Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Jak sprawdzic czy SRS zyje ???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Jak sprawdzic czy SRS zyje ???
Autor Wiadomość
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 21, 2010 17:59   [R45] Jak sprawdzic czy SRS zyje ???

Witam i hccialem sie zapytac jak sprawdzic centralke od SRS ?? ? jest jakis domowy spospob zeby ja sprawdzic czy dziala ?? ?
I drugie co sie stanie jak sie wypnie poduszke od SRS powineine sie zapalic czy nie ?? ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 21, 2010 17:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
DANTE79R 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 614
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 18:35   

BoloSr napisał/a:
Witam i hccialem sie zapytac jak sprawdzic centralke od SRS ?? ? jest jakis domowy spospob zeby ja sprawdzic czy dziala ?? ?
I drugie co sie stanie jak sie wypnie poduszke od SRS powineine sie zapalic czy nie ?? ?
jeżeli po przekręceniu kluczyka zapala sie kontrolka SRS a potem gaśnie to wszystko ok, jeżeli wypniesz wtyczke to powinna sie palić kontrolka ale nie polecam żebyś to robił bo potem może się ona cały czas świecić i będziesz się wkurzał tak jak ja jak miałem R45 ;)
_________________
Super wypas za małą kasę i oczywiście całkiem młode autko? Tylko Rover :) Ludzie skoro pomagamy to doceniajcie to opcją pomógł bo przestaniemy ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 21, 2010 18:39   

DANTE79R napisał/a:
jeżeli po przekręceniu kluczyka zapala sie kontrolka SRS a potem gaśnie to wszystko ok, jeżeli wypniesz wtyczke to powinna sie palić kontrolka ale nie polecam żebyś to robił bo potem może się ona cały czas świecić i będziesz się wkurzał tak jak ja jak miałem R45 ;)


no tak sie dziej ale jest male podejzenie i nie wiemy jak to sprawdzic a boimy sie zrobic to o czym mowisz :(
bo rozumiem zeby zgasic ta kontrolke to potem trza jechac na kompa ?? ?
 
 
DANTE79R 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 614
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 18:42   

BoloSr napisał/a:
no tak sie dziej ale jest male podejzenie
ale czego podejrzenie? Skoro po przekręceniu zapala sie a po chwili gaśnie to jest ok, tak ma być
_________________
Super wypas za małą kasę i oczywiście całkiem młode autko? Tylko Rover :) Ludzie skoro pomagamy to doceniajcie to opcją pomógł bo przestaniemy ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 21, 2010 18:47   

DANTE79R napisał/a:
BoloSr napisał/a:
no tak sie dziej ale jest male podejzenie
ale czego podejrzenie? Skoro po przekręceniu zapala sie a po chwili gaśnie to jest ok, tak ma być

a tego ze nie mam tyle podusze co powinno byc :(
i nie wiemiemy jak to sprawdzic :(
 
 
DANTE79R 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 614
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 18:49   

a ile masz? Bo jeśli się nie mylę to powinny być co najmniej 4, no chyba że MGZS wychodził też z dwiema w co wątpię.
_________________
Super wypas za małą kasę i oczywiście całkiem młode autko? Tylko Rover :) Ludzie skoro pomagamy to doceniajcie to opcją pomógł bo przestaniemy ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 21, 2010 19:01   

DANTE79R napisał/a:
a ile masz? Bo jeśli się nie mylę to powinny być co najmniej 4, no chyba że MGZS wychodził też z dwiema w co wątpię.


ja mam 4 ale o tego co sie pytam to tez mam byc 4 ale cos mi sie wyaje ze sa 3 i nie wiem czy w takim wypadku nie powinno sie cos dziwengo z tym dziac a wszystko jest wporzadku tak jak piszesz :) no chyba ze istnieje mozliwosc ustawienia SRS tak zeby gasl pomimo tego ze cos brakuje :bezradny:
 
 
DANTE79R 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 614
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 19:14   

jak może mieć 3? Powinien mieć w kierownicy jedną, drugą przed pasażerem i dwie w fotelach po bokach
_________________
Super wypas za małą kasę i oczywiście całkiem młode autko? Tylko Rover :) Ludzie skoro pomagamy to doceniajcie to opcją pomógł bo przestaniemy ;)
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Mar 21, 2010 19:16   

DANTE79R napisał/a:
jak może mieć 3? Powinien mieć w kierownicy jedną, drugą przed pasażerem i dwie w fotelach po bokach


no powinien miec ale ma 3 bo ta przed pasazerem chyab nie ma :( a SRS znika jutro jeszce sprawdze jak zwale schowek i sie okaze bo umnie to widac ze jest a tam cos mi sie wydaje ze nie ma :( no chyba ze srs nie jest podlaczone do kompa jak tzra tylko jakos oszukane ale ciekawe jak ?? ?
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 07:53   

Jeśli ktoś wypiął poduszkę i zmostkował rezystorem to sam system SRS na kontrolce jak i na kompie pokaże, że jest ok. Wtedy tylko fizyczne sprawdzenie (popatrzenie na końcówki kabli od poduszek) da 100% pewności, że są wszystkie 4 poduszki.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 22, 2010 08:29   

darek_wp napisał/a:
Jeśli ktoś wypiął poduszkę i zmostkował rezystorem to sam system SRS na kontrolce jak i na kompie pokaże, że jest ok. Wtedy tylko fizyczne sprawdzenie (popatrzenie na końcówki kabli od poduszek) da 100% pewności, że są wszystkie 4 poduszki.


a jaknie mam rezystora i poduchy to jak to jest wtedy zrobione ?? ?
bo na 1000% poduchy niet a rezystora nie widac we wtyczce chyba ze jest przy kompie SRS ale tam jeszce nie szukalem :(
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 10:52   

Być może ktoś wpiął tak jak mówisz. Możliwe też, że sterownik SRS da sie jakoś przeprogramować na mniejszą liczbę poduszek - ale tu musiałby sie wypowiedzieć ktoś, kto widział program diagnostyczny. Możliwe też, że w ogóle został podmieniony sterownik SRS i masz np tylko 1 poduchę - tę kierowcy. Ale bez przyglądnięcia się po kolei podzespołom systemu SRS nie da się nic więcej powiedzieć.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 22, 2010 11:22   

darek_wp napisał/a:
Być może ktoś wpiął tak jak mówisz. Możliwe też, że sterownik SRS da sie jakoś przeprogramować na mniejszą liczbę poduszek - ale tu musiałby sie wypowiedzieć ktoś, kto widział program diagnostyczny. Możliwe też, że w ogóle został podmieniony sterownik SRS i masz np tylko 1 poduchę - tę kierowcy. Ale bez przyglądnięcia się po kolei podzespołom systemu SRS nie da się nic więcej powiedzieć.


czyli tak czy siak musze podjechac do kogos kto ma T4 i porzadnei to sprawdzi bo inaczej tego nie widze chyba ze sam sprawdze po nr czy mam srs od swojego auta czy nie :(
PS gdzie w zachodniopomorskim podlacze sie pod T4 ?? ??
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:35   

Na początek to bym sprawdził organoleptycznie czy na pewno wszystkie poduchy są. Przyglądną bym się sterownikowi SRS i kabelkom które idą do niego. A na końcu jeśli wszystko będzie "na oko" w porządku próbował bym się dobierać do systemu kompem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 22, 2010 12:39   

darek_wp napisał/a:
Na początek to bym sprawdził organoleptycznie czy na pewno wszystkie poduchy są. Przyglądną bym się sterownikowi SRS i kabelkom które idą do niego. A na końcu jeśli wszystko będzie "na oko" w porządku próbował bym się dobierać do systemu kompem.


jednej napewno nie ma bo jej fizycznie z 3 innymi to zeby sprawdzic moze byc problem :(
ale po rozmowie z mariusz418 mam penosc ze umnie srs jest oszukany bo gasnei dopiero po uruchomieniu silnika a pomoc ma zgasnac po chwili jak sie przekreci w pozycje zaplon a tak sie nie dzieje :( wiec ktos musial grzebac przy zegarach i ładnei to oszukal :(
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 17:21   

Skoro się boisz, że nie masz tej przed pasażerem to wykręć schowek, porozkręcaj wszystko co jest nad nim i zobaczysz czy poducha jest czy jej nie ma. Ja u siebie mam pofałdowaną obudowę poduchy dla pasażera, która się cała pofałdowała od temperatury, ale wiem, że poducha w środku jest. A co do tego gaśnięcia kontrolki to hipoteza, że jak zgaśnie przed uruchomieniem silnika oznacza, że są wszystkie poduchy to, za przeproszeniem gówno prawda. A skąd wiem? Ano stąd, że jak mi się kostka "rozwaliła" pod siedzeniem i fachowiec mi ją robił to przy okazji porobił mi sprytne testy. Otóż odpiął mi poduchę kierowcy i zamiast niej wstawił rezystor i normalnie kontrolka gasła zanim uruchomiłem silnik. Inaczej jak rezystorem nie da się obejść sterownika SRS. Po czym w ogóle wnioskujesz, że rzekomo nie ma w tym R45 poduchy frontowej pasażera?
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 17:44   

jakby co to T4 nie zawsze wykryje czy są poduchy czy nie. Jak byłem u PHJOWI jakiś czas temu to nie udał się test poduch. Dowiedziałem się że jak będę miał dzwona to się dowiem czy mam poduchy i czy sa prawidłowo podpięte :lol: Aha kontrolka zapala się i gaśnie normalnie.

Nie pamiętam szczegółów. Może w lato pobawie się w detektywa i zgodnie z opisami wyżej popatrze u siebie.
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 22, 2010 18:22   

PopaY napisał/a:
Skoro się boisz, że nie masz tej przed pasażerem to wykręć schowek, porozkręcaj wszystko co jest nad nim i zobaczysz czy poducha jest czy jej nie ma. Ja u siebie mam pofałdowaną obudowę poduchy dla pasażera, która się cała pofałdowała od temperatury, ale wiem, że poducha w środku jest. A co do tego gaśnięcia kontrolki to hipoteza, że jak zgaśnie przed uruchomieniem silnika oznacza, że są wszystkie poduchy to, za przeproszeniem gówno prawda. A skąd wiem? Ano stąd, że jak mi się kostka "rozwaliła" pod siedzeniem i fachowiec mi ją robił to przy okazji porobił mi sprytne testy. Otóż odpiął mi poduchę kierowcy i zamiast niej wstawił rezystor i normalnie kontrolka gasła zanim uruchomiłem silnik. Inaczej jak rezystorem nie da się obejść sterownika SRS. Po czym w ogóle wnioskujesz, że rzekomo nie ma w tym R45 poduchy frontowej pasażera?


bo jej poprostu tam nie ma :( wisi sobie kable i tyla a druga sprawa rozprulem prawy bok kolo pasow i sie okazalo ze nie ma tu czegos :(
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 19:00   

A co ma niby być????? Przecież boczne poduszki są w fotelach, a nie w boczkach!
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 22, 2010 19:26   

PopaY napisał/a:
A co ma niby być????? Przecież boczne poduszki są w fotelach, a nie w boczkach!


a to nie jest do napinacza przypadkiem ?? ?
bo z drugiej strony to bylo do czegos przypiete przy pasach i to sie chyab napinacz nazywa
a kompa mam takiego jak w zalaczniku.
I w takim wypadku ile tych poduch powinno byc ?? ?
Ostatnio zmieniony przez BoloSr Pon Mar 22, 2010 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Mój Roverek nie żyje.. :( - HGF
HGF - Gdzie, jak i za ile - byle dobrze. Warszawa i okolice. HELP!
MieszAs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 50 Pią Cze 13, 2008 09:41
MieszAs
Brak nowych postów [R416] Silnik nie żyje
cozmo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Wrz 20, 2007 13:14
cozmo
Brak nowych postów [r420] Jak sprawdzić czy mam wersję DI czy SDI ?
haxigi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 83 Nie Sie 19, 2012 11:07
nowy880
Brak nowych postów [R45/MG ZS] Jak sprawdzić pompe paliwowa
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lis 15, 2011 09:23
IROLA
Brak nowych postów [45] Nie odpala - nie akumulator co sprawdzić?
MarcinMag Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Paź 18, 2011 20:57
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink