Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Koło pasowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Koło pasowe
Autor Wiadomość
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 17, 2014 14:44   

MateuszG, a nie zapalily Ci sie kontrolki check engine i blad ladowania?
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 17, 2014 14:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MateuszG 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 40
Skąd: sandomierz



Wysłany: Wto Lis 18, 2014 07:49   

Jechałem sobie około 130km na autostradzie, najpierw zauważyłem kontrolkę temperatury zbliżającą się do czerwonej kropki. Potem spadła moc. Myślałem co robić, zatrzymać się na jakimś wiadukcie czy zakręcie i stać , patrzeć jak przejeżdżają koło mnie tiry i inne auta z prędkością 120-160km . Albo zaryzykować przegrzanie silnika i strać się dojechać na jakiś parking albo stację paliw. Zaryzykowałem i męczyłem auto. Czasami jechałem z 30km - komputer odcinał mi moc. Dotoczyłem się na jakąś stację , zadzwoniłem na firmy która sprzedała mi assistance. Pasek się ślizgał, co powodowało że przestawała pracować pompa wody.
Kontrolka o której piszesz pojawiała się także , błąd komputera(błąd alternatora) skok temperatury-spadek temperatury i w tak w kółko.
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Lip 09, 2015 08:39   

Cześć,
Minie też dopadła usterka z kołem pasowym wału.
Jednak moje pytanie dotyczy czy przy wymianie zmienialiście też śrubę?
Jeśli tak to gdzie ją można kupić?
Pozdrawiam
Tomek
_________________
Tomek
 
 
 
Park 



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 5



Wysłany: Czw Lip 09, 2015 10:39   

Witam, ja też wymieniałem koło pasowe firmy maxgear, mechanik wkręcał śrubę i dodatkowo kleił specjalnym klejem, jednak po wyjechaniu z warsztatu i przejechaniu moze 5km usłyszalem stuki, zapaliła się kontrolka aku i ten dym spod maski, pasek dosłownie wisiał. Po zaholowaniu auta z powrotem do mechanika stwierdził ze śruba puściła. Też mnie interesuje gdzie można taką śrube dostać. Prosił bym o jakieś namiary
Pozdrawiam
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 09, 2015 14:38   

Park, tutaj masz:

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001733

Ale jeśli wyjmiesz tą co masz, to w sklepie moto powinni Ci też jakąś dobrać do tego.

Poza tym, sprawdź, czy mechanior nie "zapomniał" podkładki i czy śruba była dokręcona z właściwym momentem. Pisałem o tym dziś już tutaj: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=99464.

Spotkałem się też z twierdzeniem, ze przy kole pasowym nie powinno się stosować kleju do śrub, ale dlaczego... tego jeszcze nie wiem.

Z tymi kołami pasowymi to jakieś prawo serii zadziałało dzisiaj, chyba zapobiegawczo pójdę sprawdzić moje. :P
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 09, 2015 14:46   

wellman temperatura ;)

Prawo serii było odnośnie pomp sprzęgła w grudniu :D

Mi padła w piątek, Sandmanowi dzień później, a potem forum przeglądałem to w ciągu miesiąca 6 innych tematów o tym :p
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 09, 2015 22:53   

tommsz, już dwa razy wymieniałem koło pasowe i dalej mam oryginalną śrubę bez żadnego kleju. Jedynie podążałem za Rave ze sposobem dokręcania
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Park 



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 5



Wysłany: Nie Lip 12, 2015 14:16   

Wielkie dzieki za linka, mechanik poprawił wszystko tym razem dał wiecej kleju, na razie hula, tylko pasek troche piszczy. Może z tym piskiem jeszcze sie do niego zwrócić? cos zle naciągnięte? Paski nowe to raczej nie powinny
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 12, 2015 15:22   

Park, nie powinno piszczeć. Może być źle naciągnięty, może piszczeć któreś z kół (sprzęgło alternatora lub jedna z pomp) nadwyrężone wcześniej problemem z kołem pasowym, albo z jakiejś przyczyny (zużytej rolki napinacza?) ścina pasek i przy okazji piszczy, co prowadzi do znacznie szybszego zużycia, więc na Twoim miejscu bym to sprawdził.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Lip 18, 2015 09:51   

Ja wymieniałem w kilku autach, to po prostu mocno dobiłem kluczem pneumatycznym(porządnym) i nigdy nie było problemów z odkręceniem :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 08, 2015 12:41   

Podłącze się bo i u mnie padło kolo pasowe. Rozglądam się za Corteco i rozstrzał cenowy jest delikatnie to ujmując odczuwalny dla portfela, ceny od 527 do 1017 za niby ten sam produkt, Przykładowe ceny

http://allegro.pl/corteco...5065770609.html (523pln)
http://allegro.pl/land-ro...5061451236.html (650pln)
http://e-katalog.intercar...-korbowego.html (1017pln)

Jak myślicie, czy to aby na pewno jest ta sama cześć tylko rożna marża sprzedawców ?
 
 
 
u95 



Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 26



Wysłany: Czw Sie 20, 2015 12:11   

Witajcie, przepraszam od razu, że w tym temacie, ale nie chce zakładać nowego, a mam problem, wczoraj zaczęło stukać to koło pasowe, zakupiliśmy nowe w celu wymiany, niestety nie daliśmy rady odkręcić tej śruby, zaprowadziliśmy na warsztat, zmienił koło, które kupiliśmy, ale dalej się tłucze, może mi ktoś powiedzieć co jest nie tak? koło złe? Koło to zamiennik za 300zł firmy włoskiej MALO bodajże.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 20, 2015 12:18   

Nie chcę Cie straszyć ... mnie mechanik przed zakupem koła poinformował, aby nie brać tych tanich zamienników, bo to loteria potrafią paść nawet po kilku dniach. Zalecił mi abym kupił corteco bo takich wymienił już kilka i nie było reklamacji że coś się popsuło, zmienił niedawno także koło pasowe takie za 300pln, bo klient się upierał ... ponoć po dwóch dniach się rozleciało, kolejne już klient kupił corteco i śmiga do dziś.

Ja się zdecydowałem na wersję za 530pln z przesyłką z Krakowa, zapewniano mnie że to nie są chińczyki (produkcja ponoć w DE), a cena dlatego taka niska bo dużo elementów tej firmy sprzedają i mają lepsze ceny producenta.

Dodam od razu że po zmianie koła pasowego wału ustały wszelkie wibracje, buczenia przy różnych zakresach RPM, jestem bardzo z tego powodu zadowolony, kto by pomyślał że całe to zmienianie poduszek, wyciszanie grodzi itd dało o wiele słabszy efekt, za zdecydowaną większość wibracji odpowiadało koło pasowe wału korbowego.
 
 
 
u95 



Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 26



Wysłany: Czw Sie 20, 2015 12:22   

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź, rozeznam się co i jak, i najwyżej zakupi się nowe, do tego tego co kupiłem nie chcą przyjąć już, wiadomo założone i do widzenia, reklamacje mi każą składać i 2-4 tygodnie czekać... hahaha
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 20, 2015 12:23   

u95 jak się okaże, że to wina tego koła to nie odpuszczaj tylko wyślij na gwarancji i żądaj zwrotu kosztów. To, że na rozpatrzenie gwarancji mają miesiąc nie znaczy, że Twój samochód ma stać miesiąc uziemiony.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 20, 2015 14:40   

ja na tanim kole pasowym Maxgear nadal śmigam bezproblemowo.. ;) minęły 2 lata od wymiany
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Czw Sie 20, 2015 17:33   

Punx napisał/a:
Dodam od razu że po zmianie koła pasowego wału ustały wszelkie wibracje, buczenia przy różnych zakresach RPM, jestem bardzo z tego powodu zadowolony, kto by pomyślał że całe to zmienianie poduszek, wyciszanie grodzi itd dało o wiele słabszy efekt, za zdecydowaną większość wibracji odpowiadało koło pasowe wału korbowego.


Punx: a jak Ci mówiłem, żebyś sprawdził to koło, to się upierałeś, że dobre i tylko podmieniałeś poduszki ;)
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 20, 2015 18:11   

Bo było dobre :) Ja kilku mechanikom w ciągu ostatniego 1,5 roku mówiłem że mam takie dziwne stuki, zwłaszcza jak się toczę na rondzie w lewo i odpuszczę gaz (850-1000rpm) i żaden nie wpadł na to że to koło pasowe nawala. Szukali w innych miejscach. Nawet mechanik w Boschu po zrobieniu zbieżności na jeździe próbnej powiedział że to mi coś wahacz albo mc person stuka. Koło, paski i wałki też kilku oglądało i stwierdzili że wszystko jest OK. Szkoda tylko że to koło nie rozleciało się tak ze 2-3 lata wcześniej, może byłaby droższa naprawa bo wtedy części do 75 były z 50% droższe, ale miałbym kilka lat lepszego komfortu jazdy, a tak dopiero 12 letni dziadek jeździ jak trzeba ....
 
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Czw Lut 11, 2016 00:20   

Hej słuchajcie z perspektywy czasu oraz przejechanych km może ktoś polecić dobrej firmy koło pasowe do majzla cena/jakość ??
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lut 11, 2016 01:21   

Corteco i tyle w temacie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Koło pasowe
alpacino Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Lis 15, 2017 15:48
kalafior
Brak nowych postów [R75] Koło pasowe
ArturK Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Sie 06, 2008 15:00
Wolek
Brak nowych postów [MG ZT] Koło pasowe i dwumasowe
LuZZaK Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Paź 11, 2021 16:23
LuZZaK
Brak nowych postów [R75] Koło pasowe wału - 1.8
rolnik Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Lut 12, 2012 14:08
Boncky
Brak nowych postów [R75] Koło pasowe /silnik BMW 2.0 CDT
Awaria Sejny/Suwalki/Augustow/Bialystok
PiotrasM Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Kwi 27, 2009 09:01
Olo12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink