Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i LPG 97r] Gaśnie na benzynie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i LPG 97r] Gaśnie na benzynie

Obroty równe, nagle gaśnie...
Autor Wiadomość
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 15:03   [R214i LPG 97r] Gaśnie na benzynie

Witam. Od niedawna mam taki oto problem: Po odpaleniu czy to na zimnym silniku, czy na ciepłym, auto na benzynie pracuje równo po czym nagle gaśnie. Następnie odpala bez problemu lub trzeba chwilę pokręcić. W czasie jazdy przy przyspieszaniu przestaje przyspieszać (jakby odciął paliwo) i szarpie. Wszystko to dzieje się tylko na benzynie.
A może wymienić na początek filtr paliwa? Na jaki? W jednym sklepie powiedzieli mi, że filtron nie pasuje bo coś jest źle zrobione, a Mann kosztuje 70zł, trochę drogo... No i ile bedzie kosztowała wymiana?
Pomóżcie...
_________________
Tom
Ostatnio zmieniony przez Mayday Sro Mar 18, 2009 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 16, 2009 15:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 18:34   

Bezwzględnie należy sprawdzić układ zasilania benzyną. Pompa paliwa (działanie, czystość odstojnika, itd..) rurki paliwowe, filtr (najlepiej od razu wymienić) szczelność (wszystkie złączki, cybanty, uszczelki), oring listwy paliwowej, czystość filtrów siatkowych wtryskiwaczy, czystość i drożność ich iglic, itd...

Do tego, proponowałbym, wyczyścić silniczek krokowy biegu jałowego silnika, sprawdził zapłon (cewka, przewody, świece, kopułka i palec - o ile tam są), itd...

Osobiście posiadam Poloneza z silnikiem 1.4 MPI rovera, któremu przez cztery i pół roku nakręciłem już ponad 90 tysięcy km, na gazie, ma się rozumieć (II generacja).
Z zapłonem w tym silniku nie miałem nigdy kłopotów, choć świece które siedzą w silniku, mają trzy i pół roku oraz przebieg ponad 80 kkm.
Układ paliwowy przestał działać definitywnie jakieś trzy miesiące temu, wcześniej umierał powoli ale z godnością (niemożność wymienienia filtra paliwa, złączki nie dają się odkręcić, nieszczelność oringu listwy paliwowej i ustawiczne zapowietrzanie się układu paliwowego oraz przeciek na nim, zanieczyszczenie wtryskiwaczy syfem z benzyny, powolny zanik pracy pompy, zapewne z racji zabicia filtra siatkowego oraz może i zasilania, bo ostatnio burczała coraz słabiej i słabiej).

Niemniej jednak, silnik chodzi dobrze, a wstawiam mu dziennie co najmniej 100 km od prawie czterech lat. Przewody zapłonowe wymieniłem z oryginałów dopiero w zeszłym roku, stare przebijały na lewo i prawo, ale działały bezbłędnie. Dałem Janmory, dziadostwo najtańsze, ale pracują wzorowo.

Układ benzynowy w tych silnikach jest bardzo wrażliwy, zwłaszcza, jak jest w silniku gazownia. Mój drugi samochodzik, stojąca od kwietnia zeszłego roku z przeoranym prawym bokiem, Nexia 1998 1.5 OHC ma przebieg ponad 212 kkm, w tym na gazie ponad 100 kkm, nic w układzie benzynowym nie ruszane (jak i w całym silniku, kopułkę, palec i przewody WN zmieniłem dopiero - z oryginalnych - w styczniu br.) a pali ona na dotyk a nawet nie wyjmuję z niej akumulatora, bo mi się nie chce, a przepalam ją co miesiąc, dwa, żeby samochód zgnilizna nie chwyciła. Pali na dotyk. Trwałość i niezawodność układu paliwowego i zapłonowego w tych silnikach (Opel) względem Rovera jest iście granitowa.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 21:55   

Ogólnie to podpinam sie do kolegi wyżej - wszystko sprawdzić

A z drugiej strony miałem kiedys nissana Sunny 1,4 na jednopunktowym wtrysku i robił dokładnie to samo i wina lezała po stronie całego tego wtrysku,było tak wszystko juz nauczone na gazie ze benzyna a fee ,pomogło wyczyszczenie tego wszystkiego i super,jak ręka odjoł ale mechaników ktorzy sie podejmuja tego jest mało i trafic na naprawde dobre tez nie za bardzo idzie :???:
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
arturky 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 254
Skąd: Białystok



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 23:08   

Mayday,
filtr paliwa niestety nie jest tani do R214i. Wymiana jest prosta, odkręcenie mocowania i dwóch przewodów paliwowych. Wkręcenie nowego w odwrotnej kolejności pamiętając o strzałce kierunku przepływu. :-)

Co do szarpania ja na Twoim miejscu zająłbym się układem zapłonowym, wymiana świec na NGK V-line 28 (niecałe 50zł z wysyłką np. Allegro lub w NorAuto widziałem po 59.99zł). Do tego proponowałbym solidne przewody Bosch / NGK u mnie wtedy problem szarpania ustąpił...

Powodzenia! :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 08:21   

arturky napisał/a:
Mayday,
filtr paliwa niestety nie jest tani do R214i.


FIAAM FT5414 kosztuje 33zł.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 17:50   

Przy odpalonym aucie pochylając się koło lewego tylnego koła słyszę ciche brzęczenie/syczenie. To pompa? To prawidłowe?
A może jest gdzieś woda??
Dziś kupiłem filtr MANN za 52zł w motoryzacyjnym, jutro zmiana. A jeśli to nie pomoże to za co się wziąć??
_________________
Tom
 
 
 
arturky 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 254
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 18:15   

PTE, faktycznie FIAAM w dobrej cenie! :wink:
Ja kiedyś kupiłem dedykowanego filtrona i nie pasował. :neutral:
Mayday, jeśli układ paliwowy po zmianie filtra będzie OK, to pozostaje układ zapłonowy: jak pisałem świece + przewody. :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 18:21   

arturky świece i przewody kontrolowane tydzień temu (wszystko ok), są krótko używane więc to wykluczam, a na gazie nie ma tych objawów. A jeśli po wymianie filtra objawy nie ustąpią to co dalej??
_________________
Tom
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 21:15   

Mayday napisał/a:
arturky świece i przewody kontrolowane tydzień temu (wszystko ok), są krótko używane więc to wykluczam, a na gazie nie ma tych objawów. A jeśli po wymianie filtra objawy nie ustąpią to co dalej??


Przede wszystkim - jak pisałem wcześniej - trzeba sprawdzić pompę paliwa - jej działanie i ciśnienie, jakie daje (sprawdza się na listwie wtryskowej przy silniku).
Do tego - działanie regulatora ciśnienia paliwa (jest na listwie z drugiej strony niż króciec od węża benzyny, idącego od filtra paliwa). Także szczelność i czystość instalacji oraz czystość i poprawne działanie wtryskiwaczy. Jest w co ręce włożyć.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 07:49   

arturky napisał/a:
Ja kiedyś kupiłem dedykowanego filtrona i nie pasował. :neutral:


Ten FIAAM pasuje na 100%, wstawiłem go u siebie.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 18:07   

Nowy filtr paliwa zamontowany, a problem występuje dalej. Gdy jest odpalony słychać z tyłu głośne syczenie. To pompa? Powinna tak głośno chodzić? Na 2 sekundy przed zgaśnięciem silnika syczenie zanika...
_________________
Tom
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i]Gaśnie po przejechaniu parunastu km
Strzelba23 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Czw Paź 13, 2011 23:46
najko
Brak nowych postów [R214i 1,4 1997] Nie pali rano, gaśnie w trakcie jazdy!
zizu77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Pon Lis 30, 2009 12:08
zizu77
Brak nowych postów [MG ZR ] Problem z jazda na benzynie
Barney Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Lut 26, 2015 07:22
Kozik
Brak nowych postów [mg zr] Nie odpala na benzynie, a na gazie tak
Toby0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Maj 10, 2020 07:50
dawidd
Brak nowych postów [R25]szarpie na benzynie podczas jazdy ?
juras1976 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Paź 18, 2011 20:59
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink