Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Wyciek / wał korbowy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Wyciek / wał korbowy
Autor Wiadomość
Yamrozic 




Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Mar 08, 2011 21:26   [R600] Wyciek / wał korbowy
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam

Od kilku dni samochód zostawia plamę oleju, nie wielka ale zawsze plamę... Oczywiście postanowiłem pojechać z tym do mechanika co się okazało dwóch u których byłem stwierdzili, że nie chcą ' tego ' ruszać nie wiem czy strach przed marką... ( ?! ) Dziś natomiast udało mi się znaleźć mechanika, który sprawdził co jest nie tak okazało się ze to uszczelniacz wału korbowego i że będzie trzeba zdemontować skrzynię biegów i coś jeszcze ( nie pamiętam ) aby się dało wymienić ten uszczelniacz kwotę jaką mi podał za samo zdemontowanie skrzyni to 400zł i teraz nachodzi mnie myśl czy to nie za drogo ? Koszt uszczelniacza 60 zł... Mam prośbę do ludzi ze śląska którzy czytają ten post może mają jakiegoś zaufanego, dobrego mechanika, który ogarnie temat i możliwe, że za niższą kwotę ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 08, 2011 21:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 21:41   

Yamrozic napisał/a:
podał za samo zdemontowanie skrzyni to 400zł i teraz nachodzi mnie myśl czy to nie za drogo ?

to się ceni.....
Mi ostatnio znajomy mechanik przeprowadzał podobną operacje za 160zł. Dał zaporową cene, bo sie pewnie boi rovera. Znaczy sie pewnie kowal z zawodu :mrgreen:
PS. widze, że w końcy sławny jasiu sprzedal tego roverka!? za ile poszedłjesli mozna wiedziec?
 
 
 
Yamrozic 




Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Mar 08, 2011 22:22   

Na wizytówce, którą mi dał jest przed nazwiskiem inż. tylko nie wiem czego... ;) Jeśli nie znajdę innego mechanika będę chyba zmuszony.... :(
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 09, 2011 08:17   Re: [R600] Wyciek / wał korbowy

Yamrozic napisał/a:
Witam

Od kilku dni samochód zostawia plamę oleju, nie wielka ale zawsze plamę... Oczywiście postanowiłem pojechać z tym do mechanika co się okazało dwóch u których byłem stwierdzili, że nie chcą ' tego ' ruszać nie wiem czy strach przed marką... ( ?! ) Dziś natomiast udało mi się znaleźć mechanika, który sprawdził co jest nie tak okazało się ze to uszczelniacz wału korbowego i że będzie trzeba zdemontować skrzynię biegów i coś jeszcze ( nie pamiętam ) aby się dało wymienić ten uszczelniacz kwotę jaką mi podał za samo zdemontowanie skrzyni to 400zł i teraz nachodzi mnie myśl czy to nie za drogo ? Koszt uszczelniacza 60 zł... Mam prośbę do ludzi ze śląska którzy czytają ten post może mają jakiegoś zaufanego, dobrego mechanika, który ogarnie temat i możliwe, że za niższą kwotę ?


Koszt wymiany tego uszczelniacza porównywalny z wymianą sprzęgła. Uszczelniacz 60 pln?? Jaki? To jest duży uszczelniacz w dużej plastikowej obudowie.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 10:13   

wyciek jest z połączenia skrzyni z silnikiem ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Yamrozic 




Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 10:58   

Tomi, co chcesz przez to powiedzieć ? Byłem na Twojej stronie widzę do mojego modelu masz po 38zł ( http://www.tomateam.pl/sk..._dzial=-&c=1267 ) więc prawdopodobnie będę zamawiał, Brt, z tego co widziałem po skrzyni też trochę cieknie, ale nie znam się na mechanice mówił, że trzeba zdemontować skrzynię i jeszcze coś jakieś śruby nie pamiętam dokładnie i końcowa cena za robociznę wyszła 750zł !! :/
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 11:11   

Jesli to ten tylny uszczelniacz to mam złą wiadomośc dla Ciebie, bo on kosztuje dużo wiecej niż przedni (do którego link podałeś) Uszczelniacz tylny masz tutaj:

http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=934
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 09, 2011 11:11   

Jeśli z przedniego uszczelniacza to mam tańszą opcję. We wczorajszej dostawie dostałem oryginał Land Rover'owy za 26,96. Myślę, że to będzie lepsza (i tańsza) opcja niż zamiennik. Jeśli to przedni uszczelniacz, to robocizna (koszty), podobny do kosztu robocizny wymiany rozrządu.
 
 
Yamrozic 




Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 11:47   

Za chwilę jadę do innego mechanika zobaczę co mi powie...

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 11:47 ]
W mysłowicach chcą 400zł za robociznę... :/ Nachodzi mnie takie pytanie czy dojechałbym do warszawy na przykład ? Czy grozi to jakaś poważniejszą naprawą ? Gdybym na przykład wziął ze sobą 5l oleju ? Nie wiem co robić... :/
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 17:22   

Tarcza sprzęgła może się ubabrać w oleju i będzie ślizgać.
Przy okazji takiej roboty może się i tak okazać, że sprzęgło pasuje wymienić więc koszty rosną...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 09, 2011 19:43   

skoro jeździsz tak obecnie to i do Wawy podejrzewam, że dojedziesz nawet bez 5 litrów oleju musiałoby ostro lać, żeby aż tyle oleju uciekło. Olej spod uszczelniacza leci w dół i wycieka "dziurką" i o ile wiem to nie dochodzi do koła zamachowego, wiec nie powinno to zaszkodzić sprzęgłu. JAk już będziesz miał skrzynie wyjetą, to koniecznie zajrzyj do sprzęgła i najlepiej daj je do regeneracji, koszty są stosunkowo niewielkie a będziesz miał spokój na dłuższy czas :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Pyros 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 306
Skąd: Gdańsk

Rover Coupe

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 20:21   

Wybaczcie ale nie mam czasu czytać wszystkich wypowiedzi, ale bardzo mi się śpieszy.
Myślałem że u mnie w coupecie tak samo padł uszczelniacz wału, ale po bardzo dogłębnej analizie wyszło, że puszcza uszczelniacz aparatu zapłonowego przy kopułce i w rezultacie olej ścieka w taki sposób że wygląda jakby strzelił uszczelniacz wału. Najpierw radziłbym Ci to dokładnie sprawdzić ; )
_________________
Rover Coupe 302KM/452nM
https://youtu.be/8EhA4Cbfd14 0-140kmh :) przy 250km
 
 
 
spitz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 62
Skąd: Lublin

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 10, 2011 11:28   

Jak nie masz znajomego mechanika to raczej nikt Ci tego za mniej niż 350-400zł nie zrobi, też wymieniałem uszczelniacz, byłem u kilku i każdy taką cenę dawał ;)
 
 
Yamrozic 




Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 32
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Mar 14, 2011 18:27   

Pyros, dlatego oddałem samochód do mechanika, aby zbadał dogłębnie tą sprawę ;) Z tego co rozmawiałem dwa dni temu z poprzednim właścicielem też miał już problem z tym uszczelniaczem... Na chwilę obecną auto zostało odstawione do mechanika takiej trochę większej firmy w mysłowicach... Koszt naprawy 350zł skusiłem się bo chciałbym z początkiem kwietnia już przyjechać samochodem do warszawy, tzn na chwilę obecną jestem w warszawie ojciec zajmuję się teraz TĄ sprawą czekam na telefon dziś mieli się za TO zabrać... Napiszę co wyszło jak tylko dostanę info

[ Dodano: Pon Mar 14, 2011 18:27 ]
Samochód dziś został odebrany od mechanika niestety nie obeszło się bez problemu ... :/ Kwota jaką miałem zapłacić za naprawę miała wynieść 400zł okazało się przy odbiorze samochodu, że kwota wzrosła do 750zł !! Byłem w szoku kiedy dostałem telefon od ojca i to usłyszałem od razu zadzwoniłem do mechanika z zapytaniem skąd taka cena, usłyszałem odpowiedź, że trzeba było zdejmować zawieszenie i misę olejową aby się dostać do wymiany tego uszczelniacza ?! I teraz moje pytanie czy faktycznie trzeba wykonywać takie czynności, aby wymienić ten uszczelniacz ?! Czy krótko mówiąc zostałem oszukany ? :/ Jeszcze mi powiedział, że w tej cenie nie jest doliczony koszt wymontowania misy, że niby GRATIS...
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Mar 16, 2011 22:13   

Żeby wyciągnąć skrzynie trzeba trochę rozebrać zawieszenie ale bez przesady.

A czy ktokolwiek się orientuje czy do tego tylnego uszczelniacza w zestawie jest narzędzie do jego montażu?
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 16, 2011 23:13   

Jeśli sobie dobrze przypominam, to do uszczelniaczy w aluminiowych obudowach dodawany jest żółty, plastikowy pierścień, a do plastikowych niebieski pierścień. Mogę jutro sprawdzić dokładnie.
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Mar 18, 2011 19:33   

Tak właśnie się się doczytałem gdzieś na angielskim forum. To miło że dorzucają w komplecie ten element i mniejsza z tym w jakim kolorze :D ważne że jest. Zastanawia mnie jeszcze czy ten uszczelniacz jest jednorazowy - tzn po demontażu należy wymienić na nowy. Koszt nie jest mały ale wizja ewentualnego ponownego rozbierania skłania ku wymianie.

Przy okazji pytanie do Pana Tomasza, pod jakim adresem e-mail można się z panem skontaktować
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Wyciek pod schowkiem w R600
Modzelak Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Sty 24, 2009 16:03
Modzelak
Brak nowych postów [R600] Czy to wyciek ze skrzyni?
szybkie pytanie;)
wojtekkk Rover serii 600, Honda Accord 8 Nie Mar 21, 2010 23:50
cesta
Brak nowych postów [R600] Wyciek z pompy wtryskowj
bierut2 Rover serii 600, Honda Accord 15 Czw Lut 17, 2011 19:49
wlodi1991
Brak nowych postów [R600 SDi] Wyciek spod auta
Pawkaz Rover serii 600, Honda Accord 12 Pią Sie 30, 2013 22:28
BlackD
Brak nowych postów [R600] wyciek oleju od strony rozrządu
Balas87 Rover serii 600, Honda Accord 9 Pon Gru 03, 2012 14:13
Balas87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink