Forum Klubu ROVERki.pl :: OT z tematu "[MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T&
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
OT z tematu "[MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T&
Autor Wiadomość
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 20:13   

Zauważyłem właśnie, za są moderatorzy którzy odwalają robotę, a reszty nie widać w ogóle albo widać ale nie tam gdzie trzeba. No chyba, ze niektórzy działają z ukrycia ;) Działu R75 nie odwiedzam za często ale zaważyłem już "kilka" tematów zamkniętych :ok: Częściej odwiedzam działy Tuningu i tu mega pozytywnie zaskakuje mnie Adrian czasem zamknie temat tak szybko, ze nawet Pływak nie zdąży się wtrącić w swoim stylu i napiąć atmosferę pisząc aby użyć wyszukiwarki. Kiedyś narzekałem, że robi się tam co raz większy burdel aktualnie zmierza w przeciwnym kierunku ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
Ostatnio zmieniony przez Pływak Sro Wrz 05, 2012 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 20:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 20:17   

Pływak napisał/a:
Działu R75 nie odwiedzam za często ale zaważyłem już "kilka" tematów zamkniętych
Kilka tylko widać ponieważ te które były zamknięte około 2 miesięcy temu są już w śmietniku. :wink:
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 20:18   

Dlatego słowo "kilka" zostało odpowiednio napisane :P
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 20:22   

oj tam, oj tam :lol: :wink:
 
 
greg-si 
Klubowicz





Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 21:19   

maniaq napisał/a:
Tylko czesto widze po zadawanych pytaniach, ze ludzie tam nie zagladaja i nie szukaja info.

Nie zaglądają bo wiadomo że więcej info znajdzie się na forum.

maniaq napisał/a:

A ty jaki jej sens widzisz ?

Nie mam kompletnie koncepcji na stronę klubową. Jednak w jakiś sposób można stworzyć ruch na stronie.

Większa ilość artykułów która odbierze 'mechanikom' chleb (nie mówię o jakiś super specjalistycznych naprawach a o prostych, częstych usterkach które występują w danym modelu, silniku). Na samym forum mamy sporą bazę informacji które można by było skondensować i umieścić na stronie.

Skoro byliśmy przy kalendarzu to może nie 4 arty na rok tylko 12? Co miesiąc nowy artykuł, większy szum to i może większa ilość zdjęć nadsyłanych. Kto to ogarnie? Myślę że samo napisanie kilku słów i umieszczenie zdjęć na serwer to nie więcej jak 2-4h. Tym bardziej jak ma się już jakiś algorytm jak ma wyglądać ścieżka by tylko Marek wskoczył i wrzucił na stronę*

* Być może źle myślę i każdy artykuł musi być pisany kompletnie od nowa wraz z kodem?

Myślę że warto by było także wnieść do strony klubowej kilka aut klubowiczów którzy coś przy nich zrobili albo nawet nie zrobili ale posiadają bardzo ładne egzemplarze samochodów które można by było pokazać. W jaki sposób miałoby to się odbyć? Albo ankieta, albo nominacja, albo w ramach wygranej na zlocie konkursu 'piękniś' czy 'tuning' zostaje stworzony artykuł/materiał filmowy z prezentacji auta. Nie musi to być jakaś jednorazowa akcja, nie musi to być cykliczna akcja, może to być akcja nie związana z niczym i artykuł pojawić się z nienacka. Wtedy każdy wejdzie co raz na stronę klubową zobaczyć czy coś przypadkiem się nie urodziło. Wszystkie artykuły jakie mamy są albo bardzo stare albo zapożyczone z sieci/prasy więc tutaj fajnie by było coś stworzyć i pokazać że my faktycznie tymi samochodami jeździmy, dbamy jak umiemy/możemy.

I np. to co miało miejsce na ostatnim zlocie czyli prezentacja filmików. Fajnie jest coś takiego zobaczyć jak forumowiczów którzy ganiają po parku linowym. Czy też krótkie filmiki które kręciła ekipa Warszawska. Tego na stronie klubowej chyba nie ma a jak sądzę ciekawie by było zobaczyć to sobie.
Część aktywności spokojnie można by było przenieść na stronę klubową.

Wiadomo że 'nie od razu Kraków zbudowano' ale można wspólnie pomyśleć w jaki sposób stworzyć ruch na stronie i tchnąć choć trochę życia w klub bo to co jest teraz czyli max 20 wpisów na rok to nie dużo (2 zaproszenia na zlot, 2 recenzje, 4x prezentacja zdjęć kalendarza + 4 kolejne dotyczące kalendarza (jak zostanie wybrany etc) i kilka innych artów jakby komuś coś wpadło do głowy).

Ale póki co to strzelamy off topic`iem bo nie o stronie klubowej był temat a o wprowadzaniu napiętej atmosfery przez moją skromną osobę :roll:
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 21:47   

greg-si napisał/a:


Skoro byliśmy przy kalendarzu to może nie 4 arty na rok tylko 12? Co miesiąc nowy artykuł, większy szum to i może większa ilość zdjęć nadsyłanych. Kto to ogarnie? Myślę że samo napisanie kilku słów i umieszczenie zdjęć na serwer to nie więcej jak 2-4h. Tym bardziej jak ma się już jakiś algorytm jak ma wyglądać ścieżka by tylko Marek wskoczył i wrzucił na stronę*

* Być może źle myślę i każdy artykuł musi być pisany kompletnie od nowa wraz z kodem?

Do tej pory były poślizg bo odpowiadała za pisanie artów i prezentacje prac jedna osoba, która miała przez ostatnie tygodnie ZTCW inne ważniejsze problemy w tym miesiacy uda się to ogarnąć mam nadzieje zdecydowanie szybciej. Samo ogarniecie arta to nie jest dużo roboty i mógłbym to ogarniać co miesiąc baaa anwet co tydzień ale co mamy pokazywać? Czasem jest miesiąc, ze nie przyjdzie kompletnie nic przez ostatnie 1,5 miesiąc przyszły 2 (słownie: dwie) fotki nadające się do pokazania dopiero po mailingu dostaliśmy większą ilość fotek. Myślałem, ze zniesienie zdjęć tematycznych i ograniczeń z sympatyków coś da niestety nadal jest cienko z dobrym materiałem. Tak więc chcecie arty z fotkami częściej to trzeba zacząć wysyłać zdjęcia wtedy nie będzie problemu.

Cytat:
Myślę że warto by było także wnieść do strony klubowej kilka aut klubowiczów którzy coś przy nich zrobili albo nawet nie zrobili ale posiadają bardzo ładne egzemplarze

Dlatego MaReK proponował np. Markzo aby podesłał fotki i arta do zamieszczenia na stronie.
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 22:00   

greg-si napisał/a:
Kto to ogarnie? Myślę że samo napisanie kilku słów i umieszczenie zdjęć na serwer to nie więcej jak 2-4h. Tym bardziej jak ma się już jakiś algorytm jak ma wyglądać ścieżka by tylko Marek wskoczył i wrzucił na stronę*

* Być może źle myślę i każdy artykuł musi być pisany kompletnie od nowa wraz z kodem?


Nie no na CMSie na którym stoi strona klubu to może zająć taka operacja (przy poprawnie wykonanym artykule) góra 30 minut z przerwą na fajkę i kawkę. Algorytmu tu żadnego nie trzeba bo edytor działa ty na zasadzie WYSIWYG (What You See What You Get). Całe kodowanie odbywa się po stronie skryptu i serwera. Klikasz zapisz i działa. Dwa zwoje mózgowe wystarczą do obsługi tego CMSa.

Co do działań marketingowych to chyba temat na inną dyskusję :)
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 23:09   

apples napisał/a:
Większość się i tak loguje i z pewnością nie jest to kilka osób.


apples napisał/a:
Masz słabe informacje. MaReK usuwa martwe konta. :grin:


Wejdz w listę użytkowników, posortuj malejąco datę ostatniej aktywności (rozumiem przez to date ostatniego zalogowanie się na forum a nie np napisania posta jeśli jest inaczej to mnie poprawcie ) i zobacz ze na 317 stron użytkowników przy np: 20 stronie zaczynają się ludzie którzy się logowali ostatni raz 30 lipca br. przy 138 stronie zaczyna się lista osób którzy nie zalogowali się jeszcze w tym roku :!: :!: Też kiedyś już o tym mówiłem, ile to miejsca na serwerze, nie jedno konto-widmo ma pewnie zdjęcia, opisy, duperele itp. Przy tych osobach można jeszcze zobaczyć ilość napisanych postów która pewnie średnio będzie się wachać w granicach od 0-5 czyli: zarejestrował się, wszedł, znalazł problem, albo opisał go i tyle.

Oczywiście marketingowo pewnie lepiej wygląda prawie 16 tys userów, niż np 2 ;) Bo przecież nikt z ew. sponsorów nie będzie sprawdzał kto kiedy i jak ;P
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 15:20   

kzrr napisał/a:
Oczywiście marketingowo pewnie lepiej wygląda prawie 16 tys userów, niż np 2 ;) Bo przecież nikt z ew. sponsorów nie będzie sprawdzał kto kiedy i jak ;P

To nie do końca tak. Dla reklamodawcy w takich mediach jak Internet, nie jest ważna ilość osób zarejestrowanych na portalu i czy są oni aktywni czy nie, tylko ilość odwiedzin danej witryny. A to zupełnie nie musi przedkładać się na ilość osób zarejestrowanych i aktywnych. Dlatego aby zwiększyć ilość odwiedzin i co za tym idzie ich statystyki, kluczowe elementy tego forum i strony są dostępne bez logowania się. Dodatkowo, roboty google.pl, które dobierają wyświetlanie reklam po zawartości na stronie, mają założone swoje konto na naszym forum - po to właśnie aby docierać do miejsc, które tego wymagają.

Hrabia napisał/a:
Nie no na CMSie na którym stoi strona klubu to może zająć taka operacja (przy poprawnie wykonanym artykule) góra 30 minut z przerwą na fajkę i kawkę.


Też nie do końca. Mechanizmy tego cms'a nie pozwalają dość łatwo zarządzać treścią graficzną.
Ułomne są narzędzia do dodawania grafiki, zdjęć itp. itd. Można to zrobić, ale to droga przez mękę, jeśli masz do wrzucenia np. 50 zdjęć z rozmiarze BIG i tyle samo w SMALL. Dlatego do takich operacji trzeba mieć dostęp do ftp'a, potem nadać prawa plikom, wrzucić w odpowiednie miejsce, żeby nie robił się bałagan... i do takich operacji potrzeba już redaktora, który ogarnia całą tę machinerię.
Takie problemy dotyczą właśnie artykułów do kalendarza oraz poradników podpartych fotografiami.

Ale najważniejsza sprawa to mieć całą merytoryczną zawartość artykułu. Odpowiednio napisana treść, w taki sposób żeby nie nudziła czytającego. Do tego potrzeba już kogoś, kto ma odpowiedni dryg - jakiegoś humanistę ;)

Co do życia i aktywności na stronie www i forum, to już dawno, dawno temu zostało ustalone.
Strona jest wizytówką Klubu, a forum to miejsce dyskusji ;) Nikt nigdy nie zakładał, że aktywność na stronie będzie większa niż na forum, bo niby jak :D Strona jest raczej statyczna za wyjątkiem np. ankiet czy komentarzy. Jest zbudowana w oparciu o CMS dostępny dla wszystkich po to, aby można było ją aktualizować na bieżąco, a nie jak poprzednią, gdzie autorskie rozwiązania pozbawiały tej możliwości. Z tego powodu także strona musiała być zmieniona, bo albo nie byłoby jej wcale, albo co dziennie stawałaby się obiektem pseudo hakierów ;) Na zbudowanie tej strony Zarząd wydał dość sporo kasy. Gdyby moja wiedza na temat tego portalu był wtedy taka jak jest teraz, pewnie udałoby się zaoszczędzić te kilka tyś. ale byłem matoł, a nikt inny za darmo nie chciał robić :) No może oprócz leya, który robił grafikę i później owna, który dał stronie nieco świeższy i lżejszy wygląd.

Zgodzę się jednak, że na stronie powinny w miarę często pojawiać się różne nowości. Nie muszą być specjalnie wyszukane. Drobnostki, okraszone zdjęciami podlinkowane także na tablicy portalu Facebook. To wszystko wpłynie na ilość odwiedzin i potencjalnych reklamodawców.

Dla nas najlepszym sposobem na uzyskanie szybkich środków z reklam byłaby współpraca z domem mediowym. Na początku byłby to nędzne srebrniki, ale z czasem mogłoby się naprawdę opłacić.

Tak czy siusiak, sprawa do ogarnięcia przez Zarząd. My możemy sobie tutaj podyskutować w miłej, nienerwowej atmosferze ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 18:04   

MaReK napisał/a:
Też nie do końca. Mechanizmy tego cms'a nie pozwalają dość łatwo zarządzać treścią graficzną.
Ułomne są narzędzia do dodawania grafiki, zdjęć itp. itd. Można to zrobić, ale to droga przez mękę, jeśli masz do wrzucenia np. 50 zdjęć z rozmiarze BIG i tyle samo w SMALL. Dlatego do takich operacji trzeba mieć dostęp do ftp'a, potem nadać prawa plikom, wrzucić w odpowiednie miejsce, żeby nie robił się bałagan... i do takich operacji potrzeba już redaktora, który ogarnia całą tę machinerię.
Takie problemy dotyczą właśnie artykułów do kalendarza oraz poradników podpartych fotografiami.

Ale najważniejsza sprawa to mieć całą merytoryczną zawartość artykułu. Odpowiednio napisana treść, w taki sposób żeby nie nudziła czytającego. Do tego potrzeba już kogoś, kto ma odpowiedni dryg - jakiegoś humanistę

No ok. Niech będzie że przeciętnemu użytkownikowi internetu i komputera to nie będzie łatwo ale pewnie znajdą się osoby które wiedzą o co kaman.

Jeśli ludzie twierdzą że potrafią wykorzystać excel w pracy (udowodniono że ludzie znają i umieją wykorzystać 2-4% możliwości tego programu) to z zalogowaniem do ftp-a dadzą sobie radę. Chyba.
Osobą która ogarnie takie rzeczy powinien być ktoś kto potrafi w programie graficznym hurtowo za pomocą gotowych narzędzi utworzyć miniatury i ew. zmniejszyć większe pliki graficzne.

Co do nadawania praw... no nie przesadzaj że to tyle trwa :) Zaznacz wszystko>PPM>Właściwości... itd. Oj.

A arta z 50 zdjęciami to jeszcze nie widziałem :)

Tak czy inaczej może trochę i wiedzy i praktyki do tego potrzeba ale są z pewnością osoby które to ogarniają i pomogą. Może kolejny mailing? :wink:

Ps. Coś kuleje skrypt sprawdzania pisowni bo nie wyłapał WYKOŻSTAĆ i URZYTKOWNIKOWI :P
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 19:08   

Hrabia napisał/a:
Zaznacz wszystko>PPM>Właściwości... itd. Oj.

Łeee, tyle klikania, w normalnych systemach zalatwia to jedna komenda :P

Sorki za OT w OT przeniesienionym do OT ;)
 
 
 
Hrabia 




Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 444
Skąd: Lublin

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 07, 2012 19:46   

kruszon napisał/a:
Hrabia napisał/a:
Zaznacz wszystko>PPM>Właściwości... itd. Oj.

Łeee, tyle klikania, w normalnych systemach zalatwia to jedna komenda :P

Sorki za OT w OT przeniesienionym do OT ;)


No dobrze... to obowiązkowo powinien ten ktoś posiadać LINUXa :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wakacje czas zacząć .
borsi Offtopic 16 Czw Lip 01, 2010 21:40
kzrr
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK
Brak nowych postów Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
haszczyc Offtopic 61 Sro Cze 11, 2014 08:48
redbaron
Brak nowych postów warszafka (wycięto z tematu "Zlot a powódź")
Perez Offtopic 64 Pon Maj 31, 2010 23:16
azer
Brak nowych postów Wydzielone z tematu o stłuczce "Sandała"
dobryziom Offtopic 34 Sob Wrz 24, 2011 10:23
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink