Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] wymiana fabrycznej nawigacji na stację multimedialną
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] wymiana fabrycznej nawigacji na stację multimedialną
Autor Wiadomość
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Lut 05, 2013 22:19   

tak też myślałem
więc totalnie nie wiesz co jest do zrobienia w przypadku takim jak mój czy innych kolegów z systemem alpine.

Widziałem u Maryba jak zwykłe podłączenie dodatkowego urządzenia wiąże się z ciągnięciem przez całe auto kabli w jedną i drugą stronę.

Widziałem w necie (pokazał mi Tomik) samą instalację w moim przypadku jak kable idą raz w przód raz w tył i znów do przodu.

więc podjąłem decyzję że wymiana u mnie jest bezsensu - nie opłaca się. Koszt radia i wsadzonej pracy lub kasy nie przynosi efektu który zaskoczy, się zwróci czy wykorzystam. :roll: :-| :| :(
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 05, 2013 22:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 06, 2013 12:32   

sobierw, jakie złącza potrzebujesz mieć do stacji multimedialnej z przodu w konsoli? bo z rave wynika że głośniki maja tam złącze sterowanie z kiery też i zasilanie tez jest więc co jeszcze potrzeba?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Sro Lut 06, 2013 12:42   

W stacji jest zwykłe ISO a w tym co jest teraz są dziwne złącza z zatrzaskiem - i wszystkie elementy systemu mają takie złącze.

W necie można znaleźć zdjęcia mojej stacji z przodu, tyłu i boku - wygląda to włąśnie tak:
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lut 06, 2013 12:56   

Zapomnij o kostkach tego monitora tam nic nie wykorzystasz tam jest za radiem złącze do głośników i do sterowania z kiery oraz z zasilaniem choć najtrudniej o zasilanie i masę i pewnie trzeba by z kostki która jest na zdjęciu pobrać.

[ Dodano: Sro Lut 06, 2013 12:56 ]
To jest fotka złącza gdzie sa głośniki, sterowanie z kierownicy i zasilanie wzmaka antenowego
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 06, 2013 16:41   

sknerko,
U nas ta kostka jest z tyłu w bagażniku
Chyba że są dwie i za monitorem będzie jeszcze jedna
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Sro Lut 06, 2013 17:46   

jeśli jest to tylko w bagażniku

- przód rozebraliśmy i przemacaliśmy oraz przepatrzeliśmy z Tomikiem - nie ma.

- co do tyłu, to patrzyłem i też nie znalazłem - wszystkie srebrne skrzynki mają połączenia takie jak to cudo "stacja - sterownik" z przodu.

gdybym znalazł kostkę bmw w bagażniki to bym z niej cofnął się do przodu (o ile by sygnały w kablach odpowiadały potrzebom) i nie byłoby tematu.
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lut 07, 2013 01:09   

sobierw, widziałem instalację od dużej navi w bagażniku u xRonxa i tam wychodzą takie wtyki do przodu i wszystko było zgodne z Rave więc sadzę że u ciebie też powinno być. Poza tym przejrzałem wszystkie Rave jakie posiadam włącznie z tym co jest do polifta i V8 (włącznie z tourerem) i we wszystkich jest na schematach ta wtyka o numerze C0395 a ona jest od głośników i paru innych pierdół i wnioskując po tym jak było u xRonxa (wszystko zgodne z dokumentacją ) sadzę ze u ciebie jest tak jak w rave.

[ Dodano: Czw Lut 07, 2013 01:09 ]
rafalmis1 napisał/a:
Chyba że są dwie i za monitorem będzie jeszcze jedna
Tak właśnie wynika ze schematów w Rave że są dwie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Czw Lut 07, 2013 18:59   

jestem w delegacji i mam kompa bez cd a rava w domu więc proszę zrób printsc tego schematu i wrzuć mi na maila sobierw@wp.pl lub wklej go na forum.
dzięki
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lut 08, 2013 08:47   

sobierw a skad ja mam wiedziec przyjacielu który wariant ty posiadasz a 3 czy 4 to za bardzo nie dam rady wrzucić tym bardziej tak żeby czytelne były. pobierz sobie rave ze strony klubowej mimo ze ma rozszerzenie iso to jest to zwykłe archiwum rar i otworzysz z dysku
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Pią Lut 08, 2013 10:53   

już dziś rano to zrobiłem - dzięki

no i wychodzi na to że sygnały lecą raz do tyłu raz do przodu.
głośniki są wszak podłaczone do sterownika z przodu ale sygnał jest wzmacniany z tyłu (w bagażniku) sterownie kierownicze idzie do sterownika z przodu ale zasilane jest przez tył. Więc totalne zamieszanie z tą instalacją w przypadku navigacji Alpine z dużym wyświetlaczem.

A do tego wszystkiego wszystkie elementy zestawu (tuner radia, tuner TV, czytnik map i moduł GPS oraz wzmacniacz) połączone są wtyczkami, które są inne to nie iso to nie bmw - przewijają się 3 kolory (biała wtyczka, niebieska wtyczka i czarna wtyczka)

rozszyfrowałem że w niebieskich wtyczkach najczęściej jest (+) i (-) oraz sygnały sterujące, w białej głośniki ale i coś jeszcze, co jest w czarnych wtyczkach nie wiem jest i prąd i sygnał ale czego dot. nie wiem.

Pisałem na forach ogólnych dot. audio car i większość ludzi tam wybebesza wszystko i kładzie nową instalację szczególnie przy wymieanie radia i głośników.

rozpisują się na temat głośników i konieczności lepszego okablowania by się nie utleniało by było pozłacane a co do radioodtwarzaczy to temat rzeka.

Ci od BMW to goście zboczeńcy audiocar-owi, podobnie golf-arze i oplowcy.

:( :( :( nie stać minie na wymiane całego audio instalacji wiec jeżeli Tomek nie załatwi przejściówki od producenta to rezygnuję ze stacji tomikowej :( :( :(
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lut 08, 2013 11:23   

sobierw, napisz w jakim schemacie mam poszukać to może podpowiem tobie co i jak połączyć bo na moje da się bez wybebeszania auta tylko trzeba do odpowiednich kabli się dostać. We wszystkich jakie widziałem schematach prawie wszystko masz w konsoli na środku, poza tym rover ma dość logicznie zrobione instalacje by można było łatwo zamieniać systemy audio, może nie dziecinnie łatwo ale źle nie jest.

[ Dodano: Pią Lut 08, 2013 11:23 ]
albo musieli byśmy się kiedyś spotkać i ogarnąć auto i być może dało by rade. xRonX przyjechał do mnie i Harman/Kardon zrobiliśmy do dużej navi mając wiązkę od małej nawigacji :twisted: .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Pią Lut 08, 2013 11:58   

:) spotkanie to świetny pomysł :) jestem za na nawet przecie - jak to się mówi.
mam RAVE 08/2006 ZAA000300 - jak dotrę wieczorem do domu to podeślę Ci nazwę katalogu i numer strony. Może uda się wyłuskać i przesłać mail-em te schematy.

Konin i Czempiń to prawie blisko - z mały prawie ale przynajmniej to samo województwo.
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
Gonia 




Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lut 08, 2013 19:40   

Tomi już ma sposób, aby zrobić to w ciągu 2 godzin i nie trzeba wyciągać starej wiązki. Musi jeszcze sprawdzić organoleptycznie ale ma już sposób.
_________________
Gonia
 
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Sob Lut 09, 2013 11:33   

Znam Gosię i Tomika od 2002 roku i wiem że to odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu - już oczami i uszami wyobraźni obsługuję multi stację :) :) :)

dzięki Rafalmis1 i Sknerko poczekamy z rozbebeszaniem i wizytami do realizacji pomysłu i sprawdzenia organoleptycznie Tomikowe.

Uwaga: jak Tomek zamontuje i uruchomi Stację to wszystkim prześlemy relacje.
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lut 09, 2013 13:16   

Gonia napisał/a:
Tomi już ma sposób, aby zrobić to w ciągu 2 godzin i nie trzeba wyciągać starej wiązki.
od początku pisałem ze się da. Poczytać rave i wszystko jasne.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Sob Lut 09, 2013 14:06   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sukces ma wielu ojców

ale Sknerko do chwili zamontowanie i uruchomienia to nie był bym takie pewien :) :)

ale jak zadziała to na 100% Ty dowiesz się pierwszy a i mini sukcesik będzie po Twojej stronie że mnie wspierałeś :) dobrze że masz taką ksywkę i nie kazałeś wydawać setek dutków na profesjonalistę.

Dzięki Tobie, Goni i Tomikowi wraca wiara w ludzi i w autko

[ Dodano: Sob Lut 09, 2013 14:06 ]
[R45] jeszcze gdyby się znalazł sposób na biegi w Kasi autku :|
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
Gonia 




Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lut 09, 2013 15:40   

sknerko napisał/a:
Gonia napisał/a:
Tomi już ma sposób, aby zrobić to w ciągu 2 godzin i nie trzeba wyciągać starej wiązki.
od początku pisałem ze się da. Poczytać rave i wszystko jasne.


Wszystko się da, ale o to chodzi aby zrobić dobrze i się nie narobić a nie budować samochód od początku.

Tomi pojechał do znajomego obejrzeć rozbebeszone auto i wiązki elektryczne w nim.
_________________
Gonia
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lut 09, 2013 22:41   

Gonia, dobra powtórzę jaśniej ;-)
Od początku pisałem ze się da bez budowania auta od nowa. I da się dobrze :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michar123 



Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 21



Wysłany: Wto Mar 12, 2013 21:19   

a tak poza tematem, czy chciałbyś sprzedać to radio z nawigacją orginalne Rovera?
 
 
sobierw 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 193
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Mar 12, 2013 22:13   

tak dlaczego by nie - pozostaje pytanie - kto pomoże rozbebeszyć je gdyż tuner radia, tv i navi są w bagażniku :)

Tomik musi się wypowiedzieć co będzie potrzebne do stacji multi, a co można opchnąć.

ja na pewno nie zedrę kasy - raczej oddam za drobną opłatą (mogą to potwierdzić Przyjaciele z klubu - że nie zarabiam na czymś co mi zbywa)

na kiedy potrzebujesz, co potrzebujesz i za ile?
_________________
R75 Tourer PN53721
R75 Salon PN68140
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zakładanie fabrycznej nawigacji
manuel Car-audio, nawigacje, radia CB 18 Pon Paź 28, 2013 00:22
ARTUR1983
Brak nowych postów [R75] Wymiana panelu nawigacji/tv na LCD?
patrysgn Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 25, 2012 22:56
MiReK
Brak nowych postów [R75] Wymiana nawigacji, radia, panelu?
mrozik Car-audio, nawigacje, radia CB 22 Czw Lis 15, 2012 19:05
damianmlody22
Brak nowych postów [R75] wymiana dużej nawigacji na radio 1 DIN
rafalmis1 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Sro Kwi 01, 2015 17:30
rafalmis1
Brak nowych postów Stacja multimedialna
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Maj 31, 2015 22:58
Ibram



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink