Forum Klubu ROVERki.pl :: [R Diesel] Podgrzewacz stanadyne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R Diesel] Podgrzewacz stanadyne
Autor Wiadomość
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Sro Sty 02, 2013 14:37   [R Diesel] Podgrzewacz stanadyne
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Czy ktoś ma lub miał takie urządzenie zamontowane. Znalazłem jeden temat z opisem działania tzn temperatura załączania teoretycznego; gdy temp powietrza spada poniżej +10stopniC, lub temp. paliwa +2stopnieC. Podgrzewacz mam od tygodnia, co prawda minimalna temp w nocy jak dotąd była -4mrozu i po nocy nie czułem zeby sie zalączał, ani nie było poboru prądu. Może ktoś sie orientuje jak takie urządzenie zachowuje sie w praktyce; tzn kiedy powinno sie zalączyc i czy bede to czuł ręką?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 02, 2013 14:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sty 02, 2013 17:15   

a to coś w rodzaju webasto, czy tylko do podgrzewania paliwa?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 02, 2013 17:17   

sTERYD, To jest taki patyk co podgrzewa przepływane paliwo było o tym w jednym watko.

Wątpię żeby ktos takie coś miał ja mam podgrzewane paliwo na wodę. Spróbuj to na krotko podłączyć bez termostatu :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Sro Sty 02, 2013 17:26   

Tak własnie patyk do podgrzewania paliwa. Na krótko podłączałem nie przepuści prądu przez grzałkebo ma wbudowany termostat. Elektrycznie jest ok przekażnik zalącza sie po przekreceniu zapłonu, napiecie wychodzi na grzałkę z tym ze nie grzeję. Właśnie mysłaem ze moze ktoś miał do czynienia nie koniecznie w roverku. Na forum mazdy użytkownicy prawie ,że hurtowo zakładali i bardzo chwalą ale przy jakiej temperaturze w praktyce zalacza sie nie znalazłem. Gwarancje mam 2 lata, dzwoniłem do człowieka ma przetestować i prosił zebym sie wstrzymał z odsyłaniem na razie. No ale jak bedzie - 10 mrozu i sie nie włączy to na co mi taka grzałka.
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 02, 2013 19:37   

Mnie niepokoi jedno, jeżeli to ustrojstwo grzeje paliwo jak temp paliwa spadnie poniżej 2 stopni i 10 stopni na zewnątrz a ja mam pełny bak paliwa i nie jeżdzę przez weekend - to zarżnie mi toto aku?
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 02, 2013 19:50   

redcloud napisał/a:
to zarżnie mi toto aku?
Jakim cudem, skoro:
mi_sza1 napisał/a:
Elektrycznie jest ok przekażnik zalącza sie po przekreceniu zapłonu,
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Pon Sty 07, 2013 09:46   

No i dzisiaj po 2 dniach nie odpalania i nocy mroźnej pewnie z -5 moze troszkę wiecej było, zaczęła grzałka pracować. Sama grzałka jest zimna, gorący robi się kruciec wyjściowy. Nagrzewa sie w dosłownie 5 sekund. Potem powoli stygnie i tak w kółko.
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 10:17   

Doczytałem, że ta grzałka pracuje w cyklach, więc rzeczywiście tak w kółko ma pracować. I co, lepiej odpalał/chodził?
 
 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Pon Sty 07, 2013 10:52   

Odpalał i tak dobrze w najwieksze mrozy (tylko po 5 minutach gasł). Ropa to mi marzła co rok w okolicach -20(nie z CPN-u). Co rok biegałem z czajnikiem gorącej wody; polewanie filtra, wtrysków i jakos zaczynał pracowac. W czasie jazdy tez czesto zdarzało sie ze łapało rope. mam chyba dużo wody w baku i jakos nie ma kiedy wyczyścic. Dzisiaj po minucie pracował jakby był juz rzogrzany, a po przejechaniu sie na miasto tj. 5km grzałka juz nie grzała tzn rozgrzane zostało ok 25 litrów ropy i w baku.
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 11:45   

Czyli dzięki grzałce nie masz już efektu, że po 5 minutach Ci gaśnie?
 
 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Pon Sty 07, 2013 16:42   

redcloud napisał/a:
Czyli dzięki grzałce nie masz już efektu, że po 5 minutach Ci gaśnie?

Główna zaleta jest taka, że nie marznie ropa, bo jak wiadomo nie mamy w baku wstępnej pompki, ani żadnego ogrzewania filtra czy paliwa. takie mrozy to nie mrozy, ale jak bedzie więcej niż -15 mrozu to wtedy okaże sie czy było warto kupić tą grzałkę. A tutaj na wschodzie czesto około -25 mamy.
Dzisiaj w nocy ma być -10.
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Pon Sty 07, 2013 17:35   

U mnie równiez jest ogrzewac woda ,zreszta jak paliwo w miare nie chrzczone to i bez niej nie ma problemów ,a nie chciałem obciazac dodatkowo alternatora jak mozna bylo wykorzystac cos na czym nie ma praktycznie zadnych strat.
Co do twojego cuda ,nie jest złe choc niby chwilowo prawie 11A bierze w pewnej mierze układ elektryczny oczuwa jej obecnosc,w koncu podrzebny jest prad, .
A jesli cała noc bedzie auto na dworzu przy dosc sporo niskich temp i lipnym paliwie to rowniez na wiele nie zdadza sie tego typu podgrzewacze przepływowe jesli brak obiegu .
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Pon Sty 07, 2013 18:52   

kadzaf napisał/a:
Co do twojego cuda ,nie jest złe choc niby chwilowo prawie 11A bierze w pewnej mierze układ elektryczny oczuwa jej obecnosc,w koncu podrzebny jest prad, .

Tak wiem ale to nie jest tak dużo to jest tyle jak np; 2 podgrzewane siedzenia. nie mam grzanych to wykorzystam ten prąd na grzałke. Jest nakaz jezdzenia na swiatłach a one w sumie ciagna tyle samo prądu; dwie żarówki z przodu to już mamy 100W, a że mam swiatła do jazdy dziennej po 3,5 wata sztuka, to ten nadmiar też mam jakby zaoszczedzony. Takze i aku i alternator dadzą radę.
Grzałka zaczyna grzać razem ze świecami ,więc mam nadzieje ze jak nie daj Boże przyłapie mi paliwo to rozgrzaną rope pociagnie. Wszystko wyjdzie w praniu.
 
 
m1m 



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 1



Wysłany: Nie Sty 12, 2014 19:24   

Mam pytanie do użytkowników ogrzewacza Stanadyne:

Nie mam problemów z odpalaniem, ale jeżdżę głównie krótkie trasy (5-6km) i odpowiednią temperaturę uzyskuję dopiero na końcu trasy, gdy muszę już wyłączyć silnik...
Zastanawiam się, czy zastosowanie tego podgrzewacza przyspieszy nagrzewanie silnika i tym samym poprawi spalanie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 214] Jak diesel
marcelslu Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Pon Gru 02, 2013 22:14
marcelslu
Brak nowych postów [Diesel] Co to za turbosprężarka?
Gegan Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 8 Sob Paź 16, 2010 23:49
Gegan
Brak nowych postów [R all diesel] Bioester
Chester Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 72 Sro Wrz 14, 2011 15:20
plemaster
Brak nowych postów [R diesel ] PRZEPŁYWOMIERZ
maniaq Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 95 Sro Kwi 22, 2009 16:17
pgrad
Brak nowych postów [R All Di SDi Diesel 220 420 620] How-to kąt wtrysku
empe Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 51 Sob Maj 03, 2014 13:44
ziorock



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink