Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i] Silnik przerywa podczas przyśpieszania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i] Silnik przerywa podczas przyśpieszania
Autor Wiadomość
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 22:38   [R214i] Silnik przerywa podczas przyśpieszania
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam,

w moim roverku zarówno na benzynie jak i na LPG silnik przerywa podczas przyśpieszania w zakresie 1000-3000rpm, powyżej tego zakresu jest ok. Wymieniłem PRZEWODY WN, ŚWIECE, KOPUŁKĘ ORAZ PALEC ROZDZIELACZA, niestety przerywanie występuje nadal, ktoś miał może podobnie??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 09, 2011 22:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kubski84 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 122
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 10:02   

Ja mam podobnie i wymieniłem jeszcze cewkę ale nic nie dało.
Do głowy przychodzą mi jedynie dwie rzeczy sonda i czujnik położenia wału :mrgreen:
 
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 10:43   

kubski84 napisał/a:
Ja mam podobnie i wymieniłem jeszcze cewkę ale nic nie dało.
Do głowy przychodzą mi jedynie dwie rzeczy sonda i czujnik położenia wału :mrgreen:


Na kompie nie wywala żadnych błędów, więc spróbuję jeszcze podmienić cewkę:/ Rzeczywiscie może być od innego auta?? Np opla astry??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 10, 2011 11:03   

tomi83 napisał/a:
Rzeczywiscie może być od innego auta??

Może. Jak nie pomoże podmiana to pomyślimy co dalej z tym fantem zrobić.
 
 
 
Bumelant
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 10, 2011 11:36   

Nie będzie to cewka raczej. Cewka rwała by w całym zakresie - silnik nie chciałby się dokręcić do końca etc. Jak świece, kable WN robione to sprawa będzie raczej związana z lambdą / wywaleniem się adaptacji komputera / zasilaniem w paliwo / czujnikiem wychylenia przepustnicy. Tylko też dziwi fakt, iż nie wyskoczyło to na komputerze. U mnie kiedyś poluzował się przewód paliwowy dochodzący do filtra paliwa - popuściła opaska i sobie tak wesoło tryskało paliwo powodując dokładnie to o czym piszesz. Nie mogłem tego kompletnie znaleźć - dopiero aż wystrzelił totalnie i poczułem paliwo - sprawca został znaleziony. Sprawdź dobrze układ paliwowy - może też lipne paliwo było - to się często teraz zdarza. Sam tankowałem od 3 lat na jednej dobrej stacji kołomnie a ostatnio co tam pojade to jest kicha i zmieniłem ją na inną, która była kichawa kiedyś a teraz autko jeździ na niej lux. Zatankuj to auto porządnie powyżej połowy baku - zrób reset adaptacji komputera i pojeździj. Być może jakiegoś syfu nabrało i się pomerdało mu wszystko. Nie wypinałeś przypadkiem akumulatora na chwilkę ostatnio? Też może już mieć syndromy agonalne czujnik położenia przepustnicy - on najczęściej bo auto więcej stoi czasowo wyrabia się w pozycjach początkowych - a, że raczej nie jeździ się pełnym ogniem non stop to własnie ten początkowy zakres przeważnie pada - nie ma czarów to jest zwykły potencjometr. Ogólnie polecam dobrą rewizję wszystkich wtyczek czujników. Tam czasem coś lubi się przetrzeć też, zapaskudzić. Pozdr.
Ostatnio zmieniony przez Bumelant Sro Sie 10, 2011 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 10, 2011 11:52   

Bumelant napisał/a:
Sprawdź dobrze układ paliwowy - może też lipne paliwo było - to się często teraz zdarza

U Kolegi na LPG jest taka sama sytuacja jak na PB. Raczej wina paliwa to nie będzie.
Bumelant napisał/a:
zrób reset adaptacji komputera

U niego w silniku nie ma takiej opcji niestety. Można co najwyżej zresetować ustawienia czujnika położenia przepustnicy ( stacyjka na II i 5xgaz do dechy )
 
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 11:53   

Bumelant napisał/a:
Nie będzie to cewka raczej. Cewka rwała by w całym zakresie - silnik nie chciałby się dokręcić do końca etc. Jak świece, kable WN robione to sprawa będzie raczej związana z lambdą / wywaleniem się adaptacji komputera / zasilaniem w paliwo. Tylko też dziwi fakt, iż nie wyskoczyło to na komputerze.


Problem występuje na PB oraz na LPG, więc uciekające paliwo odpada myślę :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Bumelant
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 10, 2011 11:58   

Faktycznie to nie mems3 :mrgreen:

Może to pomoże:

http://www.mgfcar.de/sensor/index.htm

pomierz sobie to wszytko mniej więcej powinno to tak wyglądać - plus/minus oczywiście - to nie jest apteka. Cosik mi się wydaje, że w takim układzie mógł ten TPS polecieć.... Ale mówie sprawdź wszystko jeszcze raz. Roverki są bardzo humorzaste w tych kwestiach i jest to problem bardzo częsty.
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 16:34   

Koledzy a w jakim zakresie powinna balansować sonda?? U mnie jest to 0.0V - 0.8V :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kubski84 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 122
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 16:59   

Bumelant napisał/a:
http://www.mgfcar.de/sensor/index.htm
na tej samej stronie tylko niżej jest opisane :cool:
 
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 17:01   

kubski84 napisał/a:
Bumelant napisał/a:
http://www.mgfcar.de/sensor/index.htm
na tej samej stronie tylko niżej jest opisane :cool:


Czyli balansuje prawidłowo :cool:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 10, 2011 17:43   

tak jak na lpg forum . wyczyść czujnik położenia wału . Popatrz na świece. może podmień kable na stare i zoabcz czy na benie szarpia. swiece też do podmiany.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 10, 2011 17:59   

Przyczyną takich zachowań, może być również wina TPS. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 22:09   

leszczu napisał/a:
Przyczyną takich zachowań, może być również wina TPS. :wink:


Ok, nie mówię nie, tylko na co to ma wpływ?? Na iskrę?? Objawy są wypisz wymaluj wypadającego zapłonu:/ Silnik przerywa tylko kiedy go rozpędzam, jak trzymam na stałych obrotach to nie przerwie nawet razu :/ Czyli TPS nie powinien mieć nic wspólnego, ale chętnie poznam uzasadnienie tej teorii :) Jadę do braciaka na komputer, jak wrócę to napiszę czy od wczoraj pojawiły się jakieś błędy :)

[ Dodano: Sro Sie 10, 2011 22:09 ]
Na kompie zero błędów, czyli wszystkie czujniki ok:/ Jedynie cewki nie zdiagnozuję komputerem:/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 22:32   

A jak kolego na jałowym ?? pyka z rurki ?? przebiera ??
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Sro Sie 10, 2011 22:55   

ja też się dopisuję do tematu; szarpie mi w okolicach 1000-2000 rpm to samo na lpg i na bezynie; wymieniłem kable, świece, kopułkę i palec;
dzisiaj odebrałem auto od mechanika bo miałem wymieniane sprzęgło. Myślałem, że to wina zużytego docisku, lecz poszarpywanie zmalało tylko w małym stopniu (chociaż mechanik mówił, że sprzęgło było już zajechane i teraz chodzi leciutko i biegi lepiej wchodzą). Mechanik powiedział, żeby sprawdzić jeszcze tą cewkę.
Będę jeszcze sprawdzał tego TPSa, bo chyba mi też szwankuje i to może jego wina.
Silnik chodzi mi równiutko, nigdy nie miałem czegoś takiego jak falowanie obrotów, obroty zawsze spadają do 900; tylko raz po kilku dniach deszczu szarpało auto na lpg bo cewka zamokła (już wcześniej miałem z nią problem, bo wtyczka do cewki złapała wodę i nie szło odpalić auta, ale mechanik coś izolował).
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Czw Sie 11, 2011 10:21   

wachu990 napisał/a:
A jak kolego na jałowym ?? pyka z rurki ?? przebiera ??


Na jałowych jest ok, jadę dziś do Ksawerowa do chłopaków podmienić cewkę:/ Jeśli chodzi o TPS a to nie bardzo rozumiem jaki wpływ na szarpanie miałaby jego nieprawidłowa praca ?? :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Bumelant
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sie 11, 2011 12:41   

Taki, że jak nim kręcisz może skakać w jakiś dziwacznych zakresach - to tak jak trzeszczący potencjometr we wzmaku. Może też nie wracać do wartości początkowej - wariować w jakimś zakresie. Różnie bywa. Cewki i cały układ zapłonowy też warto sprawdzić. Nie raz było też tak, że ludzie wkładali nowiuteńkie kabelki WN i one szybko zaczynały przebijać. Generalnie dość niezłe są electrosparki i ngk w tej kwestii. Tutaj jest układ wasted spark 2 cewki na 4 cylindry także tym bardziej cały układ dostaje za swoje i jest bardzo czuły na wszelkie niedomagania. Cewki używam dedyki i jest to bodajże beru.
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Czw Sie 11, 2011 15:37   

dzisiaj sprawdziłem TPSa
przy zamkniętej przepustnicy natężenie się cały czas wahało w okolicach 565-630 ohm
przy otwartej 3560 ohm, więc prawie podręcznikowe.
Martwią mnie wskazania przy zamkniętej przepustnicy. Przy stopniowym otwieraniu przepustnicy wartości odpowiednio równo wzrastają. Czy to szarpanie może być spowodowane przez te wahania?
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sob Sie 13, 2011 19:59   

Bumelant napisał/a:
Taki, że jak nim kręcisz może skakać w jakiś dziwacznych zakresach - to tak jak trzeszczący potencjometr we wzmaku. Może też nie wracać do wartości początkowej - wariować w jakimś zakresie. Różnie bywa.


To wiem, ale czym steruje TPS na LPG w takim razie?? Nie wymienię czegoś, kiedy nie wiem do czego to służy:/ Rozumiem, że na benzynie TPS wespół z czujnikiem ciśnienia w kolektorze sterują dawką paliwa.

Bumelant napisał/a:
Cewki i cały układ zapłonowy też warto sprawdzić. Nie raz było też tak, że ludzie wkładali nowiuteńkie kabelki WN i one szybko zaczynały przebijać. Generalnie dość niezłe są electrosparki i ngk w tej kwestii. Tutaj jest układ wasted spark 2 cewki na 4 cylindry także tym bardziej cały układ dostaje za swoje i jest bardzo czuły na wszelkie niedomagania. Cewki używam dedyki i jest to bodajże beru.


W moim rowerku jest jedna cewka na 4 cylindry:/

Dziś byłem w Łodzi na Rojnej 61 u chłopaków i po podłączeniu oscyloskopu ewidentne wypadanie zapłonu:/ Zmniejszyliśmy przerwę na świecach na 0,7 mm i szarpanie ustało na benzynie ale nadal szarpie na gazie:/ Podmieniałem dziś cewkę ale była używana i na niej to samo, chyba muszę się pokusić o nowa:/

[ Dodano: Sob Sie 13, 2011 19:59 ]
Cewka wymieniona na nowa :/ Niestety auto ciągle gubi zapłon, o ile na PB jest ok, to na LPG auto przerywa przy obciążeniu silnika:/ Co radzicie bo ja już pomysłu nie mam :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [200 VVC] silnik przerywa podczas przyśpieszania
olo218 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sro Sie 06, 2014 20:41
NoPE
Brak nowych postów [R 25 1.4 16V] przerywa podczas przyśpieszania
Grzesiek79 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Paź 08, 2010 19:03
PHJOWI
Brak nowych postów [MG ZR] Silnik podczas jazdy przerywa.
Daethor Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Lut 08, 2015 17:07
Yogi92
Brak nowych postów [R25] IDT dziwne zachowanie podczas przyspieszania?
maciek73 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Lip 06, 2011 01:34
Jugol
Brak nowych postów [2001.8vi]Szarpie podczas przyspieszania
olo218 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 48 Wto Sty 31, 2012 14:27
Ronald



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink