Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] Gniezno - proszę o ocenę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] Gniezno - proszę o ocenę
Autor Wiadomość
stormbtl 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 10:40   [Rover 75] Gniezno - proszę o ocenę

Witam,
przyszła pora na zakup własnego R75. Ostatnio znalazłem człowieka z Gniezna, który sprowadza Rovery. Aktualnie ma ich 4, chwilę temu sprzedał innego V6 2.5. Wszystko wygląda pięknie, tylko cena podejrzanie niska. Dzwoniłem, gość bardzo nierozmowny, nie ma żadnych papierów potwierdzających przebieg, naprawy itp. Nie wie też kiedy cokolwiek było robione, ale mówi, że wszystko działa. Ktoś miał do czynienia z tym człowiekiem? Co o tym sądzicie?

http://otomoto.pl/oferta/...html#ea3a0fbba3

http://otomoto.pl/oferta/...k-ID6yfacw.html

Dzięki za pomoc, pozdrawiam!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 17, 2015 10:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 10:54   

stormbtl napisał/a:
Ktoś miał do czynienia z tym człowiekiem?
Ja miałem kupiłem u niego takiego jak ten drugi tyle ze w innym kolorze i bez szyberdachu.
Gość doskonale ogarnia rovera i trzeba sie dobrze przyglądać bo potrafi zamaskować buble idealnie albo tak zagada że nie zwrócisz uwagi. w tym drugim już widzę tak jak w tym co kupiliśmy fotel kierowcy jest przegięty czyli szukać pozostałości po wystrzale poduszki bocznej/kurtyny lub przegięty jest od ciężkiego kierowcy. Ja osobiście celowałbym w ten ciemniejszy na 18" felgach. Aha jak będzie gadał że rozrząd robił to raczej ściemnia.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
stormbtl 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 11:08   

Dzięki za odpowiedź. O rozrząd pytałem, w przypadku obu odpowiedź ta sama, nie wie kiedy było coś robione, podobnie olej w skrzyni. Obydwa przywiezione do Polski na lawecie, boję się że nie dojadę te 350km. Jak się sprawdza Twój egzemplarz? Nie ujawniły się żadne problemy? Boję się też o skrzynię. Z racji niskiej ceny mam podejrzenia, że gość kręci z opłatami lub poskładany jest jak klocki LEGO. W końcu w Niemczech taki egzemplarz kosztowałby 1500 - 2000 EUR, a gdzie jeszcze opłaty? A może sprawa wygląda tak, że np. czas wymienić rozrząd, który tam może kosztować dużo (wymieniony w 2009r. - 3500EUR - widziałem na fakturze jednego, oglądanego ostatnio egzemplarza) i Niemcy się ich pozbywają?
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 17, 2015 11:12   

stormbtl w niemczech taki egzemplarz kosztowałby ponad 3 tyś euro :)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
stormbtl 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 11:14   

prebenny napisał/a:
stormbtl w niemczech taki egzemplarz kosztowałby ponad 3 tyś euro :)


Zaniżyłem jak mogłem, fakt trochę za bardzo :)
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 12:24   

Nasz sprawuje się bardzo dobrze, jedynie rzeczy eksploatacyjne się zużyły. raczej dojedziesz 350km bez kłopotu, on sprowadza auta raczej sprawne, bez jakichś mega bubli ale chce zawsze spisywać umowę na niskie pieniądze i w razie zwrotu auta dostaniesz kwotę z umowy. nasz był wystawiony za 12000 wytargowaliśmy na 9000 ale już był zarejestrowany w Polsce. Na umowie chciał wpisywać 4000 ale się uparliśmy i wpisał chyba 8600 czy jakoś blisko tego. Te ceny jakieś mega niskie nie są to raczej normalna cena jest.
stormbtl napisał/a:
Obydwa przywiezione do Polski na lawecie
On tylko na lawecie wozi bo jak z nim gadałem to mówił, że jeździ zwykle po 3-5 szt, które mu ktoś tam wyszukuje i przytrzymuje dla niego.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
stormbtl 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 12:36   

To mi już sporo sprawę rozjaśnia. Dobrze, że aktualnie ma dwa interesujące mnie egzemplarze, to będę miał okazję obydwa obadać. Jeśli transakcja dojedzie do skutku, na pewno się pochwalę, jeśli nie, też. Dzięki.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 12:40   

Pewnie ma więcej tylko nie wszystkie wystawione jak ja kupowałem to wystawione miał 2 a na sprzedaż 6
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
stormbtl 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 16:08   

Zastanawia mnie dlaczego ten czarny nie ma oznaczeń silnika na przednich drzwiach. Z tego co wiem, to zlikwidowali je 21 czerwca 2001 roku, po zmianie blendy i usunięciu logo z tylnych drzwi i zagłówków, więc i to byłoby widoczne. Łatwo jest je zgubić? :wink:
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 17, 2015 16:16   

Raczej nie wyobrażam sobie 'zgubienia' czegokolwiek z karoserii :P

Albo wymieniony element, albo malowany (lakiernicy raczej się nie bawią w przyklejanie/odklejanie, bo potem są narzekania a to nierówno, a tu odstaje). Albo tak powinno być :P
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Gru 17, 2015 19:49   

sknerko napisał/a:
ale chce zawsze spisywać umowę na niskie pieniądze i w razie zwrotu auta dostaniesz kwotę z umowy


Wystarczą świadkowie i sprawa przez sąd. Wtedy w razie zwrotu dostaniesz pełną kwotę :) Przerabiane nie raz :)

I może też chcieć niską kwotę(blisko tej na którą oclił auto) by US nie przywalił mu podatku.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Gru 18, 2015 08:33   

AdaskoC napisał/a:
I może też chcieć niską kwotę(blisko tej na którą oclił auto) by US nie przywalił mu podatku.
Dokładnie z tego powodu i się z tym nie kryje.

[ Dodano: Pią Gru 18, 2015 08:33 ]
stormbtl napisał/a:
Zastanawia mnie dlaczego ten czarny nie ma oznaczeń silnika na przednich drzwiach.
pisałem że wygląda mi że poduszka boczna strzeliła więc może że drzwi w całości przełożyli z młodszego ale czujnik lakieru prawdę ci powie
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sob Gru 19, 2015 23:00   

zauważyłem w tych jego ofertach (bo czasami zerkam), ze praktyczne każdy ma idealną kierownicę bez przetrać i innych pomimo przebiegu czasami ~200tys hmmm

telefonicznie ciężko się rozmawia, najczęściej odpowiedz - nie wiem, chyba że faktyczne tak jest.... większości z tych aut ma tylko jeden kluczyk, też ciekawe jaki jest powód
Ostatnio zmieniony przez R75 Nie Gru 20, 2015 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
manuel 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 213



Wysłany: Sob Gru 19, 2015 23:10   

R75 napisał/a:
większości z tych aut ma tylko jedne kluczyk, też ciekawe jaki jest powód


Oj już nie przesadzajcie. Ja sprzedaje 4 letnie auta poleasingowe i połowa z nich ma jeden kluczyk...
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Nie Gru 20, 2015 13:39   

chodziło mi raczej o dodatkowe koszty z tym związane, a te nie są niskie, sam fakt ze jeden kluczyk tez może świadczyć o pochodzeniu samochodu
 
 
stormbtl 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9



Wysłany: Wto Gru 22, 2015 11:32   

Witam, byłem obejrzeć tego niebieskiego, ale nie zdecydowałem się. Poza sprzedającym, który nie robi najlepszego wrażenia, samochód miał możliwie najlepiej zamaskowany swój wiek/przebieg, który (porównując do innych widzianych przeze mnie egzemplarzy) mógł być ukręcony, strzelam, nawet o 100tys, będąc świadomym, że każdy samochód w środku zużywa się inaczej. Kierownica świeżo malowana, widoczne mocne wżery na górnej lewej jej części. Finisz lakieru – mat, co jeszcze bardziej podkreśla ten zabieg. Boczek oparcia fotela kierowcy, nieumiejętnie pokolorowany w miejscach pęknięć (niewidoczne na zdjęciach) farbą o innym odcieniu. Cała tapicerka, deska, konsola, przełączniki umazane jakimś błyszczącym, tłustym specyfikiem, którego mocny zapach przyprawiał o mdłości, jeszcze więcej tego zapachu wydobyło się po włączeniu nawiewu. To środek, a z zewnątrz podejrzanie wyglądał prawy tylny bok. Tylne drzwi dziwnie się zamykały, klamka kiepsko działała, tylna lampa odstawała, a ostry róg górnej płaszczyzny bagażnika ocierał przy zamykaniu (trochę korozji), czyli chyba zawiasy klapy skrzywione. Zderzak tylny lekko uszkodzony, chromy jakby odginane, lakier popękany w kilku miejscach. Nie działało sterowanie oparciem kierowcy (silniczek działał podczas przywoływania ustawień z pamięci), trzy przełączniki w kierownicy, sterujące radiem, nie działały, nie działały też diody informujące o wybranej opcji przy dźwigni zmiany biegów. Silnik jakby troszkę szarpał na postoju. No i nie było możliwości sprawdzenia, czy skrzynia wrzuca wszystkie biegi i jak auto zachowuje się przy większej prędkości. Nie było ubezpieczenia, więc zostały małe dróżki i max 3 bieg. Co więcej gość najpierw mówił, że nim nie jeździł, a potem, że jechał na 4 biegu. Ryzyko, które istnieje zawsze podczas kupna używanego samochodu, w tym przypadku oceniłem na zbyt duże. Miał dwa kluczyki i trzech właścicieli. Wiem, że samochód ma 15 lat, a gość nie prowadzi salonu Rovera, po prostu wypisałem wszystkie wady które udało mi się zaobserwować, bo zalety są bardzo dobrze widoczne na zdjęciach. Nie twierdzę, że nie warto kupować tego samochodu, po prostu do mnie nie przemówił i zbyt duże ryzyko. Zdaję sobie sprawę jakie są opłaty w przypadku 2.5l, więc cena kusi. Być może ktoś, kto go kupi będzie bardzo zadowolony, ja szukam dalej.
Ciekawa jest jedna rzecz, jedenasta litera VINu to M – fabryka w Cowley, a progi miał w kolorze nadwozia, co świadczy o Longbridge. Nie powinny być czarne? Jak z nimi było? Były czarne malowane, czarne plastiki i w kolorze nadwozia? A może wersja z wnętrzem Personal Line była inaczej wykańczana?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 12:37   

jeżeli z VIN wynika rok modelowy 2002, to powinny być w kolor nadwozia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
stormbtl 



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9



Wysłany: Wto Gru 22, 2015 14:18   

VIN mówi rok modelowy 2000, a komputer datę produkcji 11 tydzień roku 2000.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Gru 22, 2015 15:56   

stormbtl napisał/a:
nie działały też diody informujące o wybranej opcji przy dźwigni zmiany biegów.
bo tam nie ma żadnych diod, wyświetla ci w zegarach
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 16:53   

sknerko napisał/a:
stormbtl napisał/a:
nie działały też diody informujące o wybranej opcji przy dźwigni zmiany biegów.
bo tam nie ma żadnych diod, wyświetla ci w zegarach

Ja akurat mam sygnalizację zarówno przy skrzyni biegów, jak i w zegarach...
Mówię o takiej czerwonej "kropce", która pojawia się przy wybranej opcji skrzyni automatycznej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód - Gniezno
szuwi Chcę kupić ROVERka 15 Czw Wrz 27, 2012 10:21
szuwi
Brak nowych postów [Rover 25] Proszę o ocenę
lasher Chcę kupić ROVERka 3 Czw Lip 01, 2010 13:59
Krzysi3k
Brak nowych postów [Rover 75] Proszę o ocenę
amman Chcę kupić ROVERka 0 Nie Sie 14, 2016 19:45
amman
Brak nowych postów Proszę o ocene Rover 200 SDi
michfra88 Chcę kupić ROVERka 4 Czw Maj 06, 2010 08:59
Pluum



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink