Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220] Problem z odpaleniem, licznik wskazuje 60km/h
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:28
[R220] Problem z odpaleniem, licznik wskazuje 60km/h
Autor Wiadomość
Nowal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 18, 2010 19:37   [R220] Problem z odpaleniem, licznik wskazuje 60km/h
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam dziś wymieniłem akumulator odpięty był max 2 minuty po włożeniu nowego zaczeło mi coś burczeć na obrotomierzu pokazało się ponad 1000orotów a na prędkościomierzu ponad 60km\h nie miałem wcześniej takiego problemu a akumulator odpinałem kilka krotnie, po chwili znalazlem miejsce ,z którego wydobywał sie dziwny dzwiek była to mała skrzyneczka po prawej stronie akumulatora(patrzac od przodu auta) Co może być przyczyną tak dziwnego zachowania? rozrusznik kręci kontrolki gasną a alarm działa normalnie. Ile może mnie to kosztować?
Ostatnio zmieniony przez szoso Nie Sty 09, 2011 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 18, 2010 19:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 18, 2010 21:22   

Sprawdź masę do karoserie od baterii. Zobacz do skrzynki z bezpiecznikami w komorze silnika czy coś się nie przepaliło, taka mniejsza pozioma czarna o która tobie chodzi to są ta są w środku przekaźniki :/

Raczej nie rozbieralne to jest :neutral:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 18, 2010 21:38   

mi przekaznik swiec 'burczal/bzyczal' ..i jak mowi Remi55 'raczej' niezrobieralne to jest, z mniejszym naciskiem na raczej, bo mnie sie udalo przekaznik swiec rozebrac i naprawic
_________________
Uniden 78 Elitte + Sirio Performer 5000
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 18, 2010 22:15   

Nowal, Nowal jak nie masz dwóch lewych rak to się to da rozebrać jak pisze FSEbola.

Sa tak dwie wtyczki jak dobrze pamietam i odepnij jedna i zobacz czy dalej buczy :wink: I można tak trochę dojść co się dzieje :???:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Nowal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 17:00   

rozebrałem ta mała skrzynkę tam są tak jak by jakieś cewki i stwierdziłem, że jak przytrzymam jedna z nich przestaje burczeć, i licznik działa normalnie inna powoduje rozruch ale auto nadal nie chce odpalić.... Co jest odpowiedzialne tam za wtryski? czy jak by się spalił bezpiecznik to rozrusznik by kręcił?
 
 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 18:11   

piszesz tak ze zrozumiec Cie nie idzie.....
z tego co probuje wyczaic to:

1.kupiles nowy aku, po jego wlozeniu zaczelo cos Ci burczec a auto nie odpala .....
stwierdzilismy ze moze to byc przekaznik swiec, wiec sprawdziles go, nie wiem jak ale pamietaj ze przekaznik swiec lepiej kupic nowy, bo reanimowany moze za niedlugi czas zrobic Ci przykra niespodziankie i rozwalic/rozladowac aku


...jezeli auto Ci nie chce odpalic , nie kreci rozrusznikiem to :
1. :arrow: sprawdz bezpieczniki te pod maska przy aku (po prawej stronie-czarna waska i dluga skrzynka)-z tego co zrozumielem bawiles sie przekaznikiem swiec jak byl podlaczony :twisted:
2. :arrow: sprawdz 'mase' ...sprawdz czy aku minusem dobrze jest podlaczony do karoserii, sa dwa punkty jeden tuz przed aku minus aku podlaczony jest krotkim przewodem do listwy nadwozia -on moze byc ulamany, drugi przewod minusa -masy podlaczony jest do skrzyni biegow

kolega Remi55 juz to samo pisal powyzej

jezeli kreci rozrusznikiem a i nadal nie chce odpalic to :
1 :arrow: zanim dojedziesz do pompy paliwa to sprawdz filtr paliwa moze byc juz zapchany.... najlepiej na ta krotka chwile sprawdzenia, omin filtr i paliwo na pompe zapodaj prosto z baku ...
_________________
Uniden 78 Elitte + Sirio Performer 5000
 
 
Nowal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Nowa Iwiczna

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 21:19   

jeśli idzie o ten przekaźnik to go wymienię jeśli okaże się, że to on padł. Filtr paliwa był wymieniany około 4tys temu więc odpada. A ile może kosztować nowy przekaźnik i gdzie tego szukać? gdzie nie dzwonie o części albo do elektryka to mi mówią, że oni się tym nie zajmują.


A co do pisania to sorka ale nie potrafię tego określić, czytałem posty już na ten temat ale nikt nie miał takiej usterki jak ja.
 
 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 21:28   

czesci do swojego ROVERka znajdziesz tu ---> http://www.tomateam.pl/sklep/index.php --TOMATEAM ceny sa dosc konkurencyjne


a co do filtra to ja zmuszony bylem wymienic po 500 km, wiec nie sugieruj sie swoimi 4tys.
skoro auto kreci i nie odpala to najpierw wyeliminuj wszelakie usterki mogace nastapic przed pompa paliwa ....
_________________
Uniden 78 Elitte + Sirio Performer 5000
 
 
pitermoroz76 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: szczecin



Wysłany: Nie Sty 09, 2011 17:24   

FSEbola napisał/a:
piszesz tak ze zrozumiec Cie nie idzie.....
z tego co probuje wyczaic to:

1.kupiles nowy aku, po jego wlozeniu zaczelo cos Ci burczec a auto nie odpala .....
stwierdzilismy ze moze to byc przekaznik swiec, wiec sprawdziles go, nie wiem jak ale pamietaj ze przekaznik swiec lepiej kupic nowy, bo reanimowany moze za niedlugi czas zrobic Ci przykra niespodziankie i rozwalic/rozladowac aku


...jezeli auto Ci nie chce odpalic , nie kreci rozrusznikiem to :
1. :arrow: sprawdz bezpieczniki te pod maska przy aku (po prawej stronie-czarna waska i dluga skrzynka)-z tego co zrozumielem bawiles sie przekaznikiem swiec jak byl podlaczony :twisted:
2. :arrow: sprawdz 'mase' ...sprawdz czy aku minusem dobrze jest podlaczony do karoserii, sa dwa punkty jeden tuz przed aku minus aku podlaczony jest krotkim przewodem do listwy nadwozia -on moze byc ulamany, drugi przewod minusa -masy podlaczony jest do skrzyni biegow

kolega Remi55 juz to samo pisal powyzej

jezeli kreci rozrusznikiem a i nadal nie chce odpalic to :
1 :arrow: zanim dojedziesz do pompy paliwa to sprawdz filtr paliwa moze byc juz zapchany.... najlepiej na ta krotka chwile sprawdzenia, omin filtr i paliwo na pompe zapodaj prosto z baku ...
 
 
jackelvis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 60
Skąd: Gołańcz / Poznań



Wysłany: Sob Sty 15, 2011 13:44   

Jeśli masz bezpośredni przewód minusowy z akumulatora na komputer, to odkręć przewód przy komputerze i wyczyść
oczko-złączkę i miejsce na komputerze gdzie ono dotyka papierem ściernym (najlepiej gramatura 200-300) lub dokładnie szczotką drucianą.

Obowiązkowo najpierw odłącz całkowicie akumulator + i -

Jeśli będzie ok, to zasmaruj wazeliną techniczną ewentualnie smarem.
_________________
jackelvis
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sty 15, 2011 23:11   

Mnie w takich momentach (te same objawy) pomoglo postukanie w te czarna skrzynke z przekaznikami (2 wtyczki). Ewentualnie samo poprawienie wtyczek. Pozniej przelutowalem wszystko w tym jeszcze raz, zeby utrwalic luty i od tego momentu spokoj.
 
 
maco 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Paź 2006
Posty: 75
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Sty 19, 2011 17:56   

sprawdź wtyczkę wchodzącą do komputera. Miałem dokładnie takie same objawy, okazało się że wtyczka się wysuneła.. Docisnąłem ją, związałem rapsą i wszystko gra.
_________________
Polska wasza, bieda nasza
 
 
 
pitermoroz76 



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: szczecin



Wysłany: Pią Sty 21, 2011 15:18   

pewnie mase spaliłes na wtyczce do kompa podłącz obudowe kompa kablem miedzianym do klemy minusowej i powinien odpalic
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220] problem z odpaleniem
roksana1297 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Wrz 16, 2013 20:27
Raptile
Brak nowych postów [R220 sdi] problem z odpaleniem.
hanka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sro Gru 19, 2007 19:33
mcteusz
Brak nowych postów [R220] Problem z odpaleniem
pdoktor Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lut 17, 2011 09:14
karolkos
Brak nowych postów [R220] Problem z odpaleniem po małym spięciu
arczi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Sie 09, 2011 16:51
arczi
Brak nowych postów [R220 SDi] Licznik przeskoczył w przód
peron Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Nie Kwi 03, 2011 16:44
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink