Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dziwnie kręci, ciąg dalszy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dziwnie kręci, ciąg dalszy
Autor Wiadomość
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 16, 2013 16:58   

dostań się do filtra pyłkowe i zobacz czy nie ma wody w grodzi. Chociaż z drugiej strony powinieneś mieć mokry dywanik pasażera, jakby było tak dużo wody.
nie masz blisko do jakiegoś szrotu?? aby podmienić czujniki których mówi SeniorA,
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 16, 2013 16:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tetigon 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 39
Skąd: poznań



Wysłany: Sro Sty 16, 2013 16:59   

Rozrusznik już wiem że jest ok, upewnię się dla spokoju czy faktycznie te podstawy - paliwo, iskra jest jak powinno być...

No właśnie raczej nie mam szrotu blisko... ale będę coś kombinować, sprawdzę te podszybie- niedawno wymieniałem pyłkowy może coś źle złożyłem....
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Sty 17, 2013 07:54   

Sprawdż, czy przy kręcącym rozruszniku pracuje obrotomierz, jeśli nie to uszkodzony jest czujnik położenia wału korbowego CKP lub uszkodzona jest wiązka, przerwa lub zwarcie ewentualnie wtyczka (brak kontaktu)
Ciśnienie paliwa sprawdzisz na zaworku na listwie wtryskowe, naciskając na wentylek zaworka. Zakładając że nie masz czym sprawdzić jego wartości, wystarczy,że zaobserwujesz silny wytrysk paliwa z zaworka.
Właściwe ciśnienie paliwa iiskra nie wystarczą jednak by silnik odpalił. Muszą być jeszcze spełnine wTwoim przypadku dwa warunki:
-dobra kompresja
-iskra we właściwym momencie
Jeśli silnik w momencie rozruchu kręci zbyt szybko to przyczyną może być bardzo niska kompresja lub zerwany pasek rozrządu lub jego zęby.
Iskra będzie występować również wtedy, gdy pasek jest uszkodzony ( sygnał z czujnika CKP).
Jeśli chcesz sprawdzic, czy pasek jest dobry wystarczy zdjąć przednią pokrywę rozrządu i wtrakcie kręcenia rozrusznikiem zaobserwować czy wałki ssący i wydechowy obracają się.

[ Dodano: Czw Sty 17, 2013 07:54 ]
Acha i sprawdz też czujnik położenia wałka rozrządu CMP. W przypadku jego uszkodzenia silnik pracuje do momentu jego wyłączenia, póżniej nie da się go już uruchomić.
_________________
rom
 
 
tetigon 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 39
Skąd: poznań



Wysłany: Sob Sty 26, 2013 19:11   

Dzięki bardzo za podpowiedzi będę sprawdzał po kolei to o czym pisaliście... może uda się stwora uruchomić.



[ Dodano: Nie Sty 20, 2013 15:04 ]
A więc na tyle co zdążyłem sprawdzić to pompa paliwa działa, paliwko jest, czujnik wału jest chyba ok bo, niestety padł mi aku i oznajmia mi "pykaniem" nie nie da rady za słaby aku, ale w tym też momencie lekko drga wskazówka obrotomierza więc chyba jest ok. Jak rozumiem rozrusznik lekko uderza o koło stąd te drgania na obrotomierze - czyli impuls jest.
Ale iż padł mi aku nie mogę sprawdzić reszty (jutro pożyczam prostownik więc naładuje).
I tu też mam pytanie bo czegoś nie rozumiem, podłączyłem się do toyoty 45Ah, 690A i nie mogę zakręcić?? a jak patrzyłem na aku w roverku pisało 44Ah 670A :o powinien być mocniejszy wiem ale dawał radę nie miałem z nim problemu więc pomyślałem podłacze się pod toyote i spoko pokręce i dupa nawet na odpalonym silniku... NIC :-| . Pytanie dlaczego teoretycznie powinno cacy - szczególnie że toyotka pali na dotyk ?(w mrozy też)...

[ Dodano: Nie Sty 20, 2013 15:06 ]

Jak podładuje aku z roverka będę dalej działał - tylko u mnie kiepsko trochę z czasem dlatego tak to trwa...
Aha czy rover ma 3 świece? chyba powinno być 6? są jakieś z drugiej strony?

Czy muszę kupić czujnik wałka (nie mam na podmianke) z wtyczką czy z kablem też będzie pasowac - u mnie jest czujnik z wtyczką na kabel. Czytałem gdzieś na forum że raczej różnie bywa nie zawsze pasują, a te osobno są strasznie drogie nawet używane.
Najtaniej za 150
np taki
lub taki niby już nowy...
opcja z kablem


[size=12[ Dodano: Sob Sty 26, 2013 19:11 ][/size]


Ok sprawdziłem prawie wszystko - rozrząd ok, iskra jest, czujnik wałka podmieniony i dalej nic, czujnik wału ok bo lekutko drga obrotomierz, paliwko dochodzi - pompa działa świece smierduchają paliwem,
Jedynie czego nie dam rady sprawdzić to kompresja - nie mam przyrządu do tego a nie kupie specjalnie...

Myślę ze więcej opcji nie ma - chyba jedynie to mechanik mnie uratuje...
A słyszeliście o czymś takim - cytat z jakiegoś postu;

"sprawa problemu z odpaleniem po przestoju.
słyszałe od pewnego mechanika (nie twierdzę ze tak jest)
samochód nie chce odpalić z powodu Ÿle dobranego oleju- tak wiem mało prawdopodobne ale podobno tak jest też w jakimœ silniku jaguara.

wspominał coœ o zawieszajšcym sie popychaczu który podpiera zawór w pozycji otwartej przez co nie ma kompresji itd..."

Czy to możliwe - mi przy zmianie silnika mechanik wlał mineralny olej - może mieć to jakikolwiek wpływ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kręci ale nie odpala, ciąg dalszy walki.
Motson Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Maj 31, 2018 07:54
Piotrek21137
Brak nowych postów [MG ZT] - Sprzęgła ciąg dalszy...
MaReK Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Cze 26, 2008 08:58
Rowan
Brak nowych postów [r75] stukow z prawej strony ciag dalszy
krzysiek_551166 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lip 06, 2014 00:11
wschodni
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, problemów ciąg dalszy, dziwne objawy.
Muody Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lis 26, 2018 20:59
AeuquitasVerita
Brak nowych postów [Rover75CDT 2.l 2003r. ] Problem z komputerem - ciąg dalszy.
Lancashire Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Mar 23, 2009 14:22
penio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink