Forum Klubu ROVERki.pl :: [R827] Problemy z LPG
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R827] Problemy z LPG
Autor Wiadomość
saib_78 




Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 00:43   [R827] Problemy z LPG
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: wszystkie

Mam założony gaz sekwencyjny.Odpala zawsze na benzynie,po uzyskaniu i chwilowym utrzymaniu ok. 2 tys. obrotów automatycznie przełącza się na LPG. Ostatnio jednak zaczęły się problemy. Pierwszy problem pojawia się zawsze po uruchomieniu zimnego silnika.Po krótkiej jeździe nagle odcina dopływ gazu,kontrolka sygnalizuje brak gazu w zbiorniku,a dodatkowo jego zapach jest przez chwilkę odczuwalny w kabinie.Po wyłączeniu i włączeniu instalacji przez jakiś czas świeci się czerwona dioda rezerwy oraz miga niebieska dioda,czyli zasilanie LPG nieaktywne.Dopiero po przejechaniu jakiegoś odcinka słychać załączenie instalacji,pokazuje się faktyczny stan ilości gazu w zbiorniku i następuje przełączenie na zasilanie LPG.
Od dwóch dni zdarza się,że po włączeniu stacyjki nie załącza się instalacja LPG (tak jak wyżej,czerwona dioda i migająca niebieska),czyli muszę przejechać jakiś odcinek na benzynie,po czym tak jak opisałem wyżej,słychać załączenie i wszystko jest ok, z tym że za chwilę sporadycznie przytrafia się problem pierwszy.
Nie byłem jeszcze w serwisie,czy te problemy mogą mieć związek z typową dla tego modelu nieszczelnością zbiorniczka wyrównawczego i niskim poziomem płynu chłodzącego?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 04, 2011 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 00:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 10:10   

Jak odcina gaz to reduktor jaką ma temperaturę? bo domyślam się że to w nim jest czujnik temperatury.
W tym silniku reduktor wpina się szeregowo w obieg chłodzenia przy filtrze oleju, wtedy zawsze będzie wymuszony obieg cieczy. W razie co mogę podesłać schemat. Ale wiadomo gazownikom najłatwiej jest przeciąć rurkę do nagrzewnicy.

Odnośnie zapachu gazu to poprostu nieszczelność, reklamuj.

Ja mam od paru lat instalkę 1 generacji (blos) i niedotykam się do niej wcale, oprócz 2x wymiany filterka, działa bez problemu.
 
 
saib_78 




Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 28
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 23:20   

Ciekawe,ale po uzupełnieniu wodą układu chłodzenia problem się rozwiązał i wszystko działa ok.
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 11:02   

Niski poziom płynu chłodzącego powodował słabe nagrzewanie reduktora/parownika, jak się reduktor zamroził to sterownik przełączył zasilanie na benzynkę sygnalizując to dźwiękiem (dźwięk sygnalizuje przejście na benzynę a nie brak gazu w zbiorniku).
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 20:47   

Tak jak napisałem wcześniej , najlepsze jest wpięcie reduktora szeregowo w obieg chłodzenia oleju. Metalowa rurka (13) jest za tylnym blokiem, wystarczy odpiąć gumową rurkę i podłączyć nowe rurki do reduktora, tak jak na poniższym schemacie. Wtedy będzie to wymuszony wewnętrzny obieg, więc reduktor będzie ciepły praktycznie już po minucie, można odrazu na gazie jeżdzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R827] Problemy z CB
blaz Rover serii 800 15 Sro Cze 13, 2007 17:43
maciej
Brak nowych postów [R827] Problemy technczne
mam kilka pytan
JOANNA Rover serii 800 14 Nie Lis 07, 2010 14:44
tyloniusz
Brak nowych postów [R827] Problemy z zapłonem
Filips Rover serii 800 3 Sob Sie 08, 2009 11:25
blue827
Brak nowych postów [R827] Problemy mechaniczne
Oskareq Rover serii 800 0 Sob Lis 11, 2017 19:14
Oskareq
Brak nowych postów [R827] Klimatyzacja R827
soprano Rover serii 800 31 Nie Lip 18, 2010 10:54
soprano



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink