Forum Klubu ROVERki.pl :: [Streetwise] Brak Mocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Adrian
Czw Lip 26, 2012 19:03
[Streetwise] Brak Mocy
Autor Wiadomość
Bashful 



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 60
Skąd: Sheffield

Rover Streetwise

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:43   [Streetwise] Brak Mocy
Typ: SE Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

Witam, z niedzieli na poniedziałek robiłem trase 2200 km. Z Sheffield (Anglia)- do Rzeszowa (Polska). Ogólnie jechałem non stop 34 godziny z przerwami na toalete i posiłek oraz tankowanie. Auto dojechało na swoich kołach do celu. Lecz w niemczech zauważyłem, podczas przyspieszania że zwalniam, Puściłem gaz, chce jeszcze raz mu depnąc a on zwalnia. Myślę że to już kaput. Ale po redukcji na czwórkę zaczął jechać, czułem spadek mocy, ale jechał. Po chwili wróciło do normy. Z dwa razy jeszcze miałem tą przypadłość, ale juz w Polsce przyspieszał wolniej, na piątce przy 120 ciężko dojść do 140... zajmuje mu to chwilke. Tak nigdy nie było. Myślę sobie że mam bagaże itp. Ale dzisiaj przy pustym aucie tak samo. Odpala normalnie, pracuje równo jak zwykle. Przebieg to 75 000 mil. Czyli jakieś 120 000km. Co zauważyłem to jak chce przyspieszyć od około 2000 obrotów do 3000 buczy głośniej niż zwykle, na trzecim, czwartym i piątym biegu. Drugie co zauważyłem, to po zgaszeniu silnika cykało, mechanik powiedział mi że to katalizator, i żeby się tym nie martwić. Teraz nie cyka. Wogóle. A trzecie to w Sheffield zatankowałem cały bak, tankowałem dopiero w belgii, jak wyliczyłem z tego co wlałem około 6.25 na 100 robiłem. Ale auto jeszcze sprawnie jechało. Poźniejsze tankowanie w niemczech wykazało że robie juz 8 litrów jadąc z tą samą prędkością. Tak samo gdy tankowałem już w Polsce. Jutro dopiero mam zamiar gdzieś do mechanika podjechać. Obstawiam wstępnie katalizator. Czy jest jeszcze coś co mogę sprawdzić? Auto nie wzięło ani setki oleju, nic wody, śladów hgf nie ma. Znaczy się brak wody w oleju, brak oleju w wodzie, nie dymi na biało.

[ Dodano: Czw Lip 26, 2012 10:24 ]
Byłem u jednego mechanika, nie mógł się połączyć komputerem. Wymienił mi tylko świece (Nie zmieniałem jeszcze ich w ogóle) Ale nie przyniosło to żadnego efektu. Po krótkiej przejażdzce mechanik stwierdził że wyklucza zapchany katalizator, auto bowiem całkiem inaczej się zachowuje. Pojechałem więc do serwisu Bosha. Tam chłopaki się połączyli, ale ich główny znawca komputera miał urlop, ten chłopak który mi to robił nie ukrywał że nie wszystko jeszcze umie. Ale odczytał błędy, wyszło że czujnik położenia przepustnicy daje słaby sygnał, problem z odprowadzaniem oparów paliwa. Powiedział mi też że tutaj na pewno problemem będzie czujnik położenia przepustnicy, ale jak sprawdził to w czasie rzeczywistym pracuje poprawnie znaczy otwiera się jak należy i zamyka, jego stwierdzenie to może ma problemy przy określonej prędkości i obciążeniu, jak się zapytałem o sonde lambda... może daje złe pomiary? Powiedział mi tylko że błędu nie pokazała. Po usunięciu błędów żaden błąd już nie wrócił. Nie jestem pewien czy tego zaworka odpowietrzania oparów paliwa nie odłączył kiedyś przypadkiem jakiś mechanik, i błąd nie został? A ja jak kiedys wymieniałem czujnik położenia przepustnicy bo zacinały się obroty to czy juz wtedy nie było zapisanych błędów. Ja podmieniłem ten czujnik na dobry ale również bez efektu... Zastanawiam się czy na ślepo nie wymienić lambdy... Nie mam wiele czasu, a z takimi fachowcami... może ktoś zna dobrego mechanika zajmującego się diagnostyką w leżajsku..?

[ Dodano: Czw Lip 26, 2012 10:43 ]
Bardzo prosze o jakakolwiek odpowiedz...
Ostatnio zmieniony przez Bashful Sro Lip 18, 2012 08:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:46   

Bashful napisał/a:
Zastanawiam się czy na ślepo nie wymienić lambdy

Zawsze możesz ją sprawdzić miernikiem.
http://www.roverki.pl/por...nde-lambda.html
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 10:50   

Jak masz woltomierz to sam sprawdź sondę. Na przewodzie sygnałowym napięcie na wolnych obrotach powinno pływać mniej więcej tak jak tutaj widać:
http://www.youtube.com/watch?v=cqhNgpGgYGE

W przedziale jakieś 0.2V do 1V.
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 26, 2012 19:07   

Bashful,
Po co Ci dwa tematy dotyczące tego samego problemu? Ten zamykam. Proszę kontynuować tutaj: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=80760
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Streetwise] Duży spadek mocy ubytek płynu chłodniczego[ i
zajacsl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lut 09, 2017 20:17
Markzo
Brak nowych postów [R25/Streetwise] Brak ogrzewania
Dudek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Wrz 02, 2013 17:10
Ciufa
Brak nowych postów [R streetwise lub 25 ] Brak kontrolki ladowania
rmatus3822 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Lis 01, 2012 21:30
Harry
Brak nowych postów [R25 / Streetwise] Brak grzania mimo drożnej nagrzewnicy
egze Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Gru 19, 2018 13:01
egze
Brak nowych postów [Rover Streetwise 2.0 tdi] brak reakcji na wcisniecie pedalu
Ryszard1205 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Wto Sie 19, 2008 07:17
lineumaciel



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink