Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i] Buczenie, rezonans - nie wiem sam co to jest :(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i] Buczenie, rezonans - nie wiem sam co to jest :(
Autor Wiadomość
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 22:34   [R214i] Buczenie, rezonans - nie wiem sam co to jest :(
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam, nurtuje mnie problem z roverkiem:( Do ok. licznikowego 80km/h w aucie jest w miare cicho, ale powyżej tego wskazania w aucie robi się strasznie głośno, buczy coś basem aż głowa boli, efekt z tego jest taki, że więcej hałasu niż jazdy, bo w środku jest tak głośno jak przy co najmniej 150km/h :( Najlepsze jest to, że jak jedzie się po nierównej drodze ok 100km/h i na wybojach auto ulży na zawieszeniu to buczenie cichnie a jak opadnie do wraca. Jak wrzuce na luz to jest cicho, tylko szum opon słychać... Jakieś wibracje/rezonans od silnika??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 22:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 20:10   

tomi83 napisał/a:
Jakieś wibracje/rezonans od silnika??

Tak. Prawdopodobnie wydechu. Sprawdz czy w miejsce lacznika elastycznego ktos kawalka rurki nie wspawal.
To tak dla przykladu jak wyglada lacznik taki pleciony z drutu.
http://moto.allegro.pl/ro...1551153574.html
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 23:37   

keczu napisał/a:
tomi83 napisał/a:
Jakieś wibracje/rezonans od silnika??

Tak. Prawdopodobnie wydechu. Sprawdz czy w miejsce lacznika elastycznego ktos kawalka rurki nie wspawal.
To tak dla przykladu jak wyglada lacznik taki pleciony z drutu.
http://moto.allegro.pl/ro...1551153574.html


Łącznik jest na swoim miejscu, nie było kata (ktoś wspawał rurę w jego miejsce) ale już wspawałem tam tłumik przelotowy w obudowie katalizatora (przed tą operacją efekt buczenia był taki sam). Uważam, ze nie jest to normalne, że przy 90km/h w aucie jest głośno jak w traktorze C-360 ;) Mocne, basowe buczenie, ustępuje kiedy auto podbijane jest na wybojach :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozek 




Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd: Mielec

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 13:44   

U mnie to samo słychać przy tej prędkości, a gdy otworzę szyberdach na maksa to już w ogóle. Jest taki dźwięk jakby coś wwiercało się w mózg. :shock: Jakieś porady?
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 19:02   

Kozek napisał/a:
U mnie to samo słychać przy tej prędkości, a gdy otworzę szyberdach na maksa to już w ogóle. Jest taki dźwięk jakby coś wwiercało się w mózg. :shock: Jakieś porady?


Dokładnie coś takiego :) NIe mam pojęcia co to może być :( Może poduszki silnika?? Układ wydechowy jest u mnie sprawny i o nic nie uderza/zawadza...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozek 




Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd: Mielec

Rover 200

Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 23:04   

Może te silniki po prostu tak mają, sam nie wiem. Jak oddam roverka na wymianę rozrządu to powiem żeby sprawdzili dlaczego tak jest.
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 11:32   

Kozek napisał/a:
Może te silniki po prostu tak mają, sam nie wiem. Jak oddam roverka na wymianę rozrządu to powiem żeby sprawdzili dlaczego tak jest.


Myślę, że to niemożliwe, żeby silnik przy 90km/h na 5-tym biegu pracował jak młocarnia :(
To musi być jakiś rezonans albo coś podobnego :( U mnie w aucie przy 110 jest ciszej niż przy 90km/h :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bluegory 



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 15
Skąd: Brzostek



Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 13:27   

Też kiedyś miałem taki model i silnik. Po pierwsze sprawdź sobie wszystkie poduchy, jeśli nie one to łożyska z przodu, ostatecznie może to być wina skrzyni (łożyska mogą już padać i cholernie buczą). Jak dodajesz gazu lub puszczasz są odczuwalne szarpania? Jak słychać powiedzmy przy tych 90km/h na biegu bez gazu, jak ze sprzęgłem?
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 13:38   

bluegory napisał/a:
Też kiedyś miałem taki model i silnik. Po pierwsze sprawdź sobie wszystkie poduchy, jeśli nie one to łożyska z przodu, ostatecznie może to być wina skrzyni (łożyska mogą już padać i cholernie buczą). Jak dodajesz gazu lub puszczasz są odczuwalne szarpania? Jak słychać powiedzmy przy tych 90km/h na biegu bez gazu, jak ze sprzęgłem?


Kiedy przy 90km/h wrzucam luz to słychać tylko szum opon, zero buczenia:) Łożyska kół ciche:) Trochę szarpie kiedy dodaje i odpuszczam gaz na biegu...


Dodam, że czuć wibracje pod stopami kiedy słychać buczenie, czy w tamtych okolicach jest może jakaś poducha silnika??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i 1,4 8v 97'] Dziwne "buczenie"
jaro12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Cze 06, 2010 09:45
Markzo
Brak nowych postów [R214i 98r] czy jest instrukcja
margia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Sie 02, 2007 11:47
MiL999
Brak nowych postów [R214i 99r. benz.] Czy jest chłodniczka oleju?
Evil3k Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 17, 2009 17:41
oprawca_1978
Brak nowych postów [R214i] Pilot po naprawie ( sygnał jest ) a nie odpala.
Fancy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 29 Nie Sty 13, 2013 19:04
Fancy
Brak nowych postów [R214i 99r] gdzie jest uszczelka kolektora ssącego ???
karpi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Lis 27, 2016 11:11
Arturgalant



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink