Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] katalizator uniwersalny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: walkie
Pią Lis 19, 2010 21:44
[R400] katalizator uniwersalny

moja historia
Autor Wiadomość
Mario82 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 09:16   [R400] katalizator uniwersalny
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

z powodu, że wyszukanie zwraca mi notorycznie:
SQL Error : 1153 Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytes
pytam może po raz n-ty

Jakie macie doświadczenia po wymianie katalizatora na te tzw. uniwersalne?

moja historia:
kupiłem takowe cacko niejakiej polskiej manufaktury JMG (czy jakoś tak). Oczywiście jak każdy producent ma więcej certyfikatów różniastych niż nie jeden bosal...
dostaje przesyłkę i przerażenie: po przegrzewane blachy, spawy jakości smarka... długość o połowę krótsza od oryginalnego... no i najlepsze: wkład katalityczny długości paru centymetrów! (model do 1600 cm3, wybrałem metalowy, bo podobno lepszy i trwalszy)
ale ok, pisze EURO II więc tak ma być...

jadę na przegląd, katalizator parę miesięcy i tysięcy przebiegu w samochodzie... a tu pan diagnosta jak nie zasadzi sondę w wydech i suprise: katalizator nie przeszedł badania!!
do jasne ciasnej: czy taki syf, czy po prostu wypalił się po paru tysiącach przebiegu?


a jaka jest wasza historia przygody z takowym wynalazkiem?
_________________
Pozdrawiam
Mario
Ostatnio zmieniony przez walkie Pią Lis 19, 2010 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 22, 2009 09:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 09:29   

ja też jak mi strzelił oryginalny brałem pod uwagę uniwersalny, ale jak zobaczyłem jakość to odrazu wstawiłem zwykłą rurę
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 22:45   Re: [R all] katalizator uniwersalny

Mario82 napisał/a:
z powodu, że wyszukanie zwraca mi notorycznie:
SQL Error : 1153 Got a packet bigger than 'max_allowed_packet' bytes
pytam może po raz n-ty

Jakie macie doświadczenia po wymianie katalizatora na te tzw. uniwersalne?



A ile dales za ten uniwersalny? 200zl? 300zl?
Ja na zlomie za moj zuzyty, 12 letni katalizator dostalem 280zl, wiec sam sobie odpowiedz ile powinien kosztowac nowy. Jak placisz tak masz. Glupio zrobiles, ze go w ogole kupiles.
 
 
Mario82 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 23:07   

300..
a jaka jest inna opcja: kupować bosala (raz gdzieś widziałem go za 1,2 tys.) lub wspawywać oszukiwacza:
drugie już przerabiałem przypadkiem (jak jedni złodzieje wspawali mi strumienicę w cenie kata)
niestety na drugi przegląd ktoś wsadził mi sondę: wtedy się upiekło, tym razem już nie...

wiem ile kosztują wkłady, więc nie spodziewałem się tutaj złotych wstawek: ale jak ktoś mówi spełnia EURO II to tak ma być...
a tutaj po prostu kawał metalu o dysfunkcji całkowitej
_________________
Pozdrawiam
Mario
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 23:11   

na stronie tego JMJ pisza, ze spelnia normy i jest gwarancja. skoro u Ciebie diagnosta powiedzial inaczej to dzwon do nich i pisz, zadajac wyjasnien.
 
 
Mario82 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 23:20   

xtek napisał/a:
na stronie tego JMJ pisza, ze spelnia normy i jest gwarancja. skoro u Ciebie diagnosta powiedzial inaczej to dzwon do nich i pisz, zadajac wyjasnien.


tak wiem, póki co walczę ze sklepem co się stało z gwarancją i jak ona miała wyglądać...

z drugiej strony jak się okaże, że ten typ tak ma + lista wykluczeń gwarancji jest bogata to może się okazać że szkoda zachodu...
_________________
Pozdrawiam
Mario
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pią Paź 23, 2009 08:29   

Z tego co wiem to są różne normy spalin, dla różnych roczników samochodów. A diagnosta pewnie nastawił analizator na Euro V i nawet na zgaszonym silniku będzie źle.


Mnie też raz odrzucił, bo za wysoki tlenek azotu, ale wtedy o tym nie wiedziałem żeby spytać dla jakiej normy ustawił analizator. I na końcu taka gadka do mnie: "-no i co teraz zrobimy? no? i co? to jak?"
 
 
Mario82 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Paź 23, 2009 08:35   

znam ten ich sposób, szczególnie z samochodami rejestrowanymi później w polsce (import): liczą sobie datę pierwszej rejestracji w kraju jako datę odniesienia

ogólnie jest szansa że się odniósł do innego EURO niż II, ale to już była n-ta rzecz do której się dopierdzielił, więc wolałem wsteczny wrzucić niż się kłócić... w końcu w rękawie maja zatrzymywanie dowodów rejestracyjnych...

PS czy jakieś warsztaty maja analizator spalin, czy tylko SKP?
bo bym sobie podjechał, te 20 zł zabulił i jakiś wydruk na dowód wziął..
_________________
Pozdrawiam
Mario
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Paź 23, 2009 12:10   

O ile się nie mylę to diagnosta dowodu zabrać nie może, może tylko nie wbić przeglądu w dowód i tyle a póki masz ważny możesz jeździć. nawet chyba powinien cie poinformować że auto niesprawne i przegladu nie przejdzie i masz wrócić naprawionym no chyba ze przegląd ci sie juz skończył to bieda ale dowodu zabrać nie moze
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 12:22   

sknerko napisał/a:
O ile się nie mylę to diagnosta dowodu zabrać nie może

pewnie że nie może
może wystawić warunek jak mi za lampy przednie chciał cokolwiek to znaczy :razz:
 
 
sniffer1980 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 73
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 15:19   

ja w swojej 45-ce zamontowałem również uniwersalny polskiej firmy za 300zł , dziś byłem u Pana tłummikarza, który mia nagadał, że ten syf mi silnik popsuje, że szkoda silnika,że pójdą uszczelniacze i że auto zamulone.. ( owszem odrobinke chodzi jakby coś je trzymało) . Czy ktoś może ma jakiś szerszy zakres wiedzy na ten temat...?
 
 
Desper 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 73
Skąd: Trójmiasto i Hel



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 17:31   

Wiosną też przerabiałem problem kata. Rozważałem JMJ, AWG lub Lindo Gobex.
Używki nigdy bym nie wstawił. Nigdy nie masz pewności, co to za padlina, czy stan takiego nie będzie gorszy od tego, którego już masz, a już napewno kiedy ci padnie :mad: A cena zbliżona do nówki, ale uniwersalnego.
Ja ostatecznie wstawiłem uniwersalny Bosala (099-948) za ok 280 zeta.
Trochę grubszy niż oryginalny i naturalnie krótszy (chyba reguła dla uniwersalnych).
No i ceramiczny, ale w moim przypadku chyba to nie problem bo ceramika i tak przeżyje całego roverka, tak podejrzewam.
Po wymianie samochód raptownie odżył, ale wystarczyło spojrzeć pod światło przez starego kata żeby to wyjaśnić. Stary był cały zapchany, przelot miał tylko przez środek o średnicy zbliżonej do średnicy rury, czyli tam gdzie ciśnienie największe.
Z nowym na przeglądzie nie miałem problemów.

I jeszcze uwaga. Jeżeli zdecydujesz się na wspawanie uniwersalnego, zakładam, że będą go wspawywać bezpośredniego pod samochodem. Zwróć im uwagę, żeby nie wypalili palnikiem uszczelek pomiędzy flanszami. A na koniec dla pewności sprawdzić, czy aby nie ma przedmuchów.
Ja dowiedziałem się o tym, dopiero po czasie, jak natarczywe buczenie walnęło mi po uszach :/
_________________
Pozdr.
Radek
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 18:47   

Niegdyś pracowałem w dużym warsztacie gdzie była również OSKP (okręgowa stacja kontroli pojazdów) i niejednokrotnie zdarzało się tak, że diagności wstrzymywali dowód rejestracyjny ze względu na zły stan techniczny pojazdu.

Co do analizatora spalin to posiada go większość serwisów zajmujących się samochodowymi instalacjami gazowymi.

Katalizator można łatwo sprawdzić za pomocą sondy lambda zamontowanej fabrycznie w układzie wydechowym. Jednak w pojeździe musi być zamontowana sonda zarówno przed jak i za katalizatorem.
 
 
 
Pawson 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 201
Skąd: Radomsko



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 18:47   

podepnę się pod temat
odczuwam ze mój roverek jest zamulony...
wymieniałem ostatnio dwu-rurkę od kolektora i przy okazji wyjąłem katalizator spojżałem przez niego i widać było na wylot jak przez mgłę niewielkiej średnicy otwór mniejszej niż średnica rury wychodzącej... czy to może być przyczyną? jak powinno być widać patrząc przez katalizator?
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 18:53   

zapchany katalizator może być przyczyną zamulenia
 
 
Pawson 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 201
Skąd: Radomsko



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 18:56   

tak domyślam się tego z tąd moje zapytanie jak rozpoznać czy jest zapchany czy nie jest, jak powinno być widać przez dobry a jak przez zapchany... :?:
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 11:42   

Tomek1212 napisał/a:
Niegdyś pracowałem w dużym warsztacie gdzie była również OSKP (okręgowa stacja kontroli pojazdów) i niejednokrotnie zdarzało się tak, że diagności wstrzymywali dowód rejestracyjny ze względu na zły stan techniczny pojazdu.

Robili to nielegalnie, podaj przepis na podstawie którego diagnosta jest uprawniony do wstrzymania dowodu. Tylko policja może wstrzymać dowód za pokwitowaniem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:31   

Ja już nie wnikam czy robili to legalnie czy nie, sam diagnostą nie jestem, więc nie wiem jak to wygląda z prawnego punktu widzenia, ale jak do tej pory byłem pewny, że mają takie prawo.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Strumienica czy uniwersalny katalizator?
r0wl3n Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 27 Pią Kwi 20, 2012 10:35
sobrus
Brak nowych postów [R400] [2.0] [1998] [diesel] Ile dostanę za katalizator?
JeRRy3D Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Lip 17, 2017 13:58
Memento
Brak nowych postów [R400] EGR? Katalizator? - MUŁOWATY - od czego zacząć?
JeRRy3D Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Sie 23, 2012 11:12
bizon
Brak nowych postów [R45 2.0 iDT] Katalizator
Lukasik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 69 Sob Paź 29, 2011 07:59
szoso
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] Zawór EGR i katalizator.
dawidmdj Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Kwi 15, 2013 12:04
kruszan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink