Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Biegi wentylatora chłodnicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Biegi wentylatora chłodnicy
Autor Wiadomość
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 17:20   [R75] Biegi wentylatora chłodnicy
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Cześć! Sorry że piszę już trzeci raz o klimie ale jak ją załączam ogarnia mnie frustracja.
Mam wentylator dwu biegowy, z rezystorem który wymieniłem miesiąc temu. Rezystor taki jak jest polecany na forum.

Bez włączonej klimy na postoju, podczas sprawdzania biegów wentylatora włączam OBC
i widzę jak: I bieg startuje przy 100stopniach i chłodząc silnik do 95 wyłącza się i tak w koło.

Podczas włączonej klimy przy temp. powietrza 22 stopnie od razu załącza się II bieg, klima chłodzi a temp. silnika zatrzymuje się na około 96stopni.

Moje pytanie czy wentylator chłodnicy przy włączonej klimatyzacji u wszystkich posiadaczy
R 75 pracuje na II biegu? Słychać go nawet przy 120km/h. Kiedyś serwis klimatyzacji wyrównał ciśnienie i przez kilka dni było dobrze pracował na I biegu teraz stojąc z przodu samochodu nie da się prowadzić rozmowy :roll: Tak się dzieje jak temp. powietrza jest powyżej 22 stopni. Czy to normalne?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 06, 2010 17:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 21:39   

Pawel84 napisał/a:
Czy to normalne?
Normalne.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 06, 2010 21:40   

Pawel84 napisał/a:
Moje pytanie czy wentylator chłodnicy przy włączonej klimatyzacji u wszystkich posiadaczy
R 75 pracuje na II biegu? Słychać go nawet przy 120km/h. Kiedyś serwis klimatyzacji wyrównał ciśnienie i przez kilka dni było dobrze pracował na I biegu teraz stojąc z przodu samochodu nie da się prowadzić rozmowy :roll: Tak się dzieje jak temp. powietrza jest powyżej 22 stopni. Czy to normalne?


Jest to normalne. przy klime bieg zależy od ciśnienia w układzie klimatyzacji czyli od temp czynnika. Jeśli pierwszy bieg nie jest w stanie schłodzić czynnika włacza się 2 bieg. Jeśli w ogóle nie włącza się 1 bieg to jest problem
_________________
Pozdr.
Dukat11
Ostatnio zmieniony przez dukat11 Pią Sie 06, 2010 21:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Pon Cze 06, 2011 22:06   

Witam, ja zauważyłem mianowicie taki problem. Podczas odpalenia auta i włączenia klimy leci z niej ciepłe powietrze. Dodam, że klima nabita 2 tyg temu, ciśnienie itd jest dobre. Ciepłe powietrze leci nawet na ustawieniu temp na 16C. Idę do przodu auta i słyszę, że jeden wiatrak chodzi. Drugi tak jakby na wprost-duży nie działa (mimo włączonej klimy, temp silnika w połowie). Przejadę się z 10 min w piekarniku i słyszę (2gi bieg?), wentylator wyję i po chwili przestaję. W aucie zaczyna lecieć zimne powietrze. Podczas dalszej podróży nie ma już problemu z zimnym powietrzem,nawet kiedy jest ponad 30C na zewnątrz.Może ktoś coś doradzić? kiedyś padł mi wentylator i miałem wymieniane szczotki wentylatora. Tyle wiem. z góry dziękuje za rady
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 00:03   

może nie działać 1szy bieg i dopiero jak się zagrzeje zapodaje 2gi... w czasie jazdy leci zimne bo powietrze chłodzi... przynajmniej ja bym na to obstawiał... choć od razu zimne z klimy też nie poleci
_________________
75 Red Edition
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 11:28   

a czy po włączeniu klimy powinnien załączyć się ten duży wiatrak (na wprost gdy patrzę przez wloty powietrza ) ? jeden słychać napewno, drugi zaczyna pracować głośno dopiero po czasie
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 11:44   

pajda napisał/a:
a czy po włączeniu klimy powinnien załączyć się ten duży wiatrak (na wprost gdy patrzę przez wloty powietrza ) ? jeden słychać napewno, drugi zaczyna pracować głośno dopiero po czasie
Jest tylko 1 wentylator. Zasada włączania opisana jest TU
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 12:51   

U mnie drugi bieg załącza się przy wysokich temperaturach powietrza, ale tylko na chwilę, do momentu schłodzenia powietrza w kabinie do temperatury jaką mu zadałem.Później się wyłącza i jest na pierwszym biegu, który utrzymuje temperaturę. Co innego jak stoję w korku i jest ok.30stC na zewnątrz, wtedy drugi bieg załącza się częściej.
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 12:57   

andyhell napisał/a:
U mnie drugi bieg załącza się przy wysokich temperaturach powietrza, ale tylko na chwilę, do momentu schłodzenia powietrza w kabinie do temperatury jaką mu zadałem.Później się wyłącza i jest na pierwszym biegu, który utrzymuje temperaturę. Co innego jak stoję w korku i jest ok.30stC na zewnątrz, wtedy drugi bieg załącza się częściej.
Temperatura ustawioną wewnątrz auta nie ma wpływu na prędkość wentylatora. Prędkość wentylatora zależny tylko od temperatury płynu w układzie chłodzenia oraz temperatury czynnika w układzie klimatyzacji, a tym samym od temperatury panującej na zewnątrz.
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 13:04   

apples napisał/a:
Temperatura ustawioną wewnątrz auta nie ma wpływu na prędkość wentylatora. Prędkość wentylatora zależny tylko od temperatury płynu w układzie chłodzenia oraz temperatury czynnika w układzie klimatyzacji.

Dzięki za wyjaśnienie.Rozumiem, że klimę mam w porządku, mimo mojego prostego wytłumaczenia?
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Cze 07, 2011 13:08   

andyhell napisał/a:
Rozumiem, że klimę mam w porządku,
Z tego co przeczytałem to wentylator działa prawidłowo. Co do klimatyzacji to już sam musisz ocenić, jak schładza wnętrze auta.
 
 
andyhell 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 234
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 13:34   

apples napisał/a:
Co do klimatyzacji to już sam musisz ocenić, jak schładza wnętrze auta.

robiłem test klimy i wszystko jest ok., natomiast wnętrze schładza bardzo dobrze i dość szybko
_________________
***Warrior's of the world***
 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 07, 2011 17:53   Re: [R75] Biegi wentylatora chłodnicy

Pawel84 napisał/a:
Cześć! Sorry że piszę już trzeci raz o klimie ale jak ją załączam ogarnia mnie frustracja.
Mam wentylator dwu biegowy, z rezystorem który wymieniłem miesiąc temu. Rezystor taki jak jest polecany na forum.

Bez włączonej klimy na postoju, podczas sprawdzania biegów wentylatora włączam OBC
i widzę jak: I bieg startuje przy 100stopniach i chłodząc silnik do 95 wyłącza się i tak w koło.

Podczas włączonej klimy przy temp. powietrza 22 stopnie od razu załącza się II bieg, klima chłodzi a temp. silnika zatrzymuje się na około 96stopni.

Moje pytanie czy wentylator chłodnicy przy włączonej klimatyzacji u wszystkich posiadaczy
R 75 pracuje na II biegu? Słychać go nawet przy 120km/h. Kiedyś serwis klimatyzacji wyrównał ciśnienie i przez kilka dni było dobrze pracował na I biegu teraz stojąc z przodu samochodu nie da się prowadzić rozmowy :roll: Tak się dzieje jak temp. powietrza jest powyżej 22 stopni. Czy to normalne?



Minął długi czas od tego posta, zapewne część czynnika z układu klimatyzacji uleciała, ciśnienie spadło i wentylator pracuje na I biegu. Na II biegu dopiero kiedy temp. powietrza wynosi około 30 stopni więc tak jak u wszystkich użytkowników. Może ciśnienie było za duże i wentylator miał problem z jego schłodzeniem i ciągle pracował na max...
 
 
arkady 




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Cze 08, 2011 18:50   

witam podepne sie klime zaczelem uzywac jak zaczely sie upaly, po wlaczeniu trybu auto slychac wentylator jak pracuje po chwili leci zimne powietrze po kilkunastu min zaczyna leciec juz cieplejsze wentylator chodzi wylaczam klime i wlaczam zaczyna wiac zimne. 2 tyg temu wymianilem wysprzeglik odebralem auto od mechanika klima chlodzila. az tu wczoraj wlanczam auto 16stopni leci cieple powietrze(wentylator pracuje) nawet jadac w trasie cieplo lecialo zagladam pod maske i te rurki cienka i gruba z lewej strony cieple.czy mechanik czegos nie podlaczyl cos sie wypielo? robilem test klimy pokazuje 00, nie wiem czy jechac nabic klime najpierw poslucham waszej oponi silnik CDT

[ Dodano: Sro Cze 08, 2011 18:50 ]
jade rano do pracy odpalam klime leci cieplo wracam z pracy rowniez. dojechalem do specow od klimy otwieram maske wchodze z kolesiem do auta klima chlodzi zamykam maske chlodzi w drodze do domu zaliczylem sklep auto zgasilem wsiadam po zakupach klima chlodzi zobaczymy jak bedzie jutro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Przekaźniki wentylatora chłodnicy
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Lut 26, 2019 22:36
Ozi546
Brak nowych postów [R75] Osłona wentylatora chłodnicy
Makis Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Lip 21, 2011 22:48
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Numery wentylatora chłodnicy
Czewski Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Lip 26, 2018 19:39
Czewski
Brak nowych postów [R75] Śmigło wentylatora chłodnicy.
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 17, 2018 20:43
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Śmigło wentylatora chłodnicy
kamil652 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Lis 21, 2010 13:51
Dziadek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink