Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Problem z odpaleniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Problem z odpaleniem

gasnie po chwili
Autor Wiadomość
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 21:34   [R416] Problem z odpaleniem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam
Od niedawna pojawił mi się problem z rozruchem tzn nie występuje to zawsze (a to chyba najgorsza usterka) tylko czasami przeważnie przy ciepłym silniku (chociaż nie ma reguły) Kręcę rozrusznikiem załapuje dosłownie na 1sekunde i gaśnie i tak kilka razy az załapie. Wymieniłem świece kopułkę i palec, (przewody w zeszłym roku) - nic nie pomogło Co może być przyczyna - mam wrażenie ze to nie kwestia układy WN a strony elektronicznej. Gdy auto odpali jeździ bez problemu nie gaśnie, nie szarpie itd ale z rozruchem jest problem. Mam wsadzone instalacje sekwencyjna wiec zawsze odpalam na benzynie i ostatnio cos mi tez ta instalacja siada ale chyba to nie może mięć wpływu na odpalanie - czy jednak może?
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lut 28, 2011 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 21:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 00:22   

Czujnik polozenia walu?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 00:36   

sprawdź alternator... (czy nie ma przypadkiem podskoków napięcia, albo nie jest niskie-coraz ni zsze przy wzroście obrotów...) niedawno u Chermana było coś takiego, że padał regulator napięcia i też samochód odpalal tylko na sekundę... :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 09:22   

alternator chyba jest sprawny - robiłem mu remont kilka m-cy temu, poza tym usterka ta jest juz jakiś czas ( i stale sie pogłębia ze coraz ciężej odpalić auto) wiec myślę ze gdyby alternator siedział rozładowany miał bym już dawno akumulator, chociaż można dla pewności go sprawdzić. Z tym czujnikiem od wału to troche pczytalem na forum ze jest to jedna z przyczyn niemożności odpalenia - ale jak to sprawdzić i usunąć - tylko komputer w serwisie czy da sie samemu? (dodam jeszcze na marginesie ze auto nie zawsze sie tak zachowuje - czasami a właściwie częściej niz czasami odpala od pól obrotu rozrusznika - jak nowe, ale jak nie chce odpalić to kręcę kręcę i nic)
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 12:30   

Sprawdź przede wszystkim czujnik temp cieczy chłodzącej (są dwa, jeden dla wskaźnika na kokpit, a drugi dla kompa silnika, sprawdź ten drugi), czujnik temp powietrza (w kolektorze po lewej stronie siedzi) oraz ich złączki elektryczne (sygnałowe).
Profilaktycznie, sprawdź złączki wszystkich czujników silnika (położenia wału, położenia przepustnicy, sondy lambda, złączkę kompa, złączkę zestawu przekaźników silnika, itd...)

Do tego wypadałoby przejrzeć zespół przepustnicy na czystość i drożność kanalika obejściowego i na ewentualne przecieki lewego powietrza.

No i przede wszystkim - ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej oraz stan i czystość wtryskiwaczy.

Jak się regularnie pod maskę zagląda, sprawdza i czyści wszystko, co brudząc się, może mieć negatywny wpływ na działanie silnika, to nic złego dziać się nie będzie.

Zapłon w Roverkach jest iście granitowy jeśli chodzi o jego trwałość i niezawodność. Ja w swoim 12 letnim poldoroverze mam przejechane na świecach już 77 kkm (w ponad cztery lata) a przewody zapłonowe zmieniłem dopiero na wiosnę tego roku z oryginalnych, a kopułkę w zeszłym tylko dla tego, że rozwaliłem jej mocowanie przy naprawianiu HGF'a.

I pomimo tego, że namiętnie jeżdżę na gazie, NIC z podzespołów zapłonu nie uległo "szybkiemu" zużyciu z racji spalania tego jakże uroczego paliwa.
Gorzej natomiast przedstawia się sprawa z instalacją benzynową (jest po prostu dokumentnie zapchana).
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
etimark 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 178
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 14:03   

Miałem identyczny problem, odpalał na 1 s.
Ale było to spowodowane wymianą kompa.
Mam innego kompa z 416 tki i chciałem sprawdzić czy na innym będzie miał takie same osiągi.
Podmieniłem wyjmując wtyczkę z jednego i wł. do drugiego, bez zmiany kodu immo.
Może dałoby coś podłączenie do komputera w celu diagnostyki.
_________________
Tomasz 416 Lublin tel. 691508162
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 15:38   

Dziś rano auto odpalało bez problemu, natomiast teraz byłem i całkowity trup - rozrusznik kreci ale zero odzewu. Przypomniało mi sie ze niedawno wymieniałem skrzynie i koleś z warsztatu urwał jakiś kabel miedzy skrzynia a silnikiem( czy gdzieś tam) i auto zachowywało się dokładnie tak samo - rozrusznik kręcił ale bez iskry. Niestety nie wiem co to za przewód a mechanik pewnie nawet jak bym zapytał to nie będzie pamiętał, było to na pewno pod silnikiem - czy tam jest może odcięcie zapłonu od alarmu?
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 16:16   

dawidd napisał/a:
Niestety nie wiem co to za przewód a mechanik pewnie nawet jak bym zapytał to nie będzie pamięta
pewnie od czujnika położenia wału...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 17:08   

czy bez kanału da sie do niego dojść czy to nie możliwe? Może ktoś dokładnie pomoc mi w znalezienie tego czujnika - może sa jakieś fotki rysunki itp gdzie to jest?

Jeszcze tak zapytam czy gdyby ten czujnik był uszkodzony lub kabel od niego luźny to czy podczas jazdy auto mogło by np zgasnąć czy w jakiś inny sposób by się to objawiało czy ma to wpływ tylko na odpalanie?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 19:06   

dawidd napisał/a:
Jeszcze tak zapytam czy gdyby ten czujnik był uszkodzony lub kabel od niego luźny to czy podczas jazdy auto mogło by np zgasnąć

tak. jeśli komputer nie dostanie sygnalu z tego czujnika autormatycznie zakończy się działanie cewki zapłonowej...
dawidd napisał/a:
czy bez kanału da sie do niego dojść czy to nie możliwe?

da się...
połóż się na silnik i zerknij pod kolektor ssący tam gdzie silnik łączy się ze skrzynią...
co do zdjeć to polecam szukaj
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3428
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 19:13   

Czyli ten czujnik można wyeliminować bo auto ani razu nie zgasło podczas jazdy - tak samo z siebie, problem leży w takim razie gdzie indziej

[ Dodano: Sob Lis 22, 2008 19:42 ]
W faq doczytałem trochę informacji i w związku z nimi mam parę pytań
1 Chce najpierw wykręcić świece - jeśli będzie mokra od paliwa to oznacza ze paliwo dochodzi prawidłowo, zgadza sie?
2 Czy mogę trzymać ja dotykając masy silnika obudową świecy i przekręcić kluczyk - czy może taka operacja cos uszkodzić? ( i czy nie porazi mnie WN ?) Chce sprawdzić czy jest iskra - chyba ze jest jakiś poostrzy sposób ?
3 Jeżeli to będzie ok chciałem sprawdzić czujnik temperatury płyny - ale nie wiem gdzie on jest i jeśli jest sprawny to jaki opór powinien mięć?
4 Silnik krokowy - czy jeżeli on jest wadliwy to uniemożliwi on odpalenie, czy po prostu utrudni - bo w moim wypadku auto w ogole nie startuje? Gdzie silnik krokowy jest umieszczony ?

[ Dodano: Nie Lis 23, 2008 14:33 ]
Posprawdzałem i wyszło ze nie ma iskry
Sprawdzałem jakie napięcie dochodzi do cewki WN i dochodzi niecałe 11V Jeżeli do cewki WN dochodzi napięcie to czy to znaczy ze winna jest cewka? Kopułka i palec sa nowe. Jak sprawdzić czy z cewki wychodzi WN ? Paliwo dochodzi bo świece sa mokre
Proszę o pomoc
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Problem z odpaleniem
emigrant Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Sty 14, 2009 22:43
emigrant
Brak nowych postów [R416] Problem z odpaleniem
harnas13 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Mar 15, 2015 09:23
Victor1989
Brak nowych postów [R416] Problem z odpaleniem
koszele Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Wrz 19, 2012 11:26
Harry
Brak nowych postów [R416 1.6 97r] Problem z odpaleniem
Na zimnym silniku....
wieslaw61 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Wrz 22, 2009 08:55
Brt
Brak nowych postów [R416] Problem z odpaleniem roverka
mielony22 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Pią Gru 07, 2007 20:36
mielony22



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink