Forum Klubu ROVERki.pl :: Flokowanie - ? Taniej niz nowa skora ? czy to aby gustowne ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Flokowanie - ? Taniej niz nowa skora ? czy to aby gustowne ?
Autor Wiadomość
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 15:06   Flokowanie - ? Taniej niz nowa skora ? czy to aby gustowne ?

Moze to i stare ale dla mnie nowosc :/

http://www.pablogarage.pl/?flokowanie,3


Ciekawie to wychodzi .... i wyglada ...

Problem w tym ze dzis skora jest lipnej jakosci i szkoda mi kasy :/ bo za 1-2 lata bedzie wytarta :/

CO o tym myslicie ?

_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 21, 2012 15:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 15:14   

Dla mnie też jest to nowość, wygląda estetycznie i przekonuje mnie ale cena tego jest dla mnie za duża, a a szkoda. :/
Ja u siebie planuje obić deske, tunel środkowy, tylne plastiki, boczki i podsufitkę. Z tym że ja kupuję materiał na metry i sam wszystko ręcznie sobie skrobie. obliczyłem, że wyjdzie mnie to jakieś 3-4 stówki z plastikami.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 15:42   

Najwiekszy problem to chyba z czyszczeniem tego i ogolnie dbaniem zeby nie narobic sladow
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 16:52   

Hmm duzo 170zl. ? za deske ?

bizon tu jest dobre pytanie :/ jak wyglada sprawa eksploatacji :/

Rovek - gdzie sie zaopatrujesz w material ? bo moze ja siostre namowie na dorobienie sobie :D i zlece jej robote material kupie etc ..
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 17:25   

dzieju napisał/a:
Hmm duzo 170zl. ? za deske ?
Za deskę nie ale za komplet wyszła by wartość mojego samochodu a ja bezrobotny...
dzieju napisał/a:
Rovek - gdzie sie zaopatrujesz w material ? bo moze ja siostre namowie na dorobienie sobie :D i zlece jej robote material kupie etc ..

hurtowniatapicerska.pl - tylko na początku zamów sobie próbki tkanin jakie ci się najbardziej podobają, bo przez internet nie zobaczysz gramatury. Obijałem kiedyś Vito Alicante Extra w kolorze, wyszło bardzo porządnie. Oczywiście nie można żałować kleju, potrzebna opalarka, taker, nóż tapicerski, guma i umiejętności manualne. Do swojego roverka biorę Alicante Extra Perforowaną, z próbek wybrałem sobie kolory.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:33   

Porównania flokowania i skóry to tak jak porównać ferrari z gokartem. Czyli zupełnie nie ta klasa i całkiem inne przeznaczenie mimo, ze to i to jeździ ;) Takie coś to można sobie walnąć w aucie do KJSów na wzór desek z WRC ew na przerobione słupki pod car audio ale nie deska w aucie tym bardziej jeśli myślisz o swojej 75tce.

Tu fota ze strony Pabla ale z bliska.


Jak dla mnie zero jakiejkolwiek elegancji wnętrza decha jak z WRC w dodatku jak się zakurzy to trzeba lecieć chyba po odkurzacz ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
ss-design 



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:16   

miałem całe wnetrze w żółto czarnym floku o ile czarny był całkiem spoko to zółty po 3 miesiącach wyglądał jak kupa plusy są takie ze jest to stosunkowo tani zabieg a z minusów to napewno czyszczenie bo cholernie cieżko się to czyści dwa cięzko znalesć w polsce osobe która robi to perfekcyjnie bo to że na zdjeciu wyglada ładnie nie znaczy że w realu bedzie tak samo. Mialem kolege który słupek z gajgerami oddawał 3 razy do flokowania i za każdym razem było źle a zapewniali że jest super efekt.

Jak dla mnie flok nadaje się na takie mniejsca jak słupki boczne i tyle .
Osobiście już nigdy w życiu nie oddałbym do flokowania boczków ani deski
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 20:23   

I myśle ze dzięki tym wypowiedzią nikt się nie nadzieje.
Ja tymbardziej ;) .

Rovek dzięki za info jak masz jeszcze jakieś porady ciekawe daj znać pw.

Pozdrowienia.
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Pon Maj 21, 2012 21:27   

z moich obserwacji: flok ciezko wyczyscic, takze z kurzu

plusy: zero refleksow, co mnie czesto wkurza w autach ktorych wlasciciele uwielbiaja plaka
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 22:19   

dzieju, Vito robiłem pół roku temu, mieliśmy go w domu do niedawna i mogę powiedzieć, że pod względem technicznym wszystko się trzymało kupy lecz dobrałem zły materiał do tego przeznaczenia samochodu, ponieważ był to samochód też towarowy. Na skrzynie ładunkową trzeba wybierać twardy i sztywny materiał bez gąbki.
Nic więcej jak na razie nie mogę powiedzieć, niedługo będe obijał swojego roverka a tu mam dużo krągłości i różne powierzchnie to podziele się moimi obserwacjami.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 08:31   

Mam słupki ponad dwa lata we floku i jest ok. Problemów z czyszczeniem nie mam.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
bastek 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 12:39   

greg-si, bo słupki nie kurzą się tak jak deska, utrzymanie czystego floku na desce to jakaś masakra. Od kilku lat jest jakaś moda na flokowanie wszystkiego, skóra to skóra, flok to flok, temat wyczerpał Pływak.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 23:33   

bastek, moje słupki nie są takie normalne ale fakt że mam taki kolor że kurzu nie widać.
Dechy na bank bym we floku nie zrobił bo jest lipny według mnie.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 21:46   

W kwestii flokowania, bardzo nieliczne firmy (na palcach jednej ręki można policzyć) wykonują flokowanie prawidłowo. Robione jest to w większości przypadków po taniości i bez poprawnego przygotowania powierzchni i zabezpieczenia krawędzi.
Potem krążą o flokowaniu opinie jakie głosi między innymi Pływak, jak ktoś się zetknał z niefachowym flokowaniem a obietnice były inne to nie ma co oczekiwać pozytywnych opinii.
Flock czyści się bardzo łatwo, wysarczy wilgotna dłoń.
Niestety ale za prawidłowy efekt trzeba zapłacić więcej. Koszta "materiałowe" są niewielkie dla wykonawcy ale to tak jak z lakiernikami, nie każdy jest w stanie dobrze położyć flock, stąd cena, która niestety nie zawsze jest wyznacznikiem jakości.

Co do zdjęć, na zdjęciach na ogół fajnie to wygląda a na żywo w wielu przypadkach flock położony jest nierównomiernie, z grudkami, przebija czarna deska lub jasny element, flokowanie bez podkładu pod kolor, klej kładziony pędzlem i inne przygody.

Przykre jest to, że firmy wiodące prym w tematyce flokowania "motoryzacji", partaczą robotę a mniejsi "rzemieślnicy" przykładają się do swojej pracy.
Dobry klient to zadowolony klient i reklama sama w sobie.

Możliwość łączenia kolorów dowolna uzależniona od budowy elementu, utrzymanie w czystości bezproblemowe, trwałość....tak jak i utrzymanie w czystości, lepsze są w tej kwestii kolory ciemniejsze. Kolory bardzo jasne, fluorescencyjne są bardziej podatne na uszkodzenia i trudniejsze w utrzymaniu w czystości.

Zdjęcie wgrane przez Pływak jest niewyraźne ale od razu widać marnie wykonaną powłokę na obudowie kolumny kierownicy w kolorze czerwonym. Nie będzie to ani trwałe ani estetyczne.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 22:03   

Jakie opinie? Wejdź do auta gdzie deska jest obszyta skórą z ładnym przeszyciem nicią później porozmawiamy o elegancji i estetyce wykonania wnętrza. Flok w porównaniu do skóry to nie ta liga. Może też mi powiesz, że z floku łatwiej się ściera kurz niż ze skóry bądź tworzywa?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 22:40   

Pływak napisał/a:
Wejdź do auta gdzie deska jest obszyta skórą z ładnym przeszyciem nicią


Dziękuję, wolę Alcantarę ale nie omieszkam zerknąć przez szybę jak spotkam takie auto bo to przecież rzadkość i mało kto miał okazję.

Pływak napisał/a:
(...) później porozmawiamy o elegancji i estetyce wykonania wnętrza.(...)


De gustibus non est disputandum.
Jeśli dalej chcesz prowadzić dyskusję w ten sposób to można ją już zakończyć.

Pływak napisał/a:

Flok w porównaniu do skóry to nie ta liga. Może też mi powiesz, że z floku łatwiej się ściera kurz niż ze skóry bądź tworzywa?


Sprytnie, mam wrażenie, że chcesz mnie ośmieszyć... Czy gdzieś dokonalem takiego porównania?? Banalnie oczywisty przykład, mogłeś się bardziej postarać, z czego prościej zetrzeć kurz mokrą ściereczką, z dywanu czy z ....dla równie pomysłowego porównania, szklanego stolika?
Nie wiem czemu miało służyć zupełnie nietrafne porównanie jak i samo pytanie?
To nie zajęcia z materiałoznawstwa, wyraziłem swoją opinię o flokowaniu popartą własnym doświadczeniem w tym temacie.

Oczywiście zarówno o skórę jak i o flock należy dbać, impregnować itd....

Jeżeli podejmujesz dyskusję to staraj się o bardziej rzeczowe argumenty a nie zapychasz forum niepotrzebnymi zaczepkami. To Twój gust i szanuję to, masz pełne prawo lubić co Ci się podoba, warto jednak wskazać elementy za i przeciw danemu rozwiązaniu a nie prowokować innych bo Twój ostatni post nic nie wniósł moim zdaniem do tematu.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 22:51   

Wydryszek, jak byś przeczytał temat od początku to byś zauważył, ze mowa była o floku jako tańszej alternatywie dla skóry dlatego takie porównanie po drugie to Ty mi zarzucasz, ze pisze jakieś nieprawdziwe opinie więc co ja takiego nieprawdziwego napisałem? To, że skóra jest bardziej elagancka niż flok czy to, że łatwiej ją utrzymać w czystości? A może to, ze takie dechy wyglądają jak rodem z WRC? Jak mi zarzucasz, ze pisze nieprawdę to podaj konkretnie w którym miejscu i powiedz co takiego nierzeczowego napisałem?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 23:34   

Proponuje zatem przeczytac pytanie autora z pierwszego postu, pozwoli to ocenic o co prosi autor. Nie draze dalej tego watku bo masz racje, porownanie jest jak najbardziej w temacie jednak ja pisalem wyraznie o Twoim porownaniu w odpowiedzi na moj post. Pozwole sobie zacytowac

Pływak napisał/a:
Może też mi powiesz, że z floku łatwiej się ściera kurz niż ze skóry bądź tworzywa?


Powiedz mi gdzie uzylem okreslenia "nieprawdziwe", staram sie ale nie widze.
Ja widze ze jedynie przytoczylem Twoja opinie jako negatywny odbior flokowania, jak mniemam przez spartaczona czyjas robote albo inne nieznane mi przyczyny bo przypuszczam ze nie jestes nastawiony na nie "bo nie". Nie widze tam zadnego ataku. Stwierdzam jedynie a teraz uscisle dodajac "prawdopodobnie" bo tego jak juz wspomnialem nie wiem, jaka usluga takie opinie i chodzi tu o efekt czyjes pracy. Nie bylo to w chocby malym fragmencie skierowane przeciw Twojej osobie czy tez Twojej wypowiedzi.

Po pierwszym zdaniu Twojego postu na ktory odpowiadam, po ktorym zabraklo kropki tworzysz swoja wlasna historyjke, jakies rzekome zarzuty z mojej strony...
Nie mam ochoty marnowac czasu na odpowiadanie na Twoje pytania, zwlaszcza ze odpowiedzi na nie sa wyzej w moich lub Twoich postach.
Nie ma wiec sensu dalej offtopowac. Wyrazilem swoja opinie o ktorej uszanowanie Cie prosze, opinie ktora mam nadzieje jest choc troche przydatna dla autora tematu i na tym zakonczmy.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 31, 2012 23:59   

Odbierasz moje posty jak chcesz, a nie tak jak jest napisane wyraźnie napisałem dlaczego jestem na NIE, a Ty z góry zakładasz, ze się zetknąłem z niefachową robotą. Od początku porównywałem skórę z flokiem i choćby sam mistrz flokowania go kład nie zmieni to faktu, ze imo skóra jest bardziej elegancka tym bardziej do 75 i tego, ze zakurzony flok nie jest tak łatwy w czyszczeniu jak skóra i to akurat widziałem na własne oczy w aucie które latem zostało zostawione z uchylonymi szybami. Elegancko zakurzona decha szmatą sobie możesz jedynie przegarniać kurz po flocku. Żadnej innej opinii nie głoszę no może po za tym zdaniem z WRC ale to też jest fakt kiedyś takie dechy pakowało się do aut rajdowych aby zmniejszyć wagę, dawano laminat we floku zamiast zwykłej deski, później ktoś modę zaciągnął do aut tuningowych, a teraz widzę moda nawet pakowania do aut seryjnych. Tak więc nie nadinterpretuj moich postów bo mnie prosić o uszanowanie twojej opinie nie musisz bo to na ja pije do twojej opinii tylko Ty do mojej. Tobie się może podobać mi nie musi. Napisałem główne powody dlaczego i akurat o jakości wykonania nie wspomniałem ani słowem ale Ty wiesz lepiej jak dobrze wykonane flokowanie widziałem :]

Pozdrawiam :)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 01, 2012 18:05   

Nie będę się w temacie w tym wątku więcej wypowiadał. Poruszasz tylko wygodne dla Ciebie kwestie, z pominięciem wyjasnienia tego o co ja pytałem. Cały czas sugerujesz że czepiam się Twojej opinii o floku i porównaniu ze skórą z pierwszego Twojego postu. Nic z tych rzeczy i chyba jasno określiłem w kolejnych postach o co mi chodzi.
Trudno, widocznie tak musi zostać.
Pragnę zauważyć, że nie znałem wcześniej powodu Twojej awersji do flokowania i błędnie uznałem jakość usługi za jej powód. Nie ma możliwości żebym przed napisaniem psotu wypytał CIę na priv o wszystko a potem opisał temat po konsultacjach. To jest forum i tu się rozmawia/dyskutuje, wyraziłem swoją opinię o jakąprosił autor tematu i podałem Twoją wypowiedź jako przykład negatywnej opinii o flokowaniu, nie wnikając w szczegóły, potem zacęły się z Twojej strony zaczepki i wymyślone rzekome zarzuty skierowane przeze mnie do Ciebie.

Czy samo pogrubienie Twego nick'a tak CIę rozzłościło? Przecież ja nic do Ciebie nie miałem, nic osobiście nie skierowałem ani nie zganiłem, niby jakim prawem. Masz prawo do swojej opinii tak jak i ja i to nie ja Twoją opinię neguję, to Ty próbowałeś mnie ośmieszyć. Ja Cię
Przypuszczam że na szybko nie dojdziemy do ładu w tej kwestii dlatego ja już tu już się nie wypowiem, dosyć naśmiecone w wątku, chyba ze zostanę w ten czy inny sposób zmuszony do odpowiedzi.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45]Flokowanie boczków
osman95 Tuning wizualny 10 Pon Mar 21, 2016 11:59
robertooos
Brak nowych postów Skóra w R400
myszy Tuning wizualny 11 Pon Cze 13, 2016 07:52
myszy
Brak nowych postów Skóra zapytania
machi12 Tuning wizualny 23 Wto Paź 11, 2011 10:21
kruszan
Brak nowych postów [R Coupe] Skóra na konsoli środkowej - jak w BRM
Markzo Tuning wizualny 10 Pią Lut 12, 2010 15:02
Markzo
Brak nowych postów [R all] Pokrowce na fotele i skora na boczki
czy warto ?
Remigiusz Tuning wizualny 22 Wto Maj 15, 2012 15:29
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink