Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
Autor Wiadomość
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 08:54   [R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Znikło mi podświetlenie zegarów i paneli sterowania w drzwiach .
Sprawdzałem bezpieczniki i napięcie i stwierdziłem ,że w jednym gnieżdzie odpowiedzialnym za podświetlenie zegarów nie ma napięcia !( dolnym rzędzie bodajże F6)
Natomiast gdy zamykam auto , całe podświetlenie ,łącznie z zegarami jeden raz mrugnie ,to samo gdy otwieram ....

POMOCY! :roll:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 08:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 09:50   

Wyciągnij moduł świateł i zobacz czy go coś nie zalało.
Sprawdź PINy i WTYCZKĘ czy nie ma śladów korozji.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 09:57   

MaReK napisał/a:
Wyciągnij moduł świateł i zobacz czy go coś nie zalało.
Sprawdź PINy i WTYCZKĘ czy nie ma śladów korozji.

moduł LSM sprawdzony i podmieniony na inny ,taki sam efekt !
wtyczka potraktowana kontaktsprayem i lipa ...i jescze jedno ,nie wiem ,czy tak wcześniej było,że jak włączam światła to w sterowniku w dzwiach po stronie kierowcy słychać takie jakby grzechotanie ,krótkie (brrt) :mrgreen:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 16:15   

alpacino napisał/a:
Znikło mi podświetlenie zegarów i paneli sterowania w drzwiach
tylko to ? , a podświetlenie zegarka i panelu klimy i radia jest ?
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 19:21   

SeniorA napisał/a:
alpacino napisał/a:
Znikło mi podświetlenie zegarów i paneli sterowania w drzwiach
tylko to ? , a podświetlenie zegarka i panelu klimy i radia jest ?

Nooo,niestety też ,nic nie jest podświetlone,(tzn ,mam dużą navi i wyświetlacz działa ,ale cała reszta nie...)
No i jeszcze ,coś lużno lata w okolicy zegarów , jakby się coś ułamało,urwało ?,jakaś śrubka,albo plastik ?? ?!
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 20:28   

alpacino napisał/a:
Nooo,niestety też ,nic nie jest podświetlone
sprawdź popielatą kostkę łaczeniową, 20 pinową , przy prawym słupku z przodu , szczególnie pin 1.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 20:46   

SeniorA napisał/a:
alpacino napisał/a:
Nooo,niestety też ,nic nie jest podświetlone
sprawdź popielatą kostkę łaczeniową, 20 pinową , przy prawym słupku z przodu , szczególnie pin 1.

OK!...przy prawym słupku z przodu...,ale gdzie w okolicach bezpieczników ? pod schowkiem?,czy też nad deską rozdzielczą w okolicy szyby ?? ? :|
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 20:49   

alpacino napisał/a:
ale gdzie w okolicach bezpieczników ? pod schowkiem?

tak, i pin3.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 21:09   

SeniorA napisał/a:
alpacino napisał/a:
ale gdzie w okolicach bezpieczników ? pod schowkiem?

tak, i pin3.

OK1...już pędzę ... :D

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2014 21:09 ]
Z całą odpowiedzialnością muszę stwierdzić ,że żadnej popielatej wtyczki 20 pinowej ,NIE STWIERDZIŁEM !! !( w okolicach bezpieczników) być może ,będę musiał zdemontować schowek :roll: ...może gdzieś pod nim???
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 21:27   

alpacino, wtyczka może być zaizolowana, ona łaczy max 12 przewodów.Wcześniej jeszcze raz sprawdziłbym bezpieczniki , także pod maską przy silniku , a F6 czy ma napiecie na pracującym silniku.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Nie Wrz 28, 2014 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 21:44   

SeniorA napisał/a:
alpacino, wtyczka może być zaizolowana, ona łaczy max 12 przewodów.
Jeszcze raz sprawdziłbym bezpieczniki , także pod maską przy silniku.


Bezpieczniki wałkowałem z 20 razy :twisted: ok,jedynie ,jak pisałem wcześniej ,brak napięcia w gnieżdzie nr6 ,oznaczonym symbolem zegarów (na osłonie bezpieczników) ,pozostałe z symbolem zegarów w porządku
Jutro zdemontuję schowek ,może faktycznie być schowana za nim ...
dla pewności ,pod maską to który bezpiecznik?( chociaż niby wszystkie dobre)...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 22:11   

alpacino napisał/a:
Bezpieczniki wałkowałem z 20 razy
to , ok . Ale napiecie na F6 to na pracującym silniku. W komorze silnika to FL12 , ale jak silnik pracuje to on jest ok.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 23:19   

SeniorA napisał/a:
alpacino napisał/a:
Bezpieczniki wałkowałem z 20 razy
to , ok . Ale napiecie na F6 to na pracującym silniku. W komorze silnika to FL12 , ale jak silnik pracuje to on jest ok.

Dziś już nie mam siły :cool: ,ale jutro sprawdzę za schowkiem ,na razie dzięki!
Dobrej nocki!

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2014 12:34 ]
SeniorA napisał/a:
alpacino napisał/a:
Bezpieczniki wałkowałem z 20 razy
to , ok . Ale napiecie na F6 to na pracującym silniku. W komorze silnika to FL12 , ale jak silnik pracuje to on jest ok.

Witam znalazłem popielatą wtyczkę ( taka trochę bez sensu ,skoro łączy te same przewody ...,po choinę ta wtyczka ?) faktycznie była owinięta razem z grubą wiązką kabli !
Popsikałem,poczyściłem i LIPA!, a propos bezpiecznika F6 , nie mam napięcia w gnieżdzie pomimo uruchomionego silnika i bezpiecznik wydaje się taki jakiś lużny w miejscu wpięcia ...
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ...bo oszaleję :(

[ Dodano: Wto Wrz 30, 2014 23:19 ]
Witam znalazłem popielatą wtyczkę ( taka trochę bez sensu ,skoro łączy te same przewody ...,po choinę ta wtyczka ?) faktycznie była owinięta razem z grubą wiązką kabli !
Popsikałem,poczyściłem i LIPA!, a propos bezpiecznika F6 , nie mam napięcia w gnieżdzie pomimo uruchomionego silnika i bezpiecznik wydaje się taki jakiś lużny w miejscu wpięcia ...
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ...bo oszaleję :(
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Paź 01, 2014 09:38   

Na pewno w Twoim aucie nie było nigdy wody? Nie zmagał się z jakimiś przeciekami?

Co z tym F6? Masz na nim prąd czy nie masz? Nie wypaliło Ci się gniazdo pod nim?
Co z bezpiecznikami w komorze silnika? Wszystkie sprawne na 100%?

Może skorodowała Ci puszka jedna z dwóch z bezpiecznikami z tyłu? Może to problem braku masy?

Nie było żadnych wcześniej symptomów? Przypomnij sobie co robiłeś w aucie na 2 dni przed wystąpieniem usterki?

Ktoś kiedyś miał problem ze sterowaniem szyb od strony kierowcy. Zostawił uchyloną szybę, popadało na panel, dostała się tam woda i jak był podłączony to palił bezpiecznik.

Jeśli jesteś pewien w 100% diagnozy z bezpiecznikami to pewnie nie zostanie Ci nic innego jak dzwonić przewody.

Możesz wyjąć zegary swoje. Obejrzeć wtyczkę białą i sprawdzić:

- czy jest przejście pomiędzy 9 pinem a karoserią. Np. tą belką za zegarami.
- czy pomiędzy pinem 9 a pinem 1 pojawia się napięcie
- czy pomiędzy pinem 6, 7, 8 i 16 jest 12V.

Intensywnością podświetlenia steruje LSM (w nim też znajduje się potencjometr).
Wyjście z niego jest na pinie 36 lub 38 (nie pamiętam w tej chwili).

Myślę, że czeka Cię zassanie RAVE'a i prześledzenie schematów.
Albo wizyta u jakiegoś ogarniętego elektryka, który nie boi się rozwiązań rodem z BWM ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Paź 01, 2014 10:20   

MaReK napisał/a:
Na pewno w Twoim aucie nie było nigdy wody? Nie zmagał się z jakimiś przeciekami?

Co z tym F6? Masz na nim prąd czy nie masz? Nie wypaliło Ci się gniazdo pod nim?
Co z bezpiecznikami w komorze silnika? Wszystkie sprawne na 100%?

Może skorodowała Ci puszka jedna z dwóch z bezpiecznikami z tyłu? Może to problem braku masy?

Nie było żadnych wcześniej symptomów? Przypomnij sobie co robiłeś w aucie na 2 dni przed wystąpieniem usterki?

Ktoś kiedyś miał problem ze sterowaniem szyb od strony kierowcy. Zostawił uchyloną szybę, popadało na panel, dostała się tam woda i jak był podłączony to palił bezpiecznik.

Jeśli jesteś pewien w 100% diagnozy z bezpiecznikami to pewnie nie zostanie Ci nic innego jak dzwonić przewody.

Możesz wyjąć zegary swoje. Obejrzeć wtyczkę białą i sprawdzić:

- czy jest przejście pomiędzy 9 pinem a karoserią. Np. tą belką za zegarami.
- czy pomiędzy pinem 9 a pinem 1 pojawia się napięcie
- czy pomiędzy pinem 6, 7, 8 i 16 jest 12V.

Intensywnością podświetlenia steruje LSM (w nim też znajduje się potencjometr).
Wyjście z niego jest na pinie 36 lub 38 (nie pamiętam w tej chwili).

Myślę, że czeka Cię zassanie RAVE'a i prześledzenie schematów.
Albo wizyta u jakiegoś ogarniętego elektryka, który nie boi się rozwiązań rodem z BWM ;)


Witam ,a więc po kolei :
Jakiś czas temu (dość dawno ,miałem wodę po stronie pasażera ,w czasie deszczu)ale to już ogarnięte
Napięcia w F6 brak ,również na odpalonym silniku,bezpieczniki pod maską sprawne !
Czy skorodowała "puszka " ?,masz na myśli gniazdo bezpiecznika F6?...raczej nie (zdemontowałem schowek ,odkręciłem również całą tablicę bezpieczników i ogłądałem od tyłu , popsikałem kontakt sprayem,)
Co jakiś czas pojawia się problem w tylnej lampie (samoczynnie zapala się żarówka światła stopu i zaraz gaśnie ,(żarówka OK!)
Przypominam sobie,że kiedyś miałem chwilowy brak oświetlenia zegarów (z rok temu) i jednocześnie problem z żarówką w blendzie tablicy ,poprawiłem żarówkę ( nie była spalona!) i po chwili oświetlenie wróciło !(zbieg okoliczności ?? ?,) co może mieć wspólnego podświetlenie zegarów z oświetleniem tablicy???
LSM podmieniałem na inny ,i dalej to samo ,panelu sterowania po stronie kierowcy nie miałem zalanego
Czy duży jest problem z wyjęciem zegarów ?,no i co jeśli nie będzie napięcia w w\w pinach?
Pisałem też wcześniej ,że podczas zamykania i otwierania auta podświetlenie zegarów i panela w drzwiach i konsoli mruga!!!.....,więc napięcie chyba jest ?
Może to wina centralnego ?? ??,chociaż nie miałem z nim kłopotów :|
Mam dobrego elektryka i nie boi się nawet Roverka :D ,myślę ,że jednak się poddam i go odwiedzę :D
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 01, 2014 10:29   

alpacino napisał/a:
Napięcia w F6 brak


Czyżby tutaj leżał problem?
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Paź 01, 2014 10:42   

longer86 napisał/a:
alpacino napisał/a:
Napięcia w F6 brak


Czyżby tutaj leżał problem?

DOKŁADNIE !! ! brak !! !(jak pisałem również na pracującym silniku !)........ :oops:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 01, 2014 11:14   

zerknij w RAVE skąd powinno iść tam napięcie. ja dostęp do RAVE mogę mieć koło 18 chyba że ktoś Cię wcześniej poratuje
_________________
75 Red Edition
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 01, 2014 18:13   

alpacino napisał/a:

longer86 napisał/a:
alpacino napisał/a:
Napięcia w F6 brak


Czyżby tutaj leżał problem?

DOKŁADNIE ! brak !(jak pisałem również na pracującym silniku !)........
alpacino,wg. mnie jak nie ma napiecia na F6 na niepracującum i pracującym silniku to jest OK , ten bezpiecznik zasila ECU w momencie uruchamiania (sygnał ze sterownika immo ).
alpacino napisał/a:
,po choinę ta wtyczka ?
rozdziela instalację oświetlenia wewnetrznego dla europy i anglika.

[ Dodano: Sro Paź 01, 2014 12:12 ]
alpacino napisał/a:
Może to wina centralnego ?
nie wykluczone ,chodzi o współpracę LSM z BCU , przecież to nie tylko zegary nie świecą , ale cała reszta też. Wniosek z tego , że może być usterka w komunikacji linii K-bus między LSM/BCU a IPK. alpacino, czy działają światła awaryjne i sygnalizacja otwartych drzwi w II pozycji zapłonu ?.

[ Dodano: Sro Paź 01, 2014 18:10 ]
alpacino napisał/a:
znalazłem popielatą wtyczkę
tam są dwie popielate i 12 łaczeniowe , jedna z przwagą przewodów czerwono/biały , a druga z przewagą biało/czerwono/żólty ( ta jest od instalacji K-bus ), teraz widać , że tą trzebqa sprawdzć.

[ Dodano: Sro Paź 01, 2014 18:13 ]
SeniorA napisał/a:
alpacino, czy działają światła awaryjne i sygnalizacja otwartych drzwi w II pozycji zapłonu ?.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Paź 01, 2014 19:53   

SeniorA napisał/a:
alpacino,wg. mnie jak nie ma napiecia na F6 na niepracującum i pracującym silniku to jest OK , ten bezpiecznik zasila ECU w momencie uruchamiania (sygnał ze sterownika immo ).

Hmm... jesteś pewien? W MG ZT dieslu jest tam napięcie i w/g RAVE i opisu elektryki z angielskich forów internetowych on zasila zegary (IPK) ale w co go zasila, to nie wiem ;) Ja mam przedlifta i mam starsza puszkę bezpieczników (te większe) i tam zasilanie jest. Nie wiem jak polifty...

Chyba, że piszesz o F6 w kabinie, ale to chyba też nie na ecu...

alpacino napisał/a:
Czy skorodowała "puszka " ?,masz na myśli gniazdo bezpiecznika F6?...raczej nie (zdemontowałem schowek ,odkręciłem również całą tablicę bezpieczników i ogłądałem od tyłu , popsikałem kontakt sprayem,)

Mam na myśli czy od tyłu puszka nie nosi śladów korozji, której już nie pomoże żaden psikacz w stylu "kontakt" ;)

alpacino napisał/a:
Co jakiś czas pojawia się problem w tylnej lampie (samoczynnie zapala się żarówka światła stopu i zaraz gaśnie ,(żarówka OK!)

Jedna żarówka? Czy wszystkie od stopu? Jak wszystkie może to problem czujnika przy pedale. A jeśli jedna, to może jednak nie tak coś z LSMem lub jakimś zwarciem w instalacji.

alpacino napisał/a:
Przypominam sobie,że kiedyś miałem chwilowy brak oświetlenia zegarów (z rok temu) i jednocześnie problem z żarówką w blendzie tablicy ,poprawiłem żarówkę ( nie była spalona!) i po chwili oświetlenie wróciło !(zbieg okoliczności ?? ?,) co może mieć wspólnego podświetlenie zegarów z oświetleniem tablicy???

Może mieć, bo LSM i jeśli ma jakieś zwarcia może głupieć, a dalej to już może być to o czym piszę SeniorA.

alpacino napisał/a:
Czy duży jest problem z wyjęciem zegarów ?,no i co jeśli nie będzie napięcia w w\w pinach?

Łatwo się wyjmuje. Raptem 3 śrubki z łbem krzyżowym ;) Daszek na dwie śrubki i zegary do deski przykręcone na górze centralnie. Wyciąga się pierwszy raz trudno, bo tam jest klej na bokach, ale jak rozruszasz z lewej i prawej na przemian to wyjdzie bez problemu. A potem to tylko dwie wtyczki, czarna i biała. Patent z BMW więc wyciąganie dziennie proste.
Myślę, że na większości będzie zasilanie bo przecież zegary pracują - wskazówki czy np. informacyjne. Brakuje pewnie zasilania na pierwszym pinie, który jest wyjściem z LSM'a z potencjometru (ściemniacz).

alpacino napisał/a:
Pisałem też wcześniej ,że podczas zamykania i otwierania auta podświetlenie zegarów i panela w drzwiach i konsoli mruga!!!.....,więc napięcie chyba jest ?

Dlatego pisałem, że może to być problem masowy. Wtedy w grę wchodzi BCU, które może umasiać przez tę chwilę całość. Ale to tylko gdybanie ;) Sam miałem ciekawe przypadki z elektryką w przypadku niekontaktu punktu masy więc nic mnie nie zdziwi ;)

alpacino napisał/a:
Może to wina centralnego ?? ?? ,chociaż nie miałem z nim kłopotów :|
Mam dobrego elektryka i nie boi się nawet Roverka :D ,myślę ,że jednak się poddam i go odwiedzę :D

Możesz odłączyć centralny albo nawet całe BCU na chwilę. Ale nie sądzę.
Zaklep termin bo będzie ciężko tak na odległość coś poradzić.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
alpacino Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Paź 09, 2014 06:27
MaReK
Brak nowych postów [R75] Test zegarów
DominikR75 Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Cze 03, 2014 21:02
pelson91
Brak nowych postów [R75] tarcze zegarów
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lip 04, 2021 02:17
Linkoln60
Brak nowych postów [R75] test zegarów
sash997 Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Mar 26, 2009 13:01
klakierek1982
Brak nowych postów [R75] pinout zegarów
sash997 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Wrz 14, 2020 13:38
TMDexter



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink