Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Problemu z odpalaniem na ciepłym silniku.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Problemu z odpalaniem na ciepłym silniku.
Autor Wiadomość
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lip 18, 2011 10:25   [R416] Problemu z odpalaniem na ciepłym silniku.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam.

Dumny z siebie po wymianie impulsatora i uruchomieniu po roku zegarów, zaniepokoiłem się nową usterką w aucie :/ odkąd mam tego roverka (1rok) to po rozgrzaniu silnika i zgaszeniu miał spore problemy z odpalenie, jeśli akumulator był w pełni naładowany to dawał sobie rade natomiast gdy miał z 50% to musiałem czekać aż silnik ostygnie parę minut. Problemu przez zimę nie występowały, pojawiły się teraz ze wzmożoną siłą :/ wczoraj po przejechaniu ok 15km w mieście zajechałem na parking pod marketem zrobiłem zakupy (15min) wracam do auta iiiiii? przekręcam kluczyk, lampki się zapalają słychać charakterystyczny dźwięk pracującej pompy przekręcam dalej i cisza, zero reakcji. Po kilku próbach odpalił, dojechałem do domu poczekałem kilka godzin sprawdzam i to samo, tym razem za drugim razem odpalił, ale nie za pierwszym. Dzisiejszego ranka po nocy w zimnym garażu jest wszystko ok. Zaniepokoiło mnie to bo za miesiąc mam trasę 400km do pokonania z częstymi postojami. Kable rozruchowe są w b.dobrym stanie, masowe też przez zimą wymieniałem wszystkie oczka w silniku na grube miedziane. Gdzieś na forum innych samochodów doczytałem że to problemy czujnika, które obchodzi się wlutowując rezystor 100ohm przez co świece lepiej grzeją, pytanie jakiego czujnika i gdzież to on? Bo czujnik temp. wody po prawej stronie wymieniałem przed zimą.

Obstawiam że to ten czujnik, rozrusznik albo sonda lambda, lambde mam zamiar zmieniać w weekend na uniwersalną NGK rozrusznik niby był regenerowany rok temu (zaraz po kupnie). Czy możliwe jest żeby to był problem z immobilizerem? Generalnie tak samo zachowuje się auto jak się załączy immo tyle że słychać charakterystyczne pikanie.

Pozdrawiam i liczę na pomoc koledzy (i koleżanki :) )
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 18, 2011 10:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lip 18, 2011 10:46   

bibson3, należy sprawdzić rozrusznik, skoro cisza. Ewenutalnie spróbuj uderzyć w niego jakim drewnem i sprawdź jeszcze raz, bo może Ci się szczotki kończą albo coś. Albo elektromagnes przy nagrzaniu nawala
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lip 18, 2011 12:26   

Też tak na początku myślałem, ale j/w jakieś 8k km temu był regenerowany, więc nie wiem, o tym elektromagnesie też czytałem że jak się nagrzeje i ma "za ciasno" to może powodować problemy z odpaleniem.

Na allegro można dostać chińskie rozruszniki z 6miesięczną gwarancją za ok 140zł wymieniać (czyt. czy jest coś warty ten rozrusznik) czy starać się naprawić oryginalny?
 
 
driftdreamer 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 393
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Lip 18, 2011 16:52   

Ja bym naprawiał oryginalny, a ten chiński po 6 miesiącach nawali i lipa, myśle że za 140 zł śmiało naprawisz i będzie jeszcze chulał dłużej niż ten chiński badziew.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lip 18, 2011 16:52   

bibson3, najpierw musisz wiedzieć czy to na pewno on. Jakby to była wina immo to by był sygnał dźwiękowy i faktycznie przy próbie zakręcenia byłaby cisza (w rozruszniku) ale nie wiem czy dałoby radę na "popych" zapalić

Ja bym go rozkręcił i pozaglądał co i jak. Bo być może coś go blokuje, ewentualnie styki niezbyt łączą.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lip 18, 2011 17:24   

Na popych go nie próbowałem, po prostu po paru próbach odpalił jakby nigdy nic. Generalnie trochę wskazuje na ten rozrusznik. Kabelki jak wymieniałem oczka były nieco zwęglone co sugerowałoby że zbyt duży prąd przez nie przechodził (ciężko chodzący rozrusznik dużo więcej pobiera) no i mam duży aku 72Ah zamiast 45Ah (taki już był) ma ok roku i co dwa miesiące trzeba go podładowywać, alternator nowy ale myślałem że akuś może się nie doładowywać bo robię krótkie odcinki po parę km, a możliwe że dobija go też ten rozrusznik, w weekend się za niego zabiorę i dam znać.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lip 18, 2011 17:53   

powodzenia
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Lip 18, 2011 23:22   

bibson3 napisał/a:
przez co świece lepiej grzeją


A to masz diesel-a czy jak w opisie benzynę??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lip 19, 2011 10:01   

Benzynę. A grzanie świec to tylko w dieslach? :D To moje pierwsze auto więc nie bijcie za niewiedze :P
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Lip 19, 2011 21:32   

bibson3 napisał/a:
A grzanie świec to tylko w dieslach?


:yes:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 22, 2011 15:25   

bibson3,
Jeśli wykluczysz rozrusznik, to sprawdź czujnik położenia wału. Może to on już niedomaga. Zlokalizuj go i miej pod ręką butelkę z wodą. Jak już doprowadzisz samochód do stanu w którym nie będzie chciał odpalać :grin: , polej czujnik wodą (schłodzisz go w ten sposób) i spróbuj odpalić. Jeśli się uda, to masz winowajcę.
 
 
 
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Sob Lip 23, 2011 16:31   

Przy walniętym czujniku i tak powinien kręcić. Jedynie nie złapałby obrotów i nie odpalił.
_________________
Rover 420 Si Lux '96 bez gaziuuu :)
wcześniej PoldoRover 1.4 MPi "Adrenaline" 105,5 KM :)
 
 
bibson3 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 113
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Lip 30, 2011 21:24   

Witam.

Wymieniłem rozrusznik na regenerowany Magnet Marelli (koszt taki sam jak przy regeneracji starego w P-ń a dużo lepiej się prezentuje :) ) Jedynym problemem przy wymianie okazały się śruby musiałem rozwiercać M10 w mega niewygodnym miejscu :/ Ale summa summarum zabieg się udał i problemy z odpalaniem ustąpiły :) Także albo szczotki albo elektromagnes blokowały się pod wpływem temperatury.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r400 '99 1,6 LPG] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku
bzbroja Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Mar 23, 2010 12:37
praktis
Brak nowych postów [R420Di] Problem z odpalaniem na ciepłym silniku.
vppp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Sie 13, 2012 16:05
vppp
Brak nowych postów [R416] nie odpala na ciepłym silniku
sylwia_0606 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 24 Pon Kwi 03, 2017 19:18
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Problem z zapalaniem na ciepłym silniku
bez gazu ani rusz/
danterape Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Pią Paź 20, 2017 11:26
Wilkoak
Brak nowych postów [R416] Bardzo ciężko odpalić na ciepłym silniku
konrad99 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Nie Mar 02, 2008 13:01
konrad99



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink