Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MaReK
Czw Paź 09, 2014 06:27
[R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
Autor Wiadomość
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Paź 08, 2014 17:56   [R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam ,po dłuższej przerwie spowodowanej moją nieobecnością z powodów zawodowych ... :P i tak :
Kable masowe OK ( tak mi się wydaje :P )
Druga wtyczka pod schowkiem sprawdzona ,przeczyszczona i "zlana " kontaktem ,:lol: bez efektu
BCU, udało mi się odpiąć tą trochę mniejszą wtyczkę (z taką białą pomocniczą opaską do wyjmowania) tej małej z kilkoma kablami nie wyjmowałem ,no i tej całkiem dużej (ona się tak przesuwa na boki na takich nibyprowadnicach )
ale oświetlenie w kabinie i sterowanie szyb nie działało
Poczyściłem ,popsikałem i ....LIPA!
SPrawdziłem blendę oświeltenia tablicy ( też mi nie dawała spokoju ) ,wszystko OK !,połączenia,styki itd,itp...
Pozostało mi jeszcze sprawdzenie cetralnego ,tzn poodpinanie wtyczek od zamków i testy ( dobrze,że pogoda fajna :D ),no ale z tym też trochę zachody (boczki) ...to zadanie na jutro ...zpbaczymy
AAAAAA,byłbym zapomniał ....podświetlenie w lewym panelu sterowania (kierowcy) ....świecą diody od ustawiania lusterek i od blokowania tylnych szyb...tzn ,cały czas tak było
No i wczoraj rano gdy jechałem do pracy ,coś dziwnego się działo,mianowicie Zegary zaczęły się żarzyć (tzn BARDZO delikatnie mrugać) ,tak jak gdyby miały zaświecić się na dobre ,ale to tylko przez moment i KLAPA!!!!
Więc może jeszcze demontaż wskażników????
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 08, 2014 17:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 08, 2014 21:46   

sprawdziłeś ten pin 36 od modułu świateł?

przekręć kluczyk, włącz światła i na tym kablu musi być napięcie... z tego pinu idzie zasilanie na całe oświetlenie deski
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Paź 08, 2014 21:55   

longer86 napisał/a:
sprawdziłeś ten pin 36 od modułu świateł?

przekręć kluczyk, włącz światła i na tym kablu musi być napięcie... z tego pinu idzie zasilanie na całe oświetlenie deski

NIE....jakoś o tym zapomniałem !, dzięki za przypomnienie ,jutro sprawdzę.
Czyli włączyć światła, odpiąć LSM i sprawdzić napięcie ?? ?,czy sprawdzić na podpiętym ?? ??
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 08, 2014 22:07   

na podpiętym...
jeśli będzie tam napięcie to przyczyna braku podświetlenia leży pomiędzy włącznikiem a resztą urządzeń.
może coś nie styka w kostce od LSM. Bo wspominałeś wcześniej że ani pokrętła ani nic się nie podświetla

Pin 36 to czerwono biały przewód i prowadzi do kostki którą zdaje się już sprawdzałeś
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Paź 08, 2014 22:22   

longer86 napisał/a:
na podpiętym...
jeśli będzie tam napięcie to przyczyna braku podświetlenia leży pomiędzy włącznikiem a resztą urządzeń.
może coś nie styka w kostce od LSM. Bo wspominałeś wcześniej że ani pokrętła ani nic się nie podświetla

Pin 36 to czerwono biały przewód i prowadzi do kostki którą zdaje się już sprawdzałeś

Tzn ,nie podświetla się :konsola centralna (chociaż świeci ten mały znacznik koło przycisku radia ,taki niby trójkącik :lol: ) ,sterowniki w drzwiach(z wyjątkiem przycisków regulacji lusterek i blokady szyb tylnych ) ,zegarek i zegary
podświetlony jest frontpanel LSM....
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 08, 2014 22:31   

lusterka i blokada szyb tylnych to czerwone diody, i zdaje się świecą niezależnie od włacznika świateł. LSM ma podświetlony panel bo zasilanie tego też pewnie idzie bezpośrednio z LSM co za tym idzie skoro podmieniony LSM miał tę samą przypadłość to stawiam, że nie kontaktuje w złączu właśnie PIN 36 przez to nie ma podświetlania wszystkich przycisków
_________________
75 Red Edition
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Paź 08, 2014 22:55   

longer86 napisał/a:
lusterka i blokada szyb tylnych to czerwone diody, i zdaje się świecą niezależnie od włacznika świateł. LSM ma podświetlony panel bo zasilanie tego też pewnie idzie bezpośrednio z LSM co za tym idzie skoro podmieniony LSM miał tę samą przypadłość to stawiam, że nie kontaktuje w złączu właśnie PIN 36 przez to nie ma podświetlania wszystkich przycisków

OK!,dzięki jutro sprawdzę...a co jeśli nie będzie napięcia na 36?
Można je doprowadzić ,nie wiem,zrobić bypass?
Zastanawia mnie jeszcze tylko świecenie wszystkiego podczas zamykania i otwierania auta!
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 08, 2014 23:03   

jeżeli nie będzie to trzeba szukać przyczyny w LSM lub przed nim. jeśli będzie napięcie na pinie 36 to dalej trzeba sprawdzić złącze C0289 tam rozchodzi się okablowanie na oświetlenie w kabinie (20 pinowe zlącze, pod schowkiem przed pasażerem, wszystkie kable czerwono białe).
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Paź 09, 2014 06:27   

Ja się pytam kuźwa co to jest ? https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=96217

alpacino robisz już to kolejny raz. Nie chce Ci się zjechać suwakiem niżej, żeby dopisać do swojego istniejącego tematu? Po pierwsze robisz bałagan, po drugie osoby z podobnym problemem będą musiały przebijać się przez X tematów, gdzie X uzależnione będzie od Twojego wolnego czasu na zajmowanie się eliminacją usterki.

Jak nie możesz odnaleźć swojego tematu w gąszczu innych, to sobie go dodaj do ulubionych.
Ten temat zamykam. Wracaj do pierwszego.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] PODŚWIETLENIE ZEGARÓW
alpacino Rover serii 75, MG ZT 49 Nie Paź 12, 2014 01:19
alpacino
Brak nowych postów [R75] test zegarów
sash997 Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Mar 26, 2009 13:01
klakierek1982
Brak nowych postów [R75] pinout zegarów
sash997 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Wrz 14, 2020 13:38
TMDexter
Brak nowych postów [R75]Problem zegarów
ditrex Rover serii 75, MG ZT 37 Pią Maj 20, 2016 13:55
sknerko
Brak nowych postów [R75] Test zegarów
DominikR75 Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Cze 03, 2014 21:02
pelson91



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink