Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] lusterka elektryczne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] lusterka elektryczne
Autor Wiadomość
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

  Wysłany: Pon Paź 06, 2014 14:44   [R75] lusterka elektryczne
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2001

Kupiłem lusterka elektryczne z roku 2002 z wersji angielskiej (podobno będzie złe widać, bo nie ma możliwości zmiany EU/UK, ale chce się przekonać )

posiadam cały komplet wraz z wiązką, lecz mam małą zagadkę

Po podłączeniu związki z anglika do mojego Europejczyka panel sterowania lusterkami działa odwrotnie, tzn. lewy przycisk steruje prawym lusterkiem, a prawy przycisk steruje lewym
Na europejskiej wiązce sterowanie jest tak jak trzeba
Wiązkę EU mam na aucie i nie ściągałem tapicerki, jedynie w słupku podmieniłem wiązki. Sprawdziłem jedynie kolory kabli przy panelu do szyb i nie widzę różnicy.

Wolałbym przełożyć wiązkę niż dołożyć dwa kable do mojej, ponieważ będzie spory problem z przeciągnięciem właśnie dwóch kabelków przez gumową harmonijkę między drzwiami a słupkiem

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi gdzie jest różnica, że sterowanie lusterkami działa odwrotnie??
Czy w wiązkach występuje tylko ta jedna różnica??
Czy nie ma jeszcze różnicy w zamkach, znaczy się wiązka z drzwi kierowcy angielskiego idzie do drzwi kierowcy europejskiego
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 06, 2014 14:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 16:52   

To są składane elektrycznie lustra ?

Jak miałem wpiętą wiązkę do sterowania szybami z angola to miałem na odwrót podnoszenie/opuszczanie, pewnie to kwestia zamiany kabli na wtyczce.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 17:42   

Punx napisał/a:
To są składane elektrycznie lustra ?

tak
teraz zauważyłem, że nie będzie problemu z widocznością w lusterkach, ponieważ okazuję się, że można do zwykłych lusterek dołożyć mechanizm składania z lusterek w to wyposażone

[ Dodano: Pon Paź 06, 2014 17:42 ]
Punx napisał/a:
Jak miałem wpiętą wiązkę do sterowania szybami z angola to miałem na odwrót podnoszenie/opuszczanie, pewnie to kwestia zamiany kabli na wtyczce.

tyle wiem, tylko nie wiem które. U mnie podnoszenie/opuszczanie działa tak jak trzeba
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 19:18   

w kostce gdzie idą kable do włącznika lusterek musiałbyś zamienić miejscami kable na pinach 5 z 6 i 7 z 8 . powinno grać. przynajmniej tak wynika ze schematu z RAVE.

ale to na własne ryzyko.

co do reszty elektryczne składanie lusterek z tego jak widziałem ich budowę będzie mieściło się tylko w tym słupku przykręcanym do trójkącika lusterek na 4 torxy
_________________
75 Red Edition
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Paź 06, 2014 19:29   

rafalmis1 napisał/a:
gdzie jest różnica, że sterowanie lusterkami działa odwrotnie??
w podłączeniu przewodów do modułu sterowania lusterkami, różnica jest tak jak napisał longer86,
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Paź 06, 2014 19:39   

rafalmis1, tlumaczylem Ci ze elektryczne sterowanie nawet jak wepchniesz do EU lusterek to nadal będzie to samo. Ponieważ będzie nadal inny kąt nachylenia obudów. Nie wierzysz mi to zapytaj np w ArtBizar, czy innej znanej firmie ktora miała z nimi do czynienia. Niestety lusterek Elektrycznych nie da się przestawiać jak zwykłych EU/UK. Jedynie stosując odpowiedni układ elektryczny mozna by to uczynic.
Widzieć cos tam będziesz, ale szkła będą skrajnie wysunięte.

[ Dodano: Pon Paź 06, 2014 19:39 ]
Troche się angoli naprzekładało i potwierdzam ze różnica jest we wtyczce do sterowania lusterek. I kolory przy lusterku są inne, ale tu zostawiasz bez zmian.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 20:35   

Tylko nie pomyl pinów bo zamiast podgrzewania to będą Ci szkła mrozić :)

BTW a nie da się przełożyć samego mechanizmu elektrycznego składania lusterka w miejsce klasycznych sprężyn ?
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:11   Re: [R75] lusterka elektryczne

rafalmis1 napisał/a:
Kupiłem lusterka elektryczne z roku 2002 z wersji angielskiej (podobno będzie złe widać, bo nie ma możliwości zmiany EU/UK, ale chce się przekonać )

posiadam cały komplet wraz z wiązką, lecz mam małą zagadkę

Po podłączeniu związki z anglika do mojego Europejczyka panel sterowania lusterkami działa odwrotnie, tzn. lewy przycisk steruje prawym lusterkiem, a prawy przycisk steruje lewym
Na europejskiej wiązce sterowanie jest tak jak trzeba
Wiązkę EU mam na aucie i nie ściągałem tapicerki, jedynie w słupku podmieniłem wiązki. Sprawdziłem jedynie kolory kabli przy panelu do szyb i nie widzę różnicy.

Wolałbym przełożyć wiązkę niż dołożyć dwa kable do mojej, ponieważ będzie spory problem z przeciągnięciem właśnie dwóch kabelków przez gumową harmonijkę między drzwiami a słupkiem

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi gdzie jest różnica, że sterowanie lusterkami działa odwrotnie??
Czy w wiązkach występuje tylko ta jedna różnica??
Czy nie ma jeszcze różnicy w zamkach, znaczy się wiązka z drzwi kierowcy angielskiego idzie do drzwi kierowcy europejskiego


Ja chetnie odkupie te lusterka :D zostaw nie mecz sie serio :D
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:11   

odpowiem tak... oba lusterka już w momencie zakupu auta miałem angole i tak są do tej pory, choć po drobnych przeróbkach... aktualnie mam je ustawione tak że mam dobrą widoczność i regulację elektryczną we wszystkich kierunkach, jednak cała obudowa lusterka w stosunku do trójkącika na którym jest zamontowana jest przesunięta o jakieś 0,5 cm. jak ktoś wie i się przyjrzy to widać, mi natomiast to nie przeszkadza, wolę mieć ładniej ustawione szkło żeby nie było w skrajnej pozycji.

rozebrałem oba lusterka wykręciłem z obu lusterek te plastikowe cylindry w których jest sprężyna (oś obrotu lusterka) i cały mechanizm odpowiednio obrócony z prawego lusterka powędrował do lewego... bez przeróbek, natomiast ten z lewego lusterka przykręciłem w prawym lusterku... Tutaj niestety kąt ustawienia lusterka nijak nie pasował więc lutownica w dłoń, trochę rzeźby w plastiku żeby wypustki z obudowy lusterka odpowiednio się wpasowały z angielskich lusterek w 90 % mam EU. Domyślam się że nie każdego taki efekt zadowoli, ale przynajmniej szkło ładnie pasuje do obudowy
_________________
75 Red Edition
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:18   

ok wszystko fajnie ale poco wymieniać przełącznik sterowania szybami? przecież każdy przełącznik jest przygotowany do składanych lusterek... we wiązce są wszystkie kable czy niema od składania??
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:42   

AdaskoC napisał/a:
tlumaczylem Ci ze elektryczne sterowanie nawet jak wepchniesz do EU lusterek to nadal będzie to samo

wiem ze tłumaczyłeś niestety muszę się przekonać aby uwierzyć :P ten typ tak ma :mrgreen:

Punx napisał/a:
BTW a nie da się przełożyć samego mechanizmu elektrycznego składania lusterka w miejsce klasycznych sprężyn ?

da się i tak zrobiłem, nie widzę w lusterku kierowcy różnic w ustawieniu lusterka(szkła), u pasażera jeszcze nie robiłem nic

dzieju napisał/a:
Ja chetnie odkupie te lusterka zostaw nie mecz sie serio

niestety nie jesteś pierwszy :wink:

sash997 napisał/a:
ok wszystko fajnie ale poco wymieniać przełącznik sterowania szybami? przecież każdy przełącznik jest przygotowany do składanych lusterek...

rozebrałem i okazuje się ze nie

sash997 napisał/a:
we wiązce są wszystkie kable czy niema od składania??

brakuje 2 kabli do silniczka w lusterku, tylko w drzwiach brakuje, dalej już wszystko jest

u mnie tak wygląda lusterko kierowcy na elektrycznym składaniu i na ręcznym, czy to świadczy ze mam angielskie?? w takiej pozycji widzę najlepiej


_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:48   

wg mnie masz UK na 90% bo zwróc uwagę jak idzie płaszczyzna szkła a jak obudowy, obudowa jest bardziej "dogięta" w stronę drzwi tak jakby to było lusterko pasażera w UK.

Jeśli z drugiej strony masz lusterko UK to obudowa jest bardziej prostopadle do drzwi a szkło wystaje poza obrys obudowy w części dalszej od drzwi
_________________
75 Red Edition
Ostatnio zmieniony przez longer86 Pon Paź 06, 2014 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:48   

jak nie jak tak, ma miejsce na przycisk na płytce tylko samego guzika na panelu brakuje,bynajmniej w 2 przełącznikach które rozbierałem tak było
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Paź 06, 2014 21:51   

rafalmis1 napisał/a:
wiem ze tłumaczyłeś niestety muszę się przekonać aby uwierzyć ten typ tak ma


Ja też tak mam :P
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 12:59   

Cytat:
Jeśli z drugiej strony masz lusterko UK to obudowa jest bardziej prostopadle do drzwi a szkło wystaje poza obrys obudowy w części dalszej od drzwi

Z drugiej strony lusterko ładnie się chowa w obudowie, nie wystaje tak jak kierowcy

[ Dodano: Pon Paź 06, 2014 23:03 ]
sash997 napisał/a:
jak nie jak tak, ma miejsce na przycisk na płytce tylko samego guzika na panelu brakuje,bynajmniej w 2 przełącznikach które rozbierałem tak było

Zrobię Ci jutro zdjęcia i porównasz panel bez przycisku i z przyciskiem, ogólnie jest lekka różnica w elektronice

[ Dodano: Pon Paź 06, 2014 23:04 ]
Lusterko kierowcy lekko mi wibruje jak przekroczy 100-we, to jest właśnie wina tego, że wystaje czy trzeba coś odkręcić??

[ Dodano: Wto Paź 07, 2014 12:59 ]
AdaskoC, jak przestawić manualne lusterko na Europę??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 19:16   

A może ktoś próbował z innymi silniczkami np. od francuzów - w sensie czy da rade je do lusterka poliftowego w 75 dołożyć ?
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 19:49   

rafalmis1 napisał/a:
AdaskoC, jak przestawić manualne lusterko na Europę??


bez rzeźby się nie da, obudowy lusterek mają inne kąty
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Paź 07, 2014 19:56   

longer86 napisał/a:
rafalmis1 napisał/a:
AdaskoC, jak przestawić manualne lusterko na Europę??


bez rzeźby się nie da, obudowy lusterek mają inne kąty


Spokojnie się da :) Przestawiając zapadkę i zmienia się kąt nachylenia obudowy. I nie ma w tym ni grosza rzeźby :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 07, 2014 20:59   

chyba w lusterkach poliftowych takich jak w R45, albo ślepy jestem i nie widzę u siebie w przed liftach.
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Wto Paź 07, 2014 21:22   

No tak tak :) Niektóre przedlifty też miały tą możliwość chyba, nie pamietam roczniku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Lusterka elektryczne
arkads Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Mar 30, 2011 18:21
Piotrass
Brak nowych postów [R75] Lusterka elektryczne
piochu1 Rover serii 75, MG ZT 16 Sro Paź 24, 2012 18:14
mirekbuk120
Brak nowych postów [R75] Zewnętrzne lusterka elektryczne a podgrzewane
SirCarlos Rover serii 75, MG ZT 10 Sob Gru 11, 2010 17:50
Warager
Brak nowych postów [R75] Elektryczne fotele
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Paź 16, 2019 20:10
kalafior
Brak nowych postów [R75] Szyby elektryczne
gagadrago Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Maj 04, 2009 22:51
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink