Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Słabo działająca klimatyzacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Słabo działająca klimatyzacja
Autor Wiadomość
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 07:26   

No właśnie skiba u mnie sprawdzanie kontrastem i UV nie przynosi spodziewanych efektów - nic nie widać.
Mam dostęp do maszyny do spuszczania i napełniania czynnika, więc jak co sobie spuszcze i napełnie za pięniądze niższe niż 200 zł jakie wszystcy chcą.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 20, 2008 07:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Desper 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 73
Skąd: Trójmiasto i Hel



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 13:06   

Wydaje się że w kwestii warsztatów od klimy masz już niezłe doświadczenie :wink:
Możesz polecić jakiś w Trójmieście z fachowcami, którzy wiedzą co robią? :wink:
W ogóle trafiłeś na takowy?

Pozdr.
Radek
_________________
Pozdr.
Radek
 
 
 
mmaniek 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 132
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 19:40   

"soboc" pisałeś, że podejrzewasz zaworki, to miejsce będzie zawsze trochę świeciło, ze względu na podłączanie. Zastosuj więc najstarszą na świecie metodę, napełnij układ czynnikiem lub azotem (zależy do czego masz dostęp) i sprawdź zaworki gęstymi mydlinami - tylko koniecznie w układzie musi być ciśnienie - jeśli pojawią się bańki masz sprawę jasną. Jeśli kontrole będziesz robił na czynniku chłodn. to zawór wysokiego ciśnienia sprawdzaj na pracującym układzie a niskiego na wyłączonym. Powodzenia.
_________________
Wszystko dla ludzi, byle z głową. ;-)
 
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 22:28   

Wlasnie te miejsce nie bardzo tez chcialo swiecic :) , na mydlo raczej juz za późno bo ilosc czynnika mi juz spadla (pozatym pomysl dobry) ale jestem pewny ze cos tym ucieka bo jak pisalem wsiadam w auto jade z gdyni do gdanska z wlaczona klima (jakas 1h jazdy), zatrzymuje sie pod domem odkrecam zaslepke zaworu L a tam psssyk jak na reklamie pepsi :) (H nie ruszalem bo ciezko mi tam lape wsadzic, bo mam gaz) i tak 3 razy (1 raz na warsztacie przypadkiem jak szukalismy wycieku, przez przypadek sie ruszylo oslone zaworu i psssyk). Wiec zaworki napewno pojda do wymiany.
 
 
Jusci 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 58
Skąd: Zamość



Wysłany: Sro Maj 21, 2008 22:57   

RafałG napisał/a:
sprawdzą chłodnicę klimy i podłączenie krućców do niej bardzo często one są nieszczelne jest tam oring który się przeciera patent z racji tego że trudno dobrać taki sam należy założyć dwa we wgłąbienie


Jakie oringi trzeba tam wsadzić?

U mnie też jest nieszczelność. Zauważyłem zapocone olejem króćce przy chłodnicy. Podejrzewam, że tam właśnie może być nieszczelnie.
_________________
Pozdro!
 
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Maj 24, 2008 21:42   

U mnie też były zapocone, ale po wyczyszczeniu nie widać by nadal się pociło ( jak patrzyłem 3 dni temu) .
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 23:25   

A ja mam pytanie w podobnej tematyce. Po wciśnięciu przycisku A/C - dosłownie nic się nie dzieje - wcześniej po włączeniu klimy obroty silnika się podnosiły i włączał się wiatrak na chłodnicy, obecnie zero reakcji. posprawdzałem co mogłem z połączeń elektrycznych i wychodzi mi że to MEMS nie włącza lub coś takiego jak "TRINARY" (nie mam pojęcie co to)

Czy jeżeli w układzie jest całkowity brak czynnika to klima się nie włącza?
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 23:44   

Marrkus napisał/a:
Czy jeżeli w układzie jest całkowity brak czynnika to klima się nie włącza?

Tak być powinno przynajmniej. Nawet jak jest go za mało, to też nie powinno załączyć :P
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 23:55   

Czyli jest szansa że jeśli brak czynnika to ten moduł "TRINARY" wykrywa ciśnienie (nieodpowiednie do pracy) i nie dopuszcza do włączenia sprężarki, która chodząc na sucho by się zajeździła.

Czy istnieje możliwość sprawdzenia czy w układzie jest ciśnienie? czy sprawdzenie ciśnienia w zaworkach tych do nabijania klimy wystarczy? (tzn wcisnę jeden i nie będzie pssss wcisnę drugi i tak samo bez pssss - instalacja pusta)
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 00:09   

Marrkus napisał/a:
Czy istnieje możliwość sprawdzenia czy w układzie jest ciśnienie? czy sprawdzenie ciśnienia w zaworkach tych do nabijania klimy wystarczy? (tzn wcisnę jeden i nie będzie pssss wcisnę drugi i tak samo bez pssss - instalacja pusta)

Jeżeli pusta, to tak. Jeżeli za niskie ciśnienie, to "na oko" tego nie wyłapiesz :(
Najlepiej odżałuj 150-200 PLNów i podjedź do jakiegoś speca od klimatyzacji. Sprawdzi instalację na szczelność i ew. usterki, nabije czynnika i będzie :ok: :D
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 09:53   

No wiec już wszystko jasne, jeden zawór był uszkodzony* oraz jest walnięty kondenser (na samym dole w rogu) chłodnica do wymiany.

Wyliczyli mi:
kondenser 380 zł
2x oring 20 zł
montaż 250 zł
napełnianie i kontrola 200 zł
---------------------------------------------
Cena za całość 850 zł
:/ ehh nic to będzie trzeba zapłacić :bezradny:
dzięki wszystkim za podpowiedzi i pomoc
Ostatnio zmieniony przez Skiba Wto Cze 03, 2008 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 11:32   

soboc, bez wulgaryzmów proszę... Chłodnice klimy ja posiadam używaną wiele taniej...
 
 
 
soboc 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 116
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 14:19   

Widzisz Neoss, nie wiedziałem i teraz płacę ehh. Niestety chłodnice już zamówili. W sumie nie wiem czy też był by sens zakładać używke przy cenie robocizny praktycznie 400 zł jak za chwile mogę mieć to samo.
Ale spok będe o tobie pamiętał bo mam jeszcze troche rzeczy do wymiany, ale to juz przyszly miesiac bo na ten limit wykorzystam.

Sorry za j.... ale to juz dla mnie nie jest wulgaryzm.



UPDATE:
Czy idzie zdemontować chłodnice od klimy w jakiś prosty sposób bez demontowania chłodnicy wody?

UPDATE:
No wiec bylem dziś i po powiedzeniu właścicielowi że w skrócie - chciał bym by przy odbiorze auta skóra na fotelach nie była uwalona olejem (a widziałem że osłon na fotele nie zakładają a wiadomo jak ze skóry ciężko usunąc brud) właściciel się obraził :) Ale firma pożądna zwrócił kasę na miejscu. Niestety nie udało mi się przekonać Pana by nie zachowywał się jak dziecko i że jeżeli go uraziłem to mi przykro(ale nie pierwszy raz odstawiam auto na warsztat), w sumie i dobrze bo w drodze powrotnej zajrzałem do innych firm i okazało się że konkurencja ma o wiele niższe ceny.

[ Dodano: Pią Cze 13, 2008 14:34 ]

Po długim czasie znalazłem wreście firme która bez foch i dodatkowych problemów wymieniła mi dziś chłodnice klimy, sprawdziła szczelność, oraz ponownie nabiła czynnikiem klimę za myślę dobrą cenę 550 zł. Wygląda że wreście będe miał działającą klimatyzacje.

Na koniec powiem, że jeżeli masz problem z klimą i jesteś z Trójmiasta. Twój Rover nie jest dla ciebie jedynie dupowozem i jego stan ma dla ciebie znaczenie a przy tym nie lubisz buractwa (bo nie wiem jak to określić inaczej) to lepiej nie jedz do firmy na R na Słowackiego. Konkurencja stoi na wyższym poziomie i traktują klienta jak klienta a nie jak intruza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Źle działająca dmuchawa
maxtczew Rover serii 600, Honda Accord 3 Czw Gru 31, 2009 10:16
filo
Brak nowych postów [R620] Słabo się grzeje?
richmond Rover serii 600, Honda Accord 36 Pią Lut 12, 2010 16:44
Brt
Brak nowych postów [R620] Słabo pali zimny
lucrah Rover serii 600, Honda Accord 11 Sob Mar 23, 2013 15:15
kruszan
Brak nowych postów [r620] Cieknie z pompy słabo pali
jackas5 Rover serii 600, Honda Accord 15 Sro Gru 04, 2013 16:54
Dlugi
Brak nowych postów [R623] Nie działająca szyba
neo184 Rover serii 600, Honda Accord 16 Sro Mar 26, 2008 22:32
neo184



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink