Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] święcacy się ABS i ręczny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] święcacy się ABS i ręczny
Autor Wiadomość
tomalo 



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 36
Skąd: kolega



Wysłany: Pon Cze 18, 2007 12:48   

dzieki za odpowiedz pytam dlatego ze nie mam go w domu i jak do niego pojade to kce wiedziec za co sie brac
sytuacja jest taka ze jak odpale to kola odrazu sa zablokowane swieci abs reczny nie swieci ale swieci jeszcze (tc) i kontrola ostrego zjazdu (freelander) a z tego co zauwazylem ze plynu jest minimalnie ponizej minimum i przy hamulcach byla jedna rurka odkrecana dlatego obnizyl sie pewnie poziom plynu i moze wtedysie zapowietrzyly
tylko martwi mnie jeszcze
ta kontrolka zjazdu
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 18, 2007 12:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 13:28   

tomalo napisał/a:
sytuacja jest taka ze jak odpale to kola odrazu sa zablokowane swieci abs reczny nie swieci ale swieci jeszcze (tc) i kontrola ostrego zjazdu (freelander) a z tego co zauwazylem ze plynu jest minimalnie ponizej minimum i przy hamulcach byla jedna rurka odkrecana dlatego obnizyl sie pewnie poziom plynu i moze wtedysie zapowietrzyly
tylko martwi mnie jeszcze
ta kontrolka zjazdu


No to nie tak prosto...
Nie wiem jak działa system kontroli zjazdu - nigdy nie miałem.
W przypadku zwykłej awarii ABS lub mniejszej ilości płynu, jeśli ręczny nie jest zaciągnięty koła nie będą zablokowane - wszystko będzie działało jak w aucie bez ABS'u.
Jeśli płynu wogóle nie ma to hamulce nie działają, więc tym bardziej koła nie będą zablokowane.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że system kontroli zjazdu się zepsuł, albo wykrył problem i blokuje koła, żeby auto nie pojechało (jak nowoczesne autobusy miejskie, które blokują hamulce do momentu całkowitego zamknięcia drzwi).
W takim przypadku opcje są dwie - albo awaria nadal trwa i trzeba ją usunąć albo system ją pamięta i wystarczy skasować jedynie błąd, ale to są jedynie moje domysły, bo nigdy nie miałem Landka.
Najprostrzą metodą jest wzięcie instrukcji od LR i sprawdzenie co dokładnie oznacza ta kontrolka - jakich awarii jest oznaką.

[ Dodano: Pon 18 Cze, 07 13:34 ]
Przyszło mi jeszcze jedno do głowy - czujniki ABS'u - jeśli ABS wykryje problem z czujnikiem (złe podłączenie, brak podłączenia) to również się wyłącza, a na 99% te same czujniki co za ABS, są również odpowiedzialne za kontrole trakcji i system zjazdowy - wtedy wykryta zostaje ogólna awaria i systemy przechodzą w tryb bezpieczeństwa (może dla systemu kontroli zjazdów trybem bezpieczeństwa jest zatrzymanie auta).
Jeśli było coś było robione przy kole (a na to wskazuje Twój opis o odpinaniu przewodów hamulcowych), to może ktoś ruszył/odczepił/przerwał kabel od czujnika ABS - to by wszystko tłumaczyło - wtedy należy naprawić czujnik i zresetować system.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tomalo 



Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 36
Skąd: kolega



Wysłany: Sro Cze 20, 2007 22:18   

faktycznie nie jest prosto
odpowietrzałem i nie pomaga tzn. odblokowuje kola ale jak tylko nacisne hamulec to odnowa blokuje
czy bledy maja z tym cos wspolnego??
i czy mozna je jakos skasowc czy tylko na komputer trzeba jechac
(odpiecie klem niepomaga)
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r25]świecący sie check
kalitus84 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Paź 12, 2011 20:49
The_Baca
Brak nowych postów [R200] Swiecący Check Engine
thansen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lut 09, 2012 10:00
thansen
Brak nowych postów [R200]-zawieszenie tył, hamulce, świecący wykrzyknik?
kamilosbos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Nie Kwi 15, 2012 18:09
leszczu
Brak nowych postów [R200] Ręczny
wachu990 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Paź 18, 2011 22:14
wachu990
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] reczny, cylinderek
kwadrat Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Mar 30, 2008 21:34
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink