Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie grzeje prawa strona kabiny.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie grzeje prawa strona kabiny.
Autor Wiadomość
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lut 06, 2012 09:47   

Markzo napisał/a:
czyli o nowej EU moge zapomnieć? a anglik ma rurki po stronie pasażera, czy czymś innym się rózni?
Nie dawno widziałem na allegro nowe EU i to 2 producentów. Różnią się tylko rurkami.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 06, 2012 09:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lut 06, 2012 09:53   

Markzo napisał/a:
czyli o nowej EU moge zapomnieć?

Dlaczego?
http://www.motocom.pl/skl...amochodowe.html
http://www.iparts.pl/czes...-21-812264.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 06, 2012 23:57   

pogięło ich z tymi cenami :) Zrobię inaczej, szukam nagrzewnicy z innego auta o wymiarach zblizonych do naszej (120mm x 200mm) z wlotem/wylotem z tej samej strony i założe taką. DO VW można nagrzewnice po 40zl nowe kupić, kwestia wymiarów...

dla przykladu freelander:
http://allegro.pl/nagrzew...2046247892.html

wysokosc ok, dlugosc ciut wieksza, musze zmierzyć naszą bo nie wiem czy na stronie podają długosc z rurkami czy bez...

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 23:57 ]
EDIT:
Wyjąłem nagrzewnicę, za radą Tomiego_114 dostała płukanko wrzątkiem z octem, poleżała z takim roztoworem kolo 1h i zamontowałem do auta. Odpowietrzenie rozwiązałem w ten sposób, że w miejsce odpowietrznika zakręciłem króciec z rurką, która wpadała do 2 litrowej bańki, dolewałem płynu do zbiornika wyrównawczego (podniesionego max do góry) i dmuchając przepychałem płyn. W sumie, ok 20l przewaliłem przez układ. Rezultat? obie rurki przy nagrzewnicy gorące, z obu stron wreszcie leci gorące powietrze. Ciut zimniejsze z prawej, jednak w aucie jest teraz bardzo ciepło. Zauważyłem, że po takim odpowietrzeniu temperatura pracy motoru nie była wyższa od 96 stopni, ani na postoju, ani w czasie jazdy, także sposób chyba skuteczny. Martwi mnie tylko to, że nagrzewnica może być uszkodzona - nieszczelna. Niby zatykając jeden otwór i dmuchając w drugi powietrze nieuchodzilo, ale wydawało mi się, że zalewając ją gorącą wodą, jest jakiś mały przeciek.

W internecie są złe dane nt wymarów nagrzewnicy. Prawdziwe to 225mm długości i 180mm wysokości. Więc spokojnie można dobrać inną. Np: http://allegro.pl/nowa-na...2067651370.html z vectr, wymiary w zasadzie idealne ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Pon Lut 13, 2012 20:48   

Hej panowie mam pytanko, bo labo nie wiem jak włączyć, albo nie wyczuwam żeby mi odrzewanie na nogi dla paszazerów tylnej kanapy szło .
Co zaradzić ?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 13, 2012 21:16   

Jeśli masz na myśli ten środkowy wylot powietrza z tyłu , to tam tylko zimne leci. Ciepłe pewnie gdzieś pod fotelami jeśli już.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 12:03   

Brt napisał/a:
Ciepłe pewnie gdzieś pod fotelami jeśli już.

No właśnie o to mi chodzi że ciepłe nie leci na nogi pasażerów z tył, a z tego środkowego to zimne pięknie leci,ale nie wiem co z nogami siedzących na tylnej kanapie?????
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 15, 2012 12:20   

A no to niestety nie pomogę :bezradny:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Jarcun 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Prabuty



Wysłany: Pon Cze 25, 2012 10:58   

a podpiełeś do kompa????? ja mialem to samo i uszkodzony był sam silnik od wentylatora z prawej strony. simple
_________________
Gawor
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pon Cze 25, 2012 14:07   

Ja 2 dni temu zacząłem zabawę z nagrzewnicą. Mam strasznie zakamieniony cały układ ogrzewania. Zlałem stary płyn , przepłukałem wodą , przedmuchałem powietrzem i na razie zalałem wodą z octem cały układ. Pojeżdżę tak ze 2 tygodnie, zleję to wszystko i zobaczę jaki będzie efekt ale obawiam się że nagrzewnicę będę musiał jeszcze dodatkowo płukać bo też mi strona pasażera słabiutko grzeje. Czy ktoś zalewał układ chłodzenia wodą z octem w celu czyszczenia z kamienia ?
 
 
Johnny 




Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Koło

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 12:09   

Chciałbym odkręcić swoją nagrzewnicę ( u mnie tez nie grzeje prawa strona ) i ją odkamienić czy dużo płynu wyleci jak odkręcę te rurki ? Trzeba spuszczać cały układ z płynu ?
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 12:17   

Musisz spuścić cały płyn z układu i dobrze przepłukać bo jak ci jakiś syf z układu wpadnie do odkamienionej ( o ile ci się uda) nagrzewnicy to ci ją znów zatka i daremna robota będzie. Mi sie nie udało udrożnić nagrzewnicy, musiałem kupić sprawną.
 
 
Johnny 




Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 25
Skąd: Koło

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 20:16   

pablo napisał/a:
Musisz spuścić cały płyn z układu i dobrze przepłukać bo jak ci jakiś syf z układu wpadnie do odkamienionej ( o ile ci się uda) nagrzewnicy to ci ją znów zatka i daremna robota będzie. Mi sie nie udało udrożnić nagrzewnicy, musiałem kupić sprawną.


Wymieniałem płyn i chciałbym spróbować. jak odkręcę rurki to wyleci mi dużo płynu ? nie chce sobie zalać podłogi.

A kupiłeś nową ( za ile ? gdzie ? ) czy używaną ?
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Wto Maj 21, 2013 20:34   

No odkręcać rurki musisz po spuszczeniu płynu bo inaczej zalejesz auto. Jak szmatę chłonną położysz pod rurkami to resztki płynu wchłonie. Ze spasowaniem późniejszym rurek na tych kołnierzach jest trochę zabawy, nie zawsze się udaje od razu, ja próbowałem z 10 a może i lepiej ale w końcu spasowałem. Nagrzewniczkę kupowałem używaną ( z gwarancją zwrotu) od anglika. ale była w idealnym stanie. Płaciłem 30 zł. Nowej nigdzie nie spotkałem , chyba nie jest osiągalna ale może się mylę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nie grzeje prawa strona kabiny
mkowals5 Rover serii 75, MG ZT 19 Nie Lut 07, 2010 10:43
Jaco_Krakow
Brak nowych postów [R75] Czujnik abs tył prawa strona
taba19 Rover serii 75, MG ZT 26 Wto Lip 18, 2017 21:52
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Zawieszenie przód - prawa strona
apples Rover serii 75, MG ZT 18 Pon Wrz 07, 2009 11:22
apples
Brak nowych postów [R75] Stukanie w zawieszeniu - prawa strona
Stukanie
gumus12 Rover serii 75, MG ZT 38 Pon Cze 01, 2015 21:11
maciejk1980
Brak nowych postów [R75] Prawa str. nie grzeje ? Rozwiązanie .
wczerniec Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Lis 06, 2008 09:31
Pablocek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink