Forum Klubu ROVERki.pl :: [416Si][SOLVED]Co jakiś czas nie odpala, wahające się obroty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[416Si][SOLVED]Co jakiś czas nie odpala, wahające się obroty
Autor Wiadomość
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



  Wysłany: Sro Lip 04, 2012 10:16   [416Si][SOLVED]Co jakiś czas nie odpala, wahające się obroty
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam szanownych forumowiczów,
moje autko zwariowało, co jakiś czas ma "fazę" i nie chce odpalić - po prostu kręci i nie chce załapać. Wydaje mi się że dzieje się to bez względu na to czy silnik jest ciepły czy zimny. Odnoszę wrażenie jakby nie dostawał w tym momencie paliwa, zawsze utrzymuje poziom benzyny przynajmniej na 1/4 zbiornika. Po przekreceniu kluczyka słychać jak pompka pracuje(nawet wtedy jak nie chce akurat odpalić).
Ostatnio zauważyłem też że dzieje się coś z obrotami, zarówno na benzynie jak i na gazie(sekwencja), czasem same rosną i wahają się np. w okolicach 2k.
Zgodnie z radami w innych tematach, dokładnie wyczyściłem przepustnicę(nie ma mowy o zacinaniu) oraz silniczek krokowy(nie rozbierałem go na części bo nie wiedziałem jak się za to zabrać więc tylko go wymyłem, dziś jeszcze kupię benzynę ekstrakcyjną i dam mu poleżeć w niej przez noc).
Wszystkie złącza elektryczne spryskałem środkiem do konserwacji złącz elektrycznych więc tu też nie powinno być problemu.
Napisałęm już chyba wszystko co ważne w tym temacie, więc proszę Was o rady co mam z tym fantem zrobić.
Ostatnio zmieniony przez us3r Czw Lip 12, 2012 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 04, 2012 10:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 04, 2012 12:54   

A próbowałeś dodać gazu przy odpalaniu ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Sro Lip 04, 2012 13:00   

Tak próbowałem, bez zmian.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 04, 2012 13:09   

Jeśli pompka podaje paliwa, to trzeba sprawdzić iskrę.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Sro Lip 04, 2012 13:19   

Iskra też jest, sprawdzałem. Dodam też że kable WN oraz świece wymienione 4-5 miesięcy temu, kopułka i palec czyszczone i konserwowane miesiąc temu.

EDIT:
Przeczyszczenie(zatopienie w benzynie ekstrakcyjnej) silnika krokowego nie dało nic poza bardziej estetycznym wyglądem.
Nie wspomniałem o pewnej sprawie, myślałem że to raczej nie powiązane - co z resztą potwierdził okoliczny szaman samochodowy. Zawsze w korku/na postoju po kilku minutach rośnie temperatura prawie do maksimum, raz nawet zagotował mi się płyn. Nie puszcza z pod głowicy, masełka brak, w zbiorniczku wyrównawczym fontanny brak, olej i płyn OK - więc hgf wykluczyłem jako powód przegrzewania. Wiatrak czasem przy maksiumum się włącza na chwile(odrazu na 2 bieg) i za chwile przestaje pracować - sam wiatrak sprawny(działa po zdjęciu wtyczki z brązowego czujnika). Przypadkiem przeglądając forum natrafiłem na to:Artykuł o czujniku płynu chłodniczego.
Właściwie zgadza się wszystko poza przedostatnią usterką. Więc postanowiłem odstrzelić potencjalnego sprawce, zwłaczszcza że cena nie oszałamia. Jeśli to nie pomoże, dla pewności wymienię też termostat.

Rozumiem że chodzi o ten brązowy czujnik - zdjęcie w załączniku. Mam problem ze znalezieniem właściwego zamiennika, poszukałem na forum jednak wszyscy piszą o innych numerach części i generalnie nie wiem jaki powinienem wybrać. Wszystkie jakie znalazłem są czarne, a ten brązowy. Logicznym wydaje mi się że oba czujniki posiadają różne rezystancje i dlatego rozróżniono je kolorami, z drugiej jednak strony zadaje sobie pytanie "czy twórca zamiennika zadba o kolor?". Dlatego proszę Was drodzy forumowicze, o wskazanie odpowiedniego czujnika lub chociażby naprowadzenie na właściwy tor - głównie zwracam się do ludzi którzy z powodzeniem wymienili owy czujnik.

Przepraszam za rozwiązłość, staram się opisać wszystko jak najdokładniej aby uniknąć, nadmiernej ilości postów.
 
 
baheryj 



Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 1



Wysłany: Wto Lip 10, 2012 15:13   

Podbijam, mam identyczny problem ;\
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 15:30   

us3r napisał/a:
kopułka i palec czyszczone i konserwowane miesiąc temu.

Czyszczenie nic nie daje, jak coś to tylko wymiana. :wink:
us3r napisał/a:
Zawsze w korku/na postoju po kilku minutach rośnie temperatura prawie do maksimum, raz nawet zagotował mi się płyn. Nie puszcza z pod głowicy, masełka brak, w zbiorniczku wyrównawczym fontanny brak, olej i płyn OK - więc hgf wykluczyłem jako powód przegrzewania. Wiatrak czasem przy maksiumum się włącza na chwile(odrazu na 2 bieg) i za chwile przestaje pracować - sam wiatrak sprawny(działa po zdjęciu wtyczki z brązowego czujnika).

W tym przepadku, najpierw wymieniłbym korek zbiorniczka wyrównawczego.
us3r napisał/a:
Rozumiem że chodzi o ten brązowy czujnik - zdjęcie w załączniku.

Tak.
us3r napisał/a:
Mam problem ze znalezieniem właściwego zamiennika, poszukałem na forum jednak wszyscy piszą o innych numerach części i generalnie nie wiem jaki powinienem wybrać. Wszystkie jakie znalazłem są czarne, a ten brązowy.

Oryginał.
http://allegro.pl/mg-rove...2436597592.html
Zamiennik.
http://allegro.pl/czujnik...2472031606.html
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Wto Lip 10, 2012 15:49   

Oh, dziękuje za linki do czujników. Co do korka, mam nowy od 3 tygodni bo zgubiłem poprzedni, i nie zaobserwowałem żadnych zmian(cała historia trwa już dość długo). A co mogło by być z tym korkiem?

Dla potomnych, nr. kat. czujnika temperatury płynu chłodzącego 1.830.248
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 15:50   

us3r napisał/a:
A co mogło by być z tym korkiem?

Jak korek nie będzie trzymał odpowiedniego ciśnienia, to płyn będzie się gotował, a wentylator się nie włączy.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
han2 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 48
Skąd: Bytom



Wysłany: Wto Lip 10, 2012 15:58   

ha ja poszukuje wlasnie korka bo czasem zagotowuje mi sie woda.. rzadko ale zdarza sie i wentylator wlasnie sie rzadko wlacza , (malo tego na allegro )
 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Wto Lip 10, 2012 16:29   

Chyba nie tak znowu mało: http://moto.allegro.pl/ko...2481556643.html

Tylko dziwnie tani, ja za swój zaplaciłem 40-50 PLN + przesyłka.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 10, 2012 17:10   

us3r napisał/a:
Tylko dziwnie tani, ja za swój zaplaciłem 40-50 PLN + przesyłka.

No to sporo przepłaciłeś.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
han2 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 48
Skąd: Bytom



Wysłany: Wto Lip 10, 2012 17:26   

us3r napisał/a:
Chyba nie tak znowu mało: http://moto.allegro.pl/ko...2481556643.html

Tylko dziwnie tani, ja za swój zaplaciłem 40-50 PLN + przesyłka.


Hmmm bardzo slabo wiec szukalem :) ale dzieki us3r za linka juz sobie zamowilem 1 sztuke :)
 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Czw Lip 12, 2012 14:11   

Cóż, wtedy akurat było wystawionych kilka aukcji z korkami i większość w podobnych cenach. Korek był mi potrzebny "na już" więc kupowałem i nie marudziłem ;)

Wracając do tematu, kilka minut temu wymienilem czujnik, jak narazie działa świetnie, rozwiązały się prawie wszystkie moje problemy z samochodem. A przynajmniej te z którymi teraz walczyłem. Jeszcze mam trochę podwyższone obroty 1-1.1k, a powinny chyba być 0.9k. Czytałem coś na forum o trybie serwisowym, więc to już pewnie kwestia zakupu jakiegoś "interfejsu" i wykasowania błędów lub znalezienia "dohtora" posiadającego komputer z odpowiednim złączem diagnostycznym.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 14:17   

us3r napisał/a:
Jeszcze mam trochę podwyższone obroty 1-1.1k, a powinny chyba być 0.9k.

Zimny silnik 1100 obr/min, ciepły 850 obr/min. Jak jeszcze tego nie robiłeś, to przeczyść przepustnice i silniczek krokowy. :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
us3r 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 14



Wysłany: Czw Lip 12, 2012 15:22   

leszczu napisał/a:
Jak jeszcze tego nie robiłeś, to przeczyść przepustnice i silniczek krokowy
- sęk w tym że robiłem i nawet to napisałem w temacie :wink: . Podejrzewam tryb serwisowy właśnie, jeszcze wieczorem sprobuje zresetować ustawienia silnika krokowego. Ale to już szczegóły.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Autoalarm włącza się co jakiś czas
kozman Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Cze 25, 2007 21:02
kozman
Brak nowych postów [R45 1,8 +LPG 2001r] Check engine mryga co jakis czas
pajak_r45 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 18 Wto Sty 19, 2010 21:19
pajak_r45
Brak nowych postów [416SI]polecicie jakis dobrego mechanika w warszawie?
daniel.remesz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Wrz 07, 2013 09:34
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R400] SOLVED Cały czas leci ciepłe powietrze...
faecd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Gru 09, 2015 07:38
Tacho
Brak nowych postów [416Si] Odpala, gaśnie i już nie odpala
ola273 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Sty 26, 2014 14:49
zdzichu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink