Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] czym psiknąć w stacyjkę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] czym psiknąć w stacyjkę
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 17:50   [R75] czym psiknąć w stacyjkę
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Czy może ktoś mi napisać czym można nawilżyć stacyjkę. Chodzi o to że jakoś cholera jakby zamarza albo coś w niej się blokuje, efekt taki jakby właśnie zamarzała. Rano było wsio ok a potem jak chciałem odpalić nie mogłem kluczyka wsadzić. Udało się za jakiś czas i jak wróciłem i wyjąłem klucz znów nie mogłem wsadzić go. Widać że w środku jakieś coś blokowało. Tak myśłę bo wcześniej psikałemw zamki odmrażaczem i czy jak na kluczyku zostały jakieś opary i wsadziłem do stacyjki to się zaczęło. W tamtym roku też miałem tak pare razy. Nie wiem czy psiknąć WD40 czy odmrażaczem? Czy nic się nie popsuje jak w nią psiknę? Auto stało 11 dni w cieple więc wilgoci nie ma, ewidentnie po psiukaniu w zamki i na kluczyku przeniosłem wilgoć.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 26, 2012 17:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 18:02   

WD40 jest dobre na wszystko :grin: psikaj śmiało i nie żałuj sobie, nadmiar wycieknie i nasmaruje cały mechanizm.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 18:08   

Z tym WD 40 to są różne opinie więc bądź tu mądry. Oj mam ja się z tymi zamarzającymi mechanizmami :( a to dopiero początek
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 26, 2012 19:07   

No już tylko nie WD40 jeżeli nie chcesz pogłębiać problemów. Nie rozumiem czemu wszyscy łapią się na ten marketing i smarują 70% rozpuszczalnikiem wszystko co się da :D Jeżeli to jest środek do ułatwiania odkręcania zaśniedziałych śrub to nijak nie nadaję się do smarowania. I jeszcze - ściąga wilgoć z powietrza a za tym idzie ruda i zamarzanie zimą. markozalko, kup spray silikonowy, to będzie skutecznie i na długo. A WD40 to tylko bardzo dobry marketing :D Tak naprawdę to i dla dobrze zaśniedziałych śrub lub świec żarowych używa się całkiem innych, bardziej wydajnych środków. Prawda i droższych :D
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 22:21   

Popieram zdecydowanie.Czas odstawić WD 40 i kupić markowy silikon w spraju,ale naprawdę porządny,a nie podróbkę. Ja już jakiś czas temu przekonałem się do smarów silikonowych i używam ich do wszystkiego. W zeszłym roku zalałem sprajem wszystkie zamki i stacyjkę,a uszczelki posmarowałem stałym silikonowym i będę miał spokój do wiosny.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Sty 27, 2012 17:19   

Kupiłem dzis jakiś smar do broni, który ma zastosowanie również w motoryzacji. Tylko psiknąłem i odrazu puściło.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sob Sty 28, 2012 16:19   

ja osobiscie polecam olej wazelinowy do kupienia w kazdym sklepie motoryzacyjnym :) płaciłem 3 zł za 25ml wiec kupiłem odrazu 3 :) wlałem w każą dziure zamka i klamiki dosłownie wszędzie bo 3 z 4 drzwi zamarzły mi zamki, po kilkukrotnym rozruszaniu totalny cud ;p nawet centralny zamek zaczął mi chodzić tak jak powinien :) bo czesniej musiałm z 4-5 razy naciskać na otwiranie w kluczyku zeby mi sie wszystkie drzwi otwarły :) do całości kupiłem silikon w spreju do uszczelek i popsikałem wszystkie uszczelki, dziśrano -14 a wszystkie drzwi sie pieknie otwierały :) tanio ale poprawnie :)

[ Dodano: Sob Sty 28, 2012 16:19 ]
a WD40 nie polecam w 100% bo pentruje wypłukuje smar i potem jeszcze wieksze problmy....
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 28, 2012 18:42   

mi przy mrozach bagażnik zamarza masakra ... gdy chcę go otworzyć to słychać strzelanie zamka i próbuje go otworzyć bezskutecznie dopiero gdy przytrzymam klapę otwierając z pilota wtedy otworzę bagażnik potem jest problem z zamknięciem bagażnika nie da rady, zamknąć się nie chcę...
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Lis 08, 2012 17:46   

Mi strzela bagażnik już przy temp. ok. 0. Z kluczyka otworzę i jak jest zimniej, lecz w duże mrozy jak jest zamarznięty nawet nie próbuję. Panowie ale mróz idzie, ja pierdzielę w dzień po -18 stopni, to co będzie w nocy. Oj dostaną autka w tyłek :(

[ Dodano: Czw Lis 08, 2012 17:46 ]
Regularnie co jakiś czas wysusza mi się zamek w drzwiach kierowcy. Ciężko czasem przekręcać i wyciągać klucz. Psikałem smarem do broni ale teraz i to nie pomaga. Czy lepszy będzie smar silikonowy czy jakaś wazelina? Nie chce pakować w zamek ciort wie czego i ile, więc może poradzicie co lepsze. dzięki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Jak przeczyśćić stacyjkę
Rastaman91 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 09, 2011 12:51
dziki1971
Brak nowych postów [R75] tłumik czym go zabezpieczyć
sknerko Rover serii 75, MG ZT 29 Wto Mar 29, 2016 09:47
sknerko
Brak nowych postów [R75] Webasto - wymiana - o czym pamiętać
argail Rover serii 75, MG ZT 53 Nie Paź 28, 2012 19:00
Pieta
Brak nowych postów [R75] Ryski na lusterku, czym wyczyścić?
MiReK Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Gru 10, 2008 18:23
Dziadek
Brak nowych postów [R75] Czym czyścicie welurową tapicerkę?
jarema Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Paź 04, 2007 13:04
jarema



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink