Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z otwarciem drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z otwarciem drzwi
Autor Wiadomość
ambro1234 



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 6



  Wysłany: Sob Sty 10, 2015 16:17   [R75] Problem z otwarciem drzwi
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam. Mój problem wygląda tak. jakiś rok temu przestały mi się otwierać drzwi pasażera. Zamykały się z pilota normalnie ale już nie chciały się otworzyć. po pewnym czasie stało się to również z drzwiami od kierowcy. przyciskiem wewnątrz auta również tylko sie zamykają ale otworzyć już ich nie otworze. wczoraj już przestały otwierać mi się drzwi z tyłu od pasażera ale najgorsze jest to że już drzwi kierowcy nie chcą sie wgl otworzyć. zawsze pociągałem raz za klamke to zamek sie otwierał i drugi raz drzwi sie otwierały. teraz jak ciągne za klamke to rygielek tylko delikatnie się wysówa i nic. złapałem go nawet kombinerkami i wyciągnąłem ale i tak nie chcą sie otworzyć. gdy tylko pusze rygielek wpada spowrotem jakby drzwi były zamknięte. dodam tylko że nie moge otwierać z kluczyka bo wkładki zamków są szmelc :c miał już ktoś taki problem? proszę o pomoc bo samochód jest mi cały czas potrzebny do dojazdów do pracy. z góry dzięki za pomoc :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 10, 2015 16:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
logusek 



Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 2



Wysłany: Sob Sty 10, 2015 17:27   

tej zimy miałam podobnie. :D z przodu od pasazera nie chciały się otworzyć. A jakiś tydzień później z tyłu :D . Tylko od kierowcy było ok na szczęcie :) . jak się cieplej zrobiło to było już w porządku. Któregoś razu miłam nawet tak, że brat zamykając drzwi ( z przodu od pasażera) nie mógł ich zamknąć bo się otwierały :D
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 10, 2015 17:48   

jak się na mrozie nie zatrzaskują to pół biedy bo czasem pomaga pociągnięcie za klamkę zewnętrzną przy zamykaniu.

Co do opisów powyżej może to być związane z powszechnym problemem w R75 czyli awarii silniczków w zamkach
_________________
75 Red Edition
 
 
ambro1234 



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Pon Sty 12, 2015 16:43   

nie ma mrozu przecież. samochód w normalny sposób jak co dzień wstawiłem do garażu i zamknąłem z pilota. a rano już sie nie otworzył. tylko drzwi tylnie za kierowcą, pasażer i za pasażerem otwierają się od środka a od kierowcy nic. w żaden sposób nie chcą sie otworzyć
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Sty 12, 2015 16:58   

jak najszybciej napraw wkładkę i wymień zamek w drzwiach kierowcy, bo nie długo nie wejdziesz do auta.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
ambro1234 



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Wto Sty 13, 2015 07:39   

właśnie chodzi o to że już nie moge otworzyć tych drzwi. niech mi ktoś napisze jak mam to zrobić. żeby wymienić musze otworzyć drzwi a one za cholere nie chcą puścić.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 13, 2015 08:23   

jak nie chcą puścić to została Ci tylko opcja rozebrania tapicerki i ręczne otwarcie zamka a więc gimnastyka... a drzwi kierowcy spróbuj kluczykiem normalnie otworzyć
_________________
75 Red Edition
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Sty 13, 2015 09:38   

longer86 napisał/a:
a drzwi kierowcy spróbuj kluczykiem normalnie otworzyć
ambro1234 napisał/a:
dodam tylko że nie moge otwierać z kluczyka bo wkładki zamków są szmelc


[ Dodano: Wto Sty 13, 2015 09:38 ]
ambro1234, spróbuj jeszcze otworzyć na odpalonym aucie albo po naładowaniu baterii
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
ambro1234 



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Sro Sty 14, 2015 09:17   

na odpalonym aucie i po naładowaniu baterii nic sie nie dzieje. może jakieś inne pomysły?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 14, 2015 09:23   

została ostatnia opcja wleźć do środka, ściągnąć tapicerkę drzwi, otworzyć ręcznie popychając śrubokrętem odpowiednie cięgno zamka, a później to już tylko wymiana zamka, albo próba naprawy
_________________
75 Red Edition
 
 
ambro1234 



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Sro Sty 14, 2015 11:52   

ale jak zciągnąć tapicerke na zamkniętych drzwiach?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 14, 2015 14:20   

siłowo i z pomysłem. :mrgreen:

odsunąć fotel na maks w tył wykręcasz śrubkę w klamce (za małą czarną zaślepką) musisz jakoś podważyć cały boczek od dołu, żeby wyskoczyły klipsy z drzwi i dalej w okolicach słupka B unosisz cały do góry, niestety nie ściągniesz go całkowicie bo jedną śrubkę zasłania deska rozdzielcza w miejscu gdzie jest kanał nawiewu na boczne szyby.

śrubka ta staje się punktem obrotu boczku. Unosisz delikatnie tak aby dało się go odrobinę odgiąć i klękając na fotelu kierowcy tyłem do kierunku jazdy jesteś w stanie wsunąć rękę w drzwi i liczyć na swoją cierpliwość i szczęście, że uda Ci się trafić w odpowiednie cięgno śrubokrętem żeby odblokować drzwi.

Zapomniałem dodać że zanim będziesz szukał tego miejsca obejrzyj dobrze zdjęcia zamków żeby wiedzieć jak to wygląda, bo przyda się po omacku ściągnąć plastikową (czarną) obudowę zamka.

Jest to jedyny znany mi sposób, zmuszony byłem tak odblokować przednie drzwi pasażera.

Ucierpiał odrobinę boczek drzwi nad głośnikiem w sensie pękł jeden punkt zgrzewania pośrodku boczku, ale można to zgrzać lutownicą lub bardziej trwały sposób nawiercić od tyłu delikatnie małym wiertłem oby nie na wylot i skręcić to na małą śrubkę z grubym gwintem dając podkładkę z gumką co ładnie przytrzyma wszystko razem i nie będzie widoczne

Powodzenia ;) mam nadzieję że masz sprawne ręce
_________________
75 Red Edition
 
 
ambro1234 



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 6



Wysłany: Czw Sty 15, 2015 11:49   

longer86 dzięki wielkie. dałem rade i nie było to wcale takie trudne.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 15, 2015 12:06   

nie ma za co, przynajmniej będzie opis dla potomnych ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
logusek 



Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 2



Wysłany: Nie Sty 25, 2015 19:30   

co do pociągnięcia za klamkę zewnętrzną przy zamykaniu to i to nie pomagalo :D jak zakmnelam drzwi przyciskiem od srodka i jak zastrzasnal dwrzi to wtedy sie zamknely. xD Na razie jest ok, zobaczymy co bd potem
 
 
trebuh75 



Dołączył: 17 Sty 2015
Posty: 21



Wysłany: Sob Sty 31, 2015 14:17   

jesli ci nie chce otwierac lub nie kiedy otwiera zamek to moze sie konczyc silniczek do otwieraniania zamka
w zamku sa dwa male silniczki od otwierania i od zamykania u mnie padly dwa od zamykania po kilku dniach poszukiwan wyczytalem gdzies ze pasuja silniczkin od opla wektry ktore mozna nabyc z calym zamkiem za 15-20 zlotych kupilem taki zamek wymienilem i jest ok
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75]Problem z otwarciem drzwi
saranof Rover serii 75, MG ZT 19 Wto Lut 13, 2018 12:06
saranof
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Problem z otwarciem prawych przednich drzwi]
szumi161 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Sty 31, 2014 23:42
MaReK
Brak nowych postów [R75] Problem z otwarciem tylniej klapy
jarekb Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Paź 19, 2009 18:31
jarekb
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Drzwi problem
Wroblo Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Gru 29, 2009 19:45
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z czujnikiem drzwi
marsjaningn Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Gru 07, 2010 10:28
solkim



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink