Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprawdzenie webasto "na krótko"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprawdzenie webasto "na krótko"
Autor Wiadomość
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 00:10   

ja jutro jadę do faceta koło Olkusza, który ma na placu kilka roverków 75 , może będą w tym jakieś diesle ze sprawnym webasto ..... chociaż jadę po kilka innych drobnych części :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 03, 2009 00:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 15:41   

Paliwo po zdjęciu wężyka z webasto nie kapie, pozatym webasto wydala z siebie tylko powietrze które zassało, nie ma zapachu ropy. Dlatego chciałbym na krótko sprawdzić tą pompkę, ale moje pytanie jak to się dokładnie robi i jak ta pompka wygląda, bo nie wiem czego mam szukać po prawej stronie auta. Na forum nic nie mogę na ten temat znaleźć...
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 16:47   

kris-tofer napisał/a:
jak ta pompka wygląda, bo nie wiem czego mam szukać po prawej stronie auta.
jest szeregowo wpięta w przewód ,po prawej stronie z przodu na dole zbiornika paliwa, w uchwycie przykręconym 2 śrubami.
http://moto.allegro.pl/it...0_cdt_inne.html
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 10:24   

Tak też myślałem ale wolałem się upewnić żeby nie rozgrzebać tego, czego nie trzeba.
Powiedzcie mi proszę jeszcze taką rzecz:
- jak sprawdzić, czy pomka cieczy działa?
- jak powinno być podłączone webasto do obiegu cieczy chłodzącej? u mnie po zakupie auta było całkowicie odłączone, jakiś mechanik podpiął mi je pod obieg cieczy górnym wlotem od webasto do przewodu w stronę ściany grodziowej czyli nagrzewnicy? a dolnym wlotem czy wylotem do rurki biegnącej do bloku silnika.
To jest dobre podłączenie? bo jak patrze na zdjęcia to w niektórych autach jest odwrotnie
 
 
 
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 16:26   

Dziadek napisał/a:
Pompkę sprawdzisz bez zaglądania pod auto-jest gdzieś o tym na Forum.Wypinasz wężyk paliwa od piecyka i podajesz + z aku na któryś pin od WTYCZKI.Chyba tak to szło.Robiłem to kilkanaście miesięcy temu,więc nie pamiętam.Z wężyka powinno kapać,bo pompka podaje paliwko kroplami


czy to chodzi o ten sam pin wtyczki szaro-zielony kabel, jeśli podamy tam + z aku to z wężyka powinno pokapać paliwo??
_________________
<Black 7 Seven>
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 11:38   

A czy "dostarczenie" do webasto paliwa strzykawką przez końcówkę na którą zakłada się wężyk doprowadzający paliwo nic tam nie popsuje? To chyba będzie najprostrzy sposób sprawdzenia świecy żarowej/czujnika płomienia? bo jak zacznie przepalać to chyba wszystko ok oprócz pompki paliwa w moim przypadku...

[ Dodano: Czw Lis 05, 2009 11:38 ]
A czy "dostarczenie" do webasto paliwa strzykawką przez końcówkę na którą zakłada się wężyk doprowadzający paliwo nic tam nie popsuje? To chyba będzie najprostrzy sposób sprawdzenia świecy żarowej/czujnika płomienia? bo jak zacznie przepalać to chyba wszystko ok oprócz pompki paliwa w moim przypadku...

[ Dodano: Czw Lis 05, 2009 11:38 ]
A czy "dostarczenie" do webasto paliwa strzykawką przez końcówkę na którą zakłada się wężyk doprowadzający paliwo nic tam nie popsuje? To chyba będzie najprostrzy sposób sprawdzenia świecy żarowej/czujnika płomienia? bo jak zacznie przepalać to chyba wszystko ok oprócz pompki paliwa w moim przypadku...
 
 
 
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Pią Lis 06, 2009 12:08   

chciałbym sie podpiąć z moim problemem z webasto. Sprawa wygląda tak: po podaniu + na szaro-zielony kabel w piecyku cos zaczyna działać , ale z wężyka doprowadzającego ropę nie leci paliwo (choć nie wiem czy powinno lecieć), i tutaj moje pytanie tak jak w powyżej u kris-tofera czy można bezpiecznie podac paliwo strzykawką??
Drugi problem jest taki: po walce z wentylatorem chłodnicy pamiętam że po zdjęciu zderzaka był tam tylko jeden czujnik temp. i to ten podający temp. na wyświetlaczu w kabinie. Jest luźna wtyczka, ale jak stwierdzić bez większego ryzyka ze ta wtyczka jest od czujnika temp webasto. Nie chciałbym tej wtyczki zewrzeć na krótko i spowodować eksplozji ;) .
_________________
<Black 7 Seven>
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 06, 2009 12:32   

Czujnik podający temperaturę na wyświetlacz umieszczony jest na zderzaku, natomiast czujnik temperatury dla webasto przykręcony jest do rurkowej chłodnicy która chyba jest od chłodzenia oleju układu wspomagania. Kostka od czujnika webasto jest czarna, prostokątna, z dwoma pinami w środku. Odchodzą od niej dwa kabelki biegnące przy zbiorniczku na płyn do spryskiwaczy. Ja webasto sprawdzam zwierając drucikiem dwa piny w tej kostce. Jeśli zewrzesz drucikiem i po uruchomieniu auta webasto zacznie działać to znaczy że jest to od tego a sam czujnik ktoś musiał Ci zajumać... Z resztą. przy grilu chłodnicy są też klaksony, może kostka o której mówisz jest od klaksonu? Innych czujników i kostek chyba tam już z przodu nie ma, chyba, że ja czegoś nie wiem albo nie mam na wyposażeniu.

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 12:32 ]
Wracając do podania na webasto ropy strzykawką to chyba nic nie powinno się stać, ale pewnie należy to robić bardzo małymi ilościami. Tak czy inaczej jutro tak zrobię i zobaczymy, czy czegoś nie popsułem :) chyba, że ktoś już tak robił i w porę mnie powstrzyma
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Lis 06, 2009 13:55   

Artur napisał/a:
nie wiem czy powinno lecieć
powinno i to z określonym przez Webasto ciśnieniem (nie wiem jakim). Co do strzykawki nie mam żadnego doświadczenia.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 06, 2009 14:00   

henryk napisał/a:
Co do strzykawki nie mam żadnego doświadczenia

ja jutro je nabędę :) Piszę o tej strzykawce bo na forum wyczytałem że ktoś deko tam wlał strzykawką i zaczęło kopcić dopuki się ropa nie wypaliła.
 
 
 
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Pią Lis 06, 2009 17:43   

kris-tofer napisał/a:
Tak czy inaczej jutro tak zrobię i zobaczymy


Jeśli sie nie obrazisz poczekam na efekt Twojego eksperymentu ze strzykawką;)

kris-tofer napisał/a:
Kostka od czujnika webasto jest czarna, prostokątna, z dwoma pinami w środku. Odchodzą od niej dwa kabelki biegnące przy zbiorniczku na płyn do spryskiwaczy.


Przyjrzałem się dokładnie tej kostce i z mojej obserwacji wynika że prawdopodobnie jest to ta kostka, ponieważ kolory kabli przy niej są identyczne jak te które wchodzą we wtyczkę od webasto. Wniosek niestety taki że nie ma czujnika :/ . Można gdzieś kupić taki czujnik, bo nie wiem czy wogóle warto mi się bawić w uruchamianie tego ustrojstwa ,bo prawdopodobnie walnieta jest pompka no i nie mam tego czujnika :( Ale jednak skoro jest to chciałbym żeby działało kwestia ile mnie to bedzie kosztować.
_________________
<Black 7 Seven>
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Pią Lis 06, 2009 18:24   

moje webasto podłączyłem na krótko ,bezpiecznik dobry, i nawet nie dychnie, - zimny trup .... chyba dam sobie z nim spokój .... chociaż wygląda jak nowe i nigdy nieużywane...nawet rura wydechowa jest czysta i nieokopcona w środku.... chyba, że je ktoś gdzieś odłączył , ale nie mam pojęcia czy to możliwe i gdzie szukać ewentualnej usterki.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lis 06, 2009 18:42   

kris-tofer napisał/a:
Wracając do podania na webasto ropy strzykawką to chyba nic nie powinno się stać, ale pewnie należy to robić bardzo małymi ilościami.


pompka ma określoną wydajność ; przy uruchamianiu 0.15 l/h ( 2.5 cm3/min ), praca ciągła 0.3 l/h i praca na full - 0.61 l/h.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Pią Lis 06, 2009 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorotamax1 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 180
Skąd: GDAŃSK \ CZECHY

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 06, 2009 18:44   

Ja dałem ropke do komory spalania strzykawką i ruszyło ale jak zasługo dajesz prąd bezpośrednio to spalisz sterownik mi padł . ja tak zrobiłem i wszystko oszalało.Wlałem do komory 100 g ropy.
_________________
R.R.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lis 06, 2009 19:38   

dorotamax1 napisał/a:
jak zasługo dajesz prąd bezpośrednio to spalisz sterownik
czujnik/sterownik wyłącza FBH, jak obudowa nagrzewnicy osiągnie temp 65 st.C.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2009 09:40   

Artur, czujnik na pewno można kupić od jakiegoś gościa handlującego angola na części, ale ja bym na Twoim miejscu narazie uruchomił webasto, bo jak zrezygnujesz z tego bo np koszty przerosną chęci to to po co kupować ten czujnik..

Dziś sprawdzę jak wyjdzie z tą strzykawką i napiszę w niedzielę.
SeniorA napisał/a:
dorotamax1 napisał/a:
jak zasługo dajesz prąd bezpośrednio to spalisz sterownik
czujnik/sterownik wyłącza FBH, jak obudowa nagrzewnicy osiągnie temp 65 st.C.

as można z polskiego na nasze? :) nie mogę zakumać o co chodziło dorotamax1, ale Ty SeniorA, mógłbyś mi tgo jakoś wyjaśnić? czy jak podam złą dawkę do puszczę z dymem elektronikę webasta???
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 09:54   

kris-tofer napisał/a:
nie mogę zakumać o co chodziło dorotamax1, ale Ty SeniorA, mógłbyś mi tgo jakoś wyjaśnić?
chodzi o to,że zastępując czujnik, zwieraniem przewodów,albo dając napięcie bezpośrednio , nie kontroluje się temperatury i czasu działania nagrzewnicy FBH , co w konsekwancji może prowadzić do usterki lub zniszczenia sterownika. Wniosek z tego taki , że jak chcesz sprawdzić webasto tą metodą ,to uruchom go na chwilę.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2009 09:59   

A no spoko, dzięki za wyjaśnienie, wiadomo, że nie można zbyt długo tak go grzać.
Powiedz mi jeszcze proszę jak sprawdzić pompkę cieczy w webasto i jak powinno być podłączone do obiegu cieczy chłodzącej? Ja mam górnym wlotem w stronę nagrzewnicy a dolnym wlotem w stronę bloku silnika
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 11:54   

kris-tofer napisał/a:
jak powinno być podłączone do obiegu cieczy chłodzącej?
ciecz powinna wchodzić dołem a wyjście górą.
kris-tofer napisał/a:
jeszcze proszę jak sprawdzić pompkę cieczy w webasto
moim zdaniem,wypiąć przewody i podać napiecię.Mimo,że będzie pracowała, może nie podawć paliwa bo np. ma niedrożny wewtrzny filtr paliwa , albo wewnętrzną nieszczelność i paliwo wraca zaworem zwrotnym.

[ Dodano: Sob Lis 07, 2009 11:54 ]
pompka jest urzędzeniem elektromagnetycznym , tłok porusza się w otoczeniu cewki ze stałą wydajnością 0.06 cm3/Hz ( 1 cykl na sekundę ).Filtr wewnetrzny jest na wejściu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 19:44   

SeniorA, chodzi chyba o pomkę "wody" w webasto. Sprawdzałem na zdemontowanym webasto podłączając napięcie bezpośrednio na pompkę - na sucho to wszystko jedno, w którą stronę zakręci.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Lis 18, 2010 02:43
kasjopea
Brak nowych postów [R75] - "skrzypi" przy ruszaniu, drga powyżej 150k
R75 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Paź 24, 2014 19:25
R75
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75 1.8] POMOCY "NOWY" - znika płyn z chłodn
smut_89 Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Paź 04, 2013 21:57
apples
Brak nowych postów [R75] "Wyciek" w otworze śruby mocującej osłonę si
wellman Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Sie 28, 2014 20:07
Pieta
Brak nowych postów [R75] Zgrzyt przy skrecie, "plywanie" i skrecona k
bochas Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lis 20, 2016 23:30
bochas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink