Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620 SDI LUX] Sprzęgło i inne usterki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620 SDI LUX] Sprzęgło i inne usterki
Autor Wiadomość
oskar063 



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 34



Wysłany: Czw Lip 17, 2014 14:30   [R620 SDI LUX] Sprzęgło i inne usterki
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam, mam kilka problemów z moich samochodem, mianowicie zacznijmy od sprzęgła. Wymieniałem ostatnio pompke sprzęgła i teraz sprzęgło łapie mniej-więcej w połowie, spoko nie ma sprawy, ale wczoraj wjeżdżam na podwórko a ono centralnie mi się wcisnęło w podłoge, ale sam pedał biegów nie mogłem wtedy zmieniać więc sprzęgło nie mogło się "WCISNĄĆ". Teraz jest spoko ale jade mam sztywno sprzęgło ciągle a czasami do połowy jest luz, a wczoraj jak mówiłem całkowicie bez oporu mogłem nogą cofać je i spowrotem w podłoge.

Inny problem - sam mi się czasami alarm włącza, ale nie alarm typowy tylko klakson mi napierdziela jak otwieram samochód, rzadko ale zdarza się.

Trzeci - nie działa mi klima, jak mam najepiej sprawdzić czemu? poprzedni właściciel powoidział że jest dziurka w chłodnicy klimatyzacji. Co najlepiej z tym zrobić? Zespawać czy kupić nową? Ile może kosztować "URUCHOMIENIE" klimatyzacji wraz z nabiciem odgrzybieniem itd?

Jeszcze jeden problem. Oloej wymieniałem przy 264 tyś w marcu teraz mam 275 tyś czy muszę wymieniać olej? Bardzo mało wyciekło dolałem wczoraj około 200ml



Ostatni problem, tego się najbardziej obawiam... Podczas jazdy czasem jest tak że nagle zapali się zółta kontrolka (turbina?) i jak wcisne sprzeglo samochod gasnie... Przy odpalaniu od razu po tym ALBO nie chce odpalić ALBO obroy same skaczą do 3 tyś i gaśnie spowrotem. Z reguły jest tak że czasem na luzie potrafią skoczyć do 2-3 tysięcy i gaśnie. Podczas jazdy czasami jak jade i zgaśnie to wystarczy odkręcić wlew od paliwa i tą pompką podpompować i jest dobrze, ale z tymi obrotami mnie to martwi...
Do tego tempertatura czasem skacze mi na maxa ale jak podnosze maske to widać że płyn w chłodnicy jest w normie... Nie gotuje się...


Prosiłbym o pomoc bo wypadałoby go już zrobić bo boje sie jezdzic..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 17, 2014 14:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lip 17, 2014 22:02   

Skoro wymieniłeś pompę sprzęgła to może też wyprzęgnik jest do wymiany (podobnie jak pompa tylko po drugiej stronie układu przy skrzyni) pewnie się leje. Ubywa Ci płyn od sprzęgła? Co do alarmu to nie wiem czemu Ci się włącza ale taki jest seryjnie że klakson dzwoni? Może go nie wyłączasz tylko Ciągniesz za klamki? Działa Ci centralny? W jakim momencie CI się włącza? Co Do klimy Wymiana chłodnicy jest dość droga jakieś 700 zł u nas w polsce plus nabicie jakieś 120. Ja zamawiałem chłodnice UK i wyniosła mnie jakieś 350 zł( nowa). Sam wymieniłem więc tylko nabicie jeszcze. Są używki ale nie polecam bo nic lepszego raczej nie kupisz bo po kilkunastu latach po prostu gniją. Co do zapalającej się kontrolki to sprawdź błędy silnika wtedy więcej będzie wiadomo. Na forum jest poradnik jak wybłyskać błędy silnika. W zakładce zrób to sam.
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 22:25   

Co do klimatyzacji to przez odległość ciężko powiedziec, bo problemów może być kilka.
Zacznij może od tego czy po wciśnięciu guzika od klimy słychać przekaźnik oraz czy obroty wzrastają.Jeśli jest brak czynnika w układzie to przekaznik nie cyknie oraz obroty nie drgną
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Dante79 




Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 27



Wysłany: Czw Lip 17, 2014 23:24   

Jeżeli chodzi o sprzęgło stawiam na wysprzęglik, klima- wymień chłodnice klimy (używka pewnie kilkadziesiąt zł) skoro ma dziurę, koszt nabicia, odgrzybienia itp około 250-300zł (u mnie tam gdzie mieszkam). Obroty rosą, gaśnie... hmm może silniczek krokowy :bezradny:
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 18, 2014 12:43   

Dante79 napisał/a:
może silniczek krokowy

Nie ma krokowca w SDi
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lip 18, 2014 21:23   

Pawkaz napisał/a:
układzie to przekaznik nie cyknie

Wydaje mi sie że to słychać sprzęgło klimy a nie przekażnik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Usterki
620Di Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Kwi 13, 2008 19:17
Chester
Brak nowych postów [R620] Kod usterki
Perez Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Sty 12, 2016 22:51
ykziwo
Brak nowych postów [R620] Świeżo kupiony.Usterki!! Pomożecie?? PROSZĘ :)
tony_finger Rover serii 600, Honda Accord 59 Sob Mar 28, 2009 09:17
Marrkus
Brak nowych postów [R620] Wahacze i inne
tomason Rover serii 600, Honda Accord 14 Sob Mar 26, 2011 22:50
tomason
Brak nowych postów [R620 Ti] Nie trzyma na biegu i inne...
rav020 Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Cze 23, 2013 08:44
thorm



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink