Forum Klubu ROVERki.pl :: [lr freelander] podkładki sferyczne IRD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[lr freelander] podkładki sferyczne IRD
Autor Wiadomość
t15690b 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 157
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Lis 15, 2011 11:56   [lr freelander] podkładki sferyczne IRD
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

popatrzcie co znalazłem http://www.ebay.com/itm/F...=item3cbe5ad531
to są te przeklęte podkładki sferyczne :) w IRD jak by komu były potrzebne :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 15, 2011 11:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 15, 2011 14:07   

użyteczna informacja , te podkładki są P&P dla IRD od rocznika 2001 - dokładnie dla aut wyprodukowanych od sierpnia '01 o numerach seryjnych IRD 251.502 i wyższych.

Kod:

For the cars from manufact. date September 2001 on (IRD serial number 251.502 upwards)
For cars with an earlier manuf. date and IRD serial numbers downwards 251.502 this washers kit can NOT be USED.


Dla starszych trzeba je lekko zeszlifować - ok 3 -5 mm do grubości 0.5-0.7 mm.
 
 
t15690b 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 157
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Lis 15, 2011 14:18   

fajny jest schemat IRD na tej aukcji, ja do mojego IRD wsadziłem tą część z podkładkami z IRD z 2001 a moja jest z 2000 działa "machłem" już na niej 4k i działa, u mnie została jedna podkładka zmielona dokładnie i poobracały się łożyska na wałkach, zastosowałem loctite 660 do umocowania nowych łożysk, aż dziw że zęby były całe, warto zmieniać olej w IRD co 10000!
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lis 15, 2011 14:21   

Ponawiam moją prośbę by ktoś wysłał mi uszkodzone podkładki sferyczne na wzór.
Mam znajomego tokarza z cyfrową obrabiarką i skanerem 3D który mógł by to dorabiać z dużo bardziej wytrzymałego materiału.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 15, 2011 14:41   

Gość ma widzę całkiem ciekawe kity nawet z zębatkami... ale ja osobiście doszedłem do wniosku że dam sobie spokój z remontowaniem swojej IRD.
Teraz zaczęła ciec flansza i okazało się że kupić można uszczelniacze - ale tuleja rozprężna (potrzebna do zmiany łożyska i wewnętrznego uszczelniacza flanszy) jest tylko z nową flanszą (bo mimo numeru katalogowego wycofano ją) dostępna :/ za 1000 zł...

Chcąc zrobić dobry remont przy jednym zrzucie IRD z auta :

Satelity 230 dolarów ~ 750 zł
koło koronowe + wałek ataku 300 funtów ~ 1550 zł
zestaw łożysk 150 funtów ~ 775 zł
Chłodniczka IRD - 670 zł (tak wiem że teoretycznie można ją potem lutować ale :nook: )
3745 zł przy dzisiejszych kursach walut + ewentualnie nieszczęsna flansza z tulejką to 4745 zł... i ewentualna robocizna. To w tej cenie jest nowe IRD :mrgreen:
 
 
AAND 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 56
Skąd: Tczew



Wysłany: Wto Lis 15, 2011 20:37   

ja również uważam, że grubsza naprawa IRD nie ma sensu, sprawne z gwarancją jak na nową sprzedajemy po 3000 zł, a naprawa to zależy co poszło

Tryby - 1200 zł (atak + koło talerzowe)
łozyska + uszczelniacze 410 zł + łozysko 8 od 50-100 zł
chłodniczka 400 zł


co do tuleji rozprężnej to jest do dostania występuje w oryginale koło 45 zł.
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lis 15, 2011 21:21   

Tuleję właśnie chciałem kupić firmówkę, ale dwaj duzi dostawcy stwierdzili że już ich nie ma tylko zestawy z flanszami, pytałem też w Anglii w kilku sklepach zajmujących się LRami i nie da się ich sprowadzić :( , albo numer już nie występuje, albo ma adnotacje że jest "no longer available' , są tulejki tylko do wałka ataku tylnego dyfra.

Chyba że gdzieś w kraju leżą jakieś pozostałości w magazynie... ale inne kroki zostały już podjęte :twisted:
 
 
t15690b 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 157
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sro Lis 16, 2011 08:15   

tuleję podgrzewasz, rozciągasz i wkręcasz, uwierz że działa, uszczelniacze dokupisz w sklepie, nr łożysk jeśli zechcesz porobię foty pudełek i ci wyślę :) jeśli zęby są całe nie ma co pakować w to kasy, lepiej przekazać na jakiś cel, obiady dla dzieci :) , uwierz mi że landryną pokonuje rocznie rocznie około 30K i działa, jak strzeli to kupię nową, regenerowanej nigdy bo nie wiem co tam powsadzali, jak to naprawiałem to podzwoniłem po regeneratorach i doszedłem do wniosku że jest to patykiem po wodzie pisane :) , łożyska wcisnąć na loctite i będzie git, ale jak ci się tylko poci to bym się nie przejmował tym w ogóle, doszedłem do takiego wniosku że obojętnie jak często będziesz naprawiał freelandera on i tak coś wymyśli :)
 
 
win32
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 16, 2011 12:08   

Poci się spod zewnętrznego uszczelniacza - ten kupiłem, zmienię go, zmienię olej i dojeżdżę to IRD do końca. :twisted: .

Samo auto generalnie nic nie wymyśla ;) - jak mu 4 lata temu zrobiłem solidnie silnik tak do dzisiaj nie dotknąłem poza normalną eksploatacją (filtry, płyny itp)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] ird podkładki sferyczne satelit problem
smith Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 7 Czw Lis 03, 2011 13:54
SyntaX
Brak nowych postów [freelander] Podkładki satelit ird (reduktor, przekładnia)
dreammen Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Nie Maj 26, 2013 11:51
robag



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink