Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czujnik ciśnienia paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czujnik ciśnienia paliwa
Autor Wiadomość
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 19:53   [R75] Czujnik ciśnienia paliwa
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

witam ,moje autko w dalszym ciągu słabe,powymieniane i wyczyszczone chyba wszystko
(sprawdzona przepływka,powymieniane filtry,sprawdzona pompa paliwa)najprawdopodobniej wlnięty czujnik ciśnienia paliwa cr,czy jakoś tak,gdyż po podłączeniu do komputera diagnostycznego pokazuje zupełny brak ciśnienia w każdym zakresie obrotów silnika(wiązki do czujnika,ok)cena nowego czujnika u mechanika 650pln,chciałbym kupić używke(nowy czujnik do 12 letniego auta za taką cenę!?nie bardzo się kalkuluje :roll: )który to czujnik i jak wygląda mile widziany jakiś link z allegro,z góry dzięki za odpowiedz !
PS:proszę nie truć o tym,że temat już był,bo był pobieżnie,a mnie chodzi o konkretną sprawę!!!,a forum jest od tego żeby pomagać ...chyba że się mylę!
WESOŁYCH ŚWIĄT !! !
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Kwi 11, 2012 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 19:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 20:16   

dario040, to jest ten czujnik na końcu akumulatora paliwa, czyli tej grubej rurki pod kolektorem dolotowym. Jest on tak jakby po prawej stronie silnika, praktycznie już nad skrzynią. Jednak zastanawia mnie ta sprawa... Bo ten czujnik rzadko pada.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 20:48   

dzięki !,jak to usrrojstwo wyglada!
czy to to
http://allegro.pl/czujnik...2259457626.html
czy to:http://allegro.pl/rover-75-mg-zt-2-0-ctd-115km-czujnik-cis-paliwa-i2237462462.html
czy to:http://moto.allegro.pl/mg-zt-rover-75-2-0-diesel-czujnik-cisnienia-paliwa-i2192649797.html
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 23:33   

dario040, określ dokładnie o który (lokalizacja) czujnik Ci chodzi.

dario040 napisał/a:
proszę nie truć o tym,że temat już był,bo był pobieżnie
Nic pobieznie. Każdy czujnik jest na forum opisany i ze zdjęciem. Wystarczy się wysilić i poszukać np. TU http://forum.roverki.eu/v...p=493184#493184 i http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721

I zmień ton wypowiedzi.
 
 
szymon75-2.0 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Golczewo



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 11:10   

A czy czasami nie chodzi o ten czujnik?
http://allegro.pl/czujnik...2229673822.html

Znajduje się on w pompie CR. A tutaj dokładniej jak go zlokalizować;
http://forum.roverki.eu/v...p=358340#358340

Mam nadzieję, że chodziło o to.
A może pierw spróbować go wyczyścić? Może dostał się do niego jakiś syf, którego nie wychwycił filtr paliwa?
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 13:28   

szymon to co pokazujesz to zawór wysokiego ciśnienia na pompie cr,czujnik wysokiego cisnienia jest na końcu listwy cr, kolego dario auto jest teraz wielkim mułem i bardzo wolno wkręca sie na obroty?? jak miałem padnięty czyjnik ciśnienia na listwie cr to był wielki muł,czujnik używany kupiłem za 80zł

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2012 13:23 ]
i jeszcze jedna informacja auto jest wtedy mułowate bo przechodzi w tryb awaryjny

[ Dodano: Pon Kwi 09, 2012 13:28 ]
patrze na allegro i widze że sprzedawcy nie rozrużniają czujnika ciśnienia na listwie od zaworu na pompie... zadzwoń do któregoś i wytłumacz który czujnik chcesz... bo kolega Rowan ma racje,ten czujnik rzadko sie psuje i większość chandlujących częściami powinna mieć go na stanie :mrgreen:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 13:39   [R75]czujnik ciśnienia paliwa

sash997-dziekuję za pomoc .prawdopodobnie to to o czym piszesz ,auto mułowate ,obroty dochodzą do 4500,odpala bez problemu,mechanik twierdzi,że po podłączeniu do komputera czujnik nie pokazuje żadnego ciśnienia,co ciekawe komputer na wyświetlaczu nie daje żadnego komunikatu o awarii,jeśli możesz podaj jakiś link na tą część,jak pisałem ponoć wszystkie zawory wyczyszczone tak więc zabrudzenie syfem z paliwa nie wchodzi w grę
 
 
gingol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 35
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 14:34   

Na po,pie jest cewka modulacyjna który ustala cisnienie w szynie CR, a na samej szynie jest czujnik ciśnienia i zawór przelewowy. Może zawór przelewowy jest uszkodzony i dlatego nie pokazuje Ci ciśnienia.. wszystko idzie w przelew i dlatego auto ma muła..
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 19:20   [R75]CZujnik ciśnienia paliwa

wszystko ok,tylko nadal nie wiem jak te części wyglądają,auto było u mechanika bez mojej obecności ,więc nie wiem czego szukać na allegro
ps:jak zdążyliście zauważyć nie jestem ORŁEM z zakresu elektromechaniki samochodowej !
tzn:niektóre sprawy typu czujniki i inne elektromechaniczne mnie przerastają lub nie mam do nich cierpliwości ,sprawy czysto mechaniczne typu zawieszenie ,nie wywołują u mnie szoku!
 
 
gingol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 35
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 20:03   

jeżeli jesteś pewien że to czujnik ciśnienia na szynie to mam taki i mogę go odsprzedać co prawda używany ale jest dobry. u mnie chodził. Wymieniłem na nowy bo miałem nowy i myślałem że jest uszkodzony no ale wyszło że nie wiec już nie ruszałem niczego.. jak coś to napisz na PW.
gdyby mechanik mógł zrobić zdjęcie tego elementu było by łatwiej powiedzieć coś na ten temat...
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 22:05   

znalazłem, tu masz czujnik razem z listwą, czujnik to to czarne na końcu wkręcone w listwe http://allegro.pl/listwa-...2203721727.html
a tu sam czujnik
http://allegro.pl/rover-7...2207127572.html
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 23:10   

dario040, Jeśli diagnostyka komputerowa wykazała, że czujnik wysokiego ciśnienia na listwie nie odczytuje ciśnienia to go poprostu wymień.
Masz wyczyszczony zawór regulacyjny na pompie CR, zawór EGR razem z kolektorem dolotowym sprawdzony elektrozawór EGR, wyczyszczony wkład przepływomierza, sprawny czujnik ciśnienia doładowania.
Prawdopodobnie niesprawny czujnik ciśnienia powoduje przejście silnika w tryb awaryjny. Zrób test zegarów bo być może masz niesprawną kontrolkę MIL (checkengine) i dlatego się nie zapala.
Te linki które podał Ci sash997, to właśnie czujnik wysokiego ciśnienia

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2012 23:10 ]
gingol, na listwie nie ma zaworu przelewowego, przelew jest na pompie i to w jakim stopniu jest otwarty zależy właśnie od zaworu regulacyjnego (Nazwałeś go cewką modulacyjną)
_________________
rom
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 13:45   [R75] czyjnik ciśnienia

Witam,czujnik ciśnienia wymieniony!,niestety,dalej to samo!!!,a może to wina nie wykasowanego błędu ? który pokazywał komputer? a po wymianie nie został wykasowany ?,bo jeśli nie to ja już nie wiem :beczy:
czy może to być komputer sterowania silnika?
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 15:49   

A tak dla ciekawości.. co za komputer diagnostyczny to był? Bo jeżeli nie T4 to święto wieżyc temu co pokazał nie warto. Interkooler i węże sprawdzone?
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 19:07   

kolego automechanik ja miałem padnięty ten czujnik i auto przeszło w tryb awaryjny ale MIL mi sie nie paliła...(mam sprawną kontrolke),też mi sie wydawało że powinna sie zapalić w takiej sytuacji
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
dario040
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 08:48   

VMatas napisał/a:
A tak dla ciekawości.. co za komputer diagnostyczny to był? Bo jeżeli nie T4 to święto wieżyc temu co pokazał nie warto. Interkooler i węże sprawdzone?

witam,niestety nie wiem co to za komputer,ale prawdopodobnie nie T4,,jestem już bezsilny :bezradny: ,wstyd już jeżdzić ,gdy na ROWERACH mnie spod świateł objeżdzają :roll:
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 21:50   

sash997, czy objawy padniętego czujnika były takie same jak u kolegidario040, ? I czy wszystko wróciło do normy po wymianie czujnika?
Czy konieczny był reset komputera, czy skasowanie błędu T4 ?
Kolega dario040, kupił używkę być może również niesprawną i mamy powtórkę z rozrywki.
Myślę, że dobrze byłoby jeśli nie ma dojścia do T4 zrobić podmianę na czujnik z silnika który dobrze pracuje. Dostęp i podmiana jest banalnie prosta i nie zaszkodzi ani biorcy ani dawcy.
_________________
rom
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 22:34   

obiawy miałem takie że wywaliło mi błąd czujnika ciśnienia,CHECK mi sie nie zapalił i auto przeszło w tryb awaryjny,po wymianie czujnika wszystko wruciło do normy a błąd wykasowałem po roku,niepamiętam tylko jakie tam ciśnienie pokazywał ten zepsuty

[ Dodano: Pon Kwi 23, 2012 22:34 ]
ale ale ...kolega napisał że niema błędu czujnika a że tylko ciśnienia niema na listwie... może komputer parametry źle pokazuje a ciśnienie jest ale bardzo małe?? np przez awarie zaworka na pompie cr??
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:21   

Nie ma takiej opcji by ciśnienia nie było na listwie, skoro silnik odpala i pracuje tyle, że ze zmniejszoną mocą. Odczyt parametrów wykazał brak ciśnienia na listwie ale komputer diagnostyczny czyta ciśnienie właśnie z czujnika i jeśli jest uszkodzony to może nie odczytać ciśnienia.
Sterownik silnika w sytuacji braku tej informacji nie będzie regulował ciśnienia w zależności od obciążenia i informacji z pozostałych czujników lecz ustali uśrednioną wartość.
Kontrolka checkengine zapala się tylko w sytuacji gdy usterka silnika powoduje zatruwanie środowiska lub ewentualnie grozi uszkodzeniem silnika.
_________________
rom
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:30   

ale chodzi mi o to że może komputer pokazuje parametry z kosmosu...też mam taki uniwersalny i niekiedy sie zdaży że pokaże temperature silnika -900st :)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czujnik ciśnienia paliwa - pomocy
Mayones123 Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Mar 20, 2014 11:40
Mayones123
Brak nowych postów [R75] Czujnik ciśnienia paliwa na listwie CR
necron Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lut 24, 2014 14:44
07manio
Brak nowych postów [R75] Czujnik Ciśnienia Paliwa - Auto Gaśnie
keda Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Wrz 28, 2012 20:59
sash997
Brak nowych postów [R75] Czujnik cisnienia doładowania
alpacino Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Sie 05, 2017 15:35
prebenny
Brak nowych postów [R75] Czujnik cisnienia klimatyzacji
Gość Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Sty 22, 2010 20:38
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink