Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 25 1.4 16v] Podnośnik Szyb Prawy - Pytanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 25 1.4 16v] Podnośnik Szyb Prawy - Pytanie
Autor Wiadomość
djboo 




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 180
Skąd: Dublin/Kalisz

Rover 25

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 17:45   [Rover 25 1.4 16v] Podnośnik Szyb Prawy - Pytanie
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

Witam szukałem na forum mojego problemu i nie znalazlem podobnego:
Dziś otworzylem szybe i juz nie zamknąłem... Ręka moge zamknąc i otworzyc ale jak nacisne przycisk opuszczania szyby to caly czas silniczek kreci i kreci a nic sie nie dzieje - szyba stoi (tylko czasami jak jest w połowie) to sie zamknie ale silniczek nadal chodzi... w gore nic - nawet nie ruszy... Rozkręciłem wszystko i na zewnątrz (gdy wyciągnąłem całość - bez szyby) system działa w góre i dół ale jak złoże wszystko z powrotem to dzieje sie tak jak opisałem powyżej... Rolki mam całe prowadnice przeczyściłem itp Co może byc przyczyna nie zamykania sie szyby lub co powoduje ze silniczek cały czas chodzi gdy chce opuscic szybe...
I moje najwazniejsze pytanie czy podnosnik szyb z euro wersji pasauje do tej z uk ?
Poniewaz mieszkam obecnie w IRL czy moge zastosowac podnosnik z Rovera z PL kupujac prawy podnosnik ?
Czekam na pomoc Dzieki
_________________
LIVE 4 MUSIC
Ostatnio zmieniony przez djboo Czw Cze 21, 2012 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 20, 2012 17:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adams91 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 49



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 11:44   

wyjmij jeszcze raz i sprawdz laczenie dwóch elementow ktore sie mijaja jezeli maja luzy na laczonej tulejce to zebatka silniczka i zeby podnosnika ktore razem sie lacza pod obciazeniem beda przeskakiwac i nie beda sie zazebiac caly odnosnik musi byc sztywny i jezeli wyrobila ci sie tulejka to tylko wymiana calego podnosnika oprocz silniczka..
 
 
djboo 




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 180
Skąd: Dublin/Kalisz

Rover 25

Wysłany: Czw Cze 21, 2012 12:05   

Dziekuje za odp - te dwa elementy o ktorych mowisz sa raczej luzne w stosunku do siebie... próbowałem bez szyby w dzwiach sprawdzic jak to chodzi i jak przytrzymam palcem element na ktorym umieszczona jest szyba to silniczek pracuje ale nie daje duzego oporu - czyli moze silnik juz sie wyrobil albo zebatki w srodku ? boo ta na zewnatrz jest ok... Juz nie wiem sam:(
_________________
LIVE 4 MUSIC
 
 
 
adams91 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 49



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 13:02   

musisz wyjac to i zobaczyc czy jak trzymasz reka czy zebatka silniczk nie zsuwa sie z zebow podnosnika a silniczek ma cos w tym rodzaju ze jak szyba dojezdza do kocnca i ma opor to silniczek przestaje chodzic a jezeli ciagle chodzi to raczej zebatka sie zsuwa albo faktycznie sie wyrobila rozbierz duzo roboty nie ma, moze uda i ci sie to domowym sposobem naprawic
 
 
djboo 




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 180
Skąd: Dublin/Kalisz

Rover 25

Wysłany: Czw Cze 21, 2012 18:06   

Rozumiem sprawdze jeszcze raz - a czy moze to byc "STEROWNIK SZYB" ? i gdzie go szukac a aucie?

[ Dodano: Czw Cze 21, 2012 18:06 ]
I chyba sprawa sie wyjasniała rozebralem tym razem ten maly silniczek i okazalo sie ze uszkodzona jest guma która przylega do zebatek, guma ta jest polaczona z zebami wychodzącymi na zewnatrz dlatego silniczek caly czas chodzil boo nie mial oporu który powinna wywołac ta gumowa obrecz... Pozostaje mi tylko kupic silniczek boo podejrzewam ze żaden klej tego nie sklei... Dzieki adams91 :)
_________________
LIVE 4 MUSIC
 
 
 
adams91 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 49



Wysłany: Czw Cze 21, 2012 22:40   

pozesz sprobowa poxipolem jest twardy próbuj do skutku i moze akurat sie uda nie masz nic do stracenia i do zepsucia jedynie co stracisz to 10 zl jak nie wyjdzie:) nie wiemile u ciebie moze kosztowac taki podnosnik ale u mnie taki dostaniesz za 100 kompletny bo nikt nie bedzie chcial sprzedac samego silniczka oczywiscie chodzi mi o uzywane:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 214] elektryczny podnosnik szyby
siejson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Wrz 27, 2011 11:10
kamax_19
Brak nowych postów [Rover 214Si 1997r.] Podnośnik szyby.
Szyba nie zamyka się do końca :(
bandieta Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Paź 24, 2008 10:01
giewu
Brak nowych postów [Rover 214 Si]Jak założyć listwe prawy tył 3D
RaidenMax Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Mar 27, 2013 11:47
RaidenMax
Brak nowych postów [Rover 25] podswietlenie przyciskow otwierania szyb
Yadziah Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Sie 01, 2010 20:00
Yadziah



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink