Forum Klubu ROVERki.pl :: Cena lakieru
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Cena lakieru
Autor Wiadomość
storm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 12:09   Cena lakieru

Witam.

Chcę pomalowac kilka rzeczy pod kolor nadwozia. Mam kolor JRJ (granatowy metalic).
Byłem u lakiernika i powiedział mi cene ~ 120 zł za 500 ml.
Do tego podkład do plastików i bezbarwny także cena robi się dość duża.

Chcę pomalować lusterka od r25, listwy boczne, obramówke halogenów, kawałek przedniego zderzaka bo mam obity, ewentualnie tylnią lotkę i blende.

Ile będzie mi potrzebne tego lakieru ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 16, 2009 12:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hellboy_d 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Bielawa ,Remschied

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 13:04   

Szczeze to na te elementy powinno ci 500 ml starczyc . Jak bedziesz mial literek to na to co masz starczy na bank . Konsultowalem sie z 5,6 lakiernikami miesiac temu ....
Kwestia czy to lakier rozcienczony czy nie ....

Mi za pomalowanie w Amaranth policzyli 400 pln za element ( przedni zderzak , spojlery boczne X2) czyli 1200 pln i jeszcze krecili nosem ( niby najlepszy zaklad w okolicy)
_________________
Allegro
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=2696094
 
 
 
storm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 13:40   

Co prawda miałem to malować pistoletem, ale biorąc pod uwagę cene lakieru i więcej roboty, skuszę się chyba na taki zestaw:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=684235316

Oczywiście zamiast zwykłego podkładu wezme podkład do plastików. Martwię się tylko o dopasowanie koloru bo wiadomo, że po kodzie może być różnie. Ten lakiernik na miejscu by mi dopasował kolor od klapki do wlewu paliwa.
Wydaje mi się, że na takich małych elementach nawet przy minimalnej różnicy w odcieniu nie będzie tak widać. Czekam tylko na odpowiedź czy mi odpasują mój kolor czyli JRJ i będe zamawiał ..
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 14:28   

mi w profesjonalnej przemyslowej mieszalni nie dobrali idealnego koloru. Ale tutaj jest jeszcze inny problem, jesli chodzi o lakier metalic to duzo zalezy od reki lakiernika. Kazdy lakiernik ma ustawione pistolety pod siebie, roznie prowadza pistolet itp. A to juz wystarczy aby wyszedl inny odcien :/ . Dozo takze zalezy od jakosci klaru i podkladu.

Sam osobiscie nigdy bym sie nie skusil na podany przez ciebie zestaw bo moze byc gorzej niz Ci sie wydaje.

Jesli chodzi o ilosc lakieru to 500ml to bedzie az za duzo. Mi na r200 ktore sprzedawalem 750ml + 500ml klaru starczylo na dwa zderzaki + dwa blotniki + drzwi i progi. Za całość w mieszalni zaplacilem 170zl.

Jesli chodzi o podklad do plastiku to sobie odpusc, wystarczy kupic plastyfikator, jest to taka mala buteleczka ktora dodajesz do zwyklego podkladu, lakieru i klaru. Wyjdzie napewno taniej. Mozna takze w mieszalni poprosic o dodanie plastyfikatora do w/w rzeczy.

Tak sie zastanawiam czy by Ci 200ml nie wystarczylo. Podjedz do lakiernika.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
storm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 14:44   

Spoko, dzięki za info.
Minimalna ilośc jaką robi lakiernik to 300 ml. Gośc mówi że sam lakier nie drogi ale do tego jeszcze trzeba dorzucić perłe, która podnosi cene. Może faktycznie zamówie 300 ml i malne to pistoletem. Tyle, że koszta są dwa razy większe niż ten zestaw :-/
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 16:11   

michone napisał/a:

Sam osobiscie nigdy bym sie nie skusil na podany przez ciebie zestaw bo moze byc gorzej niz Ci sie wydaje.


Ja ostatnio zabrałem się za narożniki progów bo wyszła mi ruda i pomalowałem też kawałek tylnego zderzaka bo kiedyś zahaczyłem o jakiś krzaczek i mi odskoczył lakier, zakupiłem małą puszkę szpachli, dorobiłem bazę w sprayu, do tego kupiłem podkład i lakier. Jak się nie schylisz i nie zaczniesz przyglądać to nie powiesz, że było tam coś robione, a już na pewno, że robione to było na podwórku sprayem. Przepis na sukces to robić wszystko powoli i się nie spieszyć. Nakładać równo bazę bo podkład i lakier zawsze można przelecieć i wyrównać papierem z wodą.

P.S storm zwróć uwagę jeszcze, że w puszce jest chyba tylko 200ml bazy reszta to wypełniacz do "napędzania"
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
seba323 



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 94
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lip 22, 2009 11:19   

Witam mam pytanie odnośnie tylniego zderzaka mam po dwoch stronach rysy tego zdezaka chciał bym go pomalować dobrać profesionalnie kolor i te rysy zamalować jaka cena by była tylko jednego elementu chodzi mi o tylni zderzak ?? dobranie lakieru , lakier, robocizna wie ktoś??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Sro Lip 22, 2009 11:55   

no ja własnie musze pomalować tylne błotniki bo zabrałem się za likwidacje rudego i chciałem zrobić to sam.wyszła konkretna lipa i zaraz lece dopytać sie o malowanko.jak by co to napisze ile bedą krzyczeć za to.cena zawsze jest za jeden element(zazwyczaj każdy tak mówi).

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 12:39 ]
2 błotniki tylnie 500pln-ow + 500ml lakieru za 120zl :shock: :shock: :shock:
temu panu juz po dziekujemy
i do tego brak jakiejkolwiek gwarancji na swoją robotę
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 22, 2009 13:38   

Przecież cena 200-300zł za element jest ceną normalna więc nie wiem skąd zdziwienie...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Czw Lip 23, 2009 10:16   

tak poprostu, wiem że to tyle kosztuje tylko ten tekst "nie daje gwarancji ze sie bedzie to trzymac".jak ktos sie czegos podejmuje to chyba robi to do konca i tak jak nalezy.rece opadaja.
_________________
http://www.i-gagnant-barr...elony22&lang=pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Malowanie zewnętrznych elementów karoserii: cena ?
+ pytanie o lusterka z r 25 do 200
the.edgy Tuning wizualny 15 Wto Lut 10, 2009 22:45
faecd
Brak nowych postów Regeneracja lakieru
parkolo Tuning wizualny 16 Pią Wrz 18, 2009 11:37
PopaY
Brak nowych postów Ile trzeba lakieru R200
tasior214 Tuning wizualny 5 Sro Mar 21, 2012 19:31
tasior214
Brak nowych postów Renowacja czarnego lakieru
bzet Tuning wizualny 6 Sro Gru 05, 2018 10:26
Prescenn
Brak nowych postów Kod lakieru felg Hairpin
RAKU_44 Tuning wizualny 0 Czw Sty 30, 2014 10:02
RAKU_44



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink