Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 214 Si 96'] Problem z temperaturą silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:55
[R 214 Si 96'] Problem z temperaturą silnika
Autor Wiadomość
Rokosz 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków (zazwyczaj)



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 19:29   [R 214 Si 96'] Problem z temperaturą silnika

Witam!

Ostatnio zauważyłem problem w swoim Roverku. Mianowicie kiedy stoję w korku (i tylko wtedy, przy normalnej jeździe wszystko ok) wskaźnik temperatury płynu chłodniczego idzie bardzo szybko do góry, dopóki nie włączę ogrzewania na 4 bieg. Wtedy wraca ona do normy, jednak gdy wyłączę ogrzewanie znowu dzieje się to samo. Ponadto gdy temperatura płynu (według wskazań) jest wysoka zaczynają się wibracje na kierownicy.

Wcześniej nie było tego problemu (mam Roverka 2 lata). Zaczął się po tej zimie. Mechanik otworzył na stałe termostat, ale nic to nie dało. Płyn chłodniczy w zbiorniczku jest na kresce max. Chciałbym spytać Was o możliwe przyczyny tego stanu rzeczy. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 19:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 19:36   

Sprawdź czy dmuchawa Ci się kręci (ten wentylator przy chłodnicy).
On jest od tego aby chłodzić w czasie postoju, bo w czasie jazdy pęd powietrza chłodzi chłodnicę.
Zobacz czy się gdzieś nie zablokował wentylator, zakręć nim. Sprawdź też wtyczkę czy dobrze siedzi, poruszaj nią.
 
 
 
Rokosz 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków (zazwyczaj)



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 19:59   

Dzięki za odpowiedź, ale to chyba jednak nie to.

Wiatrak się kręci dobrze, tzn. stawia lekki opór jak każdy wentylator.
Wtyczka (chodzi Ci o tą co dochodzi niemal bezpośrednio do wiatraka?) jest dobrze dociśnięta, ma zatrzaski, więc dość trudno byłoby jej się poluzować.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 20:02   

Ale chodzi dobrze, to znaczy kręci się jak go ruszasz ?
Pojeździj nim, nagrzej, trochę podgazuj aby bardziej się nagrzał, po czym zatrzymaj się od razu gdzieś, nie wyłączaj silnika, otwórz maskę i szybko zobacz czy wentylator się kręci, jak nie to coś z nim trzeba kombinował.
 
 
 
Rokosz 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 32
Skąd: Kraków (zazwyczaj)



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 20:41   

Tak, kręci się jak go ruszam, to czy będzie chodzić na rozgrzanym silniku sprawdzę dopiero jutro.
 
 
 
springonion 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 54
Skąd: Grudziądz/Gdynia



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 21:45   

No to może niedrożna chłodnica?
 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 21:48   

Rokosz Odepnij czujnik temperatury cieczy chłodzącej, a następnie odpal auto. Jeżeli wentylator chłodnicy jest sprawny to powinien się kręcić
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 21:22   

i jak temperatura nadal rośnie?
bo ja dziś miałem podobny przypadek, a mianowicie jadąc do pracy w korku zauważyłem ze wskażnik temp. podniósł sie do 3/4, a że do miejsca pracy miałem jeszcze jakieś 500metrów to nie zatrzywałem sie i dojechałem spokojnie. na parkinku otworzyłem maskę(przy właczonym silniku) aby zobaczyć czy wiatrach działa i działał,a silnik był bardzo gorący(uczucie gorąca po otwrciu maski). zgasiłem auto i poszedłem do pracy. po 2godz. wyszedłem zobaczyć co jest nie tak i otworzyłem maskę, w zbiorniczku wyr. płynu było tyle ile powinno być, czyli max, zadnych plam oleju w nim nie było, olej również na max i brak jakiegokolwiek majonezu na bagnecie i korku wlewu. auto odpaliłem i wszystko było ok. wieczorem gdy wracałem do pracy obserwowałem wskażnik temp i wszystko było cacy, zadnych skoków temp. i tak sie zastanawiam co to mogło być? czy to tylko chwilowa reakcja, jak myslicie?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 21:53   

Mozę termostat nie otworzył się wystarczająco i silnik miał słabe chłodzenie, albo zapowietrzony układ chłodzenia.
 
 
 
pawel.o83 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 113
Skąd: kielce



Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 21:28   

ADI-mistrzu napisał/a:
Mozę termostat nie otworzył się wystarczająco i silnik miał słabe chłodzenie, albo zapowietrzony układ chłodzenia.

też maiłem pierwsza myśl ze termostat lub zapowietrzony układ. termostat rozumiem ze może paść w kazdej chwili ale czy układ chłodzenia może zapowietrzyc sie od tak?tym bardziej ze do dziś wszystko było ok. zobacze jak jutro auto bedzie sie zachowywało w korku czy znów skażnik sie podniesie i czy wiatrak sie załaczy.
dzięki za sugestie
dodam że przez 15.5 km wszystko było ok(silnik sie zagrzał i wskazówka podchodziła do połowy skali)a tu 500m do celu i sytuacja miała miejsce

[ Dodano: Czw Kwi 29, 2010 21:28 ]
i narazie wszystko jest ok. sytuacja nie powtórzyła się, wiec nie wiem o co chodzi, a dni mamy coraz cieplejsze. dzis w małym korku wiatrak sie załączył ale kreska na wskażniku nie wzrosła. na 3maja planuje mały wyjazd połaczony ze zwiedzaniem kilku miejsc, wiec nie chciałbym aby spotkała mnie jakać przykra niespodzianka.
mam nadzieje ze to incydent o którym pisałeś ADI-mistrzu :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Problem z temperaturą silnika
dejv89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Maj 11, 2015 23:15
dejv89
Brak nowych postów [Rover 214 ] problem z temperaturą silnika
liukas19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Pią Gru 14, 2012 09:42
liukas19
Brak nowych postów [R200 1.4 Si '98] Problem z temperaturą silnika.
pistolet Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Wrz 27, 2010 12:22
stiepazapto
Brak nowych postów [R214 '99] Problem z temperatura silnika.
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pon Sty 05, 2009 22:24
ash
Brak nowych postów [R214i] Problem z temperaturą silnika/wentylator
Tomexo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Lis 03, 2012 21:21
robsson78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink