Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprawdzenie webasto "na krótko"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprawdzenie webasto "na krótko"
Autor Wiadomość
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 20:18   

henryk, Dzieki, że zwróciłeś uwagę, bo zasugerowałem się wcześniejszymi postami i pytaniami o pompę paliwa. Z pytania wynika , że chodzi o pompę obiegową w samym webasto . Przepraszam. Oczywiście druga część poprzedniego mojego postu, jest o pompce paliwa a nie o obiegowej.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 07, 2009 20:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dorotamax1 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 180
Skąd: GDAŃSK \ CZECHY

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2009 22:30   

Koledzy a co myślicie o kupnie we basta od bmw e 46 lub vw jak oglądałem je są takie same jak nasze i są tańsze .?
_________________
R.R.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 16:27   

Po sobotnich testach sprawa ma się następująco:
1. Po wpuszczeniu ropy strzykawką webasto działa - przepala ropę, nie dymi prawie wogóle, wydala z siebie trochę tylko dymu i gorące powietrze - spaliny
2. Pompka paliwa po podłączeniu do akumulatora strzyknie raz (tzn że ogólnie działa, nie wiadomo czy sprawne ma elektrozaworki ale o tym potem)
3. pompka paliwa w układzie, tzn podłączona pod wężyki od paliwa i elektrykę nie daje znaku życia

Myślę, że brak oznak życia pompki w układzie jest winą elektroniki webasto. Jestem już umówiony z gościem od elektroniki na piątek i będziemy coś działać. Tu mam prośbę, jeśli ktoś ma schematy elektroniki webasto to bardzo bym prosił
4. pompki cieczy nie sprawdzałem jeszcze

SeniorA, Górny wąż od cieczy chłodzącej od webasto to wlot czy wylot? jak już pisałem górny wąż podączony u mnie jest w kierunku nagrzewnicy, a od pompki cieczy w stronę bloku silnika.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lis 08, 2009 16:51   

kris-tofer napisał/a:
SeniorA, Górny wąż od cieczy chłodzącej od webasto to wlot czy wylot

wylot. Wlot jest nisko, bo nad nim jest pompa obiegowa
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dorotamax1 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 180
Skąd: GDAŃSK \ CZECHY

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 16:54   

witam mam pytanko mogę kupić weba sto o nr.98570A . I nie wiem czy to jest dedykowane,R 75. NR.FAB 1B228533. Thermo top z\c. Mam pytanko od dołu wtyczki 6 pin jest ponumerowana pod 6,mam brązowy kabel, pod 1 jest szaro, ziel , 2 czer,bial jest napięcie +12v, tak ma być ? i do jakiego weba sto jest to podłączenie ,i jeszcze jedno miałem problem z kontrolkami jak odciąłem czer bialy kabel od weba sto do wszystko wróciło do normy wszystko działa. co to morze być i czy to jest do naprawienia jak myślicie.i jeszce jedno czy ta pompa webasto będzie pasować do R75,http://www.aukro.cz/item812818259_palivove_cerpadlo_webasto_12_v.html
_________________
R.R.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 09:21   

Po wstępnej walce z moim webasto doszedłem do wniosku, że coś jest w elektronice nie tak, otóż brak wysterowania pompki powoduje jej dezaktywację.
Nie sądzę też, żeby elektronika wyłączała pompkę paliwa w momencie złego odczytania temperatury świecy żarowej, bo niby jak i którędy ma odczytać tą temperaturę, skoro do świecy żarowej odchodzą tylko dwa kable odpowiadające za podanie zasilania na świecę, a brak jest trzeciego kabla jak np. z sondą lambda. Wiem, że Marian_K pisał o wyłączaniu się pompki paliwa gdy jest zła temperatura świecy żarowej, ale moim zdaniem nie trzyma się to kupy. Dlatego proszę też o opinie w tej sprawie, co wy o tym myślicie.
 
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Pon Lis 23, 2009 11:51   

dorotamax1
szaro zielony-ponizej 5 stopni C jest na nim +12V,
brazowo bialy - do pompki paliwa
a czerwono bialy - z opisow wtyczek webasta na jego stronie opisane jest ze to jest
pin diagnostyczny czyli maksymalnie +5 powinno byc i to wiesz
w binarnym(jest nie ma)
ale co ciekawe przez zlacze obd u mnie nie dalo sie polaczyc z webastem a mialem
identyczna sytuacje jak ty tzn na czerwono bialym mialem +12V i tez go obcialem dla
bezpieczenstwa;]
jestem ciekaw czy inni na tym pinie(czerwono bialym) maja napiecie czy nie, czy poprostu u nas cos jest nie tak
ps. u mnie wszystkie elementy na krotko dzialaja a w praktyce pompka nie podaje paliwa;[
to juz 2 webasto kupione i ten sam objaw;[
pozdrawiam
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Lis 23, 2009 13:33   

kris-tofer napisał/a:
którędy ma odczytać tą temperaturę, skoro do świecy żarowej odchodzą tylko dwa kable odpowiadające za podanie zasilania na świecę, a brak jest trzeciego kabla jak np. z sondą lambda.

I ja też mam takie spostrzeżenia.Kiedy rozbierałem swój piecyk do czyszczenia spodziewałem się trzech,albo czterech przewodów.No chyba,że prąd chodzi po tych dwóch przewodach w obydwie strony na przemian,ale to nie miałoby sensu-po kiego grzyba takie utrudnienia?
Aż mnie korci,żeby kupić drugi piec i po kolei przekładać elektronikę i świeczkę.Ciekawe co w końcu jest zepsute.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 15:53   

Dziadek napisał/a:
No chyba,że prąd chodzi po tych dwóch przewodach w obydwie strony na przemian,ale to nie miałoby sensu-po kiego grzyba takie utrudnienia?

nie ma takiej możliwości, ze ścieżek na elektronice i sprawdzeniu wszystkich układów pod złączkę do świecy żarowej wynikałoby, że podawane jest tylko napięcie, a sama świeca żarowa ma się nijak do sterowania pompką paliwa. I tu jest cały pies pogrzebany bo gdzieś musi być sterowanie pompką paliwa tak, żeby chodziła ona w sposób impulsowy. I jak się przypuszcza jest ono na elektronice. Teraz gdy wiem, że elektronika nie steruje pompką muszę poczekać aż mój elektronik dojdzie które układy na elektronice odpowiadają za wysterowanie pompki i które wymienić.

To co opisałem to są spostrzeżenia moje i mojego elektronika który ma nie małe doświadczenie w dziedzinie nie tylko telewizorów ale naprawiał też elektroniki od webasta ciężarówek z powodzeniem. W sumie dobrze byłoby gdyby Marian_K też wypowiedział się na ten temat bo chyba on ma największe doświadczenie :)
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Pon Lis 23, 2009 21:03   

Obawiam się, że z naprawą elektroniki (sterownika) Webasto nie poradzicie sobie :sad:
Walczyłem sporo z tym tematem, aż uświadomiono mi, że tylko nowy sterownik (wraz z komorą spalania) załatwi temat. Tak też się stało - kupiłem proponowaną część zamienną i działa tak jak w książce pisze. Producent (Hella) elektroniki dobrze zabezpieczył swoje dzieło i nawet autoryzowanym serwisom nie podał schematów ideowych :/ . Poznałem kilku ludzi, którzy z zapałem wzięli się za naprawę sterownika i poddali się - smutne to ale prawdziwe.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 22:23   

W takim razie ja czekam na efekt pracy mojego elektronika, uparty jest i jeśli uda mu się to naprawić to chyba go polubię :) (gościu strasznie marudny) Efektem jego tygodniowej pracy nad moją elektroniką (którą miał w rękach pewnie z 5minut) jest wstępny plan tej elektroniki rozrysowany na świeżo pomalowanej ścianie pokoju :)

Ale jeśli mu się nie uda to pozostaje mi zakup na Ebayu używanej elektroniki pod mój nietypowy typ webasta za jedyne 51euro :roll:
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Wto Lis 24, 2009 20:03   

Jeśli tylko kupisz sprawny, to uważam, że nie jest to drogo :)
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
dorotamax1 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 180
Skąd: GDAŃSK \ CZECHY

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 24, 2009 20:45   

Edward 25 jak można wiedzieć jaka cena była sterownika analogowego i gdzie go można dostać .koledzy chce kopić cały piecyk na co mam uwarz ac żeby nie kupić trupa.
_________________
R.R.
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



  Wysłany: Sro Lis 25, 2009 16:45   

kris-tofer , ja mam taki sam typ webasta , jak Ty .... tzn. że mamy jakieś nietypowe ?? ? ... podłączyłem 12v pod ten kabelek szarozielony i nawet nic nie zaszmera :/
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 17:36   

dorotamax1 napisał/a:
jak można wiedzieć jaka cena była sterownika analogowego

samego sterownika nie kupisz, ponieważ występuje on jako część zamienna wraz z komorą spalania - tak już jest i niczego nie zmienimy. Podobno chodzi o to, że producent zabezpiecza szczelność i przewodnictwo cieplne tych 2 podzespołów i dlatego oferuje jako jedną nierozłączną cześć zamienną.
Ja osobiście kupiłem cały piecyk używany i z tydzień "chodził" i padł, zapłaciłem frycowe i więcej tego w przypadku Webasto nie zrobię :)
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 18:10   

a może ktoś chce się zająć diagnostyką webasta ?? ? .... to podaję link do interface diagnostyczny http://www.allegro.pl/ite...do_webasto.html
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 20:50   

Panowie mam znowu pytanie. Ponieważ mój post został zamknięty pisze tu. Dziś u mnie było 4,5 stopnia. Teoretycznie powinno się załączyć webasto. Myślałem że silnik nagrzeje się szybciej ale niestety dojechałem do pracy 5km i miałem połowę prawidłowej temp. silnika. Czyżby nie działało?? Jak to sprawdzić też, czy wystarczy że dotknę po jakimś czasie chodzenia silnika tej rurki od webasto i jak bedzie ciepła to ok? I jeszcze jedno wiele razy słyszałem i to nawet jak było dużo cieplej po wyłączeniu silnika jakies śmieszne dźwięki z nawiewu jakby coś kończyło pracę albo co. Czy to praca webasto? Ale przy temp. np. 20 stopni chyb anie?
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 23:32   

markozalko, przeczytaj post od początku, a dowiesz się wszystkiego :>
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Wrz 24, 2010 09:56   

markozalko, czytaj Webasto http://forum.roverki.eu/v...p=494750#494750 :wink:
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Paź 07, 2010 13:06   

Sory koledzy ale czytając te posty o webasto nie znalazłem tej odpowiedzi. Ranki teraz sa zimne w okolicy 0 stopni i auto nie nagrzewa mi się wcale szybciej. Dziś sprawdziłem po przejechaniu 5km to webasto było ciepłe ale rurka od niego zimna. Czyli webasto nie działa?? Proszę o odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Lis 18, 2010 02:43
kasjopea
Brak nowych postów [R75] - "skrzypi" przy ruszaniu, drga powyżej 150k
R75 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Paź 24, 2014 19:25
R75
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75 1.8] POMOCY "NOWY" - znika płyn z chłodn
smut_89 Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Paź 04, 2013 21:57
apples
Brak nowych postów [R75] "Wyciek" w otworze śruby mocującej osłonę si
wellman Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Sie 28, 2014 20:07
Pieta
Brak nowych postów [R75] Zgrzyt przy skrecie, "plywanie" i skrecona k
bochas Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lis 20, 2016 23:30
bochas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink