Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGZT] tylna szyba sie nie otwiera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGZT] tylna szyba sie nie otwiera
Autor Wiadomość
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



  Wysłany: Sob Maj 12, 2012 19:57   [MGZT] tylna szyba sie nie otwiera
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Hej witam wszystkich. Mam takie pytanko czy zetchnal sie juz kiedys z takim problemem jaki ja zaraz opisze jesli tak lub jesli ktos wie jak go rozwiazac to prosze o pimoc mianowicie :
W Moim MG ZT T nie idzie w zaden sposob otworzyc tylnej szyby gdy naciskam przycisk jej otwierania otwiera sie cala tylna klapa bagaznika , na poczatku mydlalem ze poprostu tak ma byc i ten model nie ma mozliwisci otwierania tylnej szyby ale dzis po blizszym przyjzeniu sie z lekka odchylilem szybe zauwazylem teleskopy od otwierania a wiec skoro sa to musi sie jednak otwierac . Dodam ze po zamknieciu samochodu i uaktywnieniu alarmu tylna klapa jest zamknieta ale przyciskajac przycisk otwierania tejze tylnej szyby tylna klapa sie otwiera a alarm zaczyna dawac znac o sobie . Z gory dziekuje za pomoc i jakiekolwiek sugestie . Pozdrawiam Andrzej
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Lis 24, 2013 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 12, 2012 19:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Jari 



Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 15
Skąd: Warmia



Wysłany: Nie Sie 04, 2013 16:14   

Mam też problem z tylnią szybą w kombi. Przestała się otwierać. Nic się nie dzieje po naciśnięciu przycisku otwierania szyby. Rozebrałem cały mechanizm i nie znalazłem przyczyny. Przycisk sprawny. Zamek sprawny. Nie ma tylko żadnego napięcia na wtyczce do zamka. Czy ta szyba sterowana jest z komputera? Gdzie jest moduł centralnego zamka? Jak to zmusić do działania?
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 22:52   

dziej076 napisał/a:
W Moim MG ZT T nie idzie w zaden sposob otworzyc tylnej szyby gdy naciskam przycisk jej otwierania otwiera sie cala tylna klapa bagaznika ,

Ktoś wymienił w Twoim aucie moduł komfortu - BCU. Musisz kupić taki, który pasuje do kombi.

http://forum.roverki.eu/v...p=806251#806251 - tu masz opisane numery modułów.
Do przekopiowania zawartości modułu póki co konieczna wizyta na T4.

Jari u Ciebie trochę trudniej zdiagnozować problem przez sieć.
Rozumiem, że klapa się otwiera chodzi tylko o szybę? Trzeba by sięgnąć do RAVEa.
Może to kwestia bezpiecznika, a może wiązki doprowadzającej... trzeba pomierzyć.

Odpowiadając na drugie pytanie Twoje - tak, steruje tym moduł komfortu BCU, który znajduje się nad schowkiem (nad nogami pasażera).
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Jari 



Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 15
Skąd: Warmia



Wysłany: Pon Sie 05, 2013 21:48   

Szyba otwierała się normalnie i nagle przestała
Rozebrałem wszystko.
Jest tak:
Sprawdziłem - wymontowałem - skrzynkę bezpieczników, moduł komfortu. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniku i styki modułów. Zero śniedzi i wilgoci - nówka.
Działa kontaktron otwierania klapy - jest styk na przewodach po naciśnięciu przycisku.
Na przewodach dochodzących do zamka szyby nie ma żadnego napięcia - po naciśnięciu przycisku otwierania również nic...
Było zaśniedziałe złącze kabli pod maskownicą tylnej szyby - to gdzie są przewody do szyby i światła tablicy - przeczyszczone - światło tablicy i wycieraczka działają.
Zameczek nie działa po podaniu napięcia na krótko na jego styki - nie wiem które więc podawałem na wszystkie po kolei i nic....

Czy moduł komfortu może wyłączyć odbiornik powodujący zwarcie - upływność?
Mam jeszcze problem z regulacją lusterek elektrycznych. Miałem uszkodzone prawe - złamane - regulacja działała i nagle przestała tylko dla tego lusterka. Prawe działało. Wymieniłem lewe lusterko. Wszystko elektrycznie podłączone prawidłowo ale nie ma regulacji. Lusterko teraz sprawne ale nie chce się ruszyć. Po jakimś roku przestało działać i prawe... Nie mam regulacji lusterek. I najgorsze że nie wiem czemu...? No i tempomat który był sprawny w 100% nagle nie działa. Zaświeca się kontrolka ale nie da się ustawić prędkości - ignoruje...
Tak to wygląda jakby były zablokowane funkcje. Sprawne połączenia a nie chce działać. Stąd moje pytanie o wyłączanie wadliwych odbiorników - urwane lusterko z dyndającymi kablami przestało działać no i zaśniedzałe kable otwierania szyby... Miał ktoś tak?
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 19:01   

Tempomat jeśli nie chce się załączyć to najpewniej problem z czujnikami nad pedałami sprzęgła/hamulca. Na początek bym je dosunął i sprawdził. Tempomat (sterownik) siedzi tuż obok BCU. Możesz sprawdzić połączenia ale nie sądzę.

Jari napisał/a:
Zameczek nie działa po podaniu napięcia na krótko na jego styki - nie wiem które więc podawałem na wszystkie po kolei i nic....

Może się popsuł zwyczajnie :) Zakup sobie używany. Koszt nie powinien być drastyczny :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Jari 



Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 15
Skąd: Warmia



Wysłany: Pon Lis 18, 2013 18:39   

Drugie podejście..........................

Kupiłem zamek tylnej szyby, wymieniłem i jak przypuszczałem nie działa!!

Gdzie szukać problemu? Do zamka dochodzą 3 kable.
Nie ma na nich żadnego napięcia - powinno być 12V?

Help
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lis 18, 2013 18:51   

Odczytaj mi symbol z modułu komfortu w swoim samochodzie?
Aha... jeszcze jedno? To działało i nagle przestało, czy takie auto już kupiłeś?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Jari 



Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 15
Skąd: Warmia



Wysłany: Sro Lis 20, 2013 11:52   

Działało i nagle przestało.

Podejrzewam że może gdzieś przerwa w przewodach bo brak napięcia na kostce zamka.

Teraz to nie odczytam....

Auto jest z białym BCU bodajże bo ma szyby fotele lusterka elektryczne
Kostki przy BCU w idealnym stanie.

Napisz mi gdzie są masy w kabinie przy podłodze i jak się do nich dostać. Może tam zaśniedziałe jest i nie łączy...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lis 20, 2013 12:02   

Jari napisał/a:
Auto jest z białym BCU bodajże bo ma szyby fotele lusterka elektryczne

BCU musi być do obsługi auta. Jeśli białe, to brak szyb el. z tyłu.
Jak działało i przestało, to szukałbym przerw w obwodzie lub bezpiecznikach.
Chyba, że BCU się zalało, ale to więcej rzeczy wskazywałoby na nieprawidłowości.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGZT T] Tylna szyba i wycieraczka
Waldeczek Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Wrz 29, 2017 21:25
BetJar
Brak nowych postów [R75] Tylna klapa sie nie otwiera
mancho Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Kwi 19, 2015 15:31
mancho
Brak nowych postów [R75] Klamka tylna nie otwiera od zewnątrz
chupp Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Mar 01, 2017 09:29
Koenig
Brak nowych postów [R75] Tylna szyba i wycieraczka
darekkojak1 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 11, 2017 21:45
tommasino
Brak nowych postów [R75] tylna szyba nie grzeje
maciejk1980 Rover serii 75, MG ZT 52 Wto Kwi 03, 2018 20:14
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink