Forum Klubu ROVERki.pl :: Jaki aparat foto kupić :?:
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki aparat foto kupić :?:
Autor Wiadomość
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



  Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 14:54   Jaki aparat foto kupić :?:

Mam dylemat :(
Nagrzałem się na Olympusa SP550 ale poczytałem trochę opinii w necie i zwątpiłem.
Stąd moje pytanie: Co polecilibyście w podobnej klasie, za jak najmniejsze pieniądze?
Ważne, aby można było dopasować obudowę pod wodę.
A może niepotrzebnie się szczypię z tym Olkiem?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 14:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADAM1 




Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 19:26   

Nie jestem specjalista w tej dziedzinie i nie wiem do czego potrzebujesz tego aparatu - do zdjec na urlopie, czy lubisz np. fotografowac przyrode -.
Miesiac temu kupilem sobie samsunga D830. Nie jest to sprzet profesjonalny, ale zdjecia na moje oko wychodza rewelacyjne, a do tego jest o niebo tanszy :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wsl 




Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 22:18   

W dziedzinie aparatów cyfrowych kompaktowych nie do przebicia są nadal Canony. Canon Powershot A700 to już całkiem dobry sprzęcik. Fotki na pewno będą rewelacyjne, a i cena jak na kompakty nie wygórowana. Podczas pojawienia się ich na rynku była dużo wyższa :)




Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 22:54   

wsl napisał/a:
W dziedzinie aparatów cyfrowych kompaktowych nie do przebicia są nadal Canony

No ja mam A80 i jestem zachwycony. Były też do nich pokrowce podwodne.
Mam też EOS 400D, a niedługo do pełnego przekroju być może dołączy jeszcze S5 IS, bo ojciec zaczął się zastanawiać. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 15:52   

A ja po przesiadce z małego Canona A510 na Fuji s6500 (dzisiaj za 966zł w fotobasi) stwierdzam, że to przeskok conajmniej o dwie klasy. Zanim kupiłem Fuji'ka robiłem dość dogłębne porównania do Canona S3, Panasonica FZ-8, Olka Sp-510. Zakres ogniskowych 28-300mm (dla 35mm) nieco mniejsze od konkurentów, zakres ISO do 3200 to małe przegięcie, ale 800 jest jakościowo porównywalne do ISO 200 u konkurencji, regulacja ogniskowej w pierścieniu na obiektywie (jak w lustrzankach), regulacja MF w pierścieniu (jak w lustrzankach) to IMHO najważniejsze zalety. Canon s3 co prawda szumiał zdecydowanie mocniej, ale nie gubił przy tym szczegułów (S5 niestety jest jeszcze gorszy od S3). Panas nie dość, że szumiał mocniej to jeszcze wyrzynał obraz z jakichkolwiek detali przez co cropowanie nie wchodzi w ogóle w gre, a Olek byl bardzo wolny w ostrzeniu, a do tego jeszcze często gubił się AF. Sp-550 znowu przy max. tele rozmywa obraz w narożnikach. Jednak dzisiaj, gdybym był na etapie kupna aparatu na pewno zbierałbym na lustro... np. takiego Olka E-410 z podwójnym (całkiem dobrym) KIT'em 14-42 i 40-150mm za 2500zł (w fotobasi).
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 10:41   

Odgrzewam temat :P

Dzięki za wszystkie wypowiedzi, decyzja zapadła :D
Kupiłem Fuji S5700.
Mam go od wczoraj i jestem b. zadowolony. Jak na moje potrzeby okazjonalnego fotoamatora to w zupełności wystarczający sprzęt.
Kolory oddaje wiernie, szybko łapie nastawy, w obsłudze dość łatwy.
Na razie tyle pierwszych wrażeń :D
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 15:14   

Moim zdaniem to dobry wybór. Mam Fujifilm S5600, pozwala pobawić się nawet półprofesjonalnie. Nie ma też problemów z używaniem filtrów.

Obecnie szukam lustrzanki, jeszcze nie wiem tylko, jakiego producenta, ale w grę wchodzi raczej Canon lub Nikon.
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 20:27   

emes napisał/a:
Obecnie szukam lustrzanki, jeszcze nie wiem tylko, jakiego producenta, ale w grę wchodzi raczej Canon lub Nikon
Z Canonami i Nikonami to jest tak, że Canony mają świetne body z kapitalną elektroniką, ale bardzo kiepskie szkła kitowe, a Nikony odwrotnie.. trochę słabsze body ale kity mają niezłe... Proponował bym Ci rzucić okiem na Olki E-410 z podwójnymi kitami 18-45 i 45-150mm czy jakoś tak. Są teraz w świetnej cenie zwłaszcza na fotobasia.pl
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jaki aparat kupic
Remigiusz Offtopic 5 Wto Sie 10, 2010 20:39
Markzo
Brak nowych postów Jaki aparat sobie kupić?
Ant Offtopic 25 Sro Cze 13, 2007 19:36
Ant
Brak nowych postów Jaki aparat fotograficzny
Smoke Offtopic 35 Wto Mar 24, 2009 12:08
maciej
Brak nowych postów Jaki samochód kupić?
AndrzejekA8 Offtopic 29 Czw Wrz 24, 2009 14:29
sarkunx
Brak nowych postów Prośba o porade jaki samochód kupić
KoObi89 Offtopic 13 Wto Paź 05, 2010 11:18
PTE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink