Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Jakie gumy do drążka reakcyjnego przód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Jakie gumy do drążka reakcyjnego przód
Autor Wiadomość
bez 



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Kęty



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 20:06   [R600] Jakie gumy do drążka reakcyjnego przód
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: wszystkie

Witam. Poszukuję gum do drążka reakcyjnego w przednim zawieszeniu. Proszę o podanie sklepu lub wymiarów.
_________________
Jaśko broda
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lut 08, 2011 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 02, 2010 20:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 22:34   

bez, jeśli dobrze zrozumiałem to pytasz o silentblocki drążków reakcyjnych(nie mylić ze stabilizatorem) a więc np.w InterCars ostatnio sprawdzałem i są do H.Accord Vgen powinny pasować marki NOK czyli ok ale najlepiej sam zobacz.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
bez 



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Kęty



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 22:06   

Dziekuję za wypowiedz, chodziło o ten element
_________________
Jaśko broda
 
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 17:36   

może ktoś podać wymiary tych gum drążka reakcyjnego do R600???, bo pytam po sklepach i nie maja do roverka do accord są ale różne wymiary!!!
 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 18:59   

kup do accord 2.3 yamato

numer gdzieś miałem ale nie znajdę go raczej
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 13:18   

davidlive napisał/a:
kup do accord 2.3 yamato

numer gdzieś miałem ale nie znajdę go raczej


Może mi ktoś pomóc w dobraniu gum do drążka reakcyjnego? Stare gumy mają średnice 50mm tak samo jak gniazdo w belce pasa przedniego! Wszystkie gumy jakie widziałem w sklepach maja średnice 60mm, nawet te które na allegro są niby do r600! W belce przedniej jest tak jakby podwójne przetłoczenie tego gniazda gdzie wchodzą te gumy (co widać zresztą na rysunkach rave) i wszystkie tuleje jakie mi dawali o średnicy 60mm mieszczą się tylko w to pierwsze przetłocznie co nie pozwala na zaciśnięcie się dwóch tulejek, ponieważ gwintu na drążku brakuje a nie mówiąc już o przykręceniu drążka do wahacza ponieważ jest to wszystko przesunięte! Jeśli ktoś wymieniał te tuleje w swoim r600 to proszę o jakieś numery! Przy wymianie tych tulej też mieliście jedną dłuższą od drugiej? podział na przednią i tylną? bo u mnie stare gumy wydają się być tego samego wymiaru! Dziwne bo w rave piszą że są dwie różne! pozdrawiam
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 16:08   

zaq napisał/a:
Przy wymianie tych tulej też mieliście jedną dłuższą od drugiej? podział na przednią i tylną?
Jest podział na przednia i tylną.
Jest tez podział zależny od nr vin (lift i po liftingu).
Dodatkowo do diesla i T serii są inne niz do hondowskich benzyniaków.

Wszystkie te informacje są w EPC.

Najprawdopodobniej będą pasowały od accorda VI (1996-98 CE, CF) z silnikiem 2.0 TDI.
Szukał bym ori lub zamienników do tego auta.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 00:12   

Czyli jak mam roverka z 97 roku i z nr vin wychodzi że jest po lifcie ale tak naprawdę nie jest to jakie te tuleje kupić?
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 08:53   

zaq napisał/a:
Czyli jak mam roverka z 97 roku i z nr vin wychodzi że jest po lifcie ale tak naprawdę nie jest
To jest, czy nie jest powie Ci nr vin. Po to on jest.
Zajrzyj do EPC i sprawdź co będzie pasowało.
Podałem Ci jak rozgraniczony jest dobór tych tulei.
Nie powiem Ci które dokładnie kupić, bo nie wiem.

Ja wyżej podałem do czego bym szukał (zamiennik) lub najzwyczajniej poszedł bym do ASO Hondy i dobrał.

R600 to nie jest w 100% Honda. Niektóre rzeczy jak np. przeguby w wersjach Ti i Sdi bywają różne.
O ile masz silnik hondowski tak dobór części jest dość prosty. Schody zaczynają się przy sdi i ti.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 11:07   

W moim roverku według vin jest to model po lifcie a nie jest! ma trzy świece żarowe i czarne lusterka i klamki itd.
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 11:12   

zaq napisał/a:
W moim roverku według vin jest to model po lifcie a nie jest! ma trzy świece żarowe i czarne lusterka i klamki itd.
Eh.... widzę, ze nie rozumiesz o czym mowa.
Kogo obchodzi, czy samochód jest przed czy po litingu.
Części dobierasz posługując sie nr vin.
Według EPC jedne części pasują do pewnej końców nr vin, inne natomiast powyżej tej końcówki.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 13:25   

w EPC jak patrze na te tuleje to nie ma podziału na nr vin tylko ewentualnie na diesel i benzynę. w innych częściach widzałem taki podział na vin ale w tych nie ma:( wychodzi na to że w dieslu była jedna taka sama tuleja przednia tak jak i tylna. U mnie stare tuleje też są tego samego wymiaru! Powiedz mi marthinez jeszcze widzę tam tylko numer oryginału czy po tym numerze znajdą mi jakiegoś zamiennika w sklepie czy tylko mg trzeba kupić??
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 15:54   

zaq napisał/a:
w EPC jak patrze na te tuleje to nie ma podziału na nr vin tylko ewentualnie na diesel i benzynę. w innych częściach widzałem taki podział na vin ale w tych nie ma:( wychodzi na to że w dieslu była jedna taka sama tuleja przednia tak jak i tylna.
Najwidoczniej obowiązuje tylko podział na diesel, Ti vs. hondowska benzyna.
Zatem trzeba szukać do diesla (accord?).
Podobnie sprawa ma się z przegubami zewnętrznymi. Praktycznie wszystkie które sprzedaja są do benzyn.
zaq napisał/a:
Powiedz mi marthinez jeszcze widzę tam tylko numer oryginału czy po tym numerze znajdą mi jakiegoś zamiennika w sklepie czy tylko mg trzeba kupić??
Wszystko zależy gdzie kupujesz. Jeśli sprzedawca kumaty (ciężko znaleźć taki okaz :) ) to dobierze znając nr oryginału.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 17:11   

marthinez, podłącze się do tematu

U mnie też te tuleje się chyba skończyły, z tego co napisałeś wynika że powinny mi pasować z Accorda cc7 z silnikiem F serii, tylko tam też bym lifting w 96 roku ale czy te tuleje tez się zmieniły? Powiedz proszę, ty u siebie to ustrojstwo wymieniałeś? Jakie tuleje kupowałeś?
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 17:20   

slax, ja nie wymieniałem.

Na 99% szukaj do Hondy ACCORD VI (CE, CF) (1996 - 1998) 1.9 i (CE7) 116KM
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 20:56   

zaq, A jakiemasz objawy zużycia tych tulei? u Mni to wygląda tak, ż szarpie mi kierownicą na nierównościach, Na forum Accorda wyczytalem że to włąsnie te tuleje drążka reakcyjnego, zreszta tylko to mi zostało do wymiany, rzta zawiasu jest nowa
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
NocnyDrwal 




Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 42
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 12:04   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=77740
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 14:22   

NocnyDrwal napisał/a:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=77740

do 620SDI nie pasują te tuleje!!!!!

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2012 14:22 ]
slax napisał/a:
zaq, A jakiemasz objawy zużycia tych tulei? u Mni to wygląda tak, ż szarpie mi kierownicą na nierównościach, Na forum Accorda wyczytalem że to włąsnie te tuleje drążka reakcyjnego, zreszta tylko to mi zostało do wymiany, rzta zawiasu jest nowa
Przy mocnym hamowaniu z dużej prędkości drga mi kierownica, a przy dojeżdżaniu hamuje mi tak jakby pulsacyjnie... slax jakiego masz roverka 600?? bo jakbyś miał benzyne to moglibyśmy się dogadać co do tych tulej bo mam komplet NOK które do SDI nie pasują a możliwe że w sklepie mi nie będą chcieli zwrotu przyjąć:(
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 19:28   

zaq, Mam benzynkę :mrgreen: To jak nie bedziesz miał mozliwości zwrotu to pisz do mnie PW
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 10:07   

slax napisał/a:
zaq, Mam benzynkę :mrgreen: To jak nie bedziesz miał mozliwości zwrotu to pisz do mnie PW

Dzwoniłem do nich dzisiaj i podałem numer oryginału mają czegoś poszukać ale nie gwarantują. Z rozmowy wynikało że bardziej są skłonni wymienić na coś innego niż zwrot przyjąć więc jak będziesz zainteresowany to nie ma problemu! oczywiście atrakcyjna cena będzie:) a dla mnie to już nie wiem co będzie, chyba jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu z częściami! Pozostaje mi tylko chyba oryginał u Toma kupić, ale 3x droższy niż NOK czy OYODO:(

[ Dodano: Pon Kwi 16, 2012 10:03 ]
Panowie jest mi ktoś w stanie podać numer jakiegoś zamiennika tulej drążka reakcyjnego do r620 sdi lub 620ti bo są takie same? Szukam już od paru tygodni i nikt nie ma:( Generalnie sdi i ti mają inne te tuleje niż pozostałe benzyniaki! Czy ktoś może wymieniał kiedyś podał by jakieś numery! Szkoda mi trochę 200zł na oryginały:(

[ Dodano: Pon Kwi 16, 2012 10:07 ]
slax, to jak z tymi tulejami NOK do benzynki?? W sklepie oczywiście nie chcą mi przyjąć bo uważają że powinny pasować! Zapłaciłem za 4 szt. 56zł. Proponuje cenę 40zł przesyłka gratis!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Tuleje wachacza i gumy drążka reakcyjnego
dziordzio Rover serii 600, Honda Accord 0 Pon Mar 19, 2018 12:41
dziordzio
Brak nowych postów [R620sdi] Koncowka drazka reakcyjnego
NocnyDrwal Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Kwi 04, 2012 21:58
Balas87
Brak nowych postów [R620 SDI] wymiana tulei drażka reakcyjnego
kotulsky Rover serii 600, Honda Accord 1 Wto Lut 12, 2013 22:27
kruszan
Brak nowych postów [R623] Zapłon oraz silentblocki drążka reakcyjnego?
KatoSBE Rover serii 600, Honda Accord 0 Sro Lis 07, 2012 23:42
KatoSBE
Brak nowych postów [R600] Tarcze hamulcowe na przód, jakie wybrać?
Vader Rover serii 600, Honda Accord 17 Nie Maj 03, 2009 20:00
misiek_KR



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink