziwny szum wcześniej tego nie było czy ktoś wie co to może oznaczać czy może jeszcze coś trzeba zrobić po wymianie pozdrawiam i proszę o radę hubert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Pedał sprzęgła wpadł. Łapa sprzęgła?
kitty25 Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Maj 31, 2010 19:23
kitty25
Brak nowych postów [R620] Awaria gazu
fuego003 Rover serii 600, Honda Accord 10 Pią Sty 15, 2010 14:07
fuego003
Brak nowych postów [R620] Awaria szyby
otwiera sie jak tonacy titanic
balrog Rover serii 600, Honda Accord 17 Nie Lut 10, 2008 23:34
balrog
Brak nowych postów [R620] Awaria mechanizmu szyb
marcin261080 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Lis 29, 2008 00:06
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Awaria. roszę o pomoc
karolkos Rover serii 600, Honda Accord 9 Pon Mar 22, 2010 12:03
karolkos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink