Forum Klubu ROVERki.pl :: Zakup telewizora LCD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup telewizora LCD
Autor Wiadomość
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Sob Sty 08, 2011 18:58   Zakup telewizora LCD

Witam serdecznie!

Wiem, że były już podobne tematy, ale w kwestii telewizorów i związanych z nimi wciąż nowych standardów, technologii itd. mam podobne pojęcie jak o technologii jądrowej. Na forach o tematyce HDTV nie mam co liczyć na pomoc, bo takich jak ja jest setki, a jak jakiś fachowiec mi odpowie to i tak nie skumam :/ Dlatego tez zwracam się do Was z prośbą o indywidualną pomoc.

Planuję zakup telewizora LCD o przekątnej obrazu 26" (tylko i wyłącznie ze względu na wielkość pokoju jak i miejsca, w którym ma się znajdować).

Jeśli chodzi o dostawcę TV, to korzystam na pierwszym telewizorze z telewizji cyfrowej VECTRA i teraz po zakupie drugiego, wezmę od nich drugi dekoder.

Z tego co widzę odpada mi kwestia wyboru HD Ready czy Full HD, gdyż zdecydowana większość 26" jest HD Ready. W takim razie powiedzcie na co zwrócić uwagę przy wyborze, jakie parametry pozwolą na uzyskanie jak najlepszego obrazu? A może przy tak niewielkiej przekątnej nie warto przepłacać?

Póki co będę korzystał z programów w jakości SD. Nie będę korzystał z konsoli do gier, odtwarzacza Blu-ray. Tylko i wyłącznie TV. Czy jest możliwa lepsza jakość programów SD poprzez dekoder HD (połączenie HDMI) niż przez zwykły dekoder SD (połączenie SCART)? Oczywiście nie kupuję telewizora na 20 lat, ale czy np. za 3, gdy rozrośnie się oferta programowa HD, spadną ceny to czy będę mógł swobodnie doposażyć się w dekoder HD i cieszyć się lepszą jakością nawet na HD Ready lub podłączyć swobodnie odtwarzacz Blu-ray?

Cena do ok 1400 zł.

Nie zależy mi na żadnych gadżetach, tylko na jak najlepszym możliwym do uzyskania obrazie, więc cena im niższa tym więcej browarków towarzyszących oglądaniu na nowym telewizorku :lol:

Podajcie jakie modele wybralibyście w mojej sytuacji. Proszę również o wszelkie sugestie/ porady.

Przepraszam jeśli wyraziłem się niejasno, coś pomyliłem lub żyję w całkowitej nieświadomości o dzisiejszych standardach i możliwości oglądania telewizji.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 08, 2011 18:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Sty 08, 2011 19:55   

Generalnie w tej cenie polecał bym cos z Samsunga albo LG.
Ew. jakiś dobry model od firmy Sharp.
http://allegro.pl/od-reki...1387725403.html Ja mam taki.
Poluj na promocje w Media Markt, ja wyrwałem go za 999zł i bardzo sobie chwalę.
Świetną sprawą są wbudowane kodeki i wejście USB
Podpinam sobie dysk 500Gb z filmami i mogę oglądać ;)
 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 09, 2011 10:55   

Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/samsung...1386604109.html

Główne jego zadanie to praca jako monitor komputerowy, ale posiada wszelkie złącza aby działał jako w pełni funkcjonalny telewizor. No i jest Full HD ;)

A... i ekran jest pionowy, a nie pochylony jak na zdjęciach w aukcji.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 12, 2011 08:56   

Korzystając z wyprzedaży kupiliśmy z Gonią Kajtowi telewizor JVC '32 Full HD z mpeg-4. Telewizor kosztował w Tesco niecałe 1200,
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 12, 2011 10:56   

Pracuje w autoryzowanym serwisie Samsung , Sharp , Daewoo , Toshiba .

Chętnie pomogę tel. do mnie 512623706 .

Często mamy ciekawe okazje na sprzedaż :D

Jeżeli chodzi o 26 cali ..

Nie szukaj Full HD bo to za mała matryca i nie dostrzeżesz ogromu detali :D

Skup się na Tv w technologi LED i 100Hz . To najważniejsze parametry .

Druga sprawa nie zależnie od tego jakiej marki TV kupisz postaraj sie tak wybrac aby serwis gwarancyjny był na miejscu , ponieważ np. Philips jest z centralizowany i jest to koszmar dla klienta w przypadku usterki .

Polecam Samsunga lub Sharpa .

Aktualnie u siebie nie posiadamy godnego TV 26 Cali .

Trafiają się fajne małe TV jest np 22C4000 Samsung LED cena dla klubowicza 600 po za klubem 900zl. Kompletny .

Najważniejsza rzecz lepiej dołożyć i kupić w Markecie np. Media Markt .

Taki duży market nie sprawi problemu w razie usterki lub wykrycia wady .

Unikaj małych sklepików i sklepów internetowych .
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sty 12, 2011 11:07   

Lepsza prządna matryca HD Ready (kąty, kolory, kontrast, czas reakcji) niz słaba FullHD.

Nie wiem jak wielki TV trzeba mieć i jak blisko siedzieć, by podczas filmu przeszkadzała zbyt niska rozdzielczość 720p. W ogóle mało jest na rynku rzeczy które oferują sygnał FullHD.
Pomijając to że bardziej niż rozdzielczość liczy się jakość tego sygnału (dokładnie to co w przypadku zdjęć - lepsza 6Mpix lustrzanka niż 14Mpix kompakt).

Tylko filmy BluRay praktycznie mają prawdziwe FullHD. Konsolom*, nieprofesjonalnym kamerom FullHD i telewizji (zwłaszcza Polskiej gdzie bitrate jest małe) w ogromnej większości przypadków nie robi to żadnej różnicy.

Zgadzam się ze najlepiej kupić w markecie i nie skąpić tych 200zł. Chyba że kupujemy przez internet w takich sklepach które gdzieś w pobliżu mają swoje fizyczne oddziały.
W razie czego jest gdzie ze sprzętem pójść, a ceny są czasem bardzo atrakcyjne.

Ja kupowałem w komputroniku, brat w RTV Euro AGD i w obu przypadkach nie przepłaciliśmy nawet 50zł, a jak doliczyć transport to moze nawet taniej wyszło.

*konsole akurat to urządzenia które potencjalnie najwięcej zyskują z FullHD, ale PS3 i X360 są po prostu za słabe. Najbardziej wymagające tutuły nie są tam nawet w HD Ready. W FullHD to może jakieś stare albo super zoptymalizowane gry działaja.
 
 
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Sro Sty 12, 2011 22:09   

Dzięki wszystkim za wskazówki i porady :wink:

A więc miało być 26" a skończyło się na 32" :razz: Wybór padł już w weekend na Funai LT850-M32 w MM za 1056 zł :mrgreen: . Spotkałem się z rożnymi opiniami na temat Funaia i doszedłem do wniosku, że z tą firmą jest tak samo jak z Roverem - najwięcej krytykują ci, którzy nigdy nie mieli z nim do czynienia, a właściciele są bardzo zadowoleni. Jak będzie ze mną czas pokaże :)

Do zakupu skłoniły mnie dodatkowo 3 lata gwarancji i duża dostępność serwisowa. Póki co jestem bardzo zadowolony, obraz jest świetny. Również moi znajomi bardzo chwalą to, co zobaczyli.

Nie ma LED, 100 Hz, USB, ale to wszystko się tak gwałtownie zmienia i nie jest to przecież inwestycja na całe życie :grin:

Jeszcze raz wszystkim dzięki! :o
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 12:28   

Za 1000zł to nie ma co wybrzydzać z bajerami, jakość na pewno jest bardzo dobra :)
Matryce i tak produkuje tylko pare firm. AU Optronics (Benq), Samsung, LG-Philips i ktoś jeszcze. Pewnie ma matryce jednej z tych firm.

Swoja drogą nie wiem co daje 100Hz skoro sygnał ma 25 w porywach 50Hz i ani troche więcej...
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 13, 2011 13:38   

Płynność i jest ona zauważalna .
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 13:59   

Z tego co sie zdążyłem zorientować z opisów osób które "widziały" telewizory 100Hz w jakiś software'owy sposób dorabiają pośrednie klatki obrazu. I że nie zawsze to działa dobrze.
A jeżeli tak jest, a inaczej raczej byc nie może skoro źródło ma co najwyżej 50hz, to nie warto sie w to pchać.

Tzn oczywiście dobrze gdy ta opcja jest (i można ją wyłączyć) bo w niektórych przypadkach rzeczywiście łatwo jest coś takiego zrobić (głównie panning, scrolling) ale nie warto specjalnie dopłacać do tej opcji.

Ciekaw jestem natomiast jak to by zadziałało w przypadku obrazu 25Hz (25fps progresywny). Bo 25fps to troche malo i tu rzeczwyście dodawanie klatek mogłoby dać bardzo zauważalny efekt.
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 14:27   

kalisz napisał/a:
Czy jest możliwa lepsza jakość programów SD poprzez dekoder HD (połączenie HDMI) niż przez zwykły dekoder SD (połączenie SCART)?
Nie ważne czy dekoder SD czy HD - samo złącze HDMI daje o niebo lepszy obraz niż SCART. Zresztą kupiłeś już TV więc możesz sam to ocenić :wink:
sobrus napisał/a:
Nie wiem jak wielki TV trzeba mieć i jak blisko siedzieć, by podczas filmu przeszkadzała zbyt niska rozdzielczość 720p
Zbyt niska rozdzielczość 720p raczej nie przeszkadza, ale jak porównasz z 1080i to różnicę widać nawet na TV 26''.
sobrus napisał/a:
Tylko filmy BluRay praktycznie mają prawdziwe FullHD
Co znaczy "prawdziwe"???
sobrus napisał/a:
Konsolom*, nieprofesjonalnym kamerom FullHD i telewizji (zwłaszcza Polskiej gdzie bitrate jest małe) w ogromnej większości przypadków nie robi to żadnej różnicy.
Akurat konsole PS3 odtwarzają 1080p. Nieprofesjonalne kamery FullHD nagrywają 1080i. Profesjonalne kamery FullHD też nagrywają 1080i (trochę inne kodowanie niż nieprofesjonalne), a kamery profesjonalne nagrywające w 1080p to cenowy kosmos i niewiele firm video może sobie na coś takiego pozwolić. Poza tym taki obrazek 1080p trzeba potem obrobić i przesłać, a więc dochodzą urządzenia typu stacje montażowe, routery, kodery 1080p, transpondery i cena jest na tyle zaporowa, że nie znam ani jednej stacji TV w Europie, która produkuje obrazek 1080p.
A Telewizja Polska ma taki sam bitrate jak cała Europa, więc nie wiem o czym piszesz.... SD - do 3Mbps, HD - do 12Mbps.
Podsumowując - najbliższa przyszłość TV należy do 1080i.

sobrus napisał/a:
Z tego co sie zdążyłem zorientować z opisów osób które "widziały" telewizory 100Hz w jakiś software'owy sposób dorabiają pośrednie klatki obrazu. I że nie zawsze to działa dobrze.
Jest tak jak piszesz - raz to pomaga, raz przeszkadza. Jak obrazek jest dobrej jakości to pomaga, jak jakaś słabizna, to różnie się zachowują te "kompensatory ruchu".

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Sty 13, 2011 14:44   

To że PS3 odtwarza 1080p to nic.
Większość gier nie działa w tej rozdzielczości. Niektóre nie działają nawet w 720p, są tylko do niej upscalowane. To samo dotyczy niestety X360.
I nic w tym dziwnego te konsole mają po 4 lata i nie radzą sobie z rozdzielczościami rzędu 1920x1080. Nawet najnowsze GPU mają z tym problem w obecnych tytułach, a te konsole to gdzieś tak poziom GeForce 7 (PS3) i Radeona HD2xxx (X360).

Nieprofesjonalne kamery zapisują co prawda 1080i, ale co z tego? Większość z nich ma matryce 1/4 cala i z tej rozdzielczości nic nie zostaje w świetle nieco gorszym niż idealne. Szum i odszumianie dosłownie zjada obraz i nie wygląda to wcale lepiej niż nagranie z kamery SD.

Kamery nagrywające 1080p nie są już takie drogie (ok 3-4tys) ale z nimi jest taka sama historia, więc nie ma sie czym podniecać. Mam kamerę JVC FullHD z najnowszym sensorem BI-CMOS a mimo to szum jest czasem spory. Ze zdjęć porównawczych wynika że inne kamery ze zwykłem CMOS radzą sobie sporo gorzej.... :???:
Panasonic Lumix LX5 radzi sobie lepiej w słabym świetle choć ma tylko 720p (ale za to matryca to "gigantyczne" 1/1.6 cala CCD HS).

Z tym prawdziwym FullHD w BluRay chodziło mi o to, że jest tam 1080p ale nagrane profesjonalną pełnoklatkową (czy jak to sie tam nazywa) kamerą. No i tam jeżeli ktoś ma olbrzymi telewizor albo rzutnik to może robić różnicę. Niewielką ale zawsze.
 
 
keczu 




Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 07:45   

Fajnie za akurat jest taki temat. Potrzebuje kupic tani telewizor 32". Tani bo to dla kogos do konsoli gier (Nintendo Wii) . Wii nie jest HD-1080p czy nawet 720p wiec nie musi byc full HD. Nie tak ze pojecia nie mam o TV, ale o tym akurat tak . Chodzi o telewizor firmy AKAI , pisze ze sa produkowane w polsce ,co mi wlasnie odpowiada bo to lepiej niz jakis "no name" z chin. Sprawdzalem strone producenta ,faktycznie firma polska i pisze ze wspolpracuja z LG w Mlawie :/ Moze ktos juz widzial taki. Kirdys kupilem telewizor LG i odnioslem go na drugi dziem ,jakosc obudowy byla kiepska i brzeczala jak sie glosniej zrobilo :shock: . AKAI kiedys byla obecna na polskim rynku , dawno temu. Niewiele mozna w necie znalezc na temat tego TV.
http://allegro.pl/megaoka...1391895351.html
Telewizor nie ma tunera MEPG4 ,zastanawiam sie czy warto poszukac takiego co ma.Pozdr.
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 09:23   

dla Wii na pewno tuner MPEG sie nie przyda.
Do telewizji póki co też nie. Dopiero jak wejdzie naziemna telewizja cyfrowa.
 
 
ADI-mistrzu 




Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 14, 2011 09:27   

To i ja się podepnę :wink:
Jestem w rozterce między Sony KDL-46EX710 a Samsung UE46C6600.
Żadne konsole nie będą na nim używane (nie podoba mi się pomysł maszyny tylko do grania, szkoda czasu i kasy), wiec filmy HD i do tego typu rzeczy będzie wykorzystywany.

A telewizja naziemna cyfrowa już jest równolegle z analogową.
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 14, 2011 14:04   

Jak dla mnie tylko Samsung bede mial za tydzien UE46C7000 :D do sprzedania .

Biezaca oferta na rtv.woox.pl
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zakup telewizora- doradźcie coś!
Dominoz Offtopic 25 Czw Wrz 22, 2016 12:57
Gość
Brak nowych postów [ZT] Zakup ROVER 75 lub MG ZT
Madis Offtopic 1 Nie Mar 18, 2012 10:08
leszczu
Brak nowych postów Zakup ne Ebay-u w UK
Gość Offtopic 11 Nie Sie 01, 2010 16:17
greg-si
Brak nowych postów Zakup kontrolowany z R75
Rowan Offtopic 11 Nie Sie 17, 2008 15:45
herc
Brak nowych postów Zakup auta od www.eurosamochody.pl
greg_szczytno Offtopic 9 Wto Cze 08, 2010 12:04
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink