Forum Klubu ROVERki.pl :: Mandat z fotoradaru - co się zmieniło po zmianach przepisów?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat z fotoradaru - co się zmieniło po zmianach przepisów?
Autor Wiadomość
Glodzio 




Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 69
Skąd: Warszawa/ Ryki

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 08, 2011 23:43   Mandat z fotoradaru - co się zmieniło po zmianach przepisów?

Witajcie,
Otóż jak chyba wszyscy wiemy w czerwcu zmieniły się przepisy dotyczące fotoradarów i że przejęła je Inspekcja Transportu Drogowego, każdy fotoradar musi być oznakowany właściwie, "puste" mają zniknąć etc. co ważne aktywne fotoradary mają być oznaczone na żółto (oklejone).
Otóż skąd ten wstęp ?
Jakiś czas temu w nocy błysnął mi pewien fotoradar przy 120 na 50siątce, tak więc mandat 500 zł i 10 pkt. a jeżeli nie znajdę nikogo kto by go przyjął jako osoba której pożyczyłem auto, to wiadomo niestety muszę go wziąć na siebie, a dla mnie w obecnej sytuacji oznaczałoby to utratę prawa jazdy :mad: tak więc parę pytań...
1. jeżeli fotoradar nie był oklejony na żółto to zdjęcie i mandat są nie ważne ?
2. z tego co slyszałem kiedyś była możliwość zgłoszenia, że się nie pamięta kto prowadził auto i tylko opłacało się mandat bez dostania punktów, prawda? jeżeli tak to jak to dokładnie to wygląda
3. ewentualnie jeżeli wziąłbym to na siebie to jaka jest data "wystawienia" mandatu i otrzymania punktów?
4. w jaki jeszcze sposób mam możliwość ucieczki przed punktami ?
_________________
mp3 kills vinyl industry
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 08, 2011 23:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
juniorksg 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 80
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Pią Gru 09, 2011 10:34   Re: Mandat z fotoradaru - co się zmieniło po zmianach przepi

Glodzio napisał/a:

2. z tego co slyszałem kiedyś była możliwość zgłoszenia, że się nie pamięta kto prowadził auto i tylko opłacało się mandat bez dostania punktów, prawda? jeżeli tak to jak to dokładnie to wygląda

Ja tak miałem.Pstryknął mi fotoradar ze Straży Gminnej.
Dostałem trzy opcje.
Pierwsza: mandat na mnie - 150zł i 4pkt
Druga: wskazuję kto prowadził wtedy auto
Trzecia: nie podaję kto prowadził samochód, mandat na mnie 250zł ale bez punktów
_________________
President Harry III ASC + Sirio Turbo 5000 + Pirat
 
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 11:27   Re: Mandat z fotoradaru - co się zmieniło po zmianach przepi

Glodzio napisał/a:

1. jeżeli fotoradar nie był oklejony na żółto to zdjęcie i mandat są nie ważne ?


Na oklejenie fotoradarów przewidziany jest termin (chyba) 3 lata :shock:
 
 
Glodzio 




Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 69
Skąd: Warszawa/ Ryki

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 13:07   Re: Mandat z fotoradaru - co się zmieniło po zmianach przepi

gregor13 napisał/a:
Glodzio napisał/a:

1. jeżeli fotoradar nie był oklejony na żółto to zdjęcie i mandat są nie ważne ?


Na oklejenie fotoradarów przewidziany jest termin (chyba) 3 lata :shock:

Tak do końca 2014 roku mają czas by je okleić. Pytanie właśnie brzmi czy jeżeli jeszcze go nie obkleili mam prawo przedstawić to jako nie ważne zdjęcie ? Przemknąłem tamtędy ponieważ bardzo często jeżdżę tamtą trasą i zawsze stał pusty masz, do teraz :beczy: na wszelki wypadek następnego dnia jak wracałem to zrobiłem zdjęcie fotoradaru jako dowód że jest nie obklejony...
oczywiście mogę liczyć na to, że zdjęcie nie przyjdzie, albo przyjdzie po lutym jak poprzednie punkty mi się anulują i zachowam prawo jazdy.
Najgorsze jest to że będzie mi ciężko znaleźć osobę która ewentualnie przyjmie ten mandat, miałem dwa razy problem na znalezienie kogoś kto przyjmie 1pkt od straży miejskiej za parkowanie, a co tutaj mówić o 10
_________________
mp3 kills vinyl industry
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Gru 09, 2011 14:18   

Glodzio napisał/a:
Najgorsze jest to że będzie mi ciężko znaleźć osobę która ewentualnie przyjmie ten mandat, miałem dwa razy problem na znalezienie kogoś kto przyjmie 1pkt od straży miejskiej za parkowanie, a co tutaj mówić o 10


nie powinno się oo tym aż tak wprost pisać, pewnie jeszcze moderator tego nie widział
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 15:31   

Kozik napisał/a:
Glodzio napisał/a:
Najgorsze jest to że będzie mi ciężko znaleźć osobę która ewentualnie przyjmie ten mandat, miałem dwa razy problem na znalezienie kogoś kto przyjmie 1pkt od straży miejskiej za parkowanie, a co tutaj mówić o 10


nie powinno się oo tym aż tak wprost pisać, pewnie jeszcze moderator tego nie widział


Widział, widział. Skoro Glodzio lubi się chwalić swoimi działaniami w powyższym zakresie, to zapewne liczy się też z ewentualnymi konsekwencjami ich ujawnienia. Zapewne jest już pełnoletni.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Glodzio 




Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 69
Skąd: Warszawa/ Ryki

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 17:40   

A co mam ukrywać jeżeli mandaty i punkty zostały zapisane na moim koncie? ,
mniejsza z tym, ponieważ pomocy jako takiej w kwestiach prawnych wciąż nie uzyskałem, tak więc jeżeli temat nie spełnia wymogów regulaminu to można i skasować.
_________________
mp3 kills vinyl industry
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Przepisy] Zmiana przepisów rowerzyści
SyntaX Prawo i ubezpieczenia 39 Wto Cze 07, 2011 11:41
maniaq
Brak nowych postów Zdjęcie z fotoradaru
Mundekk Prawo i ubezpieczenia 17 Pią Lis 04, 2011 12:35
gregor13
Brak nowych postów Fotka z fotoradaru...
szymon1986 Prawo i ubezpieczenia 5 Nie Lut 10, 2013 13:59
szymon1986
Brak nowych postów Odwolanie od mandatu z fotoradaru
llygas Prawo i ubezpieczenia 1 Czw Lip 19, 2012 14:49
rovek
Brak nowych postów Fotka z fotoradaru a mandacik.
Lechos Prawo i ubezpieczenia 21 Pią Sie 31, 2007 20:07
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink